Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » A párom kirakta anyámat az albérletünkből fórum

A párom kirakta anyámat az albérletünkből (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
85. spann (válaszként erre: 76. - Bbe8e56e9e)
2016. aug. 12. 10:24

Igen, az is jó megoldás lenne, ha a mama beköltözne egy idősek otthonába. Sajnos sokba kerül a beugró, de a vidéki ház árából kitelne szerintem.

Ehhez el kell érnie a nyugdíjas korhatárt (63 év), utána csak a nyugdíja nagy részét kell kifizetnie havonta a gondozásért. Ez is elég sok, de éjjel-nappali orvosi ügyeletet kap érte.

84. spann (válaszként erre: 76. - Bbe8e56e9e)
2016. aug. 12. 10:18

Úgy emlékszem, az alaphelyzet az, hogy a topikindító lakott együtt a mamával albérletben, és utána költözött hozzájuk a férj.


Nekem az a felfoghatatlan, hogy miért nem hagyták ott a mamát az albérletben már akkor, amikor összeházasodtak, 7 éve? Ők meg költöztek volna egy másikba, ha önálló életet akarnak élni.


A bérelt lakásnak épp ez a lényege, hogy mobilis, könnyen változtatható. Könnyebben, mint egy saját tulajdonú ingatlan.

83. jozsi.38 (válaszként erre: 78. - Fincsi5)
2016. aug. 12. 08:02
abból, hogy zsarolja, elég nyilvánvaló. Továbbá az is beszédes, hogy a sógornője sem látja szívesen a mamát. Akkor talán nem (csak) abban a két emberben van a hiba, hanem a kedves mamában is akad. Nem mindenkinek adatott nagyszerű szülő
82. csikil4ny (válaszként erre: 80. - Massalhangzo)
2016. aug. 11. 20:33

Most nincs időm tovább magyarázni, de valószínű nem is lenne értelme, csak annyit, hogy akinek soha egyetlen egyszer sem mondják a szülei, egyszer sem ölelik meg, nem dicsérik az nagyon sokat kell fejlődjön, hogy jól legyen, s ehhez még verni sem kell. Ott a nagy tökéltességben is valami baj van...


Nem pont így van: a gyermek személyisége is közrejátszik, a további társas kapcsolatok, stb., stb.


Én ettől függetlenül hiszek abban, hogy minden gyermek jónak születik...


Végül mindig mindketten oda lyukadunk ki, hogy csakis a FELNŐTT EMBER FELELŐS A SAJÁT ÉLETÉÉRT. :)

81. bnedora (válaszként erre: 78. - Fincsi5)
2016. aug. 11. 20:30
Amúgy nem 62 év.
80. massalhangzo (válaszként erre: 79. - Csikil4ny)
2016. aug. 11. 19:59

de miert baj, ha valaki serul? ki az, aki nem serul elete folyaman?


az baj, ha valakit vernek, eheztetnek, nem gondoznak stb. nincs az a szuloi szeretet, gondoskodas, amibe bele nem lehetne kotni, hogy miert rossz modon es karosan :D


ismerek tobb emberket kozelrol, akiknek valoban durva gyerekkora volt. veressel, eheztetessel, elhagyassal. biztos, hogy serultek, nem kicsit. mind boldog, hosszu parkapcsolatban el, remekul valasztottak. ismerek 'tokeletes' csaladban felnott embereket, mai napig jo es szoros a kapcsolat, bizalom a szulokkel, katasztrofalis eletuttal


nem lehet erre fogni. akkor a gyerekkor elorevetitene a jovot, de nem igy van


nem azt vitatom, hogy nem hasznos visszanezni, megvizsgalni felnott esszel, hogy vajon mitol van az emberben szorongas, gat vagy onbizalomhiany. mert hasznos lehet a felismeres, hogy ez vagy az mekkora sulykent nehezedett ra, holott nem is az, felnottkent mar latja. de azon lovagolni, hogy nehez eletem van, mert az anyam nem szeretett, csak fel nyalokat kaptam fogorvos utan, vagy a tesomat jobban szerette, vagy mondta, hogy ugyse tudok golt loni, annyira felesleges. de valoszinuleg erre szulokent jon ra az ember, hogy nincs tokely, es minden ember mas. vannak gyenge jellemek vagy rosszak, ez van. nem kotelezo kovetni

79. csikil4ny (válaszként erre: 77. - Massalhangzo)
2016. aug. 11. 19:46

Pedig nem az, de lehet rosszul látom, két évig ezt tanultam az egyetemen, így lehet torzult a szemléletem. Nem tudom, de ezt látom az iskolában a kamaszokon is....


Igazad van, hogy definiálni kell, mert nem mindegy, hogy a gyermek számára megfelelő-e az a szülői szeretet. Ugyanaz a szeretet lehet egyik gyereknek túl sok, a másiknak meg túl kevés és máris sérül(het). Persze ráfigyeléssel egy egészséges lelkületű ember ezt látja, nem akkora nagy kunszt felismerni. Ha a megfelelő szeretetet, s ezzel a védekező mechanizmust megkapja otthon a gyermek, jöhet bármilyen külső ráhatás nem fog sérülni - észre sem veszi a megjegyzést, vagy ha észreveszi lepereg róla. Igen, ez a másik probléma: olyan 12-13 éves gyermekeket ismerek, hogy EGYEDÜL élnek, sőt olyan is volt, hogy a 9.-es éltanulónk nevelte a testvérét, a szülők külföldön dolgoztak.


A túlkényeztetés és túlféltés ugyanolyan veszélyes, mint a szeretetnélküliség.


Igen, érthető, évszázadokon keresztül a nőké volt a gondoskodás feladata, saját magunkról is tudunk. :) A pasikat meg úgy-e kiszolgálták az őseink, a génekben ez is benne van.

78. fincsi5 (válaszként erre: 7. - F6b7584987)
2016. aug. 11. 19:36

És 60 000-ből meg tudna élni? Egyébként mennyi most a nyugdíjkorhatár? Nem 62-év?

Mindegy. Fel nem foghatom, hogyan jutottak a hozzászólók arra, hogy mérgező szülő, nem tud leválni a gyerekről, nyugodtan rakd ki, stb.


Amit nem tudunk: miért borult ki a párod? És csak ő, te nem? 7 évig nem lehet úgy együtt élni, hogy nem volt rendben semmi köztetek. Mi történt hirtelen?

Miért nem lehet rábízni a gyerekeket?

Csomó megválaszolatlan kérdés, semmit nem tudnak anyádról, a lényeg, hogy dobd ki, majd hazatalál, és ott alszik.

Jóéccakát, pihentető alvást neked.

77. massalhangzo (válaszként erre: 74. - Csikil4ny)
2016. aug. 11. 19:31

en ezt a gyerekkori kerdest tenyleg tullihegesnek gondolom. megis kire lehet mondani, hogy szereto szulo es nem serul tutira mellette a gyerek? mi van akkor, ha nem a szulok miatt serul, hanem az ovis vagy sulis tarsai miatt? mi van azokkal a szereto szulokkel, akik sokat dolgoznak es alig vannak a gyerekekkel? vagy azokkal a szulokkel, akik eleg idot toltenek a gyerekkel, szeretik, de olyan elvarasokat tamasztanak, amit maguk szerettek volna teljesiteni, a gyereknek meg teher lesz? vagy akik mindent flottul csinalnak, de becsuszik egy megjegyzes, amit a gyerek orokre magara vesz? vagy minden szuperjo, es a gyerek a tutiban no fel, ezert az elso nem tuti dologtol akkora pofont kap, amitol nem tud felallni, pedig mas fel sem veszi? a vegtelensegig lehetne sorolni, annyira felesleges


egyebkent meg a nok sokkal erosebbek, pasik kozott sokkal tobb onallotlan borzalom van :D

2016. aug. 11. 17:05
Csak pár hozzászólást olvastam! De szerintem intézzétek el neki a nyugdíját és adjátok be egy otthonba ha nem akar haza menni, menjen oda!
75. erolin88 (válaszként erre: 32. - F6b7584987)
2016. aug. 11. 16:45
Ezt úgysem gondolja komolyan... ez csak zsarolás. Mondjátok neki, hogy akkor irány az utca. Úgysem megy az utcára hidd el. Ismerem sajnos az ilyet.
74. csikil4ny (válaszként erre: 73. - Massalhangzo)
2016. aug. 11. 16:43

Természetesen minden gyerek más és más, reagálhat másként, de bizonyos helyzetekben vannak minták amiket követnek a személyiségtípusok. Ebben egyetértünk, viszont a nem szerető szülők mellett felnőtt gyerekek minden esetben sérülnek, aztán, hogy szerencséjük lesz és mondjuk találnak egy szerető óvónőt, tanítónénit, nagynénit, bárkit aki mellett megtanulják a kötődést, ez más kérdés, de ez nagyon-nagyon ritka.


Persze, csak azt a típust többször láttam, hogy emlegeted, mint olyan. Gondoltam, hátha érthetőbb, hogy vannak olyan nők is akiknél a leválás a szülőkről és fordítva nem történik meg.


Igen, habár a pár is tűrt 7 évet, iszonyatosan sok, birkaidegei lehetnek.


Nem hiszem, hogy a fórumindítót a szeretetkötelék tartaná vissza, én a lelkiismeret-furdalásra és bűntudatra tippelek. De persze lehet, hogy tévedek. Ez még erősebb a szeretetnél is.

73. massalhangzo (válaszként erre: 72. - Csikil4ny)
2016. aug. 11. 16:31

azt hiszem, meg azzal sem ertek egyet, hogy nagy kulonbseg van szereto es nem szereto szulo gyereke kozott. azt hiszem, a gyerekek kozott van nagy kulonbseg. van, aki egy szereto szulo mellett is sokkal erzekenyebben el meg egy adott szituaciot, es nyomot hagy benne, mas nem szereto szulo mellett sem lesz lelkiserult


attol, mert azt irtam, szerintem nem normalis, ahogy ez a ket felnott no a szuleihez viszonyul, nem jelenti azt, hogy egy ferfinal normalisnak tartanam ugyanezt


ebben a forumban abban van szerencseje a foruminditonak, hogy a parja tokos es hatarozott, nem akarja tovabb ezt a helyzetet elviselni, de szereti annyira, hogy ne hagyja el. mas pali reg lelepett volna, hogy akkor eljel anyucival. nem kene veszni hagyni ezt a kapcsolatot, a foruminditonak is ideje lenne donteseket hoznia


en ebben a szituban nem hazazavarnam az anyamat, ha ezer evig jo volt nekem, hogy egyutt eltunk, mert biztos szoros kapcsolat van koztuk. de kulon koltoztetnem, es gondoskodnek rola, idot is szannek ra

72. csikil4ny (válaszként erre: 71. - Massalhangzo)
2016. aug. 11. 15:46

Nem, nem kell ideális gyermekkor - nincs is ilyen, szerintem -, de nagy különbség van szerető szülő és nem szerető szülő gyermeke között. Persze létezik az általad említett réteg is, akik egész életükben minden negatívumot a szülőkre hárítanak.... Ugyanabban a családban két gyerek kétféleképpen értékelheti a gyermekkorát, egyik pl. sérül, másik nem - vannak más tényezők is, hosszú lenne itt értekezni róla.



Igen, ez a felnőtt hozzáállás a dolgokhoz, de felnőttnek titulálod azokat a férfiakat pl. akik 40-50 évesen is anyuci véleményét szajkózzák függetlenül attól, hogy van feleségük vagy sem, együtt élnek anyucival vagy nem? Látod, ez is egy kategória....


Emberek vagyunk, nem kell tökéleteseknek lennünk, de ha már félresikerült valami, akkor rendbe kell hozni van akinek mankó kell hozzá, itt megkapják, aztán vagy használják, vagy nem.

71. massalhangzo (válaszként erre: 70. - Csikil4ny)
2016. aug. 11. 15:37

szerintem nagyon kevesen lehetnek, akik idealis gyerekkort tudnanak felmutatni, tokletes szulokkel. meg akiknek jo a kapcsolatuk, azoknak is biztos, hogy valamit rosszul csinaltak a szulok. szulokent sem gondolom, hogy mindent jol csinalok-csinaltam


valahogy divat lett allandoan a nehez gyerekkor vagy egyeb lelki tenyezo moge bujni, pedig jobb lenne az iranyba menni, hogy az ember alljon meg egy pillanatra, gondolja at, hogyan szeretne elni, mik a celjai es miket tehet meg azert, hogy mindezek valora valjanak


lehet, hogy vannak tokletesen kiegyensulyozott emberek tokeletes onbizalommal es a tobbivel, de azok milyen unalmasak lehetnek, unalmas elettel :D nem kene nyavalyogni a lelki sebeken, mindenkinek vannak vagy lesznek, az ugyanolyan szerves resze az eletnek, mint a jo elmenyek. ugyanugy formalnak, sokszor sokkal tobb jot, erot, erzest hoznak felszinre valakiben, mint a jo elmenyek

70. csikil4ny (válaszként erre: 69. - Massalhangzo)
2016. aug. 11. 15:26

Ezt hozza ki a nem megfelelő kötődéssel rendelkező emberekből az élet, amit nem ők irányítanak. Ha a gyermekkorban valami elromlik, azt tudatosan is elég sokáig kell javítani, van akinek egy élet nem elég rá (főleg ha meg sem próbálja, vagy nem kér segítséget).


Ismered a történetem....

69. massalhangzo (válaszként erre: 68. - Csikil4ny)
2016. aug. 11. 15:21

normalis esetben mar tinikent sem birja elviselni az ember, hogy a szulei beleszoljanak a maganeletebe. ha felnottkent is inkabb bealdozza a sajat maganeletet, az magara vessen


eleve nem ertem, hogy jut el valaki 2 gyerekkel oda, hogy az anyjaval eljen, masik forumozo eseteben oda, hogy a ferjevel tavol elve is folyton az anyjaval foglalkozzon

68. csikil4ny (válaszként erre: 67. - Massalhangzo)
2016. aug. 11. 15:03
Nem lesz az, mert akkor jön a (a másik fórumból ismerős) telefonos történet és a (hoztam egy tárca sütit címszó alatti) hívatlanul beállítás. Ha jó messze van, akkor eltart egy ideig míg megérkezik. :D (Bocsánat!)
67. massalhangzo (válaszként erre: 66. - Csikil4ny)
2016. aug. 11. 14:55
ha valaki eleve az anyjaval el, majd parkapcsolatot is bir 7 evig egy fedel alatt egy rossz termeszetu anyaval, anyossal, annak mar a szomszed utcaba koltoztetes is hawaii szerintem :D
66. csikil4ny (válaszként erre: 62. - Massalhangzo)
2016. aug. 11. 14:52
Ha tényleg ennyire belemászik az életükbe, a 170 km még ideális is van aki Amerikáig megy a leválni nem tudó szüleitől.... (De az is meglehet, hogy ha a határokat jól elmagyarázzák megérti, de rizikós.)
65. massalhangzo (válaszként erre: 64. - F6b7584987)
2016. aug. 11. 14:49

akkor adjatok ki a hazat, es ha szukseges, azt kicsit kipotolva tudtok berelni neki a kozelben


persze haza is kuldhetitek, nem fog az utcan lakni inkabb, akarmit mond :D

64. f6b7584987 (válaszként erre: 62. - Massalhangzo)
2016. aug. 11. 14:46
anyukámnak tartozása van rajta és a ház árából ne tudnánk a közelben venni
63. f6b7584987 (válaszként erre: 61. - Papája)
2016. aug. 11. 14:45
170km-re
62. massalhangzo (válaszként erre: 51. - F6b7584987)
2016. aug. 11. 14:41
miert nem adjatok el a videki hazat es vesztek anyukatoknak belole egy kis lakast a kozelben? lehet, hogy messze a csaladjatol nem erezne magat biztonsagban. igy kulon lehettek
2016. aug. 11. 14:34
Milyen messze van tőletek anyukád lakhelye ? Amennyiben nem túl messze, és az ingatlan lakható állapotban van, úgy nyugodtan haza küldheted. Intézzétek a nyugdíját, 64 évesen már elérte az öregségi nyugdíj korhatárt. Amennyiben nem lesz elég a nyugdíja egészítsétek ki a testvéreddel közösen. Csak az első lépést nehéz megtenni. Meggyőződésem, hogy egy idő után anyukád is megnyugszik, neki is jobb lesz, hiszen ettől még találkozhattok, nem veszít el benneteket és az unokákat sem.
60. Zsú1965 (válaszként erre: 15. - Jozsi.38)
2016. aug. 11. 14:17
Megelőztél:)
59. 3d787b167a (válaszként erre: 49. - F6b7584987)
2016. aug. 11. 14:16
Akkor minek tűrtétek a szart 7 éve???
2016. aug. 11. 14:15

Jól is tette.


Anyád nem normális.


Ha nem akar hazamenni, aludjon az utcán.


Azt hiszem, nem ő tojta a spanyol viaszt.

57. csikil4ny (válaszként erre: 56. - 4975ebdc2f)
2016. aug. 11. 14:12
Ez így van. De borzalmasan nehéz felfogni és elfogadni (mert úgy-e ott a lelkiismeret amire apellál a mérgező szülő), hogy a szeretett anyuka zsarol, manipulál, aztán ami ezután jön még nehezebb.
56. 4975ebdc2f (válaszként erre: 51. - F6b7584987)
2016. aug. 11. 14:08
Ez most ugye nem komoly¿????Saját háza van nem szorul ápolásra ti még albérletben vagytok gondolkozz!
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook