Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » A lányom egy afgán fiúval jár! fórum

A lányom egy afgán fiúval jár! (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A lányom egy afgán fiúval jár!

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2010. dec. 23. 16:17
Persze hogy vannak jo hazassagok barmilyen nemzetu emberekkel a Magyar , vagy eppen mas europai nemzetek lanyaival ! Az viszont teny hogy , nem tudsz kibujni a börödböl es 360-fokos szögben megvaltozni !!! Lehetseges hogy eleinte erdekes "fantasztikus!" stb az uj környezet,uj szokasok,vallas stb ..... DE az ember buntetes nelkul NEM tudja eldobni a sajat kulturajat , szokasait,nevelteteset ...... az ember atvehet szokasokat,megtanulhat utannozni s , mi több szeretni egy uj kulturat.......DE az ember mindeg visszater a sajat kulturajahoz,szokasaihoz,gondolkodasmodjahoz , ahhoz amiben felnött !
2010. dec. 23. 09:35
Ja !Lehet vannak jó házasságok ott,de szerintem az csak azért van,mert a nő belefáradt a sok ellenkezésbe,vagy elsem mert ellenkezni!!!!
2010. dec. 23. 09:33
Akinek jó férje van ,még az is tud panaszokat,pl a körülötte lévő emberekről,és arról,hogy valóban nagyon sok dolog megvan tíltva egy nőnek!!!
326. 274c9996b8 (válaszként erre: 325. - Rasza)
2010. dec. 17. 21:08
Meglehetössen sok dokumentum van a muszlim orszagok fiainak a hazassagarol europai nökkel ! Tehat ezek nem pletykak, hanem nagy tragediak !
325. rasza
2010. dec. 17. 20:55
Megkérdezném a +hozzászólókat hogy mennyire ismerik a muszlim kultúrát és az arabokat? Csak a TV-ből,újságból és a pletykákból vagy komoly ismeretekkel is rendelkeznek????? Megkérdezném hogy mi a probléma a csadorral vagy hogy ha felveszi az Iszlám vallást valaki? A hozzászólásokból arra következtetek hogy a többség csak pletykázik!!A cikk írójának azt ajánlom hogy ismerje meg minél jobban a fiút és arra bátorítsa a lányt és a fiút hogy minél több ideig várjanak a házassággal hogy megtudják egymást minél jobban ismerni.Minél többet mondjon el a fiú a kultúrájáról.Ha pedig komolyodik köztük a helyzet érdemes lenne a fiú rokonait meglátogatni.Persze ehhez a fiú beleegyezése vagy meghívása szükséges.Nincs baj az Iszlámmal.Nagyon jól működnek a vallásos házasságok.Tisztelik és becsülik a nőket mint anyákat és akik a családot összetartják.A rossz hírek meg olyan házasságokból vannak amikből a mi kultúránkban is van dögivel!! Szóval rossz és félresikeredett házasságok vannak ott is meg itt is és a muszlimok épp úgy ki vannak akadva az itteni rosszul sikerült házassági történetektől mint mi a róluk hallottaktól.
2010. dec. 17. 17:55

Eszakeuropaban meglehetössen sok muszlim el , evente több becsuletbeli gyilkossag törtenik a csaladjaikon belul , ertsd alatta hogy sokszor az itt felnött muszlim lany europai modra akar(-t!) elni.... aztan az apja vagy az egyik fivere kinyirja a lanyt -:(

Az pedig mar evekkel ezelött kiderult ( nem tudom hogyan ?) hogy rengeteg itt felnött muszlim lanygyerek visszaoperaltatja a "szuzesseget!" Tehat amikor ferjhez kell menni ahhoz akit a szulei kivalasztottak.....

323. b6680f733f (válaszként erre: 322. - B6680f733f)
2010. dec. 17. 14:44
hoppsz ez privàtba ment volna,bocsi!
322. b6680f733f (válaszként erre: 319. - Elveszett)
2010. dec. 17. 14:43

Szia!


Ne haragudjàl,hogy irok neked!

Amint làtom nagyon-nagyon fiatal lànyka vagy és nagyon nehéz helyzetbe tetted magadat!Tudom,hogy mirõl beszélsz.Merre van ez a Limassol??Azt irtad,hogy nem arab orszàgban élsz,de akkor mégis miért olyan nehéz a férjed mellett az életed, ha megkérdezhetem.Azt irtad,hogy nagyon féltékeny,gondolom nem valami idõs pasihoz mentél?Ha van kedved irjàl,szivesen adok neked tanàcsot,ha ugy gondolod,vagy ha kiadod magadból még az is többet ér.

321. b6680f733f (válaszként erre: 319. - Elveszett)
2010. dec. 17. 14:37
A szabadsàg az ,amit el lehet vesziteni egy muszlim férfi oldalàn!
320. dil yara (válaszként erre: 319. - Elveszett)
2010. dec. 16. 11:38

Szia! Nagyon elszomorított a helyzeted, de akkor sem lehet általánosítani! Az én Párom is muszlim, igaz nem arab. Olvasom a Koránt, és a Jean Sasson könyveket és láttam a Lányom nélkül sohát is, de engem valahogy nem borzasztott úgy el. Inkább furcsának találtam azt, hogy a film elején a nő kiakadt azon, amiért a férje nem tudom pontosan 8 év után látni szerette volna a családját. Szerintem tök logikus, hogy hazavágyik az ember, főleg azok, akikben a családi kötelék sokkal erősebben ki van alakítva. Pl. fiúk gondoskodnak a szüleikről. Nem úgy, mint nálunk. Vagyis most. Mert mikor nagymamámmal beszélgetek, igen sok párhuzamot tud mondani a régi időkből.

Ahogy minden vallást, úgy természetesen a muszlim vallást is lehet szélsőségességekbe vinni, és a Koránt mindenkinek kedve szerint értelmezni..

Isten adjon neked erőt ebben a nehéz helyzetben!

319. elveszett (válaszként erre: 318. - Elveszett)
2010. dec. 14. 14:06
Meg amit elfelejtettem hozza fuzni,hogyha mindenkepp kitart a lanyod a valasztasa melett,legalabb csak annyira vedd ra hogy nem menjen a fiu orszagaba,mert akkor az eletivel ugy jatszik ,mintha porcelannal dobalozna mely ha leesik osszetorik s az elet nem csak osszetorhet hanem nagy eselye van annak,hogy halal legyen a vege.Nem tudom a lanyod arrol fel van vilagositva,hogy tobb feleseguk is lehet?Valaki irta hogy nem tudom melyik orszagba milyen jol viselkednek es jol meg vannak a muzulmanok,hat igen mas orszagba nem mutatjak a mutatni valojukat es amelyik orszagba tartozkodnak nem is szabad azt vegezzek amit a sajat orszagukban.A latszatnak nem szabad hinni!Ha most ennyi tapasztalat utan kellenne valasztanom egy muzulman fiut,mar meszirol kikerulnem,barmilyen szep,rendesnek latszodjon is!A muszlim felfogas belejuk van nevelve,hisz az iskolaba is a koran a "fotantargy"naluk,es ha abba beleolvasol akkor latsz egy ket par dolgota!Pl:ha a felessegnek nincs kedve pont akkor szeretkezni amikor a parja keri jogosan megverheti es ha akarja ha nem muszaly vele legyen es ez csak egy kis arnyek mind abbol amit meg el kell fogadnia a lanyodnak!!!S meg afgan is JAJ ISTENEM!!!
2010. dec. 14. 13:35
Az en parom mig udvarolt nekem(2ev),tejfol volt minden!Ruhakat,aranyat,laptopot es minden egyebb ertekes ajandekokal halmozott el es ha nem fogadtam el akkor hozzam se szolt!igy telt mult az ido szepen,megertesben.Ot nem zavarta hogy en kereszteny vagyok,de sokszor vitaztunk (meg jatekbol is)a vallasokon!Aztan ugy sikerult,hogy ossze hazzasodtunk,a szuleim elegge zavarta de nem szoltak bele,elfogattak a dontesem.Egy eve lakunk egyutt kulfoldon,jelzem nem muzulmanok lakta orszagban,tavol a csaladomtol es sajnos amilyen jo volt eleinte olyan rossz let!Par honapig dolgoztam,aztan nem engedet,arra hivatkozva,hogy szegyenli ha a felessege dolgozik,aztan lassan lassan meg setalni se szabadot menjek nelkule!Volt,hogy mentunk valamerre es en beszaladtam az uzletbe de az ajtonal megalitott egy turista es kerdezet valamit hogy hol talalhato ez!Ezt o meglatta es egesz nap ezen veszekedet velem,es raadasul ram kototte hogy ilyen tobbet ne forduljon elo!Strand?Hat az mar csak alom nekem,mivel meg rovid nadragot se huzhatok!:(Azt akarta hogy hordjak kendot de azt mar nem tettem meg,akarhogy kerte,meg kaptam is par pofont ezert!Mikor megemlitettem hogy elakarok valni felcsinalt!Most itt alok tehetetlenul gyerekkel a pocimba es turni az o elvarasait!Es o csak sziriai,es ahogy tajekozotam az iranok es afganok ennel agreszivabbak!(Nem akarom hogy agodj)Ha a lanyod ennyire utana van es megbizik benne es kepes elfogadni a fiu kulturajat,akkor hadd tegye,majd raebred hogy hiba volt minden!De ez sok mindentol fugg,mert van ismerosom aki teljesen atert a muzulman hitre a ferje keresere es nem is gond neki a sok szabalyt betartani,ok boldogan megvannak 5 gyerekkel!Csak nagy akarat kell!Egy normalis europai no kenytelen olyan korulmenyek kozott elni.Ha tudod nezd meg A lanyom nelkul soha cimu filmet,abbol inspiralhatod hogy az ilyen jellegu ferfiakba annyira lehet bizni mint a zokniba amelyik barmelyik percbe kilyukadhat!
317. Babacico (válaszként erre: 312. - Helenhadsell)
2010. dec. 5. 22:31
Nem! Ő az előző párkapcsolatom volt... És igen!!! Néha még mindgi hiányzik! Ennyi... De továbbléptem...
2010. dec. 5. 15:03
Sajnálatos dolog.
315. dominós (válaszként erre: 313. - Körömvirág)
2010. dec. 5. 13:06
a kettő így együtt. :-))) skizoamnézijja. :-D
314. helenhadsell (válaszként erre: 313. - Körömvirág)
2010. dec. 5. 10:07
Ha harpijja lenne, akkor azt hinném, csak siman tul sok palinkat ivott. Mert ha nem részeg, akkor ciki...
313. körömvirág (válaszként erre: 312. - Helenhadsell)
2010. dec. 5. 09:47
Hmmm...mi is a becses neve? Skizofrénia? Amnézia?! :)
312. helenhadsell (válaszként erre: 310. - Babacico)
2010. dec. 5. 09:30

Te, mar ne is haragudj, de egy masik hozzaszolasodban ennek pont az ellenkezojérol irsz.

Nem parkapcsolatrol, hanem egy 20 évvel idosebb nos férfirol, akinek gyerekei vannak és idonként te pénzeled a feleségét. O lenne a nagy vallasos arab???

2010. dec. 4. 18:05
Az afgánok nem tisztelik a nőket. Csak az az érdekük hogy mossanak, főzzenek és engedelmeskedjenek amit a férj mond. Ha megcsalná a férjét akkor meg is ölné, egyes országokban ezért halálra kövezik a nőket. Ennyit a szabad egyenjogúságról ha a lányod egy iszlámot választ
2010. dec. 4. 00:38

KEdves Tünde!

Mintha az én történetem írtad volna le! Én is úgy állítottam haza anyukámhoz, hogy egy arab fiúval járok! Anyu nem volt elragadtatva a dologtól. Anno a párom ugyanazokat a problémákat sorolta fel mint a lányod barátja... Nem tudok főzni... nem vagyok vallásos... stb... :D Én kinevettem... Mondtam neki, hogy szerintem pont ezért tart különlegesnek!!! Helyeselt... :D Ő is imádkozott, és a mai napig is imádkozik... De ez így jó... Én tiszteletben tartom, hogy ő vallásos, ő is tartsa tiszteletben, hogy én nem! Nehezen, de elfogadta... Kicsit csiszolódtunk... Persze volt amikor ez problémát jelentett... pl első együtt tölött ramadan... mit lehet és mit nem ilyenkor... de már megszoktuk... :D voltak vicces pillanatok! Még megtanultam főzni is! És a szüleim imádják! És meglepő de az ő szülei is imádnak! :D

309. 81e5170311 (válaszként erre: 308. - Demeeri)
2010. dec. 3. 16:14
Pedig sajnos vannak ilyen lànyok,akik automatikusan muszlimmà vàlnak,hogy férjet talàljanak.Mindent megtesznek annak érdekében,hogy megfeleljenek,és biztosan az életükben olyan okok is adódnak,hogy még jobban ösztönzi õket arra,hogy muszlimmà vàljanak.Elõtte viszont nem voltak vallàsosak.Ki igy,ki ugy!
308. demeeri (válaszként erre: 303. - Dil yara)
2010. nov. 30. 22:03
ilyen nics,hogy valaki automatikusan muszlimmá válik.Ez badarság.
307. af1fde488c (válaszként erre: 298. - Hajni0824)
2010. nov. 29. 17:14
Amivel tisztában kellene lennie a lánynak az a kultúra sajátossága. Az, hogy a fiú hogy bánik vele(itt és otthon), az egy dolog, lehet szerencséje is. No de, szembesülni a csadorok világában, hogy egy európaitól masszívan elhatárolódó kultúrájú közegben fog leélni egy életet, az sokkoló lehet. Legyen szerencséje, de ne legyen a lányom.
306. mamma2 (válaszként erre: 305. - 85cff2ce6e)
2010. nov. 29. 16:01
nemááá!-inkább zavard el asztasricit...vasvellával,kaszával kapával
2010. nov. 29. 13:41
aztakurva..tagadd ki..
304. helenhadsell (válaszként erre: 301. - Miss Jane)
2010. nov. 29. 12:25
Az se rossz :-)
2010. nov. 29. 11:18

Azért mindenképp jó olvasni a könyveket, nézni filmeket, mert sok kérdést vethetnek fel, amit még "időben" házasság előtt át lehet beszélni. Pl. ki mit gondol a terhességmegszakításról előre megállapított súlyos betegség, végtaghiányosság esetén. Senki ne kerüljön ilyen helyzetbe, de azért nem árt ha előre tudjuk hogy ha a Párunk nem fogadja el ilyen esetben sem az abortuszt.

Vagy pl, hogy házasság révén automatikusan muszlimmá válik-e a feleség.

302. dominós (válaszként erre: 301. - Miss Jane)
2010. nov. 28. 21:22
az az abszolút idillikus :-D
301. Miss Jane (válaszként erre: 300. - Helenhadsell)
2010. nov. 28. 20:12
:D távkapcsolat első 6 hónapjában még nagyobb rá az esély.
300. helenhadsell (válaszként erre: 299. - Miss Jane)
2010. nov. 28. 15:42
:-D Az elso 6 honapban az életben is elképzelheto
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook