Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » A pasit mennyire viseli meg, ha a nő a gazdagabb a kapcsolatban? fórum

A pasit mennyire viseli meg, ha a nő a gazdagabb a kapcsolatban? (beszélgetős fórum)


1 2 3
38. 9f86e86d50 (válaszként erre: 26. - F826024eea)
2012. aug. 29. 21:12

Te gazdagságra gyúrsz?:-) Amúgy az itt vázolt életben a partnerek nem sok időr lennének együtt.:-) A férj mindig főzést vezényelne...


De ha meg nem számit a realitás... A férfi megnyerné a Föld főszakácsa díját, hirtelen gazdagabb lenne mimt a nő. A hölgy alkoholizmusba fojtaná bánatát, mert kissebbrendüségi komolezusa felerösődne. A férfinek annyi pénze lenne, hogy már nem is kellene dolgozniuk, s együtt élhet a nővel. Ekkor mutatja ki mindenki a foga fehérjét. Kiderül, hogy a nő kivételes üzleti érzékei, zsaroló férfiakjá változnak, videófelvételekkel. A nő, hogy mentse zsíros helyzetét, haláli örökségi tervet eszel ki. Meglepi férjét az utolsó vacsorával. :-) Anyagi problémái megoldodtak, élete végéig lesz az asztalán fött homár...:-)

37. LiluLola (válaszként erre: 33. - Dev_p)
2012. aug. 29. 21:11
Ez nem tanulmány, nem is akarom megiratni veletek, bocsi, ha valakit erre a következtetésre késztettem, ez egy olyan pályázat, ahol több oldalas irományt, egy kisregényt kell írni. Az hogy én a pénzügyi különbséget választottam, az szabad, de lehetett volna nyugodtan bármi más különbség.
36. Pen80 (válaszként erre: 25. - Timycat)
2012. aug. 29. 21:08

Kevés pasi olyan szerintem.

Szerintem egyébként a nőn múlik inkább.

2012. aug. 29. 21:08
Megviseli,és idiótává válik.Önbizalomhiány lép fel nála,és a vezető szerepet át akarja venni más téren,nem pont pozitív eszközökkel.Féltékenység,viták.Jobb olyat keresni,akivel egy szinten van az ember,és nincs marha nagy különbség.
34. LiluLola (válaszként erre: 29. - A0c1361e44)
2012. aug. 29. 21:07
Elsőként gratulálok, hogy siekres vagy, és kívánom hogy maradjon is így. És köszönöm ezt a választ is.
33. dev_p
2012. aug. 29. 21:06

;-) rafinált vagy: megiratod a fórum látogatókkal a tanulmányod... Ügyes.

Amúgy az a véleményem, hogy az emencipáció után, így a harmadik évezredben már nem istentől elrugaszkodott dolog, hogy a "nő viseli a kalapot", a "nő hordja a nadrágot". Már az utóbbi szólás sem áll meg, hiszen több nő hord nadrágot, mint szoknyát. Egy szó, mint száz: szerintem manapság már nem a kereset nagysága döntő egy kapcsolatban, hanem mennyire értik meg egymást - minden más egyéb téren.

Ismeretségi körömben volt cég igazgatónő, aki a rossz házasságából menekülve a saját vállalati gépkocsivezetőjével kötötte össze életét a nyugdíjba vonulása után és boldogan, megértésben élnek. Pedig a nő több diplomás, a férfi pedig nem.

2012. aug. 29. 21:06

Értem

Köszönöm a válaszokat, sajnos azt a választ kaptam, amire bár én is gondoltam, csak kellett az a megerősítés. Biztos ami biztos elven.

És kb. vajon mégis mekkora legyen a csaj vagyona, hogy azért mégse lőjek mellé, de érezzen, hogy pénzügyileg a felső tízezerbe komolyan benne van.

31. Pen80 (válaszként erre: 21. - LiluLola)
2012. aug. 29. 21:06

Keresnék egy nálam gazdagabb pasit.

Viccet félretéve: a férfiak többségét ilyen óriási különbség biztosan zavarná. Engem nőként is zavarna. Havi nettó pár 10ezer nem, de ilyen óriási különbség igen. A hagyományos férfi-női szerepek megborulnak miatta. Nem felcserélődnek, hanem összekuszálódnak. Aki pedig ragaszkodik a hagyományos szerepekhez, az biztosan nem viseli el ezt.

30. f826024eea (válaszként erre: 27. - 9f86e86d50)
2012. aug. 29. 21:05
Eljutottál végül oda, hogy mégsem viselnéd jól egy gazdag nő hosszútávú társaságát.
2012. aug. 29. 21:04

Hát nem ekkora a különbség, de volt, van és biztos lesz is.

Ahonnan jöttünk azonos. Mindketten munkás családból:)

Amikor összeházasodtunk én 21 voltam ő 32.

A bevételünk egyforma volt.

Gyes után már az első munkahelyemen többet kerestem, mint a férjem és ez így maradt, amióta együtt vagyunk. Én kb. 3-4x-ét keresem az ő fizetésének.

Persze én nem sikeres üzlet asszony vagyok, csak pusztán jó helyeken dolgozom, mint alkalmazott és persze, ahogy írtam nem is milliós különbségek vannak csak néhány száz ezrek.

Sosem okozott problémát sem neki, sem nekem. Egy család vagyunk, közös gyerekünk van.


Nem, nem macskajancsi, és nem is használ ki. Közös kasszánk van, tehát nincs az, hogy én toronyórát veszek neki ő meg rajzol nekem virágot karácsonyra.

A háztartási munkát is közösen végezzük. Sosem hülyézem, mert nem keres annyit mint én, sosem gondolom azt, hogy ezért kevesebb.

Nem bántja a hiúságát az, hogy én jobban meg vagyok fizetve, sőt kifejezetten örül neki és büszke rá, hogy milyen okos felesége van.

Nem vettem el tőle a férfi munkákat, tehát simán érezheti magát nagynak, erősnek, férfinek:)


Remélem ez sokáig így marad, mert én viszont sokkal nehezebben viselem, ha nem hozom haza azt a fizetés, amihez hozzászoktam.

28. LiluLola (válaszként erre: 26. - F826024eea)
2012. aug. 29. 21:03
Oké!
27. 9f86e86d50 (válaszként erre: 21. - LiluLola)
2012. aug. 29. 21:03

Ha mindez igaz, akkor a nőnek nem kell lemondania semmiről. Bár ha belegondolunk, ilyen elfoglalt életben mennyi valós párkapcsolatban eltöltött minőségi idő marad egymásra? Az is egy alternatíva amit írtam.


A pénz a társadalom rákfenéje, mert téves értékítéletre nevel. Szóval a látszatokra épitő gazdag nő, penészedhet a limójában, ha sokkal nagyobb lelki gazdagságot nyújt egy hétköznapi, társként egyedibb nő.

26. f826024eea (válaszként erre: 24. - LiluLola)
2012. aug. 29. 21:03
Majd ha egyszer az leszek, elsőkézből kapsz bennfentes infókat róla. Megbeszéltük? :D
25. timycat (válaszként erre: 21. - LiluLola)
2012. aug. 29. 21:02

Miért kéne feladni?


A fórumkérdésre a válasz, pedig szerintem nem viseli meg, ha mindkét fél a helyén tudja kezeli a dolgokat, persze ehhez kell egy erős önbizalom is a pasi részéről

24. LiluLola (válaszként erre: 23. - F826024eea)
2012. aug. 29. 21:01

Az meglehet, de mint mondtam nem kell valósághűnek lenni, csak fantázia dúsnak.

Amúgy akkor milyen a módosabb emberek életstílusa?

23. f826024eea (válaszként erre: 21. - LiluLola)
2012. aug. 29. 20:59
Úgy látom tévképzeted van a módosabb emberek életstílusáról. :)
22. simple (válaszként erre: 13. - LiluLola)
2012. aug. 29. 20:58
Igen, ez általában így van sajnos. Biztos vannak kivételek, de az esetek többségében nem tudják a férfiak elviselni. Úgy érzik nem férfiak.
2012. aug. 29. 20:56
És ha ti lennétek a csaj, feladnátok a luxus életet, egy olyan pasiért aki tud főzni, abban a tudatban, hogy bár mind a saját, mind a gyereketek élete biztosítva lesz, de le kell mondanod, az aspeni karácsonyról, karib tengeri szilveszterezésről, nyaralásról balin, limóval melóba járásról?
20. f826024eea (válaszként erre: 15. - LiluLola)
2012. aug. 29. 20:53
A jó szex minden különbséget felülír :D Szóval az már csak bónusz ha a csajnak jól megy :D
19. LiluLola (válaszként erre: 18. - 7796ae808e)
2012. aug. 29. 20:52
:D
18. 7796ae808e (válaszként erre: 16. - Nicole.)
2012. aug. 29. 20:52
Kimerítő válasz volt:D
2012. aug. 29. 20:51
Akkor szerintetek is nagyon megviselheti a kapcsolatot, főleg ha felküzdötte magát addig ahol már most is van, hogy ő is sikeres a szakmájában.
2012. aug. 29. 20:50
nagyon
15. LiluLola (válaszként erre: 14. - 9f86e86d50)
2012. aug. 29. 20:50

Tudom, hogy nem hétköznapi, de hogy volt német tanáromat idézem "A szöveg valóság tartalmát nem nézzük"!

A csaj nem térden állva éri el a sikereit, egyszerűen csak remek az üzleti érzéke, nagyon okos, és merész.

A srác nehéz háttérel küzdötte fel magát, és ő inkább kis különc gyerek, nem egy csajozós fajta.

14. 9f86e86d50 (válaszként erre: 4. - LiluLola)
2012. aug. 29. 20:46

Tők jó, hogy hétköznapi figurákat választottál.:-) Mit értesz siker alatt?

A nő sosincs otthon, mert "különös érzékiséggel" köti az üzleteket, a föszakács meg ajnározza a kukta csajt...vagy...khm.:-)

Viszont főszakács révén megfőzi az asszonyt, és a nő cserébe vesz Neki egy éttermer, közös vállalkozásba kezdenek. Az étterem egyedi neve, önmagában siker: "Több nap, mint kolbász!":-)

13. LiluLola (válaszként erre: 10. - Simple)
2012. aug. 29. 20:44
Én is erre gondoltam elsőnek, hogy még ha az elején el is lennének, később csak bántaná az egóját, hogy a kedvese, aki bár egy évvel fiatalabb csak tőle, jóval gazdagabb.
12. 7796ae808e (válaszként erre: 6. - LiluLola)
2012. aug. 29. 20:44

Szerintem ez személyiségfüggő. Vannak olyan macskajancsik, akiket egyáltalán nem zavarja ez, még ki is használja, lehúzza a módos nőket:)

Egy normális férfit azonban zavarná szerintem eleinte, de lehet elfogadja egy idő után.

2012. aug. 29. 20:43

Kettő ilyen ötvenen felüli házaspár van az ismeretségi körömben. Mindkét helyen a feleség gyógyszerész saját patikával; a férj lényegében csak mindenes. Ő az anyagbeszerző, a gépkocsivezető, a hozzad-vigyed-intézd, stb.

Szóval az asszony viseli a kalapot, nadrágot egyaránt. Egyik férj sem szakad meg a munkában.

Hogy a zártajtó mögött mi van? - Nem tudom.

10. simple (válaszként erre: 1. - LiluLola)
2012. aug. 29. 20:41
Tapasztalataim szerint nagyon. A férfiak hiúságát bántja, ha egy nő sikeresebb. Hiszen elvileg a férfi a családfenntartó, a férfiassága szenved csorbát, ha nem tudja a családját eltartani. A környezetemben az összes ilyen kapcsolat tönkrement.
9. 9f86e86d50 (válaszként erre: 1. - LiluLola)
2012. aug. 29. 20:40
Én egész jól viselném.:-) Mesélnék az álmaimról, az anyagi vágyaimról, így sose lőne mellé karácsonykor. Én meg rajzolnék egy képet, elvégre a kézzel készített ajándék megfizethetetlen értékü. Akkor ki is a gazdagabb?:-)
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook