Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » A keresztény ember élete fórum

A keresztény ember élete (beszélgetős fórum)


1 2
27. Binky (válaszként erre: 15. - Hte23)
2010. szept. 30. 00:27

Azért ez elég nagy elvárás. Nem tudom, mit kéne tisztelni a hívőben vagy a nem hívőben. Tisztelni olyan embereket tisztelsz, akikre valamilyen szempontból felnézel. Én csak azért nem fogok tisztelni valaki, mert nem hisz, Viszont elfogadni, azt igen. De ez nálam olyan evidens, mégis mostanában hangoztatni kell, mintha nem lenne a világ legtermészetesebb dolga, hogy én hiszek, te nem. Ugyanúgy találkozunka gyümölcsösnél, ugyanúgy köszönünk egymásnak etc. Biztos a mostani ismerőseim közt is rengeteg a nem hívő, nem szoktam őket erről kérdezgetni.


Az viszont tény és való, hogy az a fajta elfogadás, ami néha a keresztényeknél tapasztalható(jómagam is az lennék,d e nem vagyok valllásos, inkább csak és kizárólag istenhívő) példaértékű.

Aki volt már Taizén, az megérti.

Nem agymosós, egyátalán nem, nem ölelgettük egymást ok nélkül, de mindenkinek volt egy jó szava a másikhoz, barátkoztunk egymással, nem volt tolakodás, nem löktek fel és odafigyeltek a másikra.

Életem egyik legszebb élménye volt a pécsi taizé. Mentünk volna idén is, csak kezdődött a fősuli.

26. hte23 (válaszként erre: 22. - Csibész25)
2010. szept. 29. 23:00

És honnan tudod azt, hogy más mitől kap erőt.???

Nem istentől, hanem magából, a gyerekeiből, a barátaiból. Az én véleményem szerint az Istentől való erő csak egy menekülés. Van kire háritani a felelősséget.


És itt nem akarom megkérdőjelezni azt, hogy neked. illetve minden hivő embernek ez valóság. Csak nem értem.

Tudom én, minden rosszra megvan az ok, miért van.

De én akkor sem értem. Miért halnak meg gyerekek, miért nem szülhetnek egyesek vérszerinti gyereket, miért halnak meg anyukák akiknek még pl. nevelni való gyermeke van, miért vannak háboruk és még sorolhatnám. Ezekre a kérdésekre a hosszu évek során soha nem kaptam választ. Pedig kerestem.

Azt mondod nem jó helyen. Lehet.


Ha van Isten, ezeket miért engedi.


Csalódtam papokban is.

Nekem két örökbefogadott gyermekem van.

Templomba nem esküdtem.

A nagyfiamat nem keresztelték meg, mert nem voltam hajlandó álszent módon megesküdni templomba. (3 évesen került hozzánk.)

A kislányomat ugyanezekkel a feltételekkel ( anyukám kérésére) megkeresztelték.

Akkor már a fiamat is megkeresztelték volna, ha eljár hittanra. Nem volt hajlandó, igy "pogány".


Tudom, ezek emberi??? vagy a katolikus rendszer hibái. De akkor is nagyon csunya köpönyegforgatásnak hivom én ezt.

2010. szept. 29. 22:59
A lényeg tiszteljük, és fogadjuk el egymást hitében, származásában. Egyik ember sem szabhatja meg hova ,milyen vallásba, népcsoportba születik.
2010. szept. 29. 22:57

Én is katólikus vagyok. Régebben jártam templomba.

Mióta elköltöztünk nem járok. Sajnos azóta sok olyan emberrel találkoztam aki minden vasárnap jár templomba de többet vétkezik mint aki csak ritkán jár. Egyre inkább azt vallom aki nagyon vallásos az csak a szájával az, tetteivel nem.

23. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 22. - Csibész25)
2010. szept. 29. 22:55
Ez tény. Mérték a hívő emberek vérnyomását és az ima alatt sokkal alacsonyabb volt, biztos sok mindent más szemmel látnak. Sokkal könnyebb nekik bizonyos dolgokat elfogadni.
22. csibész25 (válaszként erre: 17. - 9b10f3d7ff)
2010. szept. 29. 22:49
Egyet értek veled. De a ténylegesen hívőnek (nem csak szájjal) töb segítséget nyújt az Istenbe vetett hit mint másnak és könnyebben boldogul a rossz élményekkel csalódásokal mert Istentől kap erőt
21. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Csibész25)
2010. szept. 29. 22:48
Aki valaki lenézi a másikat az nem rendelkezik kellő intelligenciával, és miért is kellene ezen lovagolni, foglalkozni vele. Egyáltalán a hívő emberekben ennek a kérdésnek nem is kellene felmerülni szerintem,mert a hit arra tanít. "ha megdobnak kővel, dobd vissza kenyérrel." Tehát meg kell bocsátani. Vagy nem?
20. 746864fbb7 (válaszként erre: 18. - C188868c45)
2010. szept. 29. 22:47
Számomra jelentős és fontos az Ember. Ha nincs hite(?), akkor is.
19. 746864fbb7 (válaszként erre: 15. - Hte23)
2010. szept. 29. 22:45

Így van.

Van, akit nem tud megragadni a keresztény hit, vagy bármiféle isten hit.

Ha ők önmagukban hisznek, a saját erejükben, szeretetükben, helytállásukban, attól még semmivel sem kevesebbek, mint mondjuk egy keresztény ember.

2010. szept. 29. 22:44
Számomra jelentős és fontos a vallás...
17. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 15. - Hte23)
2010. szept. 29. 22:43

Teljese egyet értek veled.


Láttam és ismerek hívő embert aki a szájával volt hívő, a cselekedeteivel nem, és fordítva teljesen tisztességes,erkölcsös, másoknak segítő ateista embert. Attól, mert valaki nem hívő lehet sokkal jobb ember a egyes hívőnéknél is akár.

16. hte23 (válaszként erre: 14. - Borcsika)
2010. szept. 29. 22:37
Ehhez nem kell hivőnek lenni.
15. hte23
2010. szept. 29. 22:36

Én nem vagyok vallásos. De erkölcsösnek érzem magam.

Kereszteltek, első áldoztam, bérmálkoztam.

Apai Nagymamám annak idején nagyon sokat tanitott nekem és nagyon sokáig mindent tudtam is. Ma már nem, sokat felejtettem. Tudtam idézeteket is.

Olvastam a bibliát nem is egyszer.

Anyai ágon másodrendi apáca, fel nem szentel pap, akit az egész Ferences rend ismert mig élt ( életrajza is megjelent: Kamill atya kalandozásai a XX. században cimmel)

Tehát nem volt idegen a számomra.

És ennek ellenére nem lettem vallásos, hivő.

Viszont tisztelem azt aki hisz.

Teljesen mindegy miben. Ez mindenkinek a joga.

Viszont én is elvárom, hogy bennem pedig tiszteljék azt, hogy nem vagyok hivő.

2010. szept. 29. 22:31

A Reménységből élők sokkal MESSZEBBRE látnak.

A Szeretetből élők sokkal MÉLYEBBRE látnak.

A Hitből élők mindent MÁS SZÍNBEN látnak.

2010. szept. 29. 22:28

Én is hívő keresztyén vagyok. Egész életemmel azt próbálom sugározni, hogy Isten a szeretet és az élet Ura. Az élethez pedig sok minden hozzátartozik...

Nem kell törődni azokkal, akik nem is ismerik az egyházakat, azok tanításait, és úgy gondolják, hogy csak merev dogmák és szigorú szabályok vannak, és a keresztyének ezek szerint élnek, kvázi besavanyodottak és nincs öröm az életükben.

Jómagam 3 gyermekes anyaként egy csomó buliban benne vagyok - előtte még inkább benne voltam -, s ha úgy adódik heti 2x a női tornán cigánykereket hányok. :)

12. Binky
2010. szept. 29. 22:24
Taizé<33
2010. szept. 29. 22:21
:-) Amúgy ti mivel foglalkoztok? Hogy élitek meg a kereszténységet?
2010. szept. 29. 22:19
en is jovok:-)!eljen!
9. csibész25 (válaszként erre: 8. - A0c1361e44)
2010. szept. 29. 22:15
Provokációnak szántam hogy lehessen róla beszélgetni
8. a0c1361e44 (válaszként erre: 5. - Csibész25)
2010. szept. 29. 22:11

Akkor minden rendben:)

Ezek szerint ennél a problémánál sem a vallásosság, erkölcsösség volt a probléma.

Szerintem nem jó dolog igy kisarkitani a dolgokat...

7. csibész25 (válaszként erre: 6. - A14deb9047)
2010. szept. 29. 22:10
De jó hogy hitoktató vagy! Hány éveseket tanítasz? Hogy fogadják?
2010. szept. 29. 22:07
Nem tudom - de már kaptam hideget-meleget, mert bevallottam és felválltom keresztény mivoltomat. Ha pedig hozzáteszem, hogy hitoktatóként dolgozom, úgy néznek rám, mint az ufóra. Ezért tettem föl az egyik fényképet, ami félreérthetetlen helyzetben kapott le... :DD
5. csibész25 (válaszként erre: 4. - A0c1361e44)
2010. szept. 29. 22:06

Ezt én egy percig nem mondtam. A 90%-a a nem vallásos embereknek, jó ember és erkölcsös is. Legalábbis nekem ez a véleményem. Egyesek viszont lenézik a vallásosokat, talán azért mert sokan a vallásosak közül okot adnak erre. Mindegy, a kérdéseket én csak felvetéseknek szántam, amiből érdekes beszélgetések alakulhatnak ki.

Nekem volt pár tapasztalatom igaz nem a vallásosság volt az ellentét. Volt egy pár akiknek a vőlegényemmel mindenben segítettünk, a válasz az volt hogy kipletykáltak lenéztek minket és újra segítséget kértek, újra megtettük erre megvetés volt a válasz

4. a0c1361e44 (válaszként erre: 1. - Csibész25)
2010. szept. 29. 21:57
Miért hiszik azt a vallásosak, hogy ezt gondolják a nem vallásos emberek. És miért hiszik, hogy mi nem nem vallásos emberek erkölcstelenek vagyunk?
2010. szept. 29. 21:56

szia

Neked mik a tapasztalataid? Hogy néznek rád az emberek, ha kimondod hogy keresztény vagy? Jársz közösségekbe?

2010. szept. 29. 21:54
Igen jelen:)
2010. szept. 29. 21:53
Sziasztok! Vannak még itt rajtam kívül más vallásgyakorló keresztények? Miért hiszik sokan azt, hogy aki vallásos az elvont, nem bulizik és nem él teljes életet. Miért lenne baj az ha valaki erkölcsös próbál maradni? És miért nézi más hülyének azért?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook