Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » A jó anyukának zsíros a haja fórum

A jó anyukának zsíros a haja (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A jó anyukának zsíros a haja

47. Cippora (válaszként erre: 41. - E4cce736f7)
2012. aug. 27. 10:12

Ne haragudj,de én nem értek egyet azzal,hogy az ad magára akinek van ideje,energiája,és pénze.

Fillérekből lehet jól öltözködni,ahogy Pink Sunrise írja,be kell menni egy turiba,szuper jó cuccokat lehet kifogni,azt meg senki ne mondja,hogy nincs napi 15 perce magára hajat mosni,meg feldobni egy lightos sminket.Más nem kell szerintem ahhoz,hogy valaki igényes legyen,a többi (szoli,műköröm) már egyéni dolog amire vagy van igénye valakinek vagy nincs,de ha nincs attól még nem lesz igénytelen.

46. 325b42d966 (válaszként erre: 44. - 3d0696d927)
2012. aug. 27. 10:12
az enyém jól működik
45. pink sunrise (válaszként erre: 34. - Kukacc)
2012. aug. 27. 10:12
Szerintem itt a cikkiró nem 4-5 kg feleslegekre gondolt,sem arra hogy feltétlenül olyan kell lenni mint terhesség előtt.Egyszerűen csak arra hogy meg kell találni az arany középutat.
2012. aug. 27. 10:11

A legfontosabb és megszívlelendő: "nem a gyerekem a legfontosabb, hanem a családom"


A nők esküszöm, tapasztalom, 50%-a a gyereke mögé bújik a külseje, a házassága, a pénztelensége, az elmagányosodása, az elhízása, a zsíros haja, az egészsége... bla-blaaaaa!


Sokszor még a gyerek is hallja, hogy anyuci hogy nyafog a sorsa matt. Lesz belőle egy kényszerevő nagy korára, amiért úgy érzi tönkretette anyuci életét. (Na, jó, ez azért nem mindennapos, de ilyen is van.)


Őszintén tisztelem, aki a gyerkőcök mellett fenn tudnak tartani egy JÓL működő házasságot.

43. Kukacc (válaszként erre: 40. - Debju)
2012. aug. 27. 10:10

7 és fél hónapos. 2 etetés közt mentünk el a községen belül.

AZóta meg egyáltalán meg sem fordult a fejünkben, hogy mennénk nélküle is.

2012. aug. 27. 10:10
engem már többször megszóltak azért mert nagyon "anya" vagyok ,igen is magam elé helyezem a családomat ,mert nekem ők az életem ,nem járok sehová csak velük,nekünk az a kikapcsolódás néha ha a két nagyobb gyerkőc a párom és én elmegyünk moziba,a kicsikre egy néni vigyáz addig,.Nem "zsíros"a hajam ,a fodrász is házhoz jön,én festem a hajam,turkálóból is szoktam ruhát venni,ja és súlyfeleslegem is van,de így is nőnek érzem magam és imádok anyuka lenni.
2012. aug. 27. 10:08

Jó lenne a cikk de erősen lesarkítod a dolgokat,meg visszás is egy kicsit.

A legtöbb nő a szülés a terhesség következményeként sokszor szerez be tartós egészség károsodást ilyen vagy olyan formában.Nem feltétlenül irigység az amit az általad 3-as típusú anyákon látni.

Sokszor inkább keserűség és vagy /szomorúság hogy bár ők is lehetnének szebbek. Szóval amikor az ember meglát egy olyan lányt asszonyt aki " kitakarja a napot", az lenne helyes ha az jutna eszébe hogy ó lehet tönkre ment a pajzsmirigye? Vagy IR rezisztens lett? STB.

Amikor arról van szó hogy egy nő hogyan is viselkedjen szülés után azért nem árt ha végiggondolja hogy innentől fogva nem elsősorban nő hanem sokkal inkább anya és feleség és mellette nő tetszik vagy sem.

Szerintem nagyon sportszerűtlen olyan érzést kelteni akárkiben is, hogy ismeretlen emberek véleménye fontosabb a családénál , a párunkénál. Egy embernek a lelke szép elsősorban .

Azt pedig a családja látja és nem vadidegen emberek akiknek a véleménye igazából semmit nem számít.

Azt sem tartom fairnak, hogy szerinted az ad magára aki akar.

Nem. Az tud magára adni akinek a család mellett van rá ideje energiája és pénze.

Biztos nagyon büszke vagy magadra, hogy sikerült formába hozni a tested, lehetsz is, gratulálok hozzá. De nem szabad ennyire öntömjénezni a saját sikered, mert ezzel bánthatsz másokat és így már nem olyan nagy siker ez.

Én így látom

40. debju (válaszként erre: 34. - Kukacc)
2012. aug. 27. 10:07
mekkora volt a gyerkőc ekkor?
2012. aug. 27. 10:06
a kutyát nem érdekli, hogy ki milyen anyának tartana, a gyerekem és férjemen kívül, már ha lenne :)
38. Ayna (válaszként erre: 24. - Pink sunrise)
2012. aug. 27. 10:06

Köszönöm! :)

Én is imádom a turikat. A ruháim 90 % - át így vásárolom.

37. spinneli (válaszként erre: 33. - D6fd5940b1)
2012. aug. 27. 10:06

Dehogy hiszik, pont azért csesztetik a másikat, mert kompenzálni akarnak...ennél a topiknál is hátra lehet dőlni és majd megnézni a nagyonigényes és a szörnyszülött anyukák vergődését is.

:)

2012. aug. 27. 10:05

Nem olvastam el a hozzászólásokat, de kicsit felháborított a cikked!

Lehet, hogy gyönyörű mintaanyuka vagy, de EQ-ból nálam 1-est kaptál, ami ugyan nem jelent semmit... :)

Szerencsés voltam és vagyok, adok magamra kívül és belül, de soha nem engednék meg magamnak ilyen sorokat, sőt gondolatokat se nőtársaim felé.

Egy 62 éves nagyon kedves, és igen nagy tudású ismerősöm mondta nemrégen, minden nő gyönyörű, de sajnos erre már későn jönnek és jövünk rá!

35. Nikice
2012. aug. 27. 10:05

hehe, ezt váram a cikkedtől :) ahogy elolvastam. És gondolom Te is, mert válalltad a véleményed, biztos tudatában vagy annak, hogy most jönnek a támadások. Aki magára ismert, és személyes sértésnek veszi..

Amikor az emberek írnak, általánosítanak, ami egyénre bontva sértődést okoz. Kellő intelligencia kell ahhoz, hogy külön válasszuk egy oldalas írásnál, mi az ami ránk vonatkozik, mi az, ami a Te tapasztakatod, pár példából kiindulva.


Osztom a nézeted, a tartós és boldog kapcsolathoz kevés az, hogy a nő, akivel élek a gyerekem anyja. Akár helyes a férfiak részéről ez a felfogás, akár nem. Lehet lázadni, de ez akkor is így van.

34. Kukacc (válaszként erre: 16. - Zsóka85)
2012. aug. 27. 10:03

Miért, akin marad 4-5 kiló felesleg, az már nem is lehet igényes, és szép?

Nekem az a véleményem, hogy én saját magamnak akarok megfelelni. És attól, mert van rajtam felesleg, nem lett rosszabb a házasságom, nem zsíros a hajam, bár tény, hogy szoliba nem járok és műkörmöshöz sem. Kozmetikusnál életemben nem voltam.

Mégis szép vagyok, bájos arcom van és igenis meg lehet velem jelenni. Miért akar egy anya mindenáron arra a nőre hasonlítani, aki a terhesség előtt volt???? Én ezt annyira nem értem.

Az a véleményem, hogyha valaki nem szereti magát, az változtasson. De nem kell minden anyába azt sulykolni, hogy nyerje vissza az alakját.

Magamból kiindulva, ha ledobom a felesleget, ami rajtam van(és nem 15 vagy még több kg-ról van szó), akkor se leszek olyan, mint voltam.

Aki ismeri a biológiát, illetve az anatómiát, az nagyon jól tudja, hogy változik a test a terhesség során. Pont.

Én nem akarok olyan lenni, mint voltam. Mert így lettem teljes értékű NŐ és ANYA.

Igen, diétázom és igyekszek mozogni, de nem azért, hogy olyan legyek, mint a terhességem előtt.

És bármennyire is furcsa, a Férjemnek nem csak akkor voltam jó nő, amikor megismert. Az ÉN férjem MOST is bombanőnek lát. Ez a nem mindegy. Hogy nem kell sanyargatnom magam, ha nem akarom, mert így is szeret, kellek neki és feszít mellettem.

Másik: Nekem nincs szükségem kikapcsolódásra a gyerekem mellett. Nem érzem azt, hogy 1-2-3-4 órákra ott hagynám. Sőt.

Azt érzem, hogy NEM hagynám ott.

Eddig egyszer hagytam a nagyszülőre 2 órára, míg a férjemmel elmentünk vacsizni. A kicsi átaludta az egészet. Nem zavarta, jól érezte magát. Velem ellentétben. Nekem olyan szintű hiányérzetem volt, hogy az valami borzalom, a férjem meg sürgetett, hogy haladjak a vacsival, hogy mehessünk haza a kisfiunkhoz.

Akkor, mikor megszületett a baba, mi valahogy átprogramozódtunk. És bár fontos, hogy ne legyek felmosórongy és ne legyek lepukkant, a kisfiamat ÉS a férjemet igenis magam elé helyezem. 10kiló ide vagy oda.

Ennyi.

2012. aug. 27. 10:00

szöügezzük le, mindenki előítéletes mindenkivel... :D

mert azt hiszzük jobbak vagyunk, mint a másik,így hát kritizálni kell a többit,ott ahol érjük.. mindenkiben más fognivalót találunk..

no csípjük meg! így megy ez... :)

32. Dina68
2012. aug. 27. 10:00

Én nem itélkeznék minden zsiros,trampli anyuka felett.nem látod,mi van otthon,leeht,hogy a baba sirós,hisztis,alig birja a háztartási munkát megcsinálni mellette,örül,ha kiszabadul ababakocsival levegőre,nincs idő magával is foglalkozni.valóban van több anyatipus,van,aki tényleg ANYUKA lesz és elfeleti,hogy NŐ is.

Én személy szerint aműkörömös,szolis,agyonfestett anyáktól vagyok rosszul.ha egy párból család lesz,ott a ygerek igéynei az elsők,midnenben ő az első.Műkörmökkel nem értem,hogy lehet pld céklát pucolni meg főzni?

hajat mosok rendesen,sminkelni baba óta nem sminkelek,örülök,ha elindulunk otthonról,heti fél nap kimenőm van,annyi nekem is jár,nincs műkörmöm,nehézkes lenne a krumpli hagymapucolás vele,meg félnék,megkarcolnám a gyerekemet.

nem vagyunk egyformák,de a cikket jónak tartom,annyi leszűrhető belőle,azért ,mert valaki anya lett,még nő is maardt és adni is kell magunkra,egy 100kilós nő is lehet csini és vonzó,nem csak az anorexiás anyuka.

31. kiscsillag73 (válaszként erre: 27. - 328aadd89f)
2012. aug. 27. 09:57
A 3-as típus is előítéletes,mert irigy.
2012. aug. 27. 09:56
Tetszik a cikk tartalma és a stílus is. Gratulálok!
29. debju
2012. aug. 27. 09:55

szerintem akinek gyerekvállalás előtt nem volt igénye magára (csak muszájból kinézett valahogy, pl a munkahely miatt vagy mert "el kell kelni") annak tökéletes alibi a gyerek.


szerintem megszólni másokat semmi értelme. Attól én nem leszek jobb és ő sem fog változni. Attól még valaki lehet jó ember, jó anya, hogy kevésbé igényes. Aki meg megtalálja az összhangot mindenben az előtt le a kalappal.

28. Ayna (válaszként erre: 18. - Kacsa118)
2012. aug. 27. 09:55
Már belátom, az "oltogatás" szó picit erős volt, ezért elnézést kérek. De véleményt mindannyian alkotunk a másikról, ha először meglátjuk. Ez sajnos bennünk van. Én bevallottam a cikk elején, de azt is leírtam, hogy ez nagyon csúnya dolog a részemről, és azonnal próbálok disztingválni.
27. 328aadd89f (válaszként erre: 1. - Ayna)
2012. aug. 27. 09:55

"Pedig, ha csak egy kicsit a dolgok mögé látna némelyik rosszakaróm, rájöhetne. Egy anya nem attól jó, amit kívülről látunk, hanem ami belül van."-írod.


Akkor Te miért nem ezt látod pl. az anya3 típusnál, amikor azt gondolod, hogy azért a férje nélkül sétált, mert megette?

Az teljesen rendben van, ha Te vagy előítéletes, de az nem, ha Veled az valaki.

Remélem nem ilyen felfogárs tanítod majd a gyereked...


Ettől eltekintve gratulálok a kitartásodhoz és ahhoz, hogy újra nővé varázsoltad magad.

26. zakajeo (válaszként erre: 13. - Trapiti)
2012. aug. 27. 09:53

Ezt osztom:)

Viszont engem nagyrészt a csinos kis szépruhás kislányom vett rá arra hogy nekem is jobban kellene figyelni magamra mert hogy néz ki egy édes csinos gyerek mellett egy trampli anyuci?:)))

25. d6fd5940b1 (válaszként erre: 13. - Trapiti)
2012. aug. 27. 09:53
az hogy milyen anya az majd 20-30-40 év múlva derül ki.. ha látjuk milyen ember lett a gyermekéből :))
2012. aug. 27. 09:52

Tetszik a cikk.A stilus is,mert hát valljuk be,mikor "itélkezünk"valakiről magunkban,akkor sem szépitsük a dolgot.És hát persze hogy a cikkiró magát emeli ki,hiszen a saját gondolatait irta le.

Lehet hogy ez segit vkinek beazonositani magát,hogy hova tartozik a 3 tipis közül(márpedig biztos hogy elkezdi méricskélni a helyzetét,ahogy én is),és elgondolkozik hogy talán ő is változtatna valamin.

Én úgy érzem az 1-2 között vagyok valahol,inkább 1:) Lányos alakomhoz az csak még pluszt adott hogy picit szélesedett a csipőm szülés után.Nem járok szoliba,műkörmöt nem szeretem,de igenis szoritok időt 2 kavargatás között arra hogy ha valahova megyünk,akkor kifessem szépen a körmöm,és natúr sminkkel kiemeljem az arcom.

Zsiros hajjal nem lépek utcára,annak ellenére hogy hosszú hajam van,és nehézkes néha a száritás stb.Ruhát sokszor turiból veszek hogy a többi pénz amit az új ruhára költenék maradjon a családi kasszába,de mindig az alakomnak megfelelő ruhákat hordok,és megvan a saját stilusom is,annyira hogy a turis csaj sokszor félretesz nekem dolgokat mert az olyan Pink Sunrise-os szerinte(ezt csak azért irtam le,lássák nem csak sok pénzzel lehet csinos lenni,ha valakinek ez lenne a kifogása...)Ha valaki emiatt itél el,hát én csak örülni tudok:)

Én nem elitélem,inkább sajnálom az olyan nőket akik szülés után nem foglalkoznak magukkal...Főleg mikor ismerem az illetőt és látom hogy a csinos,bájos szomszédlány férjhez megy,terhes,utána meg egy slampos,a férje elnyúlt pólójában járó,borzas anya köszön rám mikor összefutunk,a mosolygós tünemény helyett.Szomorú szerintem is,ez már nem kiegyensúlyozott anyát takar....

2012. aug. 27. 09:52

Nagyon jó a cikk,kellemesen cinikus ahogy kell :)

Én 30 kilót híztam,és az elmúlt 15 hónapban végig azon fáradoztam,hogy ne látszak anyukának!Persze az vagyok,de igenis azt akartam,hogy azt mondják,hogy:"hú,nem is látszik,hogy szültél!" 30 kilót híztam a terhesség alatt,és bár már lefogytam,van még mit javítani,de tényleg sokszor megkapom,hogy nem is látszik.Illetve mikor anyukám,én meg a kislányom sétálunk,sokszor hiszik,hogy anyukám gyereke :)

A cikk azért jogos,mert tényleg rengetegen elhagyják magukat,akik előtte kifejezetten jó nők voltak,és ez valahol szomorú.Nem szoli,meg műköröm kérdése ez (én nem élek egyikkel sem egyébként) de a zsíros haj,a taszító,igénytelen öltözködés az szerintem gáz.Maradjunk nők!

2012. aug. 27. 09:52
Különben meg miért ne lehetne megszólni azt,aki nem tetszik?Emberek vagyunk,de a kritikát is el kell viselni,legalábbis elgondolkodni rajta.
21. zakajeo (válaszként erre: 1. - Ayna)
2012. aug. 27. 09:51
Tetszik a cikk,de mégis...nagyon furcsán lett megírva,nekem lejön a lényege de akkor is marad valami hiányérzet...
20. Ayna (válaszként erre: 16. - Zsóka85)
2012. aug. 27. 09:47
Így van! :)
19. debju
2012. aug. 27. 09:47
nem egészen vár a témába, de erről jutott eszembe én attól megyek falnak, hogy terjednek netes oldalakon a hasonlók : "egy jó anyának koszos padlói, rendeteln konyhája,.......és boldog gyerekei vannak" És hány anyuka dől hátra ettől a idézettől nyugodtan tovább netezni? Szerintem sok. Ez most arról jutott eszembe, hogy a környezetünkkel kapcsolatban is meg kell maradjon azért az igényünk. Ha nincs idő fodrászhoz-körmöshöz járni még akkor sem kötelező totál leharcoltan kinézni, vannak házi praktikák is.
18. kacsa118 (válaszként erre: 15. - Ayna)
2012. aug. 27. 09:45
Nem szokásom senkit a külseje miatt oltogatni. Ez a nagy különbség. Azért mert Te igen, más nem biztos hogy megszól a külsőd miatt.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook