Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A nagycsaládosokat a gyerektelenek és az egygyerekesek tartják el? - egyetértesz? fórum

A nagycsaládosokat a gyerektelenek és az egygyerekesek tartják el? - egyetértesz? (beszélgetős fórum)


43. Anka71 (válaszként erre: 39. - Brigittus)
2009. aug. 30. 11:26

Ja. pl. Anglia. Ott még az az elvált szülő is kap segélyt, aki nem maga neveli a gyerekét, hanem teszem azt, anyuka itthon neveli Magyarországon.

De ott eleve viszonylagos létbiztonság van, így nem szúrja a szemét az adófizetőknek.

42. alfoldi13 (válaszként erre: 40. - Emma*)
2009. aug. 30. 11:25

minnyájunkra nézve bántó ennek a gondolata is... mert sokkal többről van szó mint miről beszélgetünk ki tart el és kit...

nem személyszerint engem mindönket bánt amit itt egy egy ember gondol vagy leir...

persze engem már igazából sajnos nem nagyon érint de szomorú vagyok mikor azt gondolja valaki egy sok gyermekesről még ha annak állása sincs hogy nem csinál az semmit..,dehogynem meg nem áll...

41. c95c921ae7 (válaszként erre: 39. - Brigittus)
2009. aug. 30. 11:24

Ennyi rokkant nyugdíjas meg ápolási segélyből élő sehol nincs.

Igen máshol is vannak támogatások. Igen adnak a külföldinek is pl Skandináv országokban egy évig-ezért, hogy tanulj és tudj majd dolgozni. Ha utána nem boldogulsz, többé rád se néznek. ez fair.

40. Emma* (válaszként erre: 27. - Alfoldi13)
2009. aug. 30. 11:21

Néha odavágnám azoknak, akiknek van gyermekük: ne legyen, hogy mások az orrod alá dörgölhessék: "azért nincs kölyköd, mert nem kellesz a kutyának sem" (idéztem olyat, aki csak azért szült, hogy anyának mondhassa magát, a gyermekét meg nagyrészben lepasszolja másnak). Tudod milyen rosszul esik ez nekem? Nem ismerik az okot, de dobálózni tudnak mondvacsinált okokkal. Rosszul vagyok az ilyenektől.


Amúgy minden tiszteletem azoknak, akiknek sikerült legalább egy babát magukénak tudni. Akinek meg több is van... Piros irigység van bennem az elismerés mellett.☺


De az olyanok, mint te... Sírni tudnék. Bántottunk téged?

39. brigittus (válaszként erre: 30. - C95c921ae7)
2009. aug. 30. 11:20
Ez még koránt sem a segélyek országa, ismerek egy olyan országot, ahol mindenre adnak neked segélyt, még akkor is, ha külföldi vagy, ha nincs munkád, ha csak egy gyereket szültél, mindenre van segélyük, és mégis a fizetésük is 4x annyi aki dolgozik, de az árak nagyjából ugyanakkorák. Szóval itt még koránt sincs olyan sok segély.
38. Binky
2009. aug. 30. 11:19
Nehogy már bűn legyen az, ha valaki 'nyugdíjalapot' termel. Majd ők fognak minket eltartani, hosszú távra kell tervezni.
37. Binky (válaszként erre: 18. - A6d5a14c21)
2009. aug. 30. 11:18

Ez egyfajta 'jutalom', mert az államnak szüksége vana kölykökre. Inkább buzdítani akarják, hogy vállaljunk több gyereket. Én nem is bánom.

Mellesleg nem kell elfogadni az ingyen tankönyvet, stb., mi se fogadtuk el. Bár már nem is jogosulok rá, mert nem vagyok nagycsaládos, csak egyszülős.

36. c95c921ae7 (válaszként erre: 31. - Preszter Gabi)
2009. aug. 30. 11:17
És én is egyet értek 100%-ban.
2009. aug. 30. 11:17

Mi a 3 gyerek mellett két műszakban, váltott műszakban járunk dolgozni.Lehet így is, mert muszáj.Nem tudnék itthon maradni csak mint főállású anya gyes összegű pénz+családi mellett, mert semmire nem volna elég.

Van kölcsönünk, rezsink, amiből nem kapunk kedvezményt csak mert 3 gyerek van.Az oviban annyi, hogy fele díjat fizetünk.

Ki kell próbálni és utána lehet ilyet írni.Én magam egykeként nőttem fel tapasztaltam azt az oldalt is!

34. d0759ec0b9 (válaszként erre: 30. - C95c921ae7)
2009. aug. 30. 11:17
Szívemből szóltál! Csak én nem ilyen konkrétan fogalmaztam meg.
33. birodetty (válaszként erre: 27. - Alfoldi13)
2009. aug. 30. 11:17
Így van egyetértek veled.Akinek több gyermeke van az sem otthon ül és a plafont nézi.Egész nap meg se állunk,tapasztalatból mondom.Nekem négy gyermekem van.Nem könnyü de szerintem akkor sem lenne az ha "csak" két gyermekem lenne.
32. e28ddc7c9b (válaszként erre: 9. - Anka71)
2009. aug. 30. 11:16

Anno a 90-es években volt az ún. "Bokros-csomag", amit pont a GAZDAGOK szavaztak le. Akkor a családi pótlék, ingyenes tankönyv jövedelem alapján járt.

Engem is bosszant, hogy olyanok veszik igénybe a kedvezményeket akik anyagilag nincsennek rászorulva, csak azért mert három vagy több gyermekük van.

Félre értés ne essen nem azoktól sajnálom akik tényleg rászorultak, hanem azoktól akik havi nettó 60.000,- Ft/fő felett keresnek.

31. Preszter Gabi (válaszként erre: 18. - A6d5a14c21)
2009. aug. 30. 11:16
Osztom a véleményed.
2009. aug. 30. 11:16

Nem jó kérdés. Általánosít. Nem fekete meg fehér .

Azokat a nagycsaládosokat, ahol a szülők nem dolgoznak-igen. Azokat a nem nagycsaládosokat, ahol nem dolgoznak -szintén.

Azokat a rokkantnyugdíjasokat, akik egészségesebbek, mint a legtöbbünk-szintén

és még sorolhatnánk. Ez egy ilyen ország sajna. A segélyek országa.

2009. aug. 30. 11:15
nagycsaládos és nagycsaládos között is van különbség, miért kell általánositani folyton?
28. 8559ed0e1b (válaszként erre: 25. - 91d4989ab9)
2009. aug. 30. 11:15
nem.Mivel mindig is dolgoztam nem Gyesre mennék,de ez más téma:)
2009. aug. 30. 11:14

én meg azt gondolom a cim is bántó mikor kicsik voltak a gyerekek azt mondta a feleségem nem dolgozom otthon vagyok és egésznap nem állt meg remélemm ennek a forumnak a cime is modosul mert erősen bántó...

egy sok gyerekes megállni se ér igazából rá..sajnálom ,hogy ilyesmin kell még mindig lovagolni...

26. Anka71 (válaszként erre: 21. - D0759ec0b9)
2009. aug. 30. 11:14

Bocs, most akkor a kisebbségre gondolsz?

Azokat szerintem is mi tartjuk el kölyköstül, nem is vitás (ez az én véleményem).

25. 91d4989ab9 (válaszként erre: 22. - 8559ed0e1b)
2009. aug. 30. 11:13
ha két gyereket szülsz te is 6 évig vagy gyesen, nem? ez igy igazságos
24. Emma* (válaszként erre: 4. - Alfoldi13)
2009. aug. 30. 11:12

Basszus! Te könnyen beszélsz! Például miért büntessék azt, akinek NEM LEHET (nem nem akar, NEM LEHET) gyermeke? Ráadásul orvosi hibából?


A fórumindító kérdéssel nagyrészben egyet értek!

2009. aug. 30. 11:12
Három gyerekem van .Nem kapok rájuk gyerektartást,nem jár rájuk a gyerekvédelmi támogatás.Dolgozom mellette tésztát gyúrok eladásra.Ami ruhát kinőnek eladom.rengeteget küzdök a megélhetésünkért.Lehet írígyelni.
2009. aug. 30. 11:12

A másik "kedvencem" hogy ha valakinek ikrei vannak akkor sokkal több támogatást kap.Ismerősöm a gyerekek 6 éves koráig kap Gyest-mert ikrek-... oviba megítélték az ingyen kaját stb.

Én évekig neveltem egyedül a gyerekem,és soha nem kaptam támogatást,"egy gyerek-nem gyerek" ahogy sokan mondják:(

21. d0759ec0b9 (válaszként erre: 13. - 1f9774333a)
2009. aug. 30. 11:09
Nagycsaládosokról van szó. Illetve annyival kiegészíteném a dolgot, hogy aki nem dolgozik.Illetve ha egyik szülő sem dolgozik, és segélyekből él. Nem arra gondoltam aki gyerekek mellett munkát vállal.
20. Anka71
2009. aug. 30. 11:09

Van egy távoli ismerősünk, most lesz a hetedik gyermek. Jó tanulók, erős gimibe jár a legnagyobb fiú, a többi is értelmes, normális.

Anyuka otthon van (másképp ezt nem is lehetne), apuka dolgozik.

Amikor láttam, hogy terhes megint az asszonyka, elég döbbenten meséltem a férjemnek, de ő azt mondta: Inkább az ilyeneknek legyen sok gyerek, mint a kisebbségnek.

2009. aug. 30. 11:09
Ha ez így lenne, akkor is gondold má el, hogy az a nagycsalád sem a semmiből lesz, mert előtte ők is gyerektelenek voltak, majd egy gyerekesek, majd kettő, s végül lettek nagy család. Szóval akkor az elején ők láttak el más családokat, most meg őket látják el. Milyen jó világban élünk :) Mert ha az emberek kapzsik lennének, akkor most mindenkinek nagy családja lenne, mert akkor nem kellene eltartaniuk magukat. De jó lenne, dolgoznom se kellene.
2009. aug. 30. 11:09

Azt,hogy én illetve az adózók tartanánk el őket,nem gondolom,mert ahogy ezt már előttem is említették ennél azért jóval bonyolultabb ez a rendszer...


Én egy dologgal nem értek egyet,azzal,hogy ha valaki nagy családos,akkor ingyen kapja a tankönyvet,és egyéb kedvezményekre jogosult.És nem azért,mert esetlegesen majd az én adómból állják,mert mint mondtam,ez azért ennél összetettebb...hanem azért,mert mindenki tudja mit vállal!Ha én vállalok egy gyereket,vállalom,hogy költségekkel jár,és,hogy x forintba kerül majd neki a ruha,a taníttatás,stb...ha 5gyereket vállalok,akkor nyilván ezek a kiadások megszorzódnak 5-el,ergo a ha nincs 5-ször annyi pénzem,akkor nem vállalok annyival több gyereket,arra számítva,hogy majd ilyen-olyan dolgokat úgyis ingyen kap...

2009. aug. 30. 11:08

Demagóg a kérdés!!!!

Mintha a nagycsaládosok egy kaszt lennének azonos életformával, azonos lehetőségekkel.

16. 8559ed0e1b (válaszként erre: 9. - Anka71)
2009. aug. 30. 11:08
Nekem is ez a véleményem.Erre gondoltam én is.
2009. aug. 30. 11:08
éa nekünk is vonnak le a pénzünkből
14. hajnalfény73 (válaszként erre: 9. - Anka71)
2009. aug. 30. 11:08
Ebben igazad van. Én sem tartom jogosnak, hogy a jómodú ingyen kapja, míg a szegény kétgyerekes nem.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook