Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » A "nagy fogyás" története. Kinek, hogyan sikerült? fórum

A "nagy fogyás" története. Kinek, hogyan sikerült? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
75. Channa* (válaszként erre: 74. - Andi6020)
2023. febr. 19. 16:04
Na ugye!?;)
74. andi6020 (válaszként erre: 49. - Channa*)
2023. febr. 19. 15:58

Bőven elég. Én sem eszek többet.

Bár ma odabasztam egy pizzával, de ez hetek óta érett már.

Meg is lesz a böjtje.

73. Channa* (válaszként erre: 69. - Csillagszem38)
2023. febr. 19. 15:54

Itt nem arról van szó, hogy bevált a diéta vagy sem, hiszen én nem diétázok! Én mindig így eszek.

Ha fogyni akarnék, akkor ezt az adagot csökkenteném kevesebbre, vagy minden nap aerob mozgást végeznék.


Nem, nem kómálna be a cukorbeteg, hiszen nem vonom meg a szénhidrátot sem magamtól és nem is eszek annyit, hogy sok legyen. A cukorbetegeknek, akik hasonló méretekkel rendelkeznek, mint én 160 gr-os étkezést javasolnak. Az étkezésemmel, illetve a reggeli kávémmal ha nem 160 gr, de 140 gr meg van. És a lényeg azon van, hogy 160 gr felett ne legyen, szerintem.


Azt sem írtam senkinek, hogy csinálja azt amit én. Én csak annyit mondok, hogy a kaja mennyiségének csökkentésével lehet fogyni.


Szerinted nem a kajától hízunk?

72. Channa* (válaszként erre: 70. - 3272f5ad6f)
2023. febr. 19. 15:42
Nem tudom. Gondolom azért, mert ez a megszokott adagom, és ahhoz, hogy fogyjak, kevesebbet kellene ennem.
71. Channa* (válaszként erre: 68. - Icuska538)
2023. febr. 19. 15:37

Én általában jó sűrű leveseket főzök.

Sok zöldséggel (sárgarépa, fehér répa, karalábé, zeller, kelbimbó, karfiol, kelkáposzta), így már ettől jól lakok, nem is bírnék mást magamba tuszkolni, csak rosszullét árán;)


És a fiúk is így vannak mint én, azaz délben levesezünk, délután estefelé pedig másodikat eszünk.

70. 3272f5ad6f (válaszként erre: 55. - Channa*)
2023. febr. 19. 15:35
Én csak azt nem értem, hogy ilyen kajálással miért nem vagy tíz kg-val kevesebb.
69. Csillagszem38 (válaszként erre: 62. - 55Judit)
2023. febr. 19. 15:35

😂😂😂😂🙈

Igen, neki bevált, de picit utána kéne olvasni, hogy ez nem egészséges, a világ változik, az emberek ismerete bővül, tovabbleptunk már a 900-1200 kcalos fogyókúrakon és a lebojtkurakon.😂


Az, hogy neki "bevált", szerencse kérdése, hogy nem lett baja tőle.


Csak egy példa, hogy értsetek: egy cukorbeteg ember elolvassa Channa írását, majd lekoveti, hogy ez mennyire hatásos ilyen keveset enni, szuperül le lehet vele fogyni. Majd bekomal... Értsetek meg, hogy nagyon veszélyes ilyesmikkel "felvagni", és sem a te, se más személye ellen nem szól a mondandandom.


Az a szomorú, hogy bárki bármit írhat itt ilyen fórumokon mindenféle hattertudas nélkül, amiket előszeretettel használnak fel a kétségbeesett lefogyni vágyók. :(


Fogyás témában nem itt kellene tanácsot kérni, hanem hiteles fórumokon, csoportokban, személyi edzoktol, dietetikusoktol.

68. Icuska538 (válaszként erre: 67. - Icuska538)
2023. febr. 19. 15:32
Egyébként erre hogy csak leves egyszerre, később a második de fordítva még jobb lenne. Már gondoltam.
67. Icuska538 (válaszként erre: 49. - Channa*)
2023. febr. 19. 15:30
Nagyon kevésnek tűnik. De ha birod ennyivel jó. Én már termetemnél fogva is többet eszek. Sajna súlyom közel a 3jegyű számhoz. Magasságom 175 cm. Most voltam kontroll vizsgálatokon és az anyag beszúráshoz súlyom kellett. Nővér nem hitte el, mérlegre állított hát sajna igazat mondtam. Azt gondolom ha 1800 kcal-t ennék és fél óra gyors mozgás lenne tudnék fogyni. Amikor nyugdijba jöttem ezzel a tematikával fogytam. Hát igen a súlytartás a legnehezebb, na meg lefogyni. Pedig csak kitartó munka kellenne hozzá.
66. Channa* (válaszként erre: 64. - 55Judit)
2023. febr. 19. 15:22

Na ugye!?


Én is vagyok így levesekkel.

Pl. karfiol leves, pirított tésztaleves és a zöldségleves ilyen nálam. Amíg van nem is eszek mást. Ebédre és vacsira egy-egy én adagom...

65. Channa* (válaszként erre: 62. - 55Judit)
2023. febr. 19. 15:19

Köszi!🥰


Én már gyerek korom óta ilyen kis étkű vagyok.

Ezt nevelték belém. Lány vagyok, elég ennyi és kész. Ezt szoktam meg, és tartom.

64. 55Judit (válaszként erre: 60. - Birebora)
2023. febr. 19. 15:15

Tetszik a menü.

Én ha zöldbablevest főzök csakis nagy fazékkal, és ha egy mód van rá, mást nem is nagyon eszek amíg tart belőle. Imádom!

63. Channa* (válaszként erre: 60. - Birebora)
2023. febr. 19. 15:12
És mennyire elég, ugye!?
62. 55Judit (válaszként erre: 61. - Csillagszem38)
2023. febr. 19. 15:05
Te meg ne ítélkezzél! Ő tudja mit csinál, neki mi a jó. Kipróbálta, bevezette, neki bevált. Ennyi. nem kell mindjárt támadni azt aki magáról ír. Lehet, én régebben ismerem őt mint te. Leszállhatsz róla, nem ártott senkinek és nem is bíráskodott mint te. Hagyd most már békén!
61. Csillagszem38 (válaszként erre: 59. - Channa*)
2023. febr. 19. 14:55

Jesszus!! Ne legyél ennyire tudatlan!🙈🙈


Megvan, hogy kinek mennyit kell ennie! Ki lehet számolni! De 1200 kcal az alap kalória felhasználáshoz sem elég egy nőnek sem!

60. birebora (válaszként erre: 52. - Channa*)
2023. febr. 19. 14:44

Ez tök jó. Nekem tetszik:)


Én ma reggeli: kis adag lecsó, kenyér nélkül


ebéd: 1 db sültcsirkecomb, káposzta saláta, 2 mozart golyó


vacsora: tejfölös zöldbableves és ha még éhes leszek, 1 db alma.


Legalábbis ez a terv.

59. Channa* (válaszként erre: 57. - Csillagszem38)
2023. febr. 19. 14:38

Miért?

Mennyit kell ennie egy nőnek?

Miért ne követhetné más? Mert esetleg lefogyna és nem hízna meg?

58. fincsi5 (válaszként erre: 30. - Epresturmix)
2023. febr. 19. 14:21

Az biztos, ha nem csinálok semmit, és ülhetnék, akkor már inkább fekszem. De nem gondolod, hogy 67 évig csak feküdtem.


A nyáron a sok rétes, kakaós csiga, és jégkrém megtette hatását; 63kg. lettem.

Már másnaptól korpovit keksz reggelire, fél adag ebéd, de vagy leves, vagy második. Semmi mozgás, most vagyok 59,5kg.


De nem rólad beszéltem. Látom, ahogy a főtéren kijönnek az iskolából, nyomás a mekibe, vagy a KFC-be.


Én is jártam 6:-ra, 6:30.-ra dolgozni.

57. Csillagszem38 (válaszként erre: 55. - Channa*)
2023. febr. 19. 14:11
Az lehet, de ne írd, hogy ennyi ok! Mások ne kövessék ezt!!
56. Csillagszem38 (válaszként erre: 54. - 55Judit)
2023. febr. 19. 14:11
Amíg nem érti meg, hogy az egész csak rajta múlik és senki más nem fogja megoldani, addig nem fog változni.
55. Channa* (válaszként erre: 51. - Csillagszem38)
2023. febr. 19. 13:47

Én teljesen jól vagyok ennyi kajával.

Mindig ennyit ettem.

54. 55Judit (válaszként erre: 50. - Csillagszem38)
2023. febr. 19. 13:47

Én erősen motivált vagyok az biztos. Ismereteim szerint nagyon sok krónikus betegséghez hozzásegíthet a méreganyagokkal terhelt zsírpárna. Minél nagyobb, annál inkább. Én már tapasztalatból tudom milyen nagyon betegnek lenni, ezért mindent megteszek ami tőlem telik, hogy ne forduljon elő még egyszer. + Ha könnyebb vagyok, jobban is érzem magam.

Valószínű fórumindító társunk is érzi hogy a mostani helyzete nagyon nem jó, és addig már eljutott ő is hogy keresi a kiutat. Én rukkolok neki.😀

2023. febr. 19. 13:47
Fosást olvastam hirtelen!🙃
52. Channa* (válaszként erre: 48. - Icuska538)
2023. febr. 19. 13:45

És igen, kis adagokat eszek mindig. A férjem mindig azt mondja, hogy gyerek adag;)


Soha nem eszek egymás után leves is és másodikat.


Ha reggelizek, akkor max. egy fél szelet kenyér+valami felvágott féle (téliszalámi, párizsi, sonka, tepertő, szalonna, stb.)


Tegnapi napom:

Reggel ettem egy penny-s májas kockát


Délután egy kis adag rakott krumpli.


Este kb. fél marék dió.

51. Csillagszem38 (válaszként erre: 49. - Channa*)
2023. febr. 19. 13:41
Jujj, ez viszont rettentő kevés! Ezt azért ne ajanlgassuk!!
50. Csillagszem38 (válaszként erre: 47. - 55Judit)
2023. febr. 19. 13:41
Összességében csak annak megy az életmódváltással járó erős akarat, akinek megvan a lelki békéje. És tényleg nagyon kell akarni,mashogy nem megy. Sajnos ő mèg nem jutott el erre a szintre.
49. Channa* (válaszként erre: 48. - Icuska538)
2023. febr. 19. 13:36

Igen.

A mai kajám.

Eddig ettem egy közepes tányér frankfurti levest.


Délután fogok enni 1 szelet sülthúst rizzsel és savanyúsággal.


És valószínű, hogy eszek még valami nasit. Ha sütök, akkor diós kockát, ha nem, akkor csokit.


Szerintem 1000 kalória lesz kb., de max. 1200

48. Icuska538 (válaszként erre: 44. - Channa*)
2023. febr. 19. 13:28
1200 kcal az annyira kevés hogy ha igy étkezel leirnád egy napi kajádat? Pl ma. Ha reggeliztem+ebédeltem+némi vacsi is lesz+ némi édesség kb egy sport szeletnyi... Ez bőven több 1200kcalnál.Vagy kisebb adagokat eszel?
2023. febr. 19. 13:14

Én azért nem mondom ki hogy egyél kevesebbet és uralkodj magadon, mozogj többet, mert ez nem sikerülhet olyan könnyen. Ezeknek a feltételeit meg kell először teremteni.

Pl. akkor vagy képes könnyedén, talán nehézségek nélkül kicsivel kevesebbet enni amit aztán nem követ nagy zabálás, ha el van látva a szervezeted minden szükséges ásványi anyaggal. Ehhez a szervezet annyira ragaszkodik, hogy ha nem kap meg minden fontosat az egészséges működéshez, biztat az evésre. Te mennyiségi éhezést érzel, a szervezeted pedig a minőségit kéri.


Akik életmódváltásban gondolkodunk és aszerint élünk tapasztaljuk, hogy az értéktelen, haszontalan étkekből több képes lecsúszni, mint a friss zöldségből, gyümölcsből. Vajon melyik a hasznosabb az egészség szempontjából? 1 szelet torta ami nagyrészt zsír és szénhidrát általában, vagy 1 adag ( 1 összmaroknyi)saláta feta sajttal, csicseri borsóval?

Mennél inkább hajlunk az egészséget szolgáló élelmiszerek felé, annál kevesebbet kívánunk enni. Ez megint tapasztalat.

46. Csillagszem38 (válaszként erre: 36. - Dézy2022)
2023. febr. 19. 12:56
Ha falasi roham jön rád, fejben dől el nemet mondani. Ilyenkor be kell rakni egy tornavideot. Ha nincs meg az akarat, nem fog menni.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook