Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A pelus elhagyása fórum

A pelus elhagyása (beszélgetős fórum)


1 2
2009. júl. 11. 11:32
ha nem cseréltük volna ki a pisis bugyit, teljesen kipiroslott volna a pici feneke. Hogy lehet ilyet tenni, a nejem azért volt otthon, hogy ezzel is foglalkozzon többek között.
59. jnka (válaszként erre: 58. - Tücsimücsi)
2008. máj. 29. 12:51

Ugyanezt mondja anyu is, hogy ne cseréljem le róla azonnal a pisis bugyit, akkor zavarni fogja, és rájön, hogy jobb a bilibe pisilni.

Az én lányom még beszélni sem igen akar. Van kb. 30 szó, amit állandóan használ, de egyszerűen nem akarja bővíteni a szókincsét. Pedig már korán kimondta az első szavait, még 1 éves sem volt. De valami hihetetlen lassan tesz hozzá 1-1 új szót, pedig mindent ért, tud, és okos kislány (ezt nem csak én mondom :) ). Na, de ne térjek el a témától: igen, ő nagyon sokáig képes tartani magát. Már jó ideje reggel és délután is száraz pelussal ébred, tehát nem ezzel lenne a gond, hanem inkább az, hogy fél beleengedni a bilibe. Ahogy én látom, nem is akar :(

58. tücsimücsi (válaszként erre: 57. - Dina2)
2008. máj. 29. 11:06
Biztos igazad van. Csak én azért gondoltam erre, mert a fiam beszélni is nagyon későn kezdett el, 2 év 3 hónaposan. Szóval már most 2 hónapja beszél mondatokban, de mostmár "le se lehet lőni". A lányom másfél évesen szinte már folyékonyan beszélt. Visszatérve a pelusra: el sem tudom képzelni, hogy lesz ebből óvoda ősszel.Mert az udvaron hiába veszem le róla a pelust, attól még nem tartja vissza, és nem ül bilire. Bár a férjem mondta, hogyha nagyon meleg lesz rajta kell hagyni a pisis kisgatyát hátha zavarni fogja és több hajlandóság lesz benne.
57. Dina2 (válaszként erre: 56. - Tücsimücsi)
2008. máj. 29. 10:56

Ne gondold, hogy van különbség a fiú/lány között!

A fiam 2 évesen -ugyan hordott még pelust-de simán szólt, ha szükség volt és a WCre ült, mint a nagyok.

A lányom most múlt 2, és még csak nem is reagál, ha tele a peló...ez gyerek-, és nem nemfüggő.

56. tücsimücsi (válaszként erre: 49. - Jnka)
2008. máj. 29. 10:54
Nagyon jó úton haladtok, mert a gyermeked már vissza tudja tartani, ez már fél siker. A fiam okt.-ben lesz 3 éves és semmi hajlandóság nincs benne, pedig jár bölcsibe. Ott ráül, néha belepisil, de itthon rá se ül!!! Tegnap levettem róla a pelust, kint az udvaron volt az apjával, a férjem mindig kérdezte nem kell pisilni? Nem, nem. Amikor utoljára megkérdezte és ugyanez volt a válasz, a férjem pár lépést tett és a kis drágánk bepisilt. Pedig már beszél, szóval tudna szólni. Nekem ez szokatlan, mert a lányunk 2 évesen már szobatiszta volt (éjjel-nappal!). Hát a fiúk mások....
55. RLindi (válaszként erre: 54. - Jnka)
2008. máj. 29. 10:46
Jázmin pisilni inkább a wc-be szokott. De már csak azért sem értem,mert Ők már tudnának szóllni és figyelni rá,kényelmesebb is lenne gondolom,akkor miért nem?!
54. jnka (válaszként erre: 52. - Doboska.p)
2008. máj. 29. 10:38

Én megkértem az unokatestvérét, aki a nyáron lesz 6 éves, és nagyon szeretik egymást, hogy pisiljen bele a bilibe a lányom előtt. Hátha ragadós lesz a példa. Nagyon tetszett neki, mindjárt mondta, hogy ő is, mert már nagyon kellett neki, aztán mégsem engedte bele :(

A wc-től nagyon idegenkedik, sír, ha arra ültetem, így azt most még hanyagolom. Majd ha már megy a bilizés, akkor átszoktatom a wc-re.

53. jnka (válaszként erre: 51. - RLindi)
2008. máj. 29. 10:36
Ő még soha nem kakilt a bilibe, az még egy külön küzdelem lesz.
2008. máj. 29. 10:31
Sziasztok. Nekem a bölcsi sokat segített! Ott a többiektől látta mit csinálnak és szépen rászokott hogy a wc-re kell menni. Nem is használtunk bilit. Most már "csak" a kaki megy be sajnos. Arra még valamit ki kell találni. Ha pisilni kell van hogy nem is szól. Csak azt veszem észre hogy húzza le a wc-t.
51. RLindi (válaszként erre: 49. - Jnka)
2008. máj. 29. 10:15

Szia! Nálunk is hasonló a probléma. Vagyis ha csak bugyit adok rá (aminek ő amugy örül..) akor sokszor addig tartogatja amig el nem jön a délutáni alvás ideje. Pedig egy időben olyan szépen szóllt már.

Kakilni sem akar a bilibe mostanában. Ezt már rendszeresen a délutáni alvás idejére időziti.

Pedig én is legalábbis látszólag türelmes vagyok ez ügyben. Hát bízom nagyon a nyárban...

50. jnka (válaszként erre: 46. - Moncsicica18)
2008. máj. 29. 10:13
Ez nálunk is így zajlik.
49. jnka
2008. máj. 29. 10:12

Sziasztok!

Az én lányom lassan 2,5 éves. Egy ideje már pisilt bilibe, de a pelust még rá kellett adni. Aztán hirtelen abbahagyta, elücsörgött a bilin, de soha nem pisilt. Most, hogy itt a nyár, az udvaron mindig bugyiban van. Előfordult, hogy bepisilt, az nagyon zavarta. Most már az udvarra is vittem bilit, hogy ha kell neki, akkor gyorsan rá tudjam ültetni. De ő egyszerűen nem akar belepisilni. Inkább képes órákig - akár 4 órán át is! - visszatartani a pisit és kivárni, míg a délutáni és esti alvásnál rá nem adom a pelust :( Nem tudom, mi történt vele. Soha nem szidom meg érte, türelmes vagy - még ha belül ideges is vagyok ettől. Ha nagy ritkán mégis sikerült a bilibe pisilni, akkor mindenki nagyon megdicséri, még tapsolunk is, olyankor hihetetlenül büszke magára.

Nem erőltetem, sokáig nem ül a bilin, ha nem pisil, felkelhet. Van, hogy ő maga megy oda, lehúzza a bugyiját, ül rajta egy picit, aztán megy tovább. Ilyenkor már nagyon kell neki, ez látszik rajta, de mégsem engedi el.

Mi lehet a baj? Mit tanácsoltok, mit csináljak?

2008. márc. 28. 15:46
A ZENÉLŐS BILITŐL VAN OLYAN GYEREK, HOGY MEGIJED, AZTÁN A MÁSIKA SEM ÜL RÁ!
47. Séll Viki (válaszként erre: 46. - Moncsicica18)
2008. márc. 7. 00:26
Ez így elsőre meredeken handzik, de jó ötletnek tűnik. :)
46. moncsicica18 (válaszként erre: 26. - 14775640c4)
2008. márc. 6. 11:25

a helyzet az hogy tényleg minden gyerek más.DE mire oviba megy szobatiszta kell hogy legyen mert másképp nem veszik be.

Minálunk lehet hogy hülyén hangzik de sosincs teljesen becsukva a wc ajtó így az első perctől kezdve ha akart bejöhetett mind a két fiam. Így látták hogy mi a wc-be csináljuk amit ők a pelusba.

Beszélgettünk ott a wc-n elég sokat ha kérdeztek mi válaszoltunk mindenféle badarságra, sőt megnézhették az "eredményt" ,vagy segítettek lehúzni.ezek nálunk motíváló dolgok voltak nem is volt probléma a leszokásból.

45. 03755e6896 (válaszként erre: 44. - 61e5310fec)
2008. márc. 4. 08:56

Szia! Úgy tudom,hogy a Tesco-ban lehet kapni,én a teszveszen vettem vadi újan.

Nekünk is volt előtte kutyusos és nem volt hajlandó ráülni.

Ez a bili tök egyszerűen néz ki aranysárga szine van és az alján van 2 picike kis pötty az érzékeli a pisit,kakit. Délután lefényképezem és teszek róla képet a naplómba.

44. 61e5310fec (válaszként erre: 43. - 03755e6896)
2008. márc. 2. 20:29
Szia!!Hol lehet kapni ilyen zenélő bilit?nekünk van egy egyszerű zöld bilink,kiskacsa van rajta de nem tudom ráültetni.Talán nekünk is beválna egy zenélős:))
2008. márc. 2. 20:18
Szia! Én nem félek ettől:) Amúgy a Happy Birthday-t játsza a bili,de mostmár kivettem belőle az elemet,mert már nagyon idegesítö!!! És a kisfiam is el van zene nélkül,anélkül is belepisil,mostmár. Az első sikerélmények megvoltak,most már meg tök természetes neki hogy a bilibe kell pisilni:)
42. Tracsi
2008. márc. 2. 10:22
Ez tényleg jó öttlet! És nem féltek hogy ha felnőtt korban meghallja ugyan ezt a zenét akkor is fe fog pisilni? :-) Egyébként én is ilyen gondokkal küzdök!
41. 03755e6896 (válaszként erre: 40. - 14775640c4)
2008. febr. 2. 08:28

Szia!

Szerintem próbáljátok ki mindenképp,nem egy egetverő összeg kb 2000 ft.

Az én fiam is eléggé öntörvényű,de annyira örül amikor mondom neki,hogy ügyes,meg hurrá hurrá stb.Hogy ő is örül,tapsol stb. Ja! És azt elfelejtettem írni,ha máshol vagyunk,pl barátoknál,ott meg simán a wc-be pisil,persze ülve,ott meg azt találtam ki,hogy a budimanó szomjas és bele kell pisilni.Na az is marhára tetszik neki hogy Ő adott a budimanónak inni. Tehát végül is a wc sem jelent problémát. Viszont a kakival még nem vagyunk ilyen ügyesek.

Sok sikert a bilizéshez :))

40. 14775640c4 (válaszként erre: 39. - 03755e6896)
2008. febr. 1. 22:37

szia!

hát ez jó!

ezt lehet én is kipróbálom :)))

zenélős bili lehet hogy jó lesz.

csak az bosszant hogy mióta jár bölcsibe és ennek ellenére nem teljesít. pedig látja a többieket. csak akkora ego-ja van hogy letojja ha azt mondom neki hogy mások milyen ügyesek. azt csinál amit akar.ezzel sajna nem tudom motiválni.

ha bele is pisil nagy ritkán akkor csak azért mert kértük rá és ő nagy kegyesen...

de a zenélős bili jó

2008. febr. 1. 22:23

Sziasztok! Az én fiam is eléggé lustika.Beszélni sem beszél csak a maga kis nyelvén.

Én vettem egy zenélős bilit,és 2 nap alatt rászokott a bilizésre.Előtte elég sokat kínlódtunk,erőltetni pedig nem akartam.

A zenélős bilibe egyszer beletalált a pisi,2 napig néha belement,néha mellé és utána magától hozta(hozza) a bilit és belepisil.A bili zenél,én mondom neki hogy nagyon ügyes,és ez neki akkora sikerélmény :)))Persze éjszakára marad a pelus,és sajna néha a kakihoz is kell neki.De majd ezen is túlleszünk egyszer :)

38. Séll Viki (válaszként erre: 37. - 14775640c4)
2008. febr. 1. 21:19
Egy ismerős azt mondta, hogy puffasztott rízst, meg papírdarabkákat tett a WC-be, és azt célozgatta a fiatalember, és ez nagyon nagy buli volt. Esetleg apukája megmutathatja, hogy hogy is van ez.
37. 14775640c4 (válaszként erre: 36. - RLindi)
2008. febr. 1. 17:13

nekem csak egy baj van hogy nemcsak nem szól,hanem sajna nem érdekli az egész.pisil ő de inkább ugy hogy lehuzza a gatyáját és a földre :))), mert imádja ha jó messzire tud "lőni"

tetszik neki hogy sugárba spriccel a cucc :DDD

igy nem tudom mi lesz.

36. RLindi (válaszként erre: 35. - 14775640c4)
2008. febr. 1. 15:12
Hát az enyém csaj de mondhatni ebben a témában ő is lusta. Beszélni beszél másfél éves korától szépen mondatokban. De a ppelus! Napi 3-4x ugyan a wc-ben/biliben landol a cucc,de csak azért mert épp elcsipem. Egyébkén nem szól,csak utána. Hm:-S
35. 14775640c4 (válaszként erre: 34. - A5e77950a3)
2008. febr. 1. 15:07

szia!

nyugi az enyém sem beszél pedig lassan 3!és lusta bilizni

én nem tudom mi van ezekkel a kis pasikkal :))

olyan kis lustik, hiába benne van a vérükben hogy férfiak

nekem a kislányom alig mult másfél éves és ugy lehajitotta a pelenkát mint a huzat.

egyik nap nappal a másik nap éjjel nem kérte. azóta sem pisilt be pedig már 5 éves lesz

és beszélni is sokkal hamarabb megtanult

hát ez van

türelem a fiuk ugylátszik később érnek

34. a5e77950a3 (válaszként erre: 20. - 61e5310fec)
2008. febr. 1. 13:49
Hogy szoktattad le?Magától hagyta abba?Az én fiam novemberbe volt 2 és nem tudom leszoktatni,ráadásul beszélni se akar ,pedig mindent megért!
33. Séll Viki (válaszként erre: 28. - 244ed1c739)
2008. febr. 1. 13:17

Szia!

Leszoktató pelusban én csak a moshatót ajánlom, mert az eldobható anyagát tekintve ugyan olyan, mint a rendes pelenka, míg a mosható egy kicsit engedi, hogy a baba érezze, hogy pisilt. Olyan mint egy bugyi, csak kívül van egy nedvesség záró réteg, belül meg vastagabb az anyag, így felszívja a pisit.

Akkor is jó, ha már alapvetően szobatiszta a gyerek, csak egyszer-egyszer történnek balesetek. (Főleg így télen jó, mert nem ázik át a ruhája, de mégsem olyan, mintha pelenkába lenne, mert az visszalépés neki, és így nem zavarodik össze.)

Moshatóból is van több féle, de én a magyar teméket ajánlom, mert az a legolcsóbb, de ugyan olyan jó minőségű, mint a többi, és legalább a magyar ipart támogatjuk.

Lehet pár baba-boltban kapni, de ott kicsivel drágább, meg lehet interneten is.

32. dee7182d35 (válaszként erre: 31. - Dee7182d35)
2008. jan. 31. 09:04
Most olvastam csak végig bocs,moshatót a thaumában láttam.
31. dee7182d35 (válaszként erre: 28. - 244ed1c739)
2008. jan. 31. 09:03
Ilyen leszoktatós pelenka több féle van,szinte minden márkának van egy ilyen terméke is.Álltalában van valami kis minta at elején,és az elmosódik ha bepisil.Egyébként bugyipelu jellege van,tök egyszerű fel-le húzogatni.Bárhol,ahol pelut veszel kapsz ilyet,de a DM-ben Rossmann-ban biztosan.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook