Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A legújabb orvosi vélemény szerint a Siesta cipők nem jók a baba lábnak. Te hogy tudod? fórum

A legújabb orvosi vélemény szerint a Siesta cipők nem jók a baba lábnak. Te hogy tudod? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2009. márc. 31. 07:33
Nekem mindkét gyerekem Siestaban jár az első pillanattól, tökéletesen elégedett vagyok.
19. ildikó30 (válaszként erre: 18. - Nagyreni)
2009. márc. 31. 07:16
akkor a kínaiba is vehetek neki egy jó kis szandit szerinted?
18. nagyreni (válaszként erre: 17. - Ildikó30)
2009. márc. 31. 07:10
Az Elefanten tényleg nagyon klassz. Egy hátránya van, ha jól tudom (még mindig), csak a Deichmanban kapni. Ha valaki ezt esetleg már cáfolni tudja, írjon!!! Azon kívül pedig bármi jó, szerintem, ami bőr, puha, kényelmes, jól szellőzik, és nincs benne harántemelő.
2009. márc. 31. 07:04
de jó hogy idekettintottam.az én kisebbik lányom most lesz 1 éves és má készültem neki siestát veni.akkor ezek szerint ne tegyem?a másk lányomnak se volt.milyet vegyek akkor?van egy nike sportcipőnk ami most jó rá még a nagylányomé volt,de kéne egx szandi is.milyet javasoltok?
2009. márc. 31. 07:02

Mikor a lányom megszületett, gondoltam, én is a legjobbat adom neki: Siesta. 2 éves korára többször is zokogva kelt fel éjszaka, fáj a lába. Irány az ortopédia. Lúdtalp. Az ortopédorvos pedig vagy háromszor a számbarágta, hogy semmi egyéb teendőm nincs, csak Siesta cipőben járatni a gyereket. Én meg is tettem. Még több mint egy évig, hát ha az orvos mondja... Aztán majdnem két év múlva a konditeremben hallgattam a csajok beszélgetését és az égig dícsérték az Elefanten cipőket. Az éjszakai sírva kelések, masszírozások, gyógykenőcsözések nem szűntek meg, vesztenivalóm nem volt. Egyszercsak azt vettem észre, hogy a gyereknek megvettem tavaszra az Elefanten félcipőt, nyárra a szandit, ősszel még jó volt ár a félcipő és már hónapok óta nem volt éjszakai lábfájós ébredés.

Sajnos olyan Elefanten cipőt nem mindig kapok, ami tetszik is és még méret is van belőle, de általában a Deichmanban vásárolok, akkor más márkát, csak arra figyelek, hogy ne legyen benne harántemelő betét. Időnként becsúszik ugyan egy Siesta, mert a goretex, sympatex, watertex...stb technikával készült kiscsizmák iszonyú jók, de alapvetően mást keresek már, mikor cipőt vásárolunk.

15. tkgabi
2009. márc. 31. 00:58

Sziasztok!


Saját negatív tapasztalat a Siesta cipőkről,amelyekben vakon hittem:ahogy reklámozzák,"Első lépéstől..." azt vettem a lányomnak,és ami az árát illeti,sok más jó nevű cipőmárkánál drágább.Volt,mikor másfél havonta kellett új cipő,mert első évben nagyon gyorsan nőtt a lába,5 számot.Ezzel egyidőben kezdett befelé dőlni a bokája.Mondtam a gyermekorvosnak,de szerinte a Siesta jó,nincs lúdtalpa a gyereknek.A lányom most 2 éves.Nemrég csak kiharcoltam a beutalót az ortopédiára,ahol egy az egyben megtiltották a betétes cipő használatát.Egy gyógyászati bolt címét kaptam meg,ahol supináló( a sarok belső oldala 1mm-t meg van emelve)sarkú gyógycipőt kell vegyünk,és persze,lábujjhegyen járás,és hasonló erősítő gyakorlatok.

EZEK UTÁN SENKINEK NEM AJÁNLOM A SIESTA CIPŐT!

2009. márc. 31. 00:18

21 hónapos kislányomnak tavaly az ortopédus szupinált(megemelt sarkú) cipőt írt fel,mert a bal bokája teljesen befelé fordúlt.Azóta már vettem neki Supy cipőt,recept nélkül kb.6-7000 Ft és nagyon meg vagyok vele elégedve!!!Ezekben nincs harántemelő,csak magasított a sarka.Receptre amúgy 1400,-Ft körül van és 9 havonta írhatnak fel újabb receptet.

Kislányom lába a 6 hónap alatt rengeteget javúlt!!!Tényleg csak ajánlani tudom másoknak is.

13. Rea69
2009. márc. 31. 00:17
Nekünk is azt mondták, hogy ezek nem jók.Viszont mi nike cipőt vettünk a picinek, és nagyon könnyen jár benne, kényelmes, nem izzad a lába, de ez ugye csak a sportcipő, mert igazából szandiba nem találom olyan igazi kislányosnak őket.
2009. márc. 31. 00:00

a siestáról már én sem hallok jókat...mi most superfitben surranunk...jónak tűnik!:)

könnyű,nincs benne bélés,és szerintem megfizethető...a küllem sokadszoros szempont....

2009. márc. 30. 22:59
Nem tudom. Mi azt tanultuk, hogy a betétes cipőktől elkényelmesedik az izom, és ezért nem jó. Minél többet mezítláb kéne játszania a gyereknek, de a mai világban ez sem egyszerű, mert nem betonon gondolják, hanem réten, fűben, homokban stb. És fontos a láb tornáztatása is. Vannak erre egyszerű és játékos gyakorlatok.
10. drnéni (válaszként erre: 2. - Ezti)
2009. márc. 30. 22:51
Nem a sima talpúak a jók, hanem azok, amiknek meg van kicsit emelve a sarok belső oldala (szupinációs lábtartás). De szerintem ez a téma túl van lihegve, gyanítom, a hajlam többet számít. Nekem nincs is pénzem arra, hogy a gyereknek több pár 9-10 ezer forintos cipőt vegyek, aztán pár hónap múlva újabbat.
2009. márc. 30. 22:51
nekem azt mondta a doki h a siesta nem jó, lúdtalpat csinál.. nekem ajánlották h a heim pálban vegyek cipőt,de végül scholl-t vettünk
8. drnéni (válaszként erre: 7. - Verka)
2009. márc. 30. 22:48
Az Elefanten tudtommal ugyanolyan. (És én se látok különbséget.) Igazán csak a szupinációs cipők jók, csak ezek sose olyan csinosak, olyan kis gyógycipő küllemük van.
2009. márc. 30. 22:45

Én is így tudom, a harántemelős cipőket nem ajánlák. Egy éve jól körüljártam a témát, van több fórum itt, abban jól le van írva, miért nem jó a lábnak.

Mi elefanten cipőt veszünk, nagyon jó.

2009. márc. 30. 22:31
Én is ugyanezt hallottam, amikor a most 1 éves kislányomnak cipőt kerestem. Az egyik gyerekkórház ortopédiáján azt mondta egy gyógytornász, hogy a legtöbb lúdtalpas gyerek siesta cipőt hordott... Én salus cipőt vettem a lányomnak, abban nincs harántemelő.
2009. márc. 30. 22:26
Kis koromban nekem az volt, és anyukám mondta, ha egyszer nekem lesz gyerekem, bármit vehetek neki, csak azt ne. :S
2009. márc. 30. 22:25
Ugyanis alapból 3 éves korig lúdtalpasak a gyerekek. Akkor kell a harántemelő/lúdtalpbetét, ha utána nem alakul ki a boltozat.
2009. márc. 30. 22:24
Nekem az ortopéd orvos kivetette a harántemelést a cipőkből, így már vadásznom kell a harántemelő nélküli cipőkre. Egyre több helyről hallom ezt én is. Mindig ki kell taláni valamit...
2. Ezti
2009. márc. 30. 22:23

A brendon-ban mondta az eladó, hogy állítólag a legújabb orvosi vélemények szerint nem jók a betétes cipők, mert természetellenesen támasztják alá a lbat. Nem kell semmi, a sima egyenes talpú cipők a jók.

Neked mi a véleményed? Hallottál erről valamit?

1. Ezti
2009. márc. 30. 22:21
A legújabb orvosi vélemény szerint a Siesta cipők nem jók a baba lábnak. Te hogy tudod?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook