Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A nagyobbik fiam mindkét agyféltekét használja... Ez mit is jelent? Valaki hasonló helyzetben? fórum

A nagyobbik fiam mindkét agyféltekét használja... Ez mit is jelent? Valaki hasonló helyzetben? (tudásbázis kérdés)


1 2
21. Molyka
2012. márc. 2. 08:35
Nem egészen azt mondták ami a lényeg. Nincs domináns oldala, a lateális dominancia nem alakult ki. Annyira ez nem jó, bár kérdés hogy mennyi idős. Nem tudok visszaolvasni, mobilról írok. Segíteni kell neki kialakítani, különben nehezen tanul meg írni, olvasni és a számolással is bajok lesznek.
20. c1bd61610d (válaszként erre: 1. - Csylla2386)
2012. márc. 2. 08:33
Honnan tudod? Talán fMRI viszgálaton volt?
19. Pan Dóra (válaszként erre: 10. - Csylla2386)
2012. márc. 2. 08:20

Nekem ikreim vannak, fiú - lány. 6 éves korukra a lányom iskolaérett volt, a fiam nem. Nem tudom, mi az oka, de azt tapasztalom, hogy az utóbbi időkben a kisfiúk valamivel éretlenebbek, mint voltak pl. 20 évvel ezelőtt...

Egyébként aggodalomra semmi ok szerintem, ez valóban nem jelent értelmi elmaradottságot, hagyd még az oviban, hadd legyen 1 évig még gyerek, harcolni ráér később is :)

Én a nagyon okos fejemmel együtt adtam fel iskolába a kettőt, a lányom érettségéhez igazodva :((( Elmondhatatlanul megszenvedtük a fiammal :(

2012. márc. 2. 08:19
Az én kis unokámat,aki április 3-án lesz 7 éves,és elsős, a nevelési tanácsadóban visszatartották volna még oviba,de a legnagyobb hibát követtük volna el vele szemben.Imádja a sulit,kiválóan teljesít,de az ovit úgy utálta,hogy kimondani sem lehet.Halálosan unta.
17. Sotetmancs (válaszként erre: 11. - Csylla2386)
2012. márc. 2. 08:17

hja a két agyfélteke használata meg nem gond. ne legyél áltudományos humbuknak bedőlő. mindenki használja mindkettőt. csak van dominánsabb általában. de nem mindig, és abból sincs baj.


én pl kétkezes vagyok. mindkét kézzeel tudok írni is, a táblára avval a kézzel keztem el írni pl suliban, amelyikhez közelebbesett a kréta... labdaelkapós teszt, stb... minden megvan. a lábaim is "összevissza"

az egészből az az egyetlen "gondom" hogy a jobb bal irányt nem tudom megkülönböztetni csak gondolkodás után. de az észak dél, ami nem a kezekhez meg hozzám kötődik tökéletesen pótolja, szal a mindenapi dolgokban ez semmit se jelent kb.


attól nem kesz vkinek tanulási nehézsége, hogy nincs kkifejezett dominanciája. sőt nekem pl jó volt, aval a kezemmel tanítottak írni, amelyikkűel akartak... mindegy melyik kezem va tele szatyorral... muvel munkám közben embereknek magyarázok, ott kifejezetten jól jön a kétkezesség az írásnál...


a többi okosságot ne is említsem. szerintem ez előny. ha szülőként jajj, mi leszszel állsz hozzá, te magad csinálsz hátrányt az egészből.

2012. márc. 2. 08:13

Én úgy tudom, hogy ritka az az ember, aki mindkét agyféltekét használja egyszerre. De az is ritka, aki jobb kezes és bal lábas - vannak ilyen furcsaságok.

Nem tudom, hogy jó dolog-e vagy sem, de pl. voltak híres festők, akik ugyanígy használni tudták mindkét agyfélteküket, és rendkívüli intelligenciával rendelkeztek.

2012. márc. 2. 08:12
Bocs nem ide akartam.
2012. márc. 2. 08:11
Sziasztok? Ti belülről is érzitek a gyulladast? Vagy csak kivűlről faj? Mert nekem mindketto.
13. Sotetmancs (válaszként erre: 10. - Csylla2386)
2012. márc. 2. 08:10

ne sértődj meg... de amiket leírsz, hogy még a játék érdekli.. stb... hallod, nálunk a családban ezen az alapon már az általános sulit se végezte volna el senki.... és nem viccelek... szinte mindenki szeledurdi, és még a felnőtteket is szinte csak a játék érdekli... senki se túl konmcentrál.. ehez képest nem egy embernek több diplomája is van, és komoly szakmai sikerei...


bocsánat hogy ezt írom.. de mi a frász érdekeljen egy gyereket? ha te mint szülő játéknak tekinted a sulit, akkor azt is annak fogja fel a ygerek. akármilyen komoly a követelmény.


ilyen miatt visszatartani egy okos gyereket. röhej. és ráadásul sokkal rosszabbat teszel a ygerekednek mint gondolnád.


a nevelési tanácsadó meg... no kmmment... egyszerűen a nyugisan ülő egyenkockákat keresik. de ki az? alig valaki... hja kérem, a tanítás komoly meló, nem vigyorgás az osztály előtt....

12. 4c30444687 (válaszként erre: 11. - Csylla2386)
2012. márc. 2. 08:09
Ha ilyen qva okos vagy, akkor nem is értem, miért tettél fel ilyen hülye kérdést. Mert ugye annyi eszed ugye nem volt, hogy kereszt dominanciáról kérdezz, hanem egy végtelenül ostoba kérdést tettél fel, amiből azt sem lehetett tudni, hogy mire gondolsz.
2012. márc. 2. 08:07
Aki nem ért ehhez a keresztdominanciához....kíméljenek a hülyeségeikkel!!!Ez nem a felemelem mind 2 kezem egyszerre.....és hurrá mind 2 agyfelemet használom szitu...sorry
10. Csylla2386 (válaszként erre: 7. - Pan Dóra)
2012. márc. 2. 08:05
Ovodás/nagycsoportos.De figyelmetlen, kis szeleburdi,még nem iskolába való,szerintem nem érett rá, még a játék érdekli!Így visszamarad 1 évet, és ekkor vizsgálták meg!És a tesztekben jól megmutatkozott, hogy nem "hülye" a gyerek csak nem tud sokáig 1 dologra koncentrálni, de voltak olyan dolgok amiket tudott,és ezt az ő korosztálya még nem tudná!!
9. 4c30444687 (válaszként erre: 5. - Csylla2386)
2012. márc. 2. 08:04
Én egyszerre is fel tudom emelni a jobb és a bal kezem, nem csak váltva :)
8. Csylla2386 (válaszként erre: 6. - Netti1980)
2012. márc. 2. 08:02
És ez mit is jelent??Tudsz róla többet??
7. Pan Dóra (válaszként erre: 4. - Csylla2386)
2012. márc. 2. 08:02
Nem tudom, mennyi idős a kisfiad, de ha iskolás, és nem okoz különösebb zavart, akkor ne foglalkozz ezzel. Én a jobb szememmel nézek a kulcslyukba, jobb kézzel írok, de a bal kezemmel nyúlok mindenért, és a söprűt is "fordítva" fogom az ismerőseim szerint. :) Sőt: jobbról balra varrok, ronda is, mint a csuda, de tanulási zavarom soha nem volt.
2012. márc. 2. 08:00
Ez a keresztdominancia. Fiamnak is az van.
2012. márc. 2. 07:54
De nem egyszerre használjuk mind2 agyféltekünket!
2012. márc. 2. 07:52
Nevelési Tanácsadó megvizsgálta!!!Bal szemes és jobb kezes...ezt egy nagyon egyszerű vizsgálattal derítette ki+ majd 3 órás tesztekkel
3. Pan Dóra (válaszként erre: 1. - Csylla2386)
2012. márc. 2. 07:51
ezzel mindenki így van :)
2. 4c30444687 (válaszként erre: 1. - Csylla2386)
2012. márc. 2. 07:47

Valamilyen szinten mindenki használja mind a két agyfél tekéjét, pl. a mozgáshoz. Ha jobb kezes, akkor a bal az aktívabb.

Vannak olyan tevékenységek, amihez inkább csak egyet szoktunk használni.


Ezt honnan szedted?

2012. márc. 2. 07:20
A nagyobbik fiam mind2 agyféltekét használja....ez mit is jelent?Valaki hasonló helyzetben?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook