Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A málnalevél tea rendszeres ivása a terhesség utolsó heteiben, valóban megkönnyíti a vajúdást? fórum

A málnalevél tea rendszeres ivása a terhesség utolsó heteiben, valóban megkönnyíti a vajúdást? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6
153. edu1980
2015. aug. 31. 13:03

Sziasztok!

Végigolvastam a hozzászólásokat, én is ki fogom próbálni a málnalevél teát.


Valahol azt olvastam magyar honlapokon, hogy nincsenek tudományos bizonyítékok. Valójában vannak, volt néhány kutatás (angol nyelven érhetőek el), amelyek bizonyították nagy mintákon a málnalevél hatékonyságát.


Milyen tapasztalatok vannak mostanság? Jó lenne feléleszteni a fórumot és több tapasztalatot hallani.

152. vocsok
2012. febr. 16. 09:50

Sziasztok!


Első babánkat varom, így tapasztalatom még nekem sincs. Iszom a málnalevél teat, a palástfű teat és szedem a homeobogyókat is. Ám sztem azért nem kéne csodaszerként kezelni ezeket. Úgy gondolom, hogy aki issza, szedi őket, annak szüksége is van rá, ha más nem a lelki felkészülésben. Hinni is kell benne és már maga a tudat, hogy “minden, amit tehettem megtettem”, már eleve egy nyugodtabb állapotba hozza az ember lányát (legalábbis engem ☺ ). Mindenesetre pusztán ezektől még nem várható el, hogy könnyű, és gyors lesz a szülés. Hisz azért a szülés egy élettani folyamat, ami nagyon függ az anatómiánktól, a baba helyzetétől, a köldökzsinórtól és bizonyos mértékig a környezetünktől (mennyire tudunk befelé figyelni). Szóval sztem érdemes inni, de csodákat azért ne várjon senki tőle. Ártani biztosan nem árt és sose lehet tudni, hogy milyen lett volna nélkülük.

2011. jan. 24. 23:53

Sziasztok!


Bennem is kétségek merültek fel, hogyha egyszer hasmenés ellen javasolják (ez van a csomagoláson), akkor az miért is jó nekem???

A homeopátiás bogyókról meg annyi a véleményem, hogy akár gyógynövényből készülnek, akár nem, nem hinném, h az bárkinek megfelel. Egyik ismerősöm járt homeopátiás kezelésre, de azt szigorú diéta előzte meg, h kiderítse az orvos, hogy neki mi való és mi nem. Én nem hinném, hogy ezek a bogyók mindenkire olyan jó hatással lennének, sőt a gyógyszertárban is mondták, hogy orvosi konzultáció nélkül nem adnák oda senkinek sem! De hát felkapott téma és van akinek bejött, de ez nem jelenti, h mindenkinek jó!

Szóval, szerintem csak ésszel, nem kell mindennek bedölni.

2011. jan. 19. 11:27

Sziasztok!

Egy kismama oldalon találtam a következő cikket:


Felkészülés a szülésre

És még néhány egyszerű tipp, ami megkönnyítheti a szülést:

- MÁLNALEVÉL TEA: a málnalevél "az" igazi ősi kismama-gyógynövény, a méh izomtónusának javításával hozzájárul a könnyebb, hatékonyabb szülés elősegítéséhez.

Alkalmazása: a (betöltött) 34. héttől ajánlott naponta 3-4 csészét meginni.

1 csésze teához – öntsünk 2,5 dl forrásban lévő vizet egy kávéskanálnyi teakeverékre, hagyjuk állni 5 percig, majd szűrjük le.

Ha a használat alatt a pocakon piros pöttyök keletkeznek, az a tea méregtelenítő hatásától van.

2011. jan. 12. 10:24
Én kb.5 napja iszom a teát,január 25-re vagyok kiírva szülni,a kérdésem annyi lenne,hogy amúgy is van székrekedésem,és erre a teára az van ráírva hogy hasmenés ellen is iható...magyarán,visszatartó ereje lehet...remélem nem ettől van most is gond az emésztésemmel :)Amúgy legalább 2 bögrényit szoktam inni,teatojásban főzöttet,a hatásására kíváncsi vagyok remélem segít:)
148. maya80
2011. jan. 2. 16:26

Én most várom a második babámat (37 hetes vagyok) és iszom málnalevél teát.

Az első terhességnél is ittam, és nem tudom, hogy ennek tudható-e be vagy másnak, de gátvédelemmel szültem és a körülményekhez képest elég könnyen.

147. Mágika75 (válaszként erre: 146. - Fbab8271ce)
2010. aug. 31. 14:32

Gratula!

Isten éltesse a Babát!

Jó egészséget az egész családnak!

2010. aug. 31. 09:35

sziasztok

jó rég jártam erre:) azóta már 3 hós a babám...nem tudom, hogy az a tény, hogy 3. szülés, vagy a málnalevéltea-e de sokkal gyorsabb, könnyebb volt a 3. szülésem! én ajánlani tudom csak! éjszaka itthon vajúdtam, de még kibírható fájásokkal, délben 2 ujjnyira nyitva mentem be kórházba...egészen pontosan a doki fél2 körül vizsgált, fél3ra már 3 ujjnyi volt, akkor burkot repesztett, és egy óra múlva megszültem

(de harmadikra már szerez akkora rutint az ember, hogy TUDJA, hogy kell vajúdni)

2010. júl. 6. 21:35

Sziasztok!

Én úgy hallottam 36.hétől már lehet inni!

Én kb.38tól kezdtem,de sajnos nekem semmit sem használt,pedig literszámra ittam.Indították,semmit sem tágultam,és 5óra után császár lett belőle!

De azért igyátok,mert sokaknak használ!

144. melania82 (válaszként erre: 142. - Fkiszti)
2010. máj. 27. 18:48
Szia.Az en orvosom azt mondta,hogy semmikeppen ne igyam a teat 37 het elott,mert beindithatja ido elott a szulest.En 37 hettol ittam es nekem biztos az hasznalt,mert burokrepesztes utan 40percel megszuletett a kisfiam.Az elso terhessegemnel nem ittam es meg is szenvedtem rendesen...
143. Mágika75 (válaszként erre: 142. - Fkiszti)
2010. máj. 26. 18:19

Szia!

Biztos nem véletlen, hogy a 36. héttől ajánlják. Kérdezzd meg a védőnőt, szülésznőt vagy az orvosod!

142. fkiszti
2010. máj. 26. 14:21
Sziasztok! 33. hétben vagyok, de már előre vettem málnalevél teát. Nem tudjátok, hogy lesz valami bajom, ha előbb elkezdem inni, mint a 36. hét? Elég sokat fáj a hasam, gondoltam ez hátha segít. Előre is köszönöm a segítségeteket!!
2010. máj. 16. 15:19
sziasztok...két oxitocinnal indított szülés , és nehéz , hosszú tágulás után... most a harmadiknál már 3 hete iszom a málnalevél teát... most vannak jóslóim, a tipikus tünetek, ami első kettőnél nem volt... nem tudom, a tea hatása-e, de bízom benne!!! ha nem jönne a baba addig, kedden valószínű megtudom, h a méhszájra volt-e már hatással (kedden megyek dokihoz, 4 hete vizsgált utoljára)
2010. máj. 6. 11:46
Sziasztok. Én most vagyok a 36. hétben és ma kezdtem el inni. Két megelőző szülésem végén nem ittam, így talán lesz viszonyítási alapom. majd beszámolok.
2010. ápr. 20. 13:07
Sziasztok, szerintem határozottan igen, de a másodikra a homeos bogyókkal még simábban ment a szülés, pedig 3790 g-os babócám lett a 3020 g-os után.
138. teri87
2010. ápr. 20. 12:42
sziasztok!en mar a 40-ik hetet toltom,es mar 2 hete 2 ujnyira ki vagyok tagulva.a 36-ik hettol szedem a homeos bogyokat es kb 2 hete iszom a malnalevel teat.remelem segitenek es konnyen meg lesz a pici.artani nem arthat,es persze nem segithet mindenkinek,hisz kulonbozoek vagyunk.en hiszek benne,hatha...es majd megirom a tapasztalatom.
2010. ápr. 15. 10:15
Sziasztok! Én ötödik kisfiamat várom, 38. hetes vagyok és egy hete szedem a homeos bogyókat és iszom a málnalevél teát. Nagyon nagy a babám, ezért szeretném, ha hamarabb kibújna:) Egy hét alatt kinyílt a méhszájam 1 cm-ről 3-ra, a belsővel együtt. Szerintem rengeteget segített. Eddigi babáim soha nem akartak előbb világra jönni, egyiküket egy héttel hordtam túl, és 4600g-mal született. Megrázó élmény volt:)De teát és bogyókat most szedek először.
136. _anatha_ (válaszként erre: 131. - Melania82)
2010. ápr. 11. 11:32

Szia, és köszönöm :)

Egy nap kb. két nagy bögrével ittam, én mindig cukor nélkül iszom a teát/kávét, úgyhogy nem raktam bele, de a hatására szerintem semmilyen hatással nincs, ha megédesíted.

135. melania82 (válaszként erre: 134. - Mágika75)
2010. márc. 13. 14:54
Koszonjuk szepen!!!
134. Mágika75 (válaszként erre: 133. - Melania82)
2010. márc. 12. 18:43

Gratula!

Isten éltesse!

Jó egészséget az egész családnak!

2010. márc. 12. 17:38
Marcius4en megszuletett a kisfiam.Rendszeresen ittam a teat es biztos vagyok benne,hogy attol tagultam gyorsan.A burokrepesztes utan ra 40percre megszuletett a babam.Elso szulesemnel nem ittam es burokrepesztes utan meg 5 orat varatott magara.Mindenkinek konnyu szulest!
2010. márc. 7. 10:27

Sziasztok! Bár én a végén császáros lettem, én is ittam a málnalevél teát. Szülési tanácsadáson viszont mondták, hogy jó keverni a palástfű teával, mert az meg a mély izmokra jó. A málnalevél tea ízét is javítja szerintem. Így már nincs olyan mocsár íze. Fifty fifty arányban kell megcsinálni. Nem tudom, hogy ettől e, de császár után jóval hamarabb lábadoztam mint a kórházban a többiek.

Minden babavárónak sok boldogságot kívánok!

131. melania82 (válaszként erre: 130. - _anatha_)
2010. febr. 11. 11:13
Szia.Gratulalok a kisbabatokhoz, valoban hamar megszuletett.Mennyit ittal egy nap? keserun vagy cukrot is raktal bele???
2010. febr. 10. 13:50

Sziasztok!

Egészen friss tapasztalatokkal szolgálhatok: bő egy ujjnyi méhszájjal vettek fel a kórházba 23:30-kor, és 02:20-ra megszületett a baba, nagyon gyorsan tágultam, homeo bogyókra végül nem volt idő, úgyhogy ha valamire, akkora málnalevélre foghatom az eredményt :)

2010. jan. 30. 17:18
En is ket bogrevel iszok,gondolom az eleg is.
2010. jan. 30. 10:18
nekem két bögrét javasoltak (reggel egyet, este egyet)
2010. jan. 29. 19:17
Sziasztok.a masadik babamat varom,most 35 hetes vagyok es elkezdtem inni a malnalevel teat.Az elsovel nem ittam,burok repesztes utan 5 orara szuletett meg a kisfiam.Bizok benne,hogy segitteni fog a tea,csak pontosan szeretnem tudni,hogy mennyit lehet inni egy nap???
2010. jan. 26. 15:02
Ittam a málnalevél teát,ahogy mondták és mégis 2 napi kínlódás után tágultam ki 3 újjnyira végül reggel 8.30-tól este 6.30-ig vajúdtam.
125. _anatha_ (válaszként erre: 124. - Mágika75)
2010. jan. 25. 23:43
Még a védőnőm mondta, hogy lehet már szedni, de inkább megyek a biztosra, úgyhogy majd ha már jönnek a fájások... Köszi szépen!
124. Mágika75 (válaszként erre: 123. - _anatha_)
2010. jan. 23. 15:43

Szia,


A málnalevélteát lehet inni a 36. héttől, de a homeós bogyókat csak spontán megindult, rendszeres fájásoknál ajánlják.

Tehát a bogyókat inkább a szülőszobás csomagodba tedd be. Félóránként felváltva 5-5 golyócskát lehet szedni, a CH5 megfelelő higítás.


Jó egészséget!

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook