Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » A munkáltató köteles kifizetni engem próbaidő alatt is? fórum

A munkáltató köteles kifizetni engem próbaidő alatt is? (tudásbázis kérdés)


11. 8a5caeb182 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jún. 11. 21:38
Tuti nem kaptál munkaszerződést, különben kifizetett volna, vagy nem nézi ki belőled hogy munkavédelmi ügyvédhez fordulnál.
10. Napsugár8 (válaszként erre: 8. - Epresturmix)
2021. jún. 9. 07:00
Az a vállalkozó, akiről írtam, meg is mondta a jelentkezőknek, hogy addig míg a próbaidő le nem telik... de ahogy írtam is, ő azért azt az összeget kifizette nekik. Tehát tudtak róla, hogy egyelőre feketén dolgoznak. Csak ahol sokan állnak sorba egy-egy munkahelyért, még ezt is bevállalják.
9. Nemsüti (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jún. 8. 20:14
Ha nek feketén dolgoztál, akkor kötelesek voltak téged bejelenteni. Ha be voltál jelentve, akkor számfejteni kellett a napjaidat. Nos ha ez is megvolt, akkor muszaj hogy kapj bért.
8. Epresturmix (válaszként erre: 7. - Napsugár8)
2021. jún. 8. 20:06

Ok. De miért kell ez a stílus? 🤨

Én hol élek? Az hol él, aki hetekig így dolgozik és nem tűnik fel neki, hogy valami nem kerek?! 😀

7. Napsugár8 (válaszként erre: 5. - Epresturmix)
2021. jún. 8. 16:24
Hol élsz te? Nagyon sok vállalkozó kihasználja az emberek rászorultságát, és a jelentkezőnek annyit mond: ülj/állj ide-oda, csináld ezt-azt, és majd meglátjuk tudsz-e bizonyítani... addig papír egy szál se... a mi kis városkánkban van egy (nem is kicsi) vállalkozás, pl. a próbaidőket (2-3 hét) zsinórban szerződés nélkül dolgoztatja végig, és utána elküldi, hogy nem feleltél meg... és bejelentés nélkül próbaidőzteti a következő jelentkezőt is... igaz, hogy kifizeti nekik, de addig bejelentve nincsenek. A rászoruló, munkát kereső emberek pedig csak hallgatnak, mert kis városban annak is gyorsan megy ám a híre, hogy esetleg kinek járt el a szája, ha valamelyik hatóság megjelenik.
2021. jún. 8. 15:42
Természetesen ki kell fizetnie. Ha van nyoma a túlórának - jelenléti ív, stb. -, akkor azt is.
5. Epresturmix (válaszként erre: 4. - Napsugár8)
2021. jún. 8. 14:24
Miért ne tudná bizonyítani? Ma már mindennek van nyoma! Akár belépőkártya (ki és becsekkolàs), aláírás, pecsét, bármilyen beléptetőkód, jelszó, jelenléti ív, biztonsági kamera, soroljam? Azért nem olyan nehéz eltűnni ám napokra szem elől, ha csak nem egy kukoricaföldön kapàl az ember. 😀
4. Napsugár8 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jún. 8. 13:40

Ha volt köztetek írásos munkaszerződés, és annak egy példánya a zsebedben van, akkor bizony köteles kifizetni, különben joggal követelheted a béredet.

Ha nem írtatok munkaszerződést, akkor ez fekete foglalkoztatás volt, nem tudod bizonyítani. Hacsak polgári peres úton nem követeled és tanúkkal bizonyítod, hogy valóban ott dolgoztál. Kétlem, hogy megéri-e ezt az utat választani.

2021. jún. 8. 13:19
Persze.
2. 8d00a82c06 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jún. 8. 12:38

1 napot is ki kell fizetni.

Szerződés van?

Mert ha nincs, akkor ebből nem lesz pénz.

2021. jún. 8. 12:25

Tegnap mondtan fel egy helyen ahol 5 napot dolgoztam 8 órában + 5 óra túlóra és azt mondta, hogy nem fizet ki engem.

Ilyenkor mi a teendő?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook