Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » A hűtlenség mentalitás kérdése? fórum

A hűtlenség mentalitás kérdése? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
62. 96c7e4d0bf (válaszként erre: 58. - Kriszta773)
2015. jan. 13. 20:12
talán érzelmileg kötődik még a párjához valamilyen szinten és ha gyerek is van, akkor pedig az is magyarázat lehet.
61. Miss Sárika (válaszként erre: 60. - Kriszta773)
2015. jan. 13. 20:08

Tévedsz!

Attól még lehet lelkes az ember, hogy nem megy fejjel a falnak! :)

60. kriszta773 (válaszként erre: 59. - Miss Sárika)
2015. jan. 13. 20:03

ezzel abszolút nem értek egyet :) ha az ember úgy áll hozzá, hogy fenntartásokkal fogad valakit, "nyerd el a bizalmamat", akkor ne menjen bele kapcsolatba az illetővel. persze, hogy meg kell ismerni a másikat, de a bizalom magától alakul, azon keresztül, ahogy bántok egymással


senkiben és semmiben nem lehetsz tuti biztos, és vagy négyfal közt éled le halálunalomban az életedet, bizalmatlanul, vagy nyitott vagy, és talán kapsz egy-két pofont, de csodás dolgokat is, amik nélkül nem érdemes élni. és ezeket nemcsak a szerelemre értem

2015. jan. 13. 19:58

A bizalom kétoldalú dolog.

Míg nem ismersz valakit, nem bízhatsz benne, mivel az nagy merészség lenne.


A kapcsolatban a bizalmat el kell nyerni és azt fenn is kell tudni tartani.


Saját határainkat ismerjük, de a másikét csak egy bizonyos idő után fogjuk!

58. kriszta773 (válaszként erre: 57. - 96c7e4d0bf)
2015. jan. 13. 19:54

ha valakinek rossz a kapcsolata, és ideiglenes szexuális izgalmat, vagy akár érzelmit talál magának máshol, az nem változtat semmin. egy darabig izgalmas pótlék, de a mindennapok, az otthoni dolgok ugyanolyan rosszak maradnak. időhúzás, ahelyett, hogy szétválnának, új esélyt adva egy jobbnak

persze itt is olvasni rengeteg rossz kapcsolatról, amiben mégis benne maradnak. valószínűleg sok ember fél attól, hogy egyedül nem boldogulna

57. 96c7e4d0bf (válaszként erre: 56. - Kriszta773)
2015. jan. 13. 19:49
persze.. sok minden közrejátszhat.
56. kriszta773 (válaszként erre: 55. - 96c7e4d0bf)
2015. jan. 13. 19:45

hát szerintem egy normál kapcsolatban előbb-utóbb lebukik az, aki rendszeresen félrejár, és akkor veszít mindent


van olyan is, hogy megbeszélik a dolgokat, de semmi nem változik (mert ugye akkor nem is jutottak volna el oda), csak nem mernek szakítani

2015. jan. 13. 19:42

néhány numerával és ha jól csinálja megúszhatja a költözködési procedúrát.


megmarad az otthon biztonsága, a párja és a szeretője is, amig meg nem unja és nem vált egy másikra.


talán éppen a kommunikáció hiánya okozza ezeket, hogy *megromlik* valami és rögtön fut a kiszemelthez minthogy megbeszélnék.

54. kriszta773 (válaszként erre: 52. - Miss Sárika)
2015. jan. 13. 18:57

hát furán látod a dolgokat, én inkább bizalmat szavaznék annak, akit szeretek és viszont szeret, jól bánik velem, minthogy készpénznek vegyem, hogy de milyen sokan csalnak, biztos ő is. ha én nem csalok, feltételezem, vannak így még páran :)


szerintem az a gáz, aki nem bír hűséges lenni, vagy ha gond van a kapcsolatával, odaállni és megmondani. a félrelépéssel mit nyer, miben lesz jobb? néhány numerával?

53. kriszta773 (válaszként erre: 51. - Unom)
2015. jan. 13. 18:54
maga a hűtlenségi tett az döntés meg cselekvés is ugye, de a hűség az szerintem nem egy döntés :) de ha már ennyire értelmezést csavarunk, akkor ezek szerint a hűség egy döntés következménye :))))
52. Miss Sárika (válaszként erre: 49. - Kriszta773)
2015. jan. 13. 18:39

Például én! :)

..Hát ez az! Ha jobban körülnézünk, nem is találunk sok hűséges és kitartó embert. Ezzel nincs is semmi baj..élje mindenki úgy az életét, ahogyan jól esik, csak aztán ne essen kétségbe és féltékenységi rohamokba senki, ha egy szép nap őt is felszarvazzák! :)

51. unom (válaszként erre: 49. - Kriszta773)
2015. jan. 13. 18:27
Inkább döntésé. Lehetősége mindenkinek van megcsalni a másikat, ő dönti el, megteszi-e.
50. 5289a50650 (válaszként erre: 49. - Kriszta773)
2015. jan. 13. 18:27

Szerintem minden normális ember úgy áll hozzá,egy normális kapcsolathoz,hogy alap a hűség.Mi az hogy ez nem elhatározás?Inkább elvi kérdés!


Tényleg jó hogy nem vagyunk egyformák...

49. kriszta773 (válaszként erre: 45. - Miss Sárika)
2015. jan. 13. 18:25

szerintem nem elhatározásé. ki az, aki úgy megy bele egy kapcsolatba, hogy most elhatározom, hűséges leszek? :) ez nem egy fogyókúra, hogy elhatározom, nem eszek tonna csokit, aztán másnap tömöm magamba :)))


mással kefélgetni a párod mellett nem egy ellenállhatatlan, kihagyhatatlan dolog. mert nem úgy kezdődik, hogy egy mezítelen nő vagy férfi esik rád :) ezért hülyeség mindig előrángatni azt, hogy az ember, vagy "csak" a férfi nem monogám típus

48. 5289a50650 (válaszként erre: 47. - Miss Sárika)
2015. jan. 13. 17:35
Persze! Azért mondtam felfogás kérdése. Van akinek ez minden van akinek semmi.
47. Miss Sárika (válaszként erre: 46. - 5289a50650)
2015. jan. 13. 17:33
..komoly elveken alapuló elhatározás, amit nem egy hétig, hónapig, évig érvényesítünk...
46. 5289a50650 (válaszként erre: 45. - Miss Sárika)
2015. jan. 13. 17:19

Akkor erre is vonatkozik,miszerint minden fejben dől el....

Ez felfogás kérdése....

2015. jan. 13. 17:17

A hűség nem adottság, hanem elhatározás..

..Csak rajtunk múlik, és természetesen tetteink is minket minősítenek!

44. angelic smile (válaszként erre: 41. - Indah)
2015. jan. 13. 17:04

Nem megsérteni akartalak, félre ne értsd! De ha valakinek ilyen gondolatai támadnak 15 évnyi házasság után, az sok mindent elmond akarva-akaratlanul, akármilyen alanyi személyragot használ. Természetesen akkor, ha szívből jöttek ezek a gondolatok és valóban így gondolja az illető, de miért is ne gondolná. Kinek a gondolatait osztottad meg velünk, ha nem a sajátodat?


Nekem soha nem jutott eszembe, hogy atya ég, a férjemmel kell leélnem 50-70 évet, csak vele szeretkezhetek. A mai napig tudunk egymásnak újat nyújtani az élet minden területén és el sem tudom képzelni nélküle és a gyermekeim nélkül az életemet. Meg sem fordult a fejemben egyszer sem, hogy ugyan milyen lenne ezzel vagy azzal a férfival a szex. Ebből következtetek arra, hogy aki nem így érez, az nem a megfelelő személyhez ment férjhez. Persze az is előfordulhat, hogy rosszul gondolkozom és nekem kellene elgondolkoznom azon, hogy: a francba is, miért nem kívánom meg Józsit a második szomszédból vagy Ferit a másik utcából. Fene a pofámat! :DDD

43. tashadow (válaszként erre: 30. - Kriszta773)
2015. jan. 13. 16:56

Ez egész hihető magyarázat.


Még annyit hozzátennék, hogy ez a fajta biztos nem olvas hoxas fórumokat. Miért? Mert egyáltalán nem érdekli a másik nézőpontja. Hát ez aztán a férfi ideál. Ti meg itt el duzzogtok egymás között, hogy a pasik így, meg úgy. De isten őrizzen attól egy pasit, hogy ez érdekelje. Majd a csámcsogástól minden rendbe jön.

Elvégre a pasi legyen csak pasi, és ne érdekelje hogy a nők mit beszélnek egymás között.

2015. jan. 13. 15:10
Akkor megvan a válasz szerelemben nincs hűtlenkedés!!!
41. indah (válaszként erre: 39. - Angelic smile)
2015. jan. 13. 15:05

Kérlek, hogy mellőzd a személyeskedést, nem E/1-ben írtam. Én sem kérdeztelek a Te házasságodról, kapcsolatodról stb.


"Nem a jó pasit választottad! Ahhoz kellett volna férjhez menned, akibe szerelmes voltál. :)"

Ezt így ismeretlenül kijelenteni? Ugyan :)

40. unom (válaszként erre: 38. - Indah)
2015. jan. 13. 15:01
Egyetértek. Nekem a másik átvágása, megalázása nem fér bele egy kapcsolatba.
39. angelic smile (válaszként erre: 35. - Indah)
2015. jan. 13. 15:00

És te ilyeneken gondolkodsz: "Most gondolj bele, megismerkedtek 20 évesen, együtt vagytok 90 éves korotokig, az 70 év.. Egészen addig ne legyen senki más?!"???? :O

Nem a jó pasit választottad! Ahhoz kellett volna férjhez menned, akibe szerelmes voltál. :)

38. indah (válaszként erre: 36. - Unom)
2015. jan. 13. 15:00

Ez így van! Legyen annyi az emberben, hogy a másik szemébe néz, és megmutatja, hogy milyen lapokkal játszik.

Amúgy nem feltételen csak nyitott kapcsolatra gondoltam, de ez persze mindkét fél, közös döntése és akarata kell, hogy legyen - így a korrekt.

37. indah (válaszként erre: 30. - Kriszta773)
2015. jan. 13. 14:55
minden szavaddal egyetértek
36. unom (válaszként erre: 34. - Indah)
2015. jan. 13. 14:53
Egyszerű: ha nyitott kapcsolatot akar meg kell beszélni, nem átvágni a másikat. Ha ezt nem meri akkor kössön rá csomót.
35. indah (válaszként erre: 28. - Angelic smile)
2015. jan. 13. 14:53

Én 33 vagyok, a lelkem meg... hm.... szerintem az már többet élt :)

1. megtettem, idén leszünk együtt 15 éve

2. óh, dehogynem

34. indah (válaszként erre: 25. - 86347c4fbe)
2015. jan. 13. 14:52

Igen, bár embert írtam, azért általában a nők kényszerítik bele ebbe a dologba (kapcsolat/házasság=örök hűség) a pasikat, és általában a pasik fosnak be...

Persze a kivétel erősíti a szabályt, és a KSH sem áll mögöttem, hogy ezt számokkal támasszam alá, lehet, hogy a nők a parásabbak :)

33. Tuksika (válaszként erre: 32. - Tuksika)
2015. jan. 13. 14:38
*mármint meglévő kapcsolaton dolgozok
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook