Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » A kövér embereket miért bántják, a soványakat pedig miért nem? fórum

A kövér embereket miért bántják, a soványakat pedig miért nem? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
267. massalhangzo (válaszként erre: 266. - Magdalénia)
2016. okt. 10. 16:22

nagy kulonbseg van akozott, hogy a neten egy sztarrol szolo cikkhez vagy akar barki forumtemajahoz hozzairkal valaki, vagy a valo eletben szemelyesen szemtol szembe mondja


pletyka mindig is volt, van lesz, az is mas, mikor nok egymas kozott vagy ferfiak egymas kozott pletykalnak valamirol vagy valakirol

266. Magdalénia (válaszként erre: 264. - Csikil4ny)
2016. okt. 10. 16:16

Az is egy közhely, hogy nézzük meg ki mondja.

Nem lehet figyelmen kívül hagyni. Mondani könnyű, hogy lépjük át. Kevesekről tud csak leperegni, ahhoz olyan egyéniség is kell.

265. ab61752c45 (válaszként erre: 264. - Csikil4ny)
2016. okt. 10. 16:06
hát engem világéletemben csúfoltak.mikor már dolgoztam felnőtt férfiak is.
264. csikil4ny (válaszként erre: 263. - Magdalénia)
2016. okt. 10. 15:24
Ha te mondod...
263. Magdalénia (válaszként erre: 262. - Csikil4ny)
2016. okt. 10. 14:57
Két dologról beszélünk, egymás mellett megyünk el.
262. csikil4ny (válaszként erre: 261. - Magdalénia)
2016. okt. 10. 14:39
Ezért kell megnézni azt is, hogy ki mondja, meg milyen szándékból mondhatja...
261. Magdalénia (válaszként erre: 260. - Csikil4ny)
2016. okt. 10. 13:52
Nem feltétlen. A kívülálló már kikerülni sem tudja és érzékeli az emberek gátlástalan, moralitás nélküli megnyilvánulásait. A nőknek csúnyább szája van, mint a férfiaknak egy kocsmában és azt hiszik, hogy ez a véleményszabadság.
260. csikil4ny (válaszként erre: 259. - Tádámmm)
2016. okt. 9. 20:36
De csak addig van rad hatasa, amig hagyod, amig erdekel.
2016. okt. 9. 20:34
Nemrég megjelent egy cikk a 'nőkávéban', ahol Tóth Vera fogyása volt a téma, elég szerencsétlen címmel. Ami ott ment a cikk alatti hsz-ekben, az kritikán aluli. A fogyás ellenére csak bántották. Vagyis, ha valaki piszkálni akar másokat, találni fog rá okot. Mindegy, h néz ki a másik ember.
258. csikil4ny (válaszként erre: 257. - Massalhangzo)
2016. okt. 9. 20:08

Meg azok a leghangosabbak, akiknek a lemondás a rossz minőségű ételekről, a folytonos torna nem válik életformájukká, így mindennapjaikat megkeseríti. Meg azok, akik iszonyatos munkával, energiával lefogytak és tartják.


A normál súlyúaknak egyszerűen eszükbe se jut más testsúlyával foglalkozni.

257. massalhangzo (válaszként erre: 256. - PöttyösPanka)
2016. okt. 9. 19:59

nem is kifejezetten a mar-mar betegsegbe hajlo onertekelesi problemara gondoltam, csak az emberek hajlamosak maguknak felallitani egy idealis testsulyt, ami nem biztos, hogy valoban az


szerintem az emberek nem ocsaroljak egymast a sulyuk miatt, legfeljebb akkor, ha a sajatjukkal van komolyabb gond. gondolok itt arra, hogy ha valaki vekony vagy kover, akkor hajlamos az ellenkezojet gunyolni es bezzegelni


ha a forumindito kover lenne, megertenem ezt a forumot, mert egy kover embernek sok teren lehet ez fajo pont. de valoszinuleg neki sem azt tanacsolnak, hogy ne foglalkozz ezzel, jo vagy te 100 kilosan, hanem segitenenek tanacsokkal, mit tehetne a fogyasert. vagy ellenkezoleg, egy tul sovanynak a hizasert, erosodesert

256. PöttyösPanka (válaszként erre: 255. - Massalhangzo)
2016. okt. 9. 19:53
Az önértékelési probléma is más kérdés. Viszont az ilyen emberektől nem is várhatunk mást, mint hogy mindenkit ócsároljanak a súlya miatt.
255. massalhangzo (válaszként erre: 254. - PöttyösPanka)
2016. okt. 9. 19:50

az anorexia azert mas teszta. ha egy kover emberre nezek, nem az jut eszembe, hogy milyen beteg lesz 10-20 ev mulva, hanem szimplan az, hogy kover. ha vekony emberre nezek, az embert latom. ha tul sovanyra, akkor megetetnem :D


a megiteles szerintem ott kezdodik, hogy a legtobb ember nincs tisztaban a szamara idealis testsullyal. a tobbseg, akin van felesleg vagy sokkal koverebbnek latja magat, mint amilyen valojaban, vagy 8-10 kilo plusszal meg van gyozodve rola, hogy o normal testsulyu, a normal sulyuakrol meg azt gondoljak, hogy sovany

254. PöttyösPanka (válaszként erre: 250. - Massalhangzo)
2016. okt. 9. 19:36
Mert ránézel, és azt mondod, hogy ejj, 10-20 év múlva milyen beteg lesz. De ha vékony emberre nézel, nem az jut eszedbe, hogy jövőre meghal rákban, szívrohamban, vagy bármi más, mert az nem látszik. És ez az előítélet. Nem beszélve arról, hogy egy kövér ember is megbetegedhet teljesen más miatt is. Pár kg mínusz még nem soványság. Nekem az a sovány, aki annyira csontkollekció, hogy pl a havi ciklust sem tudja kiszenvedni a szervezete, mert nincs miből. Mondjuk én kövér alatt sem a plusz 10 kg-ot értem, hanem a mondjuk 100 fölötti embereket.
253. viva70 (válaszként erre: 252. - Massalhangzo)
2016. okt. 9. 19:28

Idegenek nekem sosem szólogattak be. Akik az alábbi megjegyzéseket tették, meg sokat foglalkoztak velem, azok leginkább kolléganők, közeli ismerősök voltak.

Bár, igaz, ami igaz én annyira szembetűnően sem kövér, sem sovány nem voltam soha. Viszonylag arányosan oszlik el rajtam a súly. Extrém kövér, vagy kórosan sovány embereknél lehet más a helyzet...

252. massalhangzo (válaszként erre: 251. - Viva70)
2016. okt. 9. 19:22

de szerintem ebben egyaltalan nincs direkt bantas. valoszinuleg egy ismeros azt is megjegyzi, ha szokebol hirtelen fekete vagy kek lesz a hajad, es elmondja, hogy tetszik, nem tetszik :D


csak itt a forumban a csajszi folyton azt erolteti, hogy idegenek beszologatnak a kovereknek az utcan, buszon stb., ezt meg csak gyerekeknel tudom elkepzelni, nem hiszem, hogy olyan altalanos jelenseg lenne

251. viva70 (válaszként erre: 246. - Massalhangzo)
2016. okt. 9. 19:17

Végső soron nem kimondott bántások voltak, inkább csak a szokásos megjegyzések. Ilyenek, hogy de jó húsban vagy, látom felszedtél pár kg-t, ekkor-akkor még milyen vékony voltál...

Amikor ledobtam jó pár kg-ot, akkor meg jöttek azzal, hogy ne fogyókúrázzak már annyit, hogy nézek már ki, biztos beteg vagyok...

A fogyásommal pláne sokat foglalkoztak. Naponta többször is el kellett magyaráznom, hogy nem fogyózom ész nélkül, és beteg sem vagyok.

Tulajdonképpen nem éltem meg tragédiaként egyik végletet sem, mert nálam nem különösebben központi téma a súly, csak azért szóltam hozzá a fórumhoz, hogy lásd vannak olyan emberek, akik szeretnek a máikkal foglalkozni.

250. massalhangzo (válaszként erre: 247. - PöttyösPanka)
2016. okt. 9. 18:45

ez nem igaz. a jelentos tulsuly rengeteg betegsegnek nagyon-nagy szazalekban megemeli a rizikojat. lehet, ha valaki 30 evesen tulsulyos, nem jon meg ki rajta sok minden, de majd 10-20 ev elteltevel igen


a sovanysag messze nem olyan egeszsegtelen, mint a tulsuly. kiveve, ha extrem mereteket olt. mert a sovanysaghoz altalaban eleg par kilo minusz az idealis sulytol, a koverseg meg kabe 10-20 kilo plussznal kezdodik, es ez meg nem is olyan sok az atlaghoz kepest

249. Magdalénia (válaszként erre: 235. - 850bb2a149)
2016. okt. 9. 18:42
De van! A Te igazságod. :)
248. globus (válaszként erre: 245. - Viva70)
2016. okt. 9. 18:36
Van egy mondás: "Olyan világot élünk, melyben észreveszik, hogy lefogytál, meghíztál. De azt nem, ha szomorú vagy."
2016. okt. 9. 18:33
Az előítélet látszik ebben a fórumban is. "tobb kover ember van sajnos, mint sovany". Miért sajnos? A soványság is éppúgy egészségtelen, mint a túlsúly. "valoszinuleg sokkal tobb kover embernek van baj a gyomraval es emesztesevel, mint azoknak, akik kaveznak es cigiznek". Ez szerintem egyáltalán nem igaz. A túlsúly elsősorban nem gyomorbántalmakat okoz. Viszont ebből a mondatból úgy tűnik, mintha kb csak a kövér emberek lennének betegek. A normál testalkatúak is éppúgy szenvednek sokféle betegségtől, csak az nem annyira szembetűnő.
246. massalhangzo (válaszként erre: 245. - Viva70)
2016. okt. 9. 18:26
leirnad azt, hogy hogyan bantottak, mivel szoltak be? kivancsi vagyok, mert atlagesetben nem tudom elkepzelni. azt igen, ha ismerosok szolnak, hogy de meghiztal, vagy hogy lefogytal, nincs-e baj, de ezekben nincs bantas, legfeljebb az embernek rosszul esik, hogy basszus, kover lettem, vagy zavarja, hogy ha mar tizedjere kell mondania, hogy ezert es azert fogyott le, nem halalos agyan van :D
245. viva70
2016. okt. 9. 18:21
Dehogynem bántják. Amikor jó súlyban voltam azért szóltak be, amikor lefogytam sokat akkor meg azért. Vannak olyan emberek, akiknek alaptermészetük, hogy másokban keressék a hibát.
2016. okt. 9. 18:18

Egyébként minimális olyan esetről tudok, hogy vkit csak a kövérsége miatt bántottak.


Ma du erről a topicról jutott az eszembe, hogy sok ember nem tehet arról, hogy az evési ösztöne a legerősebb. Saját példánkon keresztül, én mindennap tele szatyorral jövök haza, amit azonnal " megtámad" a fiam /amióta jáőrni tud, már 25 éves, kezdettől fogva igy volt /és a macska, hogy mit hoztam nekik.. Ma du a Tescoban vettem egy hősugárzót a fiam szobájába, és bevásároltam péksütikből a Tescoban és az Aldiban / egyik sem a belvárosban van, csak hétvégén jutok el oda /

A műszaki diplomás fiam rá nem nézett a hősugárzóra - pedig fél óráig válogattam, próbálgattam - csak az érdekelte, hogy a 2 emlitett üzletből milyen sütiket és nagy pattogatott kukoricát hoztam-e. Én azért

annak idején nem támadtam le igy anyukámat ...

Szerencsére nincs elhizva, de ezzel az erővel akár el is lehetne.


( magamnak is szántam egy pizzáscsavartat, de végül azt is odaadtam a fiamnak. )

243. PöttyösPanka (válaszként erre: 203. - Csikil4ny)
2016. okt. 9. 18:10
Ez az elmélet nekem is gyanús, csak olvastam valahol.
2016. okt. 9. 17:28
:DDDDD
241. globus (válaszként erre: 230. - 850bb2a149)
2016. okt. 9. 17:26
Kezeltesd magad. Ha nem tudsz feldolgozni régi piszlicsáré sérelmeket, hosszú távon komoly probléma lehet. Egy ideje már nem is lehet eldönteni, mi bajod van. Minden.
240. 850bb2a149 (válaszként erre: 239. - Massalhangzo)
2016. okt. 9. 16:27

Ketlem, hogy egy agyverzes es gyomorfekely utan ez lenne az egeszseges eletmod.


Viszont erdemben nem tudsz hozzatenni a forumhoz, kiforgatod a szavaim, es kitalalod hogy en milyen ember vagyok. Te valami kocapszichologus vagy?

Reszemrol tovabbi kellemes napot neked.

239. massalhangzo (válaszként erre: 238. - 850bb2a149)
2016. okt. 9. 16:21

tudod, meg az orvosok is sokat vitaznak arrol, hogy naponta tobbszori vagy egyszeri, max. ketszeri etkezes az egeszseges, hogy felesleges anyukadat ezert minositgetned ezredszerre is ebben a forumban. kimutattak, hogy kulonosen noknel a kavefogyasztas (napi 5-6 is vagy tobb) sokfele betegseget megeloz, kulonosen rakfelet


szerintem te az a tipus vagy, aki beleolvad a tomegbe, es az az idealis vilag szamara, ahol a metron neman ulve mered mindenki maga ele, senki se log ki egy szoval vagy tettel. szerintem meg jo, ha zajlik az elet, ami larmaval, vitaval, pezsgessel is egyutt jar. jo, ha valaki kifejezi az egyeniseget kulsovel is, legyen egy donna-tonna, vagy kekhaju vegigtetkos :D

238. 850bb2a149 (válaszként erre: 234. - Massalhangzo)
2016. okt. 9. 16:16

Persze, annyi etelt vesz magahoz, ami eppen eleg valamire, de amig naponta kavezik kb. 7-szer, addig az etkezesek szama 1.

A velem kapcsolatos meglatasaid pedig tevesek.

❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook