Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A párom előző házasságábol való gyermeke fórum

A párom előző házasságábol való gyermeke (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
108. loch ness (válaszként erre: 104. - Marianna0917)
2014. okt. 27. 16:50
Ennek nagyon örülök! Most már reméljük, rendben lesznek a dolgok nálatok. Ha ezt az ismerősöd tanácsai alapján csináltad, nagyon klassz tanácsokat adott. És szerintem hallgass filimamára is, nagyon igaz, amiket a hozzászólásában írt. Szóval, sok sikert és örömöt kívánok!
107. 3a5c305959 (válaszként erre: 104. - Marianna0917)
2014. okt. 27. 16:43

Szerinem jo uton haladtok. A rosszasag a legtobb gyereknel frusztraltsagot jelent es csak fel akarja magara hivni a figyelmet.


En sem ertek egyet azzal hogy barki elszarta volna a gyerek eletet. Egy rossz csaladi legkor helyett most lesz neki ket szereto csaladja. Inkabb igy kene felfogni a dolgot mindenkinek es akkor a kisfiu is be fogja látni majd hogy jobb igy.

A masik dolog hogy az apukan látszik hogy örlődik akozott hogy lelkiismeretfurdalasa van es kompenzalni akarja hogy nincs a gyerekkel tobbet (probal a kedveben jarni mikor egyutt vannak) es kozben o is erzi hogy nevelni kene a gyereket mert igy nem jo. Emiatt lehet talan hogy a gyerek is bizonytalanabb mert nem igazan tudja mi van. Uj szituacio, probalgatni kell a hatarait. Apa nem tudom mennyire tartja a gyerekkel a kapcsolatot de lehetne talan olyat csinalni hogy hetkozben o hozna el az ovibol es vinne haza vagy telefonon hivhatna egy megbeszelt idopontban minden nap hogy meg tudjak beszelni mi tortent aznap. Hatha igy agyerkoc is jobban erezne hogy az apja jelen van a mindennapokban. Szerintem ha nincs gyulolet ket elvalt szulo kozott akkor nem lesz hosszutavon problema. En pl kaptam ket extra tesot es egy extra anyukat ennek következtében es egyaltalan nem banom :-)

2014. okt. 27. 15:10
Jól tetted, hogy kezedbe vetted az irányítást. :) Viszont, ha elfogadsz egy jótanácsot, akkor arra figyeljetek, hogy már most legyenek bizonyos szabályok, szóval ne az legyen, hogy végre sikerült megtalálni a közös hangot és akkor mostantól mindent megengedtek neki, szándékosan legyenek olyan dolgok amire nemet mondtok vagy várnia kell egy kicsit. Ezt csak azért, mert ha megszületik a kistesó, akkor biztos, hogy rá nem fog ennyi idő jutni, mint most és jobb ha már most megszokja, hogy 10-ből csak 8-szor van az, amit ő akar :), 2x pedig várnia kell. Így kevésbé lesz az, hogy úgy érzi a kistesó miatt háttérbe szorult. Itt most konkrétan arra gondolok, hogy pl legyen "üres idő", tehát amikor egyedül kell lefoglalnia magát, mert pl főzöl vagy takarítasz. Bár lehet, hogy most is van ilyen, azt nem tudom. :) A lényeg, hogy én is hasonló helyzetben voltam/vagyok. Páromnak is van előző házasságából egy kisfia. Mondjuk mi csak havonta egyszer tudjuk elhozni, és korábban (főleg, hogy ilyen ritkán jött) tényleg róla szólt minden azalatt a pár nap alatt, míg itt volt. Amióta megszületett a kislányunk, nyilván nem jut annyi osztatlan figyelem rá, mint eddig és ezt főleg az elején nagyon észre lehetett venni. Bár nálunk szerencsére nem volt ilyen drasztikus a viselkedése, viszont a kislányunk születésekor néhány hónapig sokkal másabban viselkedett(10x kellett rászólni mire ránk figyelt, ha mondtunk valamit, hogy nem szabad akkor csak azért is csinálta tovább, ha pl akart kártyázni és épp csináltam valamit, mondtam neki, hogy mindjárt befejezem ezt és utána kártyázunk, akkor folyamatosan hajtogatta hogy gyere kártyázni, gyere kártyázni, gyere kártyázni... :) stb. pedig előtte nem volt ilyen), azóta már mondhatom, hogy minden a régi, de kellett idő, amíg megértette, hogy attól ugyanúgy szeretjük őt is, mint eddig. Ezért gondolom úgy, hogy ha már a tesó születése előtt tudatosan figyelünk erre és megszokja, hogy nem mindig az van, amit akar, meg nem szórakoztatjuk minden egyes percben, akkor talán Ő is könnyebben feldolgozta volna a kistesó érkezését. Egyébként meg most már segít mindenben (kivéve a pelenkázásban, mert az büdi :) ), tolja a babakocsit, együtt játszanak, mióta pedig a hugi is tud járni, a járdán foghatja Ő a kezét, mert Ő már nagyfiú és tud vigyázni rá, szóval úgy gondolom jó testvérek lesznek. :) Nektek is sok sikert, kitartást és boldog babavárást! :)
105. 2cc786c515 (válaszként erre: 104. - Marianna0917)
2014. okt. 27. 14:22

Ennek nagyon örülök! Azt hiszem megtettétek az első közös nehéz lépést, mert azt gondolom senkinek sem lehet könnyű.


Jó ötlet a közös program, érezni fogja, hogy ha még új is minden, de ő feltétlenül fontos fog maradni.

...és azt gondolom a babavárásban is be fog majd neked előbb-utóbb segíteni :)

Kitartást kívánok és nyugodt perceket.

104. marianna0917 (válaszként erre: 103. - 2cc786c515)
2014. okt. 27. 08:36
Igen tudja! Most pár napja mondtuk meg neki! Örült neki! Azt mondta ha kis lány lesz akkor majd ő elviszi a játszôra de a mászokára nem engedi föl mert onnan leesik ! :) van egy kedved ismerősőm ovô nő és annyuka is ! Az ő tanácsait meg fogadtam tegnapi nap hiszti nélkül telt mindenki jôl érezte magát! Párommal is el beszélgettem! Tegnap tv laptop kikapcs. Közős játék volt egész nap na meg el beszélgettünk vele nyugodtan !meg kérdeztük mi bántja miért mérges ránk ?! Persze nen tudott válaszolni ! De mi meg mondtuk neki hogy mi szeretjük ha rossz akkor is csak probáljon meg kicsit jobban viselkedni ! Nekűnk az már elég ha a verekedést és a kiabálást el hagyja! Mondtuk neki hogy igy nem szabad viselkedni! Mert sajnos a buta gyerekek vislkednek igy de ő nem buta ! És néha vannak dolgok amiket nem kaphat meg mindig és azonnal! És hogy ő már nagy fiu és nagy fiuk nem viselkednek igy! Látom hogy a párom nem egy kreatív apuka! Ezért én eldöntöttem hogy a kezembe veszem a dolgokat! És mostantol minden alkalommal mikor jön a kis gyerek ki találok programokat és közösen csináljuk ebbe benne van a párom is ! Jővő héten tököt faragunk halowinra! Most költözünk uj lakásba ott lesz külön szobája! Mondtuk is neki nagyon örült! Jol fogadta a dolgokat végig hallgatott minket ! És az egésznapot békességbe töltöttük! :)
2014. okt. 26. 15:34

...a kistestvér érkezését tudja már a kisfiú? Várja esetleg, vagy még nem tudja?


Pici babád egyébként hogy van?

2014. okt. 25. 22:57
Lassan megbánom, hogy védelmembe vettem a fórumindítót... Egy-két durva hozzászólás volt, de a többi mind segítőkész, még ha esetleg kellemetlen is. A legutolsó hozzászólásokban Mariann is kb. úgy viselkedett, mint ahogy a gyerekről írta, hogy viselkedni szokott. Jobb lesz, ha rendet teszel magadban, és akkor a gyerekkel is hamarabb rendbejön a kapcsolatod. Az igazság megszabadít, még ha fáj is, de a struccpolitika csak elmérgesíti a helyzetet. A párod nagyon nem jól áll hozzá a neveléshez, ez világos - de ettől nem lesz rossz ember, viszont a helyzetet meg kell oldani. És te segíthetsz neki, ha nincs benned ennyi indulat - főleg azok felé, akik segíteni akarnak neked. Miért várod el a gyerektől azt, amit te sem teszel?
101. Zebra25
2014. okt. 25. 21:45

Egy 5 éves gyerek még nem tudja az érzéseit megfogalmazni. Sajnos ilyen érzések vannak benne ami a külvilág számára is látható. Sürgősen kellene beszélni egy szakemberrel.

Egy testvár érkezése mindig megviseli a gyerekeket, de így, hogy az apját alig látja ugye, és még azon a kis időn is osztoznia kell majd valakivel, még jobban felzaklatta.

100. Zebra25 (válaszként erre: 63. - Anyagi)
2014. okt. 25. 21:41
Bazi nagy like! így igaz
99. bowie (válaszként erre: 97. - Kisj)
2014. okt. 25. 20:43
Hű..én a hozzászólásaid alapján mindig olyan magamkorúnak gondoltalak..szóval olyan 33..:)))
98. bowie (válaszként erre: 77. - Kisj)
2014. okt. 25. 20:42

2+1..:DDD

Az hogy?

Nem vágom.

Enyémnek is van egy..meg van nekem egy, meg van egy közös.:)))

97. kisj (válaszként erre: 96. - 4c3a5e5783)
2014. okt. 25. 20:29

Én 21-22 éves koromban kerültem ilyen helyzetbe, mint a fórum kiírója.

Nem vagyok egy észlény, de megoldottam ezt a problémát is, hiszen azóta én vagyok itt a nagyi:)

Ebből godolom, hogy jól csináltam, amit csináltam. (bár ennek már több mint 30 éve)

Szóval, nem a víz a hibás a legtöbb esetben.

96. 4c3a5e5783 (válaszként erre: 92. - Kisj)
2014. okt. 25. 20:10
Mit számít az, hogy mi már felneveltük a gyermekeinket, végzettséget, szakmát, diplomát kaptak a kezükbe és már a saját életüket élik, netalán már a saját családjukban; elvégre ha a kacsa nem tud úszni, a víz a hibás!!
95. marianna0917 (válaszként erre: 94. - Kisj)
2014. okt. 25. 19:53
Az!!!
94. kisj (válaszként erre: 93. - Marianna0917)
2014. okt. 25. 19:50

Azt hittem, hogy tanácsokat vársz.

De látom gyerek vagy még te is.

93. marianna0917 (válaszként erre: 92. - Kisj)
2014. okt. 25. 19:48
Jô csokolj kezet magadnak és lépjél ki a vonalbôl!
92. kisj (válaszként erre: 91. - Marianna0917)
2014. okt. 25. 19:44

Én nem buta vagyok, hanem okos!:)

Tudod miért?

Mert voltam ilyen helyzetben és a lehető legjobban oldottam meg!

91. marianna0917 (válaszként erre: 90. - Kisj)
2014. okt. 25. 19:38
Tényleg ??? Akkor mit kéne tennem hagyjam el a párom?? És akkor helyre jön a kelki állapota?? Buta vagy te!!!
90. kisj (válaszként erre: 87. - Marianna0917)
2014. okt. 25. 19:34
nem rosszak vagytok, hanem "buták"
89. kisj (válaszként erre: 84. - Marianna0917)
2014. okt. 25. 19:32

Látom, nem egyszerú a helyzet.

Csak azt tudom javasolni, hogy mind a ketten szeretettel és türelemmel forduljatok a gyerek felé, mert szegénynek pont tele van a hócipóje veletek. (ami érthető is, ha az ő nézőpontjából próbáljátok látni a világot)

88. b00d33e65c (válaszként erre: 87. - Marianna0917)
2014. okt. 25. 19:29

Azt senki nem mondta,hogy veritek,csak azt hogy az alkalmankénti odacsapás sem kell!Ti vagytok a felnőttek.

Ha dühös vagyok én bevágok egy ajtót,ha ezért valaki megütne,azt meggyűlölném!És hidd el a gyerek sem méltányolja!

Kérlek,ne csak a rosszat lásd,mert még rád is hosszú anyaság vár,ahol kéretlen tanácsot is kapni fogsz,ami ezerszer kellemetlenebb,mint itt a monitor előtt!!

87. marianna0917 (válaszként erre: 86. - B00d33e65c)
2014. okt. 25. 19:25
Szajkozni is fogom mert ugy lettünk itt beállitva mintha valami nagyon rossz emberek lennénk ! Akik verik a kis gyereket !
86. b00d33e65c (válaszként erre: 85. - Marianna0917)
2014. okt. 25. 19:23
Nem vagyunk rossz szándékúak csak anyák,akik látják hogy mi lenne a helyes,de csak szajkózod a magadét....
85. marianna0917 (válaszként erre: 82. - B00d33e65c)
2014. okt. 25. 19:21
Ha nem láttad volna oda iirtam hogy köszönöm az értelmes válaszokat is!!! Hihetelen milyen rossz szándéku itt a zöme!!!
2014. okt. 25. 19:18
Szerintem manapság már ez is becsülendő ahogy ő foglalkozik a gyerekével! Legtöbb apa lelép és nem érdeklődik nem fizet stb.,. Biztos vagyok benne ha mindenap együtt lennenek sokkal jobb lenne! Azt se àllitom hogy nem viseli meg a gyereket ez az egész de épp ezért kértem itt tanácsot! Nem vagyunk rossz emberek csak én is tapasztalatlan vagyok fogalmam sincs mit kezdjek ezzel a helyzettel! A párom meg nem tud fegyelmezni ! 1 év alatt egyszer láttam hogy rácsapott a fenekére mikor véresre karmolta a párom arcát! Ha nektek ez jelenti az agyon vetést hát akkor erre nem tudok mit mondani!!
83. kisj (válaszként erre: 82. - B00d33e65c)
2014. okt. 25. 19:17

:(

szomorú vagyok, de tényleg


nem kell egy ilyen helyzethez sok ész, kegfeljebb csak egy kis együttérző inteligencia

82. b00d33e65c (válaszként erre: 81. - Kisj)
2014. okt. 25. 19:13

Kapott több szuper választ is,de csak a rosszat veszi észre úgy igazán.

Nem török pálcát senki felett,de ezen kiindulva,szegény kissrác lehozhatja a csillagokat is akkor is a rossz hamarabb észre lesz véve,mit a jó... :(

81. kisj (válaszként erre: 80. - Marianna0917)
2014. okt. 25. 19:11

alázatot kaptál?

nem gyalázatot akartál írni?


nagyon szomorú, hogy az írott szót egyre többen nem tudják hova tenni

2014. okt. 25. 19:04
Ur Ísten! Csak segítséget akartam kérni és ebből kikerekedett az hogy a párom egy vadállat aki veri a gyerekét és pedig egy rinyálos pi.. A vagyok ! Köszönöm az értelmes hozzásokat és a biztatô mondstokat ! Főleg a nem sok sot fogtok meg enni együtt és hasonlo hozzá szolásokat ! Nem erre számitottam ! Lehet hogy a párom nem egy szuper apa nem is tudja ezt gyakorolni minden nap! De én látom amikor vissza viszi a kis gyereket és lejön egyedül én látom az arcát! Sirni tudna! És hogy miért költözött el ezt nem szeretném ide kitárogatni de annyit hogy nem ő volt a hibás! Megprobálom megoldani az ilyen jo tanácsok nélkül is! Butaság volt itt kérdezni mert csak alázatot kaptam segítő tapssztalatok helyett! Tisztelet a kivételnek! Köszönöm!
79. kisj (válaszként erre: 7. - Marianna0917)
2014. okt. 25. 19:01

Hah!!!

Most olvastam tovább is, amit írtál.

Mi a francnak nekedegy olyan pasi,aki akkora gyökér, hogy a saját gyerekét is ilyen szánalom-szintenb írja csak kezelni?

és minek neked egy pasi, haennyire korlátolt szinten látod a párod volt kapcsolatát?

1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook