Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » A műanyag nyílászáróknál miért vizesedik az ablak belülről? fórum

A műanyag nyílászáróknál miért vizesedik az ablak belülről? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2012. dec. 30. 06:56
Bepárásodik. Lecsapódik a pára a kinti, és a benti hőmérséklet miatt.
60. lorci
2012. okt. 19. 10:05

Nekünk az hozott nagyon nagy változást, hogy a ruhaszárítást, amikor csak lehet a teraszon oldom meg, illetve vettünk egy mosó-szárítógépet. Nem is kell teljesen megszárítani a ruhát a géppel, de sokat számít.


Az ablakon (már) nem folyt ezután a víz a szobákban nem volt probléma a penész, amihez hozzájárult az is, hogy déli fekvésűek a szobáik.


Viszont a fürdőszobában előszobában ezután is volt penész - ezek északi fekvésűek - nincs kívülről szárító hatás a falra.

Kifestettünk fürdőben előszobában is penészgátló festékkel, a falakon 2 tél óta nincsenek így penészfoltok, viszont az előszoba ajtón továbbra is gond a páralecsapódás penészedés, de ezt már könnyebb kezelni.

59. zsuli83 (válaszként erre: 54. - LadyHeather)
2011. ápr. 6. 15:29
én is az elektromos páramentesítőt ajánlom penészírtóval kombinálva. Ha sikerül a penészt eltávolítani, de továbbra is magas (60 % feletti) a páratrtalom, akkor vissza fog jönni. Tehát ki kell szárítani a lakást (hiszen az új ablakok és szigetelés miatt a korábbihoz képest kisebb a természetes légcsere). Engem a vagyonért beszerelt szellőztető rendszerek nem győznek meg, mert akkor télen továbbra is pazarlom a meleget, nyáron meg bejön a meleg levegő. Nekünk is beköltözés után pár hétig ment egy 20 liter / nap típusú elektromos párakivonó (páramentesítő) és elég eredményes volt. Utána már nem vizesedett úgy vissza a ház, hogy ne lehetett volna ésszerű (napi 1-2 rövid de intenzív) szellőztetéssel megoldani. Általában pár hétig elég működtetni, bérleni vagy vásárolni is lehet. De csakis elektromosat, mert ahol komoly a baj, azzal egy kis Ceresit stop nem fog elbírni. ÉS végeredményben egy jól szigetelt (alacsony rezsijű!!!) házban lakunk, ami nem vizes. Ollé :)
2010. márc. 2. 10:37

Sziasztok!

Valóban, sok a pára a szobában, megoldás: Ceresit páragyűjtő (Rossmann, egyes festékboltok, vegyiáru bolt). Ha még penész is van, akkor plusz Ultra Szavo, ja és fűtés-szellőztetés a végtelenségig...

2009. dec. 2. 13:09

Szia!

Magas a szobában a páratartalom!

56. szazala (válaszként erre: 55. - Boszics)
2009. dec. 2. 11:48

Egy szobára jut kb70m2 fal.Ennek durván 30 %-a penész volt.A plafonon.ahol futnak a betongerendák,az totál fekete volt.(zebramintás plafonunk volt:))

Szerintem nálunk kellett a párátlanító rendszer,ugyanis a szekrényben a ruhák is állandóan nyirkosak,dohosak voltak,azon nem segít az aeroszol.

Az öcsémék használják,náluk csak a mellékhelyiségben van penész,és Ő is nagyon jónak találja.

55. Boszics (válaszként erre: 52. - Szazala)
2009. nov. 29. 05:23

ne haragudj:), akkor még nem voltam itt, sőt még meg sem jelent ez a szer a piacon, nem is tudtam volna mit ajánlani.

Nem tudom nálatok mekkora volt a penész, de azt tudom hogy nálunk mekkora. Óriási..És tényleg segített:) Kicsi spricc, ahol ki akarna jönni és már kész is:)

2009. nov. 28. 23:46
Mi vettünk egy elektromos vizmentesitöt. 45 ezer forint volt, de nagyon megérte. Döbbenetes látni, hogy akár 2-3 liter viz is simán összejön a falakból és a levegöböl egy szobában naponta. Szoktuk mérni a páratartalmat is, és amikor lemegy az ideálisra, akkor abbahagyjuk, jöhet a következö szoba. Mióta használjuk nem jön elö a penészedés.
2009. nov. 28. 21:59
Most egy kicsit visszaolvastam,és látom javasoltok szigetelést is.Pár éve mi beruháztunk NEM KEVESET!!!!!Leszigeteltünk,nyílászárókat cseréltünk,és az addig kicsi penész borzalmas méreteket öltött!!Gyötrelem volt bemenni a lakásunkba.Soha többé nem tennénk meg!
52. szazala (válaszként erre: 43. - Boszics)
2009. nov. 28. 21:55
ezt 300 ezer forinttal előbb kellett volna!:)(bár tartok tőle,hogy annyi penészre,mint nálunk volt elég húúúúzos lett volna,mind anyagilag,mind pedig vegyszerileg!
51. Cservenák Vali (válaszként erre: 40. - Gitta1982)
2009. nov. 24. 08:07
Vegyél párastopot az valószinú, hogy megfogja szüntetni a vizesedést.
50. Boszics (válaszként erre: 49. - Bnedora)
2009. nov. 23. 14:55

Tisztában vagyok ezzel, de jelenleg nincs keret arra, hogy a szigetelést megcsináltassam.:(

Ezért marad a "csináld magad mozgalom".

49. bnedora (válaszként erre: 46. - Boszics)
2009. nov. 23. 14:40
A vizesedésre a megfelelő szigetelés a megoldás!
48. bnedora (válaszként erre: 42. - Gitta1982)
2009. nov. 23. 14:39
Ez pedig szintén szigetelési probléma, hőhíd keletkezik ott, a pára lecsapódik, és ha nem tud kiszáradni, akkor penészes lesz.
47. Boszics (válaszként erre: 44. - Gitta1982)
2009. nov. 23. 13:13
Szívesen, remélem nektek is pozitív lesz a változás.
46. Boszics (válaszként erre: 45. - Gitta1982)
2009. nov. 23. 13:12

Ez igaz, sajnos a vizesedésre még nem találtam megfelelő megoldást, viszont a penészre igen, ez már fél siker:)

A sót már mi is kipróbáltuk a vizesedésre, de nem történt semmi.:(

Vettünk biztonságképpen egy újabb Szavo-t, hogyha majd egy pici penészfolt is megjelenik rögtön le tudjam fújni.

2009. nov. 23. 13:00
Bár ez csak a penész problémát szünteti meg, a vizesesét nem :(
44. Gitta1982 (válaszként erre: 43. - Boszics)
2009. nov. 23. 12:58
Hűű, de jó! Akkor azt hiszem meló után irány a Rossmann:) Köszi a tippet!
43. Boszics (válaszként erre: 21. - Szazala)
2009. nov. 23. 12:46

Nálunk is folyamatosan penészedtek a falak(nem jó a szigetelés)mostanáig. Mi mindent kipróbáltunk, ecetes vízzel letöröltük a penészt, majd a festéket is leszedtük, utána pedig újra és újrafestettünk. Mondanom sem kell semmi értelme nem volt, mindig újra és újra kijött:-(

Jelzem a Ceresit az nálunk sem vált be:-(

Aztán kipróbáltunk egy új penészírtót, amit a tv-ben reklámoztak, Szavo a neve. Vettünk a rossmannba egyet próbaképp. Képzeljétek el befújtuk mindenhol a falat, ahol penészes volt, és hihetetlen, de még a 15 p hatóidőt sem kellett megvárni, és egy az egyben eltűnt a penész, hófehérek a falak:-))

Mindenkinek, akinek ilyen problémája van, csak ajánlani tudom!

2009. nov. 23. 12:07
Az ablakköze nem vizes, hanem az ablak lakás felöli oldala.
41. bnedora (válaszként erre: 40. - Gitta1982)
2009. nov. 23. 11:34
Ha az ablakköze párás, az annak a jele, hogy rosszul van szigetelve.
40. Gitta1982 (válaszként erre: 39. - Szazala)
2009. nov. 23. 11:19
Sziasztok! Én egy újépítésű lakásban lakom 1 éve. Minden nyílászárómon, ami amúgy műanyag, van szellőztető a tetején. Az ablakaim belül mégis vizesednek. Szerintetek, erre mi lehet a megoldás? A bejárati ajtóm is műanyag és a kulcsom meg a rajta lévő ablak belül tiszta víz. Örülnék pár jó ötletnek.
2009. márc. 28. 12:36
Beépettettük a szellőzőrendszert.Majd a télen referálok.............
38. Hangha
2009. jan. 28. 13:32

Úgy érzem mégis ez az ablakszellőző a nyerő, mert ha ki is enged meleget, nekem nem számít (sajnos), mert távfűtéses vagyok. Tehát így is, úgy is ugyanannyi a fűtésszla.

Túlszigetelésről itt szó sincs. PANEL=rengeteg hőhíd, amivel NEM LEHET MIT TENNI!!!

2009. jan. 27. 18:51
A pá-pá-ára csak annyit ér,hogy laposabb lesz a pénztárcád!!
36. Szamó
2009. jan. 27. 15:03

Az A...ko szellőző csak akkor nyit ki, ha pára van. Ha száraz a levegő, akkor automatikusan elzár!


Olyan sok meleget azért nem enged ki......

2009. jan. 27. 14:56

Sziasztok!

Nekünk is műanyag ablak van, és csurog rajta a víz, az ablakok fölött a betonáthidaló tiszta penész, minden télen, ha lefújjuk 2 hét után újra előjön. Vettünk elektromos páramentesítőt, rengeteg vizet begyűjt, de így is penészedik a fal. Az ablakszellőző szerintem rengeteg meleget kienged.

34. Szamó (válaszként erre: 33. - Hangha)
2009. jan. 27. 14:13

Szia!

Már írtam egy fórumban erről, majd kikeresem neked....

Édesapám nyílászárós. A beépíthető szellőző nagyon fontos! KELL! Nekünk is van 3 ablakon, sokat szellőztetek mellette, így nincs penész sehol!

33. Hangha
2009. jan. 27. 13:47

Teljesen kétségbe vagyok már esve. Tavaly előtt ősszel költöztünk be egy panellakásba. Műanyag nyílászáróra cseréltük az eredetit. Tavaly télen az egy ég adta világon semmi gond nem volt, most azonban néhány hónapja találtam egy kis penészfoltot a hidegfalon. Penészölő anyaggal csodajól eltávolítottuk. Tartott is vagy 2-3 hétig. Azóta úra megindult és rohamosan terjed. Pedig minden reggel szellőztetek. Ha mosok, vagy főzök mindig nyitva van 1 ablak bukóra. Szóval kész vagyok. Teljesen felújított tipp-topp lakásnak penészesek a falai.

Nem tudom ez a pá-pá-pára ez ér vmit?

Abban a beszerelhewtő szellőztetőben is gondolkodunk.

Mert belülről szigetelni... az a sz.rnak egy pofon!

2009. jan. 23. 11:06
Nekünk 3 éve vannak műanyag ablakaink, de még sosem tapasztaltam párásodást, még ott sem ahol nincs alatta radiátor.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook