Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » A kutyám ma nyelves csókkal ébreszett. Olyan jó, hogy... fórum

A kutyám ma nyelves csókkal ébreszett. Olyan jó, hogy... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2 3 4
114. tien (válaszként erre: 113. - Tumbo2)
2023. szept. 6. 10:53

Ne hidd ,hogy nem facsarodik össze a szívem ,ha látok méltatlan körülmények között élő embereket.

Sőt ,kicsesszettül dühös vagyok emiatt ,mert lehetne sokkal jobb a rendszer ,de mellette ott van az az érv is ,hogy az ember valamennyire tud tenni a boldogulásáért.


Egy állat nem,tőlünk függ a kis élete.

Ők nem tudnak kiállni magukért.


Egy szó mint száz,az egész rendszer el van cseszve.

113. tumbo2 (válaszként erre: 112. - Tien)
2023. szept. 6. 10:23
hát igen.csak emberek is éheznek,fáznak,megalázzák őket.én ugyan nem szeretem az állatokat,de sosem bántatnám őket. kivéve az egeret,legyet,szúnyogot,egyéb kártevőt.nálunk a szöcske,egyéb is elugrándozhat a fűnyíró elől.
112. tien
2023. szept. 6. 07:33

,,Egy nemzet nagysága és erkölcsi fejlettsége híven tükröződik abban , ahogyan az állatokkal bánik"

(M.Gandhi)


Sajnos tudjuk ,hogy lenne még mit csiszolni ezekben a témákban is.Amíg egy ártatlan sünit arrébb rugnosnak ,hogy elpusztuljon,vagy étlen- szomjan hagynak kutyákat ,macskákat ,agyonverik őket . Ezt mind a tökéletes ember teszi.

111. Miss Angel (válaszként erre: 109. - Fórumnyitó (anonim))
2023. szept. 5. 17:09

én is találkoztam,sokkal és találkozom a mai napig is.

ettől függetlenül nem zárkózom el az emberektöl,bár zárkózott vagyok és voltam mindig is,kevés ember áll hozzám igazán közel,de nekem ez igy jó


igen,igazat adok neked abban,hogy az állat ha lelkiismeretesen gondozod,meghálálja és ugy szeret és olyannak fogad el ,amilyen vagy.Csodás érzés,de nekem főleg az,hogy dédelgethetem :) egyébként macskám van,aki most volt 9 éves és 7 hetes kora óta van velem :) szinte mint egy anya-gyerek kapcsolat :) nagy űr lenne bennem,ha elvesziteném,nem is szeretek rágondolni....:(

maradj mindig ennyire állatszeretö-állatbarát,mint amilyen most vagy,sajnos azt tapasztalom,egyre kevesebben vagyunk :(

2023. szept. 5. 17:09
Az emberek többsége nem foglalkozik a másikkal.. Hány olyan sztorit hallunk, amikor valaki az utcára kerül, mert elveszti a munkáját, elfogy a pénze stb... és a kedves rokonok, ismerősök nemhogy befogadnák őt, amíg össze nem kaparja magát valahogy, hanem hagynák megfagyni az utcán, vagy hogy a hajléktalanszállón megrohadjon.. Ismerek személyes példát is ismertségi körömben..
109. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 108. - Miss Angel)
2023. szept. 5. 17:05
Én találkoztam már olyan emberrel, akiben semmi szeretet nincs és ezt nyugodtan lehet szó szerint venni. Viszont volt már macskám, hát amikor sündörög oda hozzám, meg bújik, mint a búgócsiga, meg nyalogat, pofozgat a kezével az nem lenne szeretet??
108. Miss Angel (válaszként erre: 106. - Szegfűrózsa)
2023. szept. 5. 16:59

megint ez.....mert ha van "embered",honnan tudod,hogy ő eltologat majd a kerekesszékeddel ,meg áttöröl vizesruhával,stb mikor már magatehetetlen leszel?? ez csak azoknak a fejében létezik,akik naivak,igencsak sokszor történik ennek ellenkezője.Sokszor még a szülö is addig jó,mig egészséges,mikor már nem,berakják a "drága"gyermekei egy otthonba ,aztán rá se néznek.Hány ilyet láttam már,tehetős emberek is megteszik ezt,mert ez így kényelmesebb,meg költségjhatékonyabb,mint mondjuk felvenni egy ápolót a beteg szülö mellé.


amit végképp nem értek,megint hogy jön ez ide.

írtam már egy másik fórumon is,hogy a háziállatunktól nem azt várjuk el normalis esetben hogy ápoljon etessen ,itasson pelenkázzon :DD NORMALIS ember azért tart állatot mert igénye van rá,mert neki van arra szüksége,hogy gondoskodjon egy élölényről,aki a szeretetét másképp hálálja meg,mint 1 ember.....már amelyik ember egyáltalán képes szeretni :/ és attól még ,hogy imádom a kutyámat,macskámat,lehetnek normalis emberi kapcsolataim,párom ,gyerekeim....a kettö kizárja egymást??? nem hinném!!

2023. szept. 5. 08:56
Figyelj... Erre csak annyit tudok mondani, hogy macska/kutya sosem ordibált még velem/szidott le, ember viszont.. annál többet... És sértéseket sem kaptam tőlük, emberektől annál többet...
2023. szept. 5. 06:13

Írod: "...nincs lelke..."

Előzőleg írtad: "...A lelki sebeket meg az ilyen szeretetgombócok tudják beforrasztani..."

A kolbászkrémes tenyér nyalogatásával?!

Na, nekem mindegy is.

Rengetegen sóvárognak arra, hogy legyen "emberük", aki eltologatja a kerekesszékükkel egy kis sétára a szabadban vagy áttörli a tehetetlen testét hűsítő vizesruhával vagy 1-2-3 órára beszélget velük vagy kis bevásárlással meglátogatja őket stb stb...

De az emberek a maguk képzelt örömére inkább parádéznak a kutyáik dzsekibe öltöztetésével, a hozzájuk gügyögéssel -a sz@rásukra meredve-, mintsem embertársaik megsegítésére.

Csak bele kell képzelni magunkat 3 percre azok helyébe, akik vááááááááárnak Valakire.

Igen, sok a gyarló, önző, érzéketlen, gondoskodást mulasztó ember...

105. Szegfűrózsa (válaszként erre: 104. - 5d8fd6c5cb)
2023. szept. 5. 05:48

Nem is állítottam, hogy nem voltak bűnök.

Már Ádám-Évánál megkezdődött, hogy nem hallgattak Isten szavára.

104. 5d8fd6c5cb (válaszként erre: 92. - Szegfűrózsa)
2023. szept. 4. 18:39
Ne haragudj, hogy belekotnyeleskedek, de fertő és bűnök mindig voltak, amióta a világ létezik...
103. l.luiselotte (válaszként erre: 102. - Tien)
2023. szept. 4. 18:24
Kit érdekel a köpködés, a világ legtermészetesebb dolga, hogy 1 %-t, v. adományt a macskáknak adjuk.
102. tien (válaszként erre: 100. - Szegfűrózsa)
2023. szept. 4. 18:16

Igen volt , amiben a gazda vastagon benne volt.

Nem megfelelő tartása az ebnek,verés ,éheztetés ,láncon tartás.

Vagy az esztelen szaporítás, a kutya viadalok pl és még sorolhatnám.

Ezzel nem felmenteni akarom a kutyákat a tettük miatt ,csak felhívnám rá a figyelmet ,hogy az ember a legfőbb bűnös ebben is!



Sokan megköpködnek ,de hamarabb segítek adománnyal egy állatmenhelynek.

2023. szept. 4. 17:20
De az ember elvileg a legfejlettebb lény, mégis szörnyű bűnöket követ el.. Azért egy állattól eleve kevesebbet várunk el, hisz nincs lelke, nincs olyan szintű tudata, mint az embernek..
100. Szegfűrózsa (válaszként erre: 96. - Fórumnyitó (anonim))
2023. szept. 4. 17:14

Volt pár kutya által okozott emberhalál is...

Sőt, tovább megyek! Lakásában tartott kutyák a magányosan elhunyt gazdájukat -éhségükben- megcsócsálták... (ösztön)

99. tumbo2 (válaszként erre: 98. - Tumbo2)
2023. szept. 4. 14:57
szoktam nézni az ID-t,az ember esze megáll,megölik a szüleiket,testvérüket,és még büszkék is rá.
98. tumbo2 (válaszként erre: 96. - Fórumnyitó (anonim))
2023. szept. 4. 14:55
ha éhes,akkor öl.az ember,ha az érdeke úgy kívánja.
97. Miss Angel (válaszként erre: 96. - Fórumnyitó (anonim))
2023. szept. 4. 14:08

teljes mértékben egyetértek veled,az embertől nincs gonoszabb élőlény...de ezen nem tudunk változtatni.

Teremtő,túlvilág.....utobbiban nem hiszek,a teremtőben van hitem,bár nem vagyok vallásos,viszont kicsit sem tetszik az,amit "alkotott",és ezalatt nem csak az emberi természetet értem,hanem azt a rengeteg rosszat is,ami a világban történt,történik....


de ezen túllépve én azt mondom,mindenki úgy él ,ahogy akar,mindenki úgy ,olyan módon szeresse a kutyáját macskáját,ahogy neki IS jó.-az eredeti témához visszatérve :))

Lehetne itt támadni egymast,ugyan miért tartasz lakásban állatot,semmi helye ott,én válaszolhatnám erre,hogy ott tartom,egyrészt ,mert bérházban élek ,nincs kertem:D és csak ezért nem vagyok hajlandó lemondani az állattartásról,másrészt ha lenne is bent tartanám,te meg miért tartod kint,nem félted,nem sajnálod ??

és akkor mehetne a vita oda vissza...semmi értelme.

egy a fontos,aki állatot vállal,gondozza lelkiismeretesen ,és szeresse,szeretgesse,mert az állatnak is szüksége van rá,úgy ,mint egy gyereknek:) ettöl függetlenül lehet tartani egy egészséges távolságot,mint pl szájra-arcra puszi ,közös ágyban alvás elkerülése :)) a lényeg,hogy mindketten boldogok legyenek,egy kisállat rengeteg pluszt,szeretetet tud adni a gazdinak,és aki ezt megtapasztalja állattartóként,meghálálja,ha maga is érző lény.

2023. szept. 4. 12:48
Sőt, továbbmegyek! Az ember a leggonoszabb élőlény, mert tudatában van annak a sok rossznak, pusztításnak, amit véghez visz. Az állat, ha rosszat is tesz, az ösztöne vezérli, kvázi nincs tudata.
95. tumbo2 (válaszként erre: 93. - Szegfűrózsa)
2023. szept. 4. 12:48
szerencsések,akik hisznek a teremtőben,túlvilágban.
94. tumbo2 (válaszként erre: 92. - Szegfűrózsa)
2023. szept. 4. 12:46
nem gondolod komolyan,mióta ember az ember,ölt a hatalomért,dolgoztatta a rabszolgákat.mikor az első ember erősebb,ravaszabb volt a többinél, ő dirigált.
2023. szept. 4. 12:45

Nem az volt a szándéka a Teremtőnek!

Szabad akaratot is adott mindenkinek..., lehet választani az élethelyzetekben...

Aki a benső lelkiismeretére nem hallgat és mást tesz, mint a szeretet diktálja, annak nyomán szenvedés következik be. Sok esetben vétlen ártatlanok szenvedése.

92. Szegfűrózsa (válaszként erre: 90. - Tumbo2)
2023. szept. 4. 12:36

Nem volt mindig így, ahogy most élnek...!

Emberi kapzsiság, bűnök, közöny, mulasztások miatt kerülnek embertelen helyzetekbe a szenvedők.

2023. szept. 4. 11:58
Aha, a teremtés koronája... Azért öl, gyilkol, háborúzik, erőszakol, lop, csal, hazudik, pusztít...
90. tumbo2 (válaszként erre: 89. - Szegfűrózsa)
2023. szept. 4. 11:29
szép korona.ráért volna jobbat teremteni,nem csoda,hogy szégyenében nem mutatkozik.reggel hallgattam a rádiót,hát az evolúció változik.az emberben egyes inak,csontok,amire már nincs szüksége,mint a bölcsességfog.régen kellett a nyers húsok rágásához,most már nem kell,nekem sem nőtt,ki a lányomnak ki kellett húzni,mert nem fért el.hát Afrika,ahol a szerencsétlen gyerekek éheznek,az kinek a gyönyörködtetésére jött létre?
2023. szept. 4. 11:15

Dzsumbujos tévúton jársz - ha igazak és valódiak a gondolataid!

Isten teremtésének koronája az EMBER!

A föld, vizek, állatok, növények stb az emberi élet gazdagabb körülményeire, gazdagítására, megsegítésére, gyönyörködtetésére jöttek létre.

Szerencsétlen állat...a most elburjánzott kutyakultusz áldozata, rabja.

(és szerencsétlen emberek, akik a sötétben tévelyegnek!)

88. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 87. - Gyöngy:))
2023. szept. 3. 19:39
De hát engem szeretnek az emberek.
87. gyöngy:) (válaszként erre: 80. - Fórumnyitó (anonim))
2023. szept. 3. 19:34
Az is lehet, hogy nem a konkrét témának szól, hanem az eddigi hoxás munkásságodnak.
86. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 85. - Krisztikrisz)
2023. szept. 3. 19:34
Én hagyom.. A kajámból is szoktam neki adni. Maradékot. Megeheti a tálkámból. Benntartom őt, benti kutya. Ha baja esne szegénykémnek falnak mennék...
85. krisztikrisz (válaszként erre: 84. - Fórumnyitó (anonim))
2023. szept. 3. 19:31
Nem a szeretettel van a baj, én nem bírom ha nagyon belemásznak az intim szférámba.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook