Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » A párommal albérletbe szeretnénk menni. Összesen havi nettó 130 ezerből megoldható? fórum

A párommal albérletbe szeretnénk menni. Összesen havi nettó 130 ezerből megoldható? (tudásbázis kérdés)


1 2
2008. máj. 16. 22:02
HA VALAMI OLCSÓT SIKERÜL KIFOGNI, DE MÉG ÚGY IS NEHÉZ LESZ!
2008. máj. 16. 20:38
Hát annyiből nehéz, de azért meg lehet oldani szűkősen...
21. xxLady
2008. márc. 1. 19:19
Valóban fontos hogy hol és milyen lakásban akartok albérletben élni... a rezsinél a fűtést kell elsősorban figyelembe venni, na és ha vannak extra igények mint kábeltéve, internet stb. Én éltem már albérletben, diákként (két lakótársam volt, ők dolgoztam), de úgy hogy nem kaptam támogatást se otthonról, se a főiskolától, csak abból amit kerestem. Hát mit mondjak, nem egy leányálom, nettó 130 rugóval se lesz az. De kivitelezhető!!! Csak le kell tudni mondani sok dologról.. ha ez be tudjátok vállalni, akkor menni fog. Sok sikert kívánok hozzá, őszintén!
2008. márc. 1. 18:37
ha nagyon nélkülözni akartok akkor igen de szűkösen igen.
2008. márc. 1. 17:36
Párommal 2 és fél éve vagyunk albérletben Szegeden. Egyszer költöztünk egy jobb bár kicsivel drágább albiba. Most 38 +rezsit ami 40-50 köröl van. Ehhez jön még az egyéb kiadásaink (telcsi, net, kisebb hitelek), így az egész kb 110-be kerül.
18. cukilany (válaszként erre: 17. - Otis)
2008. febr. 13. 09:24
Talán így jártál a legjobban! :-))) Na de mindegy, a lényeg, hogy nem kell önerő már!
17. otis (válaszként erre: 16. - Cukilany)
2008. febr. 13. 08:59

Köszönöm, kedves vagy, de szerencsére már nem érint a dolog, a páromhoz költöztem és felmondtam az albérletet.


Éves szinten 7-8 százezer Ft ment el az albérletekre, mégsem lett volna jobb a helyzetem a bank segítségével. Most 4 lakásom lehetne 4 különböző városban! :))) Illetve csak lakáshitelem...

16. cukilany (válaszként erre: 13. - Otis)
2008. febr. 13. 08:54
Nem szükséges önerő minden esetben, én is most gondolkodom hogy felveszem, így utánajártam viszonylag alaposan. Ha érdekel, írj privit, nem akarom reklámozni a bankokot és kb részleteket is tudok mondani, hol mi van!
2008. febr. 13. 08:41
A mai gazdasági helyzetben nem tanácsos albérletbe menni,meg hitelt felvenni sem.Ha van hol laknotok(szülők,rokonok vagy barátoknál)Inkább várjatok még egy kicsit.Olyan szinten magas a rezsi,hogy kajára már alig jutna, nem beszélve ha még autótok is van.A 130 Ezer nem olyan sok,hogy meg tudjátok oldani.Tapasztalatból tudom!
14. supin
2008. febr. 13. 08:33

Keresd fel az MKB-t Ott egyénre szabottan tájékoztatnak..



Válasz otis-nak

13. otis (válaszként erre: 11. - Bozsi70)
2008. febr. 13. 08:15
A lakáshitelhez nincs szükség önerőre? Nem vettem még igénybe effélét, mert folyton költöznöm kellett. Viszont semmi tőkém nem volt, ezért laktam majdnem 10 évig albérletekben.
12. otis
2008. febr. 13. 08:13
Több évig (megszakításokkal) több helyen is laktam albérletben. Legutóbb egy vidéki városban, egyedül, 40 + rezsiért. Ez havonta 65-70 ezer Ft volt, 7. emeleti panelban, ami 2 szobás volt, és napközben sosem fűtöttem, mert déli oldalon volt az össszes ablak. Spóroltam a kajával, semmi extra cucc. Így nullára jöttem ki hó végén. Ez nettó 120 ezer Ft. Sokat utaztam vonattal a hétvégén, de 50 %-os kedvezménnyel....
2008. febr. 13. 08:13
Amit kiadsz albérletre és gazdagítasz mást,abból a pénzből a saját lakásod hitelét is tudnád törleszteni.Mi is albérletben laktunk és egy éve sikerült lakást vennünk.Ugyan annyit fizetek a hitelre,mint előzőleg a főbérlőnek.Nem bestélve arról,hogy a saját lakásodat úgy alakítod,ahogy neked tetszik,míg az albérletbe nem azt csinálsz amit akarsz.Ráadásul most épp lementek a lakásárak.Ezt onnan tudom,hogy most vett házat az unokahugom és amit felértékeltek nekik 13 millióra egy hónappal ezelőtt,az most csak 9 milliót ér az infláció miatt.Mondták a bankban.
2008. febr. 13. 07:54
Mi 35 nm-es panelban lakunk.Ezt korábban a párom kiadta.Butorozatlanul volt 35 ezer forint havonta,plusz rezsi.Internettel,télen,két előfizetéses telefonnal egy ekkora lakásra40-50 a rezsi.Attól függően,hogy éppen kell-e gázt és hidegvizet fizetni abban a hónapban vagy sem.De ez másfél szobás.Ugye Bp-n az albik ára a csillagos ég!Így kellene mérlegelni.130ezerből meg lehet élni,de nagyon meg kell nézni.Bár azt sosem értettem,hogy valaki kiad X ezret havonta,mikor ebből már akár a saját jalását törleszthetné.
2008. febr. 13. 07:19
Elég nehezen! Havi 20- 30 a kaja minimum, és akkor meg kell nézned, hogy min hol. A téli időszakra kell megtakarítás, mert olyankor még magasabb a rezsi, kivéve, ha Lak.szöv.-vös a lakás
2008. febr. 13. 07:17
Mi is albérletben lakunk (Szegeden), 30ezer forintért egy egyszobás lakásban. A rezsink 18e ft körül szokott lenni, pedig távfűtés van.
2008. febr. 13. 07:07
Nehezen
2008. febr. 13. 06:59
A rezsitől függ,és egy kisebb lakásban....igen!
2008. febr. 13. 06:29
Mi is laktunk albérletben, 35e+rezsi (kis lakás alacsony rezsivel) volt, kettőnk fizuja akkor 210e körül volt, 150e simán elment a megélhetésre, igaz két autónk is van.
2008. febr. 13. 02:04
találtatok ennyiért albérletet? mert ha nem szerinem ennyiért nem nagyon fogtok...:( barátnőm úgy fizet 25öt hogy van 2 lakótársa!!! és ez nagyon olcsó!
2008. febr. 13. 01:32

attól függ hol, és milyen rezsivel:)

pesten belvárosban simán.

2008. febr. 12. 23:56

Azt szeretném kérni, hogy mindenki írja le az albérletes tapasztalatait.

Szeretnénk párommal kipróbálni, hogy milyen albérletben. A kettőnk fizuja együtt 130 ezer nettóban. Ebből 30 ezer lenne a lakbér, ehhez jönne a rezsi és a többi.

Szerintetek kivitelezhető?

2008. febr. 12. 23:55
A párommal albérletbe szeretnénk menni. Összesen havi nettó 130 ezerből megoldható?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook