Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » A macskatartás titkai fórum

A macskatartás titkai (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

165. fcf0c655e6 (válaszként erre: 164. - Emagdi)
2006. okt. 21. 14:30
hany evesek a cicaid??
164. emagdi
2006. okt. 21. 09:52
sajnos tegnap kihányták a cicák azt a kevés fokhagymás ételt is amit sikerült megetetnem velük :((((
2006. okt. 20. 16:47

...nem igazan tudom, mert hozzam nem johetnek be a haloszobaba, ugyanis van a bejarati ajton egy macska-ajto, es jo szokasuk volt, hogy ejszaka kozepen hoztak nekem "ajandekot", egy egy doglott patkanyt, egeret, stb.

de nem hiszem, hogy sokaig, ha adsz nekik egy picike darab sajtot ragcsalni, az elveszi a szagot,es a cicak szeretik is...

162. emagdi (válaszként erre: 161. - Fcf0c655e6)
2006. okt. 20. 15:45

mennyi ideig érződik rajtuk a fokhagyma-szag? ha reggel esznek, este is "szaglanak" még?:)))

csak azért, mert én sem igazán kultiválnám, ha éjjel belehelnék fokhagymásra a szoba levegőjét:)))

161. fcf0c655e6 (válaszként erre: 160. - Emagdi)
2006. okt. 20. 15:16

A kapszula is jo otlet, sot! lehet kapni szagtalan fokhagymaolajat is, azt mar biztos megeszik, es a hatas lenyegeben ugyanaz. Ha a cicak "megmakacsoljak" magukat, probald ki azt.

Egyebkent az enyemek most reggeliztek, mindketten bevagtak egy negyed gerezdet, most nyaljak a szajukat.:))) A kutyus ilyenkor nagy ivben elkeruli oket, mert utalja a fokhagyma szagat...

160. emagdi (válaszként erre: 159. - Juniperus)
2006. okt. 20. 15:05
oké. ha nagyon nem megy le a torkukon a "természetes" fokhagyma, esetleg még a kapszullával is megpróbálkozom
159. emagdi (válaszként erre: 158. - E71af41436)
2006. okt. 20. 13:01

igen, pont erre gondoltam reggel, hogy ha van is bennük vámpír-hajlam (a fogaik megvannak hozzá), akkor most biztos kiűzöm belőlük :))))))

azért még picit harcolni kell, mert látszólag így elsőre nem vetették rá magukat a fokhagymára.:)))

158. e71af41436 (válaszként erre: 157. - Emagdi)
2006. okt. 20. 12:28
pár nap múlva még Drakula ellen is harcba szállnak :))))
157. emagdi (válaszként erre: 156. - Fcf0c655e6)
2006. okt. 20. 10:07

ma reggel próbálkoztam, a reggeli alutasakos kajájukba raktam bele a fokhagymát. igaz, lehet hogy egy kicsit sok lett, de módszeresen kikerülték azokat a falatokat, amiken rajta volt egy kis fokhagymadarab.

azért hátha estére megeszik, ha éhesek lesznek:))

holnap kevesebbet keverek bele nekik:)

156. fcf0c655e6 (válaszként erre: 155. - Emagdi)
2006. okt. 20. 00:53

Egymagaban nem eszik meg, mert az ize rendkivul intenziv...:))))))

azert kell a kajaba keverni, de csak nagyon keveset eloszor...eppencsak, hogy erezzek a szagat.

Kesobb, ha mar megszoktak, akkor lehet emelni az adagot, de soha ne adjal nekik egynegyed gerezdnel tobbet.

Sok sikert...:)))))))

155. emagdi
2006. okt. 19. 21:42

nos, vettem ma fokhagymát.

a cicák a héján keresztül szagolgatták, de ez még nem jelent semmit, mert mindent szeretnek "lecsekkolni" :))

egy kisebb gerezdet megpucoltam és vékony szeletekre szeltem nekik, de amikor a közelébe értek látszott rajtuk, hogy nagyon erősnek találják az aromáját, és nem ették meg.

holnap majd a reggelijükbe belekeverem, hátha úgy elfogy:)))

154. fcf0c655e6 (válaszként erre: 149. - Katyuska33)
2006. okt. 19. 14:31

Szia!

Olvasd el a 144. es a 145. hozzaszolasomat, azokban nagyjabol leirtam mindent...:))))

Szioka.

153. fcf0c655e6 (válaszként erre: 148. - Katyuska33)
2006. okt. 19. 14:26

Szia!

Ahogy irod, a cicusod helyrejott a fokhagymatol,meglehet, hogy volt egy apro fertozese, es azert nem volt olyan elenk. A fokhagyma a bakteriumos fertozesre is nagyon jo, allatoknak, embereknek egyarant.

Az elso Vilaghaboruban, amikor meg nem volt pennicillin, a fronton a szanitecek fokhagymat hasznaltak a fertozesekre, ill. azok megelozesere, igen jo eredmennyel. Ez koztudott teny.Azutan is sokaig hasznaltak, egeszen 1939-ig,mikoris Flemming felfedezte a pennicillint.


De, visszaterve a cicakra, nekik mindenkeppen jot tesz a fokhagyma, mar csak a bolhak miatt is.Nekem 2 cicam van, es az egyik, sajnos, allergias a bolhacsipesre, amikor kicsi volt, es a bolhak "megtalaltak", ket nap alatt kihullott a szore, es az egesz teste csupa ver volt. Lerohantam vele az allatorvoshoz, es akkor hallottam errol a kurarol, azota is mindennap egy pici adagot eszik, es nem volt semmi baja utana.

Ha meg egy napot varok, elpusztult volna.:(((

Nem banom, ha kerdezoskodsz, ha tudok, valaszolok ra. Nekem 44 eve van cicam allandoan, 10 eves voltam, amikor az elsot kaptam. Azota imadom oket,nem beszelve arrol, hogy amikor depresszioban szenvedtem, nagyon sokban hozzajarult az is, hogy volt cicam, annyira le tudjak nyugtatni az embert, mikor elfeszkelodnek az olemben es dorombolnak.

Egy kisse elkalandoztam, bocsi, azt ajanlom, probald meg ezt a fokhagyma-kurat a cicaddal, es nem lesz gondod sem a bolhakra, sem a fergekre.

Szioka, B.K.

152. emagdi (válaszként erre: 151. - Katyuska33)
2006. okt. 19. 11:01

nekem eddig eszembe sem jutott, hogy szerethetik a fokhagymát, eddig nem is kaptak.

de simán elképzelhetőnek tartom, egyik cicám amúgy is odavan a zöldségekért: paradicsom, paprika, uborka. lehet, hogy a fokhagyma is nyerő lesz:)) már kíváncsi vagyok nagyon!

2006. okt. 19. 10:51
VAN EGY MONDÁS ,MISZERINT EGY MACSKA EGY GEREZD FOKHAGYMÁÉRT LOPOTT EL EGY SZÁL KOLBÁSZT.LEHET HOGY EZ MEGTÖRTÉNT MÁR AZ ÉN MACSKÁMRA EZ NEM JELLEMZŐ.mONDJUK LEHET HOGY HA PICIKORÁTÓL FOGVA KAP RENDSZERESEN AKKOR HOZZÁSZOKIK,,KI TUDJA!?
150. mti (válaszként erre: 144. - Fcf0c655e6)
2006. okt. 19. 10:26
Na ezt én is kipróbálom! Bár tartok tőle, inkább az éhhalált választja amilyen kényes.
2006. okt. 19. 09:34
Egyébként milyen időközönként érdemes a cicának fokhagymát adni és mekkora adagot?Hali mindenkinek.
2006. okt. 19. 09:31
Szia Baby Kitti.Olvastam a hozzászólásodat.Nekünk is van cicánk igaz nem szobalakó de szeretetre méltó ki cica.Fél éves,én is hollottam a fokhagymás kúráról ezt-azt.Tavasszal kapott állatorvostól féreghajtót/írásod szerint fokhagymát tartalmaz/.Nemrég "elvolt"egy kicsit,nem evett,csak feküdt nem volt olyan élélnk mint szokott.Aztán - különböző praktikák hiányában-Lenyomtunk egy gerezdnyi fokhagymát (apritva)a torkán.Másnapra helyre is jött,és evett is rendesen.Gondolom te "nagyobb "szakértelemmel bírsz a macskákkal kapcsolatban.Ugye nem gond ha néha kérdezősködöm!?Neked milyen cicád van/vannak"?
147. emagdi (válaszként erre: 145. - Fcf0c655e6)
2006. okt. 19. 09:30
köszi szépen! ma úgyis kell mennem a heti bevásárlást intézni (általában csütörtökön szoktam menni, mert pénteken minden tömve van, mindenki hétvégére tölti fel a hűtőt), szóval veszek fokhagymát is, és megpróbálom megetetni a macsekokkal :))
146. fcf0c655e6 (válaszként erre: 140. - F772199837)
2006. okt. 18. 21:52

...mar vartam, hogy valaki megjegyzet tesz, nem csalodtam, koszonom, akarki tette is ;

mindeg vannak, akik, nem birjak, ki, hogy ne szoljanak bele a dolgokba...

Igaz, ezzel tobb pontot szereznek...:))))

2006. okt. 18. 20:16

...egy igen fontos dolgot kifelejtettem; ha az elso idokben a cica nem akarja megenni az etelt, mert szokatlan neki, (fuggetlenul attol, hogy valoban szeretik), akkor csak kend ra az elulso tappancsara, le fogja nyalni.

A macskak nem tudjak elviselni a legkisebb "piszkot " sem a bundajukon.

Par nap mulva mar elkezdheted vele a "kurat", meg fogja enni a vacsorajat.

En is igy csinaltam...sok sikert! :)))

B.K.

2006. okt. 18. 18:14

...lereszelem, kb. egynegyed gerezdet, es belekeverem az etelukbe. .mindeg megeszik, nincs problema soha.

Ezt a trukkot egy allatorvos ismerosomtol hallottam, szigoru titoktartas mellett, mert amit ok arulnak, abban is fokhagymakivonat van, de azert elkernek annyit, amennyit nem szegyellnek.

Ki gondolta volna, hogy meg a bolhakbol is lehet penzt csinalni? :)))))))

( nem beszelve a fokhagyma feregtelenito hatasarol...)

143. emagdi (válaszként erre: 142. - Fcf0c655e6)
2006. okt. 18. 16:25

remek.

és hogyan adod nekik a fokhagymát? gerezdenként, és akkor elrágcsálják, vagy lereszeled nekik?

142. fcf0c655e6 (válaszként erre: 139. - Emagdi)
2006. okt. 18. 16:21
Ha mindennap esznek egy kis fokhagymat, a veruk telitve lesz az un. KYLOID nevu anyaggal, ami a fokhagymanak azt a jellegzetes, eros szagot adja), es ha a bolha megcsipi a macskat, akkor elpusztul. Mar a bolha. En evek ota ezt hasznalom bolhairtonak, remekul bevalt. :))))
2006. okt. 18. 15:50
vagyis téma :)
2006. okt. 18. 15:50
csak megjegyzem: van már néhány macskás táma a fórumok közt...
139. emagdi (válaszként erre: 138. - Fcf0c655e6)
2006. okt. 18. 15:41
tényleg szeretik a fokhagymát? :-O még sosem vettem észre az enyémeknél, de ha legközelebb megyek vásárolni, veszek nekik:)))
2006. okt. 18. 15:12

Az osi Egyiptomban, a "macskagyilkossag" halalbuntetest vont maga utan...


Az osi egyiptomiak "Istenkent" tiszteltek a nacskakat...


A macska az egyetlen allat, amely dorombol...


A macska;ellentetben a kutyaval, a helyhez ragaszkodik, nem a szemelyhez...


A macskak rovidlatoak...


Kulonbozo szinu szemu, hofeher cicak, kivetel nelkul suketek...


A macska kepes szaladni 45 km-es sebesseggel...


A macskak imadjak a fokhagymat...


Es vegul;

Sir Winston Churchill addig nem kezdett hozza a reggelijehez, amig a kedvenc macskaja meg nem jelent az asztalnal, es el nem foglalta a helyet az aztalfon...


:)))))

137. zena01
2006. szept. 22. 13:50
Nálam ez a jelszó: ŐFELSÉGE A MACSKA.
136. elvira1
2006. szept. 21. 08:35
mi is nagy macskapartiak vagyunk ,a ciconk jobban el mint mi !!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook