Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » A kutya is gyereknek számít? fórum

A kutya is gyereknek számít? (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5
36. szafaripók (válaszként erre: 33. - E83ed59672)
2014. febr. 18. 10:09

Látod, akkor inkább itt van a probléma: nem vagytok igazán jóban. Szerintem nagyi is ezért viszonyul így feléd is, és a gyereked felé is. Talán nem tudja "megbocsátani" neki, hogy te vagy az anyja.

Ez tapasztalat, nálunk ugyanez van: anyósom bár úton-útfélen hangoztatja, hogy mennyire szeretne unokázni, és ő a szupernagyi, az egy szem unokája felé mégsem tesz igazán egyetlen lépést sem. Hogy miért? Mert engem, az anyját egyszerűen utálja. És az a gyerek félig én vagyok, ráadául az én nevelésem...

És nálatok gondolom a gyerek is érzi, hogy te nem kedveled igazán őket, így ő sem. Ez nem tudatos, a gyerekek sokkal érzékenyebbek, mint azt sok felnőtt gondolja. Viszont így kialakult, hogy anyósod se nyit a gyerek felé, és a gyerek se igazán a nagyi felé.

Az, hogy ezen felül anyósod talált magának valamit/valakit, akit szerethet és viszont szeretik, azt mutatja, hogy ez az állapot neki sem igazán jó. Hogy miért nem tesz valamit azért, hogy megoldja, vagy te miért nem teszel, az a ti dolgotok.

35. c114183a1c (válaszként erre: 31. - Trapiti)
2014. febr. 18. 10:06

De ahhoz, hogy a Gyermeked szeressen velük lenni, játszani, azt csinálni, amit a mamiék mondanak, ahhoz az kellet, hogy ők foglalkozzanak a Gyerkőcöddel. Érzed a különbséget?

Igen, a Gyerekeknek nagyon jó az antennáik. Azt is megérzik, ha valaki, teszem azt ez esetben a mama nem úgy foglalkozik vele, mint ahogy kellene.

34. e83ed59672 (válaszként erre: 31. - Trapiti)
2014. febr. 18. 10:05
A gyerekem azért nem érdekli a mama,mert mindig lerázza, hogy sok a dolga, inkább a papával van, ő sokat van a lányommal.tudja hogy a mamának a háztartás előbbre való:(
33. e83ed59672 (válaszként erre: 27. - Szafaripók)
2014. febr. 18. 10:03

Jól érzed a nem felhőtlen viszonyt, épp ezért is tettem fel a kérdést, mert negatívan állok feléjük.. Nekem nem fáj, hogy a gyereket nem istápolja különösebben, illetve szeretné magának a gyerekemet(ezt mondja) de nála a gyerekkel töltött idő nem jelent mást mint végezni a szokásos otthoni teendőit.

Valószínűleg azért is kezelem érdekesen a témát, mert amikor a lányom orrmanduláját kivették a nagyi inkább a lánya lakásában vigyázott a kutyára, minthogy eljött volna hozzánk a gyereket megnézni..( pesten lakunk, sógornőm is, nagyi 200km-re)

32. Zizisicc (válaszként erre: 25. - E83ed59672)
2014. febr. 18. 09:59
Ne áltasd magad! :o)) A gyerekeknek nagyon jók az antennáik. Azt is megérzik, amiről a felnőttek azt hiszik, hogy gondosan elrejtik előlük. Ha Te nem csinálsz ebből problémát, valószínűleg a lányod is könnyebben átsiklik felette, hogy a nagyi olyan, amilyen. Ha Ti otthon odafigyeltek egymásra, meleg, harmonikus a légkör, akkor nem fogja kibillenteni a nagyi "kutyázása".
31. trapiti (válaszként erre: 12. - E83ed59672)
2014. febr. 18. 09:58
Hát ettől még nem lesz lelki sérült a lányod, ne aggódj... Amúgy mit vársz ettől a fórumtól? Hogy minél többen írják le, anyósod nem normális??? Van ilyen, nem mindenkinek van érzéke egy 4 éveshez, esetleg lehetne kicsit támogatni ebben. Mondjuk, az sem egészen normális, hogy a gyereket nem érdekli sem a mama sem a kutya... Az én lányom annyira imádja a nagyszüleit (még azt is akinek egyébként szintén nincs túl sok érzéke a gyerekekhez) hogy azok akármit kitalálhatnak, ő a legnagyobb örömmel csinálja velük együtt, ezért nekem elég furcsa, hogy a lányod nem szerette meg a kutyát a mama mellett...
2014. febr. 18. 09:55

Számomra nem.Van kutyánk,szeretjük,de nekem nem egyenértékű a gyerekemmel.

Viszont volt rokonom,sajnos nem lehetett gyereke,hát lett neki egy kiskutyája,akit gyerekeként szeretett.Megértettem őt is!

2014. febr. 18. 09:52

A nagyitól nem szép,hogy nagyobb becsben tart egy kutyát,mint az unokáját..

Nekünk is van kutyánk,szeretjük,törődünk vele,babusgatjuk,de csak egy kutya...

Na nehogy már előbbre való legyen egy állat,mint a gyerek...

28. jajjj
2014. febr. 18. 09:52
Jó a swarowski nálam is a hülyeség kategóriában van.
2014. febr. 18. 09:51

Biztos vagy benne, hogy ha nem lenne a kutya, akkor jobban foglalkoznának a te gyerekeddel? Én erről nem vagyok meggyőződve. Nem az a baj, hogy téged ill. a te gyerekedet nem szeretnek annyira, mint mondjuk mást, jelen esetben az egy kutya, és ez fáj?

Szerintem az a szomorú, hogy nagyi inkább ül és tévézik, mintsem a gyerekkel játsszon, teljesen mindegy, van-e mellette kutya, vagy sincs.

A te szavaidból viszont süt a negatív érzés, nemcsak a kutya hanem anyós és sógornő felé is. Talán az itt a gond, hogy nem épp felhőtlen a viszonyotok, velük is ilyen negatív vagy, és mivel a gyereked a te gyereked, vele is így viszonyulnak ők is. Nem ez lenne az első eset...

26. jajjj (válaszként erre: 21. - 83b64481a2)
2014. febr. 18. 09:51

Akinek fontosabb egy kutya, mint egy gyerek, az nem fura fazon, hanem valami problémája van.

Egy vidéken, állandóan kint tartott kutyának nem kel kabát, mert jó eséllyel alkalmazkodik a kinti hőmérséklethez, és cseréli a téli nyári bundáját.

Egy lakásban tartott kutya, nem növeszt téli bundát, ezért ha kiviszik szabadba télen, szüksége lehet valamire, ami melegíti.

Nem azt mondom, hogy nincsenek hülye kutya gazdák, de vannak árnyalatok.

A szobai kutya funkciója alapvetően az, hogy szeretni lehessen. Neki nem kell házat őriznie, nem kell mást csinálnia, mint társaságot biztosítania. Ha valakinek ez a társaság túl fontossá válik, akkor annak valami más problémája van.

25. e83ed59672 (válaszként erre: 24. - Zizisicc)
2014. febr. 18. 09:50
Az lehetséges, hogy túlreagálom:) hiszen anyósról van szó:) de a lányom felé nem éreztetem, hogy ejnye mama mit csinál, neki is feltűnik szerintem.. és nem érti, hogy mi a helyzet
24. Zizisicc (válaszként erre: 12. - E83ed59672)
2014. febr. 18. 09:48
Szerintem túlreagálod. Ha tényleg kéthavonta van nála a gyereked, akkor nem hiszem, hogy maradandó lelki sérülést okozna neki, hogy a mama kutyázik. Az sokkal inkább hat rá, hogy Te hogyan kezeled ezt a helyzetet. Ha Te berzenkedsz az anyós, a sógornő és a kutya ellen, akkor ezt adod tovább a csemetédnek is. Nem kell helyeselned ezt a helyzetet, de elfogadhatnád, hogy ők ilyenek. Ha nem tudod elfogadni, akkor finoman jelezhetnéd feléjük vagy egyszerűen még kevesebbszer látogassátok a mamát.
23. Kamillka (válaszként erre: 17. - E83ed59672)
2014. febr. 18. 09:47
Nem mondtam, hogy nem szereti. Nem tud vele mit kezdeni. Lehet úgy érzi, hogy neki már terhes egyedül vigyázni az unokára. Látja, örül neki, de egyébre nincs igénye
22. e83ed59672 (válaszként erre: 21. - 83b64481a2)
2014. febr. 18. 09:46
Én is hasonlóan vélem a dolgot:) lehet szeretni a kutyákat, de van egy határ.. az ajtó küszöbe:) ez a kutya is több ruhakollekció(swarowski köves) büszke tulajdonosa, és max 1 kiló a kutya:)
21. 83b64481a2 (válaszként erre: 1. - E83ed59672)
2014. febr. 18. 09:42
Véleméynem szerint a gyerek előbbre való mint egy kutya.Lehet rajongásig szeretni egy házikedvencet,de anyósod érdekes egy fazon. A gyerekem gyereke mégiscsak fontosabb kéne hogy legyen mint a lányom kutyája. Fölösleges majomságnak tartom a kutyaruhákat stb:) Ezt tudd be nekem, vidéken nőttem kutyának macseknak nem csak szobai hanem egyébb funkciói vannak . Házörzés stb.El tudom fogadni ha valakinek fontos a házi kedvenc ,de nem fontosabb mint a gyerek unoka.
20. e83ed59672 (válaszként erre: 19. - Jajjj)
2014. febr. 18. 09:40
Köszi
19. jajjj (válaszként erre: 17. - E83ed59672)
2014. febr. 18. 09:39
Ha fontos neked, hogy javuljon anyós és gyerek között a dolog, akkor neked kell szervezni. Pl. hogy anyós vonja be gyereket főzésbe. Anyukám direkt mindig olyan tésztákat csinál, mikor gyerekek jönnek, amivel a gyerekek is tudnak gyurmázni.
18. jajjj (válaszként erre: 13. - E83ed59672)
2014. febr. 18. 09:37

Nem kell mondani nekik, még jó, hogy megsértődnek.

Neked is rosszul esne, hasonló helyzetben. Szavakkal nem tudtok javítani a helyzeten.

17. e83ed59672 (válaszként erre: 14. - Kamillka)
2014. febr. 18. 09:37
Szereti a lányomat nagyon is, csak nem tud vele kettesben leülve vagy akár házon kívül mit kezdeni.. mert ő süt főz, gyerek ne csinálj rendetlenséget, nézd a tv-t hozzáállás van
2014. febr. 18. 09:35
Anyós a kutyát sem látja mindennap, sógornőm is és mi is messze lakunk, ritkán előfordul hogy egyszerre megyünk hozzájuk hétvégére, és akkor látja az anyós a kutyát is és a gyereket is (sógornőt 2 napig nem is látjuk)
15. jajjj
2014. febr. 18. 09:35
Esetleg ha van rá lehetőség, szervezhetnél közös programot anyósnak, és gyereknek házon kívül, ahol nincs kutya. Pl. ha van rá lehetőség, áthívni anyóst hozzátok, hogy vigyázzon nálatok a gyerekre. Vigye ő óvodába... esetleg elhívni anyóst, hogy töltsön nálatok egy hetet.
14. Kamillka (válaszként erre: 1. - E83ed59672)
2014. febr. 18. 09:33

Csak annak lehet lepasszolni a kutyát, aki akarja. Nyilván olyannak adja oda a sógornő a kutyát hétvégre, aki szeretne rá vigyázni. Gondolom a mama ezt nem bánja.


Nem hiszem, hogy a kutya miatt nem foglalkozik a gyerekeddel a nagyanyja. Vannak ilyen nagyszülők kutya nélkül is, sőt még rosszabbak is. És olyanok is, akiknek eszébe nem jutna kutyázni, amíg ott az unoka.

13. e83ed59672 (válaszként erre: 11. - Jajjj)
2014. febr. 18. 09:33
A férjemmel mi is mondtuk nekik, hogy ez egy pótlék csupán, és ezen megsértődtek...
12. e83ed59672 (válaszként erre: 7. - Globus)
2014. febr. 18. 09:32
Igen, nem is érdekel, csak az érdekel hogy a mama viselkedése normális-e? az maga nem érdekel hogy fekszik a kutyával a kanapén, csak a lányom egészséges lelki fejlődése érdekel. Ezt látja tapasztalja mama nem jön velem játszani, csak a kutyát babusgatja-tudat alatt biztos hatással van a gyerekemre.
11. jajjj
2014. febr. 18. 09:32
Egyértelmű, hogy anyósodnak és sógornődnek valami pótlék a kutya, űrt tölt be. Egy kutyával sok gond van, de szerintem véletlenül sem kell úgy kezelni, mint egy gyereket. Igen, egészségtelen a viszonyuk a kutyához, abban az értelemben, hogy előrébb helyezik, mint az igazi gyereket. De erről szerintem nem tehetnek, és valószínűleg te nem fogod tudni megoldani a problémájukat. Az ő szemükkel nézve, szerintem a kutya mindig ott van, mindig szerethetik, mindig hálás nekik, és ami a legfontosabb, a kutyának szüksége van rájuk. Anyósodhoz közelebb áll, a saját lánya, és a saját lányának a kutyája, mint a gyerek, akit 2 havonta lát. Hisz nekik szükségük van rá. Valószínűleg ha a sógornődnek egyszer lesz gyereke, változni fognak a prioritások, mellesleg a kutya fogja leginkább megsínyleni. De addig az egyetlen, amin neked érdemes gondolkodnod, hogy ott hagyod-e a gyereket náluk egyedül, ha a gyerek nem érzi jól magát.
10. c114183a1c (válaszként erre: 1. - E83ed59672)
2014. febr. 18. 09:28

Természetesen tekinthet rá úgy a sógornőd, mint a gyerekére (édes Istenem, ilyet leírok), hiszen pótlásként funkcionál a kutya. De hogy az anyósod az unokájaként... Ne haragudj, de ez abszolút nem normális. :(

Nem azt mondom, hogy a kutya ne legyen családtag, de itt értékelési gondokról van szó. Egy állat ne írjon felül egy embert, pláne ne egy kisgyereket!

2014. febr. 18. 09:28

a kutya az egy gyerek, akinek van az tudja....

nem érdekli a lányodat mert nem tanítod meg arra h szeresse a kutyát. sztem látja tőled az ellenségeskedést és ő ugyan azt teszi a mit lát tőled.... nem hiszem hogy ez akkora nagy probléma lenne. a nagyit nem ismerem. de azt tudom hogy az idősebbeknek már nem sok türelmük van, de a kutyákhoz, macskákhoz ragaszkodnak.Ha bajod van mondd meg neki , kérdezz rá szépen...

2014. febr. 18. 09:23
Az,tény,hogy a nagyi az unokával is foglalkozhatna,de ehhez meg semmi közöm..mert nem ismerem.
7. globus (válaszként erre: 3. - E83ed59672)
2014. febr. 18. 09:22
"a lányomat ez hidegen hagyja, hogy mama inkább kutyázik, engem se érdekel", ezt írtad.
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook