Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » A párom exfelesége ellenem uszítja a gyereket, mit tehetek? fórum

A párom exfelesége ellenem uszítja a gyereket, mit tehetek? (beszélgetős fórum)

1 2 3 4
2012. nov. 19. 16:37

A kérdésre válaszolva sajnos azt kell mondanom, hogy nem tehetsz semmit, ha ennyi esze van az exfeleségnek, hogy egy kisgyereket ellened uszít....

Szerintem előbb utóbb csak megoldódik a helyzet, vagy legalábbis kevésbé lesz feszült a helyzet...

Kitartást!

2012. nov. 19. 16:27

Egy dolgot nem értek. Miért van az, hogy valaki kiír egy ilyen kérdést, próbálja elmagyarázni, hogy valójában mi is a helyzet, és erre egyből mindenki a nyakának ugrik?

Persze, mi itt csak az ő szemszögéból láthatjuk a történetet, de én ez alapján azt látom, hogy neki van igaza. Nem ő szedte szét a családot, hanem már amúgy is váltak, hiszen nagyon rossz volt a házasságuk. Ha a férfi a gyerek miatt vette el, akkor nem is volt szerelmes, csak tette a kötelességét. Egy elvált férfinek ezek után már nem is lehetne senkije, mert az egy ringyó?

Nem kéne ennyire ítélkező lenni, mivel senki sem tökéletes...Nem gondolom, hogy nekem jogom lenne bárkit is elítélni bármi miatt, példáu azért mert meleg, vagy fekete bőtszínű, vagy más vallású... De ezt én látom így, mindenkinek más a véleménye. Viszont jobb lenne a világ ha sokan látnák és gondolnák így.

És nem, nem azért adok a kérdezőnek igazat, mert a párom elvált vagy ilyenek, én vagyok az első menyasszonya, s nemsokára felesége, sőt a környezetemben sincs hasonló sztory, csak bánt, hogy az emberek ennyire ítélkezőek, anélkül, hogy egyáltalán ismernék a történetet, vagy a szereplőket...

Senkit nem szeretnék megbántani a hozzászolásommal, s nem is gondolom azt, hogy bármi olyasmit írtam volna, ami bárkinek bántó lehet.

76. Mirandas (válaszként erre: 75. - Moncsuka)
2012. nov. 19. 16:03

Moncsuka én nem gondolok róla semmit.

Mivel nem ismerem, és ide egy sort sem írt.

Ha régen tiltottak tőle akkor most, hogy egyeznek bele?

Te ezek szerint egy sikeres, tanult nő vagy. Tényleg erre a kapcsolatra van neked szükséged? Nem tudom neki milyen előképzettsége van, és milyen területen tevékenykedik, de hosszú távon működni fog ez egyáltalán. Hiszen már most is a felhőtlen örömödbe ott az a kis bibi az ex család, az ex nej. Én nem vállalnám be, tutira. Elsőnek lenni a legjobb a világon. Mikor neked mondja ki először az igent. Mikor veled vár tervez először babát, és izgul.., mikor a te gyermeked neki az elsőszülött, és látod ahogy potyognak örömében a könnyei... Mikor egyedül téged szólított először "én kis asszonykámnak".... Ő már mindezen túl van. Te még most szeretnéd megélni. Az életeteknek, nem azonos szakaszában jártok. Neki már van múltja... és sajnos nem veled. Valami miatt a másik házasság is csőd lett neki. Olyan nincs, hogy csak az egyik a hibás. Ő is beletett ám abba a kalapba... Kívánom neked tiszta szívből légy vele boldog, és sikerüljön.

75. Moncsuka (válaszként erre: 74. - Mirandas)
2012. nov. 19. 15:40
Tisztázzuk: Az ex féltékeny rám,nem pedig fordítva.Azért nem engem vett el,mert még csak 15 éves voltam,tiltottak tolem,orvosira mentem,nem is találkoztunk sokáig.csak nem gondlod,hogy egy ilyen nore lennék féltékeny?
74. Mirandas (válaszként erre: 69. - Jacques)
2012. nov. 19. 15:37

Nekem még nem volt ilyen fájdalmam.. Persze a jövőt senki nem tudhatja, így nem állítom nem is lesz.

Én a hsz-ben direkt kiemeltem, nem török felette pálcát, sőt senki felett. Mert a saját élete kovácsa mindenki. Másrészt annak is igaza van aki itt azt írta, hogy ha előtte is volt ezzel a férfivel kapcsolata, akkor ez a pasi miért mást vezetett oltár elé. Miért nem őt?

Senki nem feszíti itt keresztre szerintem.

Ő döntése, ő nyűgje, ha egy házas emberrel (válófélben lévővel)kezd. Aki egy ilyen kapcsolatba belemegy az ne fröcsögjön az exre, hanem vegye szépen tudomásul, hogy van. És, hogy az nem az ő kedve szerint fog viselkedni, vagy ne adj isten nem viselkedni. Egy csonka családba lépni nem egyszerű eset, és vannak konfrontációk és lesznek is. Több mint normál esetben lenne, hisz több szereplős a téma. Ezt szépen tudomásul kell venni.

Ráadásul kíváncsi vagyok, hogy adott esetben, ha majd ő jár az ex feleség cipőjében. (Amire lássuk be minimum 50% az esélye, hogy megtapasztalja. Mert nem tudom ismered-e ezt az arany igazságot miszerint:

"Azt mutatja a statisztika. Hogy nincs esélyed. Nincs esélyed! Nagyon buta a statisztika. De mégse téved. Mégse téved!" /Sziámi/ )


Másrészt kíváncsi lennék rá, hogy vajon miképpen viselkedne a másik oldalon a kedves fórumindító? Mert a hszeiből azt érzem ő nagyon féltékeny az ex-re. Illetve, hogy nagyon férjhez akar menni. Ha tehetné már holnap oltár elé állna. És valami más gondja is van... lelki eredetű. Talán régről.. Csak ennyi jött le nekem a hszei-ből. Semmi több, de ez is a legutóbbi két hsz alapján lett nekem egyértelmű. Mintha görcsösen bizonygatni, hangoztatni akarná, hogy ő a különb.., ő igenis feleség lesz.. Valami kisebbségi komplexusa lehet. Nem tudom mennyi idős. Lehet csak fél, hogy kifut az időből, és ezzel csesztetik a környezetében. Nem biztos persze, lehet, hogy tévedek.


Másrészről az ex feleség nem kommentelt itt, és az ő szemszögéből nem ismerjük ezt a történetet. Azt hiszem így bemondás alapján vakon nem lehet elítélni, és véleményt alkotni róla.

Azon sem lepődnék meg ha kiderülne róla, hogy irl antialkoholista. Nekem valahogy a róla adott kép túlságosan szürrealista. Ezt a kommentelő habitusából, és válaszai alapján gondolom csak. Nem ítélkezem felette. Mert mindenki érdeme szerint... azaz nincs jogunk senki felett ítéletet mondani. Ha egy fórumra kiír egy ilyen témát, akkor kíváncsi a véleményekre. Ami nem biztos, hogy kellemes lesz.

73. air (válaszként erre: 69. - Jacques)
2012. nov. 19. 15:29
Teljesen természetes ha egy gyermeket és az édesanyját megvédenek!!!Más kérdés ,ha a környezet nem megfelelő!
2012. nov. 19. 15:21
En mindig ott leszek,mivel nemsokára osszeházasodunk.
2012. nov. 19. 15:16
ha en lennek az ex feleseg helyeben,nekem sem tetszene ha a gyerekem kozelebe idegen noci lenne,meg is tennek mindent annak erdekeben,h a kicsi ne menjen akkor az apjahoz mikor a no is ott van.
70. Moncsuka (válaszként erre: 69. - Jacques)
2012. nov. 19. 15:05
Ez nekem se megy a fejembe,de hát ez van.Már megbántam,hogy írtam ide,de nagyon.Ilyen emberek szánalmas véleményét olvasni...Rongynak neveznek, meg még sorolhatnám...Hogy képzelik ezt??Eltudom képzelni milyen emberek lehetnek.
2012. nov. 19. 14:45
Azért érdekes, hogy itt a hozzászólók többsége egy olyan nőt emel piedesztálra, aki a 3 éves gyerekét (a fórumindító írása szerint) felügyelet nélkül hagy, miközben egy kocsmában múlatja az időt. Ja, hogy ezen csak úgy átsiklunk, mert a szeretőt keresztre kell feszíteni (valószínűleg saját fájdalmunk miatt)? Az, hogy a feleség hol és kivel hentereg éppen józanul vagy részegen, az mellékes? Megbocsátható?
68. Moncsuka (válaszként erre: 64. - Panatta)
2012. nov. 19. 14:35
Inkább az anyja gondolkozzon azon,hogy fog a lánya szemébe nézni!!!HOgy fogja neki elmagyaráni,hogy miért nincs apja?Elmondja majd,hogy fecsinaltatta magát,hogy megtartsa az apját?Csak sajnos nem sikerult,mert senki nem birja ki egy alkoholista mellett,aki ráadasul még szajha is.es ,hogy mért nincs gyerekkora?Mert egész nap a kocsmában ulnek...ne tartsd magad tobbre nálam,mert nincs jogod...
2012. nov. 19. 13:55
Engem mindig is tiszteltek a férfiak és ezután is fognak,mivel nincs semmi szégyelnivalóm.A családja is nagyon orul,hogy végre egy normális,FELESEGNEK való not talált.
66. Moncsuka (válaszként erre: 64. - Panatta)
2012. nov. 19. 13:51
Igen sokkal kulonb vagyok,a nyomomban se érhet.Engem sok férfi akar,még ha neked ezt nehezedre is esik elhinni.(a falu legszebbjének tartanak és mellesleg doktorno vagyok) En világ életemben normálisan viselkedtem nem álltam ossze fuvel-fával,mint az exfeleségecske,akit annyira védsz,mikor nem is ismered.csak mert véletlenul teherbe esett és feleségul vette,az nem jelenti azt,hogy szerette.Valojában feláldozta magát a gyerekért,belement egy olyan kapcsolatba,ahol tudta,hogy soha nem lesz boldog.Igy is lett.Nem másztam rá a férjére,már rég nem élnek egyutt,és jogunk van boldognak lenni.nemsokára a felesége leszek és mi leszunk egy IGAZI család,ami SZERELEMRE épul,ha egyáltalán tudod,mit jelent ez a szó.ha ismernéd,akkor nem neveznéd feleségnek...Soha nem mondtam,hogy a feleségektol kulonb vagyok,nemsokára én is az leszek, én tole vagyok kulonb,ezért is volt rám mindig is féltékeny.
65. panatta (válaszként erre: 62. - Anka71)
2012. nov. 16. 20:43
részben igazat adok neked, de egy magára valamit is adó nő nem mászik bele még egy szétesőfélben lévő család életébe sem.
64. panatta (válaszként erre: 61. - Moncsuka)
2012. nov. 16. 20:40

Látod, ez a különbség közted, és a fórumozók között:

olvass vissza,itt mindenkinek megvan a véleménye rólad, kb. egy rongynak tart, aki arra is képtelen, hogy egy független férfit szerezzen magának (gondolom annak,aki komoly társat keres,annak te szóba sem jössz) inkább más férjére mászik rá . akármilyen is a feleség,ő a "párodhoz" tartozik, ők egy család és neked ahhoz semmi közöd, de mégsem mondta ki neked senki, hogy egy lotyó vagy...te viszont arra a nőre igen, aki a párodnak szült egy gyereket.Nem értem,milyen jogon?! Szerintem te féltékeny vagy...mitől félsz? Hogy a családjával marad, vagy inkább attól, hogy ha már egyszer otthagyta egy másik nőért a gyerekét,veled is megteszi majd?


Mondd, van neked lelkiismereted? Hogy tudsz te annak a gyereknek a szemébe nézni?!


(ne haragudj, nem megbántani akarlak, csak őszintén érdekel egy te-fajta nő véleménye -merthogy ugye leírtad, hogy te tőlünk,a feleséghez hasonlóktól sokkal különb vagy)

63. Moncsuka (válaszként erre: 62. - Anka71)
2012. nov. 16. 17:47
Koszonom,végre valaki felfogta az igazságot.
62. Anka71 (válaszként erre: 59. - Panatta)
2012. nov. 16. 16:27

Már bocs, de mi az, hogy "egy családot szétszedni"?

Ha szét tudta szedni, akkor az annyit is ért. Ha jó lett volna a házasság, akkor a fórumindító meztelenül táncolhatta volna a hét fátyol táncot, akkor sem érdekelte volna a hapit.

Komolyan ilyen agymosott itt mindenki?

Szar házasság, lotyó anya, aki szült egy gyereket (ami nem érdem mellesleg önmagában).

Erre mindenki nekiesik a fórumindítónak.

Ilyen álszent bagázst!:((

61. Moncsuka (válaszként erre: 59. - Panatta)
2012. nov. 16. 16:19
A feleség pont egy olyan no lehet ,mint te! O semmi mas csak egy hazassagtoro lotyo,es sohasem voltak egy család,hisz a párom szinte mndig otthon tartozkodott sohasem az exfeleségével.
60. panatta (válaszként erre: 22. - Moncsuka)
2012. nov. 16. 01:58
azért te is tudsz ám mocskolódni rendesen...:)
2012. nov. 16. 01:42
nézd,ennek a férfinak van egy gyereke,akinek NEM TE vagy az anyja. Őket életük végéig összeköti majd a közös gyermek,nem tehetsz semmit ellene. közösen várták azt a babát és a "párod" anyakönyvvezető előtt mondta ki egy másik nőnek az igent. A másik nő ANYA és FELESéG,te max egy betolakodó 3.,csak egy szerető vagy. egy Maca,aki elvette egy gyerektől az édesapját. vedd már észre,ők egy család,aminek te nem vagy és soha nem is leszel a része. Szerinted miért nem téged választott és alapított családot,ha már előtte is együtt voltatok?! Ne haragudj,nem akarlak megbántani,de egy olyan ember,aki szétszed egy családot,egy lyukas garast sem ér. Feleségnek igaza van.
58. a14deb9047 (válaszként erre: 54. - Moncsuka)
2012. nov. 13. 17:43
A "pár" még egyenlô más férje. Tartok tôle, ha ki is mondanák a válást, nem fog azonnal újra az anyakönyvvezetô elé állni.
57. Moncsuka (válaszként erre: 56. - B74f6e5cdd)
2012. nov. 13. 13:11
Nem áll szándékomban harcolni,foleg nem egy ilyen emberrel.Soha nem voltam boldogabb.
2012. nov. 12. 14:23

Értelek Moncsuka akkor viszont sajnos az a válaszom van : tűrjed és törődj bele sorsodba, ugyanis az ex feleség szerintem megmarad ilyennek amilyen most, kevés az esélye, hogy változik majd..szóval az életed egy harc lesz és kívánom, hogy minden ütközésből majd te kerülj ki győztesen és harcok közepette néha ne felejts el boldognak is lenni!

Minden jót kívánok!

55. Moncsuka (válaszként erre: 52. - B74f6e5cdd)
2012. nov. 12. 12:48
En tudom,hogy jól választottam,ebben nem kételkedem.A kérdésem nem ez volt...
54. Moncsuka (válaszként erre: 51. - A14deb9047)
2012. nov. 12. 12:47
A párom az életem része,jovore hozzá megyek,úgyhogy van kozom hozzá
2012. nov. 11. 19:17
Ex-feleségek! Mit tennétek hasonló helyzetben???
2012. nov. 11. 18:59

Igen ez a fórum egy amolyan segítsék..jajj istenem mit csináljak..erősítsetek meg, hogy jó helyen vagyok az életben és jól választottam.


Sajnos nem vagy jó helyen és sajnos nem jól választottál legalábbis én ebben nem tudlak téged megerősíteni.


Jó pap is holtig tanul, ha van erre pár éved az életedből ugyan, ám legyen!:-)


Az összes itt negatív vagy pozitív kommentelő nem fog téged meggátolni semmiben sem.:-)

51. a14deb9047 (válaszként erre: 22. - Moncsuka)
2012. nov. 10. 19:28
Az életükhöz rajtuk kívül senkinek semmi köze. Neked a legkevésbé...
50. júliusi (válaszként erre: 1. - Moncsuka)
2012. nov. 10. 14:22

Úgy gondolom, hogy semmit se tehetsz.A gyerek még kicsi,és ha eggyütt maradtok idővel megkedvel annyira, hogy elviselhető legyen az az idő,amit eltöltötök közösen.

Mert gondolom az anyjánál marad.

Ne várd azt,hogy az exfeleség majd megkönnyíti a helyzetet.De ha ennyire szereted a "párodat",ezt a kellemtlenséget is el kell viselned.

Ha meg nem megy válassz, gyerektelen, nem nős pasit.

49. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 48. - Sylvia81)
2012. nov. 10. 09:48
*Helyesbíts!..... egyesek lehordjákra,úgy helyesebb, mert így meg te veszel minden hsz.-t egy kalap alá.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook