Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A hozzátáplálásról, és ami nagyon kiborít... fórum

A hozzátáplálásról, és ami nagyon kiborít... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A hozzátáplálásról, és ami nagyon kiborít...

93. Moncsy85 (válaszként erre: 90. - Clau26)
2010. aug. 18. 20:52
Attól függ hogy milyen fajta falevelet rágott. De komolyabb baja nem hiszem hogy lehet. Az én fiam is megevett mindent mikor ilyen idős volt, meg most is
92. Moncsy85 (válaszként erre: 88. - Clau26)
2010. aug. 18. 20:51
azért van csak havonta egyszer "láthatás". Egy órát kibirunk egymással de tovább nem szabad kettesben hagyni minket. Azóta is pipa vagyok rá... DE NAGYON!!! A tetejébe pont holnap fog jönni. :-(
2010. aug. 18. 20:51

Sziasztok,


Elnézést, hogy én mint nem illetékes megszólalok.

Sajnos nincsen gyermekem (remélem majd lesz egyszer), de mint látom a gyermek étkezés téma jó bonyolult. Látom a vélemények különböznek, de azért az közös, hogy mindenki a legjobbat szeretné a gyermekének. Remélem én is ilyen jó anya leszek egyszer, hogy ennyit fogok evvel foglalkozni!

90. Clau26
2010. aug. 18. 20:50
Az én 8hós kislányom ma fa levelet evett azon kivül hogy kakil egyet lehet baja?most komolyan kérdezem
89. Moncsy85 (válaszként erre: 86. - Veronnie)
2010. aug. 18. 20:49
detto
88. Clau26 (válaszként erre: 81. - Moncsy85)
2010. aug. 18. 20:48
Én tutira leordítottam volna a fejét és jó pár hónapig el is tiltottam volna az unokájától..utálom amikor az anyós nem tiszteli a menyét..mert ez annak számít...
87. Moncsy85 (válaszként erre: 84. - Abigél)
2010. aug. 18. 20:48
A főzi szerintem főzelék. Én is neked adok igazat valamilyen szinten. Nem kell óvni szerintem se mindentől. A gyerek azért gyerek hogy túrja a földet, nyári esőben szaladgáljon, stb. De azért az sem baj ha a mai világban egy kicsit jobban megnézzük milyen ételt adunk a szájába. Én nem adok neki kész babapürét amit lehet a boltban kapni mert azt nem tudom miből van. De jobban is ízlik neki az itthoni kajcsi.
86. Veronnie (válaszként erre: 84. - Abigél)
2010. aug. 18. 20:48

Főzi: főzelék- szerintem...

Arra tanítottak, hogy nem kell teljesen tiszta lakás a gyereknek, hisz' szoknia kell a bacit. Gondold el, mit kellene tennem itt közvetlenül a főút mellett, hogy tisztaság legyen. A gyerekem ritkán volt beteg- inkább csak a bölcsiben kapott el vmt. Nem vagyok híve a patent tisztaságnak. Persze azért nem élünk kifejezett koszban:)

85. 656f03db60 (válaszként erre: 84. - Abigél)
2010. aug. 18. 20:48
Főzelék? :)
2010. aug. 18. 20:43

Bocs, hogy nem olvastam el az összes hozzászólást. Csak egy kérdés: mi az a főzi?


A másik dolog pedig: Kimutatták már a tudósok, hogy ha a gyereket kicsi korától kezdve védik mindentől, ha közösségbe kerül, egyből beteg lesz, akár több hónapra is. Igen, én az ellentábor vagyok. Nem egy gyereket láttam már, aki ahogy bekerült az oviba, bölcsődébe, egyből beteg lett, mert otthon minden le volt fertőtlenítve, óvták, védték mindentől, csak bio ételt kapott, és így nem edződött meg a szervezete, nem alakult ki az immunrendszere a "kinti világhoz, ahol az emberek élnek".


Az ember társas lény, és persze mindenki törekszik anyaként arra, hogy a legtökéletesebbet adja a gyerekének, de higgyétek el, kellenek az ízek a gyereknek.


És mielőtt még vagy kétszázan lehurrognátok, ismét emlékeztetnélek benneteket, hogy ez csak az én véleményem, és én így fogom nevelni a gyermekemet, ha megszületik.

83. Moncsy85 (válaszként erre: 82. - Veronnie)
2010. aug. 18. 20:41
Igen általában az szokott lenni hogy az újdonsült anyuka hülyének érzi magát, hiába hallgat az ösztöneire, mert a körülötte lévő emberek mindent jobban tudnak!
82. Veronnie (válaszként erre: 1. - Andy03)
2010. aug. 18. 20:38
Ezt az utat kétszer jártam végig. Valahogy mindig a nagymama és a védőnő között éreztem magam. Sose tudtam, kire hallgassak. Aztán nem nagyon hallgattam senkire:)
2010. aug. 18. 20:38
Nekem nagyon gyorsan elapadt a tejem (akkor derült ki hogy anyukám rákos)3 hétig bírtam szoptatni a kisfiamat. De nem is az a lényeg, hanem hogy el kellett kísérnem anyukámat kezelésre és kénytelenek voltunk az utált anyósomhoz vinni a kicsit. Ez 6 hetes korában volt. Amikor érte mentünk, azzal fogadott anyósom, hogy képzeljem el, 2 deci tejet megivott!!! Azt hittem ott tépem le a fejét anyósnak, hogy hogy lehet ennyi esze, plusz még a hátam mögött eteti tejjel az én fiamat! Azt hittem ott őrülök meg! Hát nem bunkó?
80. gyopár (válaszként erre: 70. - Lola81)
2010. aug. 18. 20:34

Sok mindent :)


Pl. 2. diplomát nappali tagozaton egyetemen, férj, gyerekkel való foglalkozás, főzés, háztartás, gasztroblogot vezetek, jógázom, stb. És képzeld, mindez belefér az életembe, meg a szoptatás is, meg a szoptatásban való tájékozódás is.

A szoptatásban való tájékozódás egyébként nem olyan nagy dolog, csak el kell olvasni hozzá a megfelelő anyagokat (IBCLC, LLL). Speciális dolgokhoz meg én sem értek, csak az ilyen leggyakoribb problémákhoz, meg ami nekünk volt gond, és amiben nekünk is szoptatási tanácsadó segített.

A bukás valóban kellemetlen lehet a babának, de nem ok arra, hogy tejtermeléscsökkentő módszereket kezdjünk alkalmazni. A legtöbb anyukánál a 3-4 óránkénti szoptatásra való átállás olyannyira csökkenti a tejtermelést, hogy kénytelenek lesznek idő előtt hozzátáplálni, elválasztani, tápszerezni. na most akkor melyik a jobb? Lehet választani.

79. gyopár (válaszként erre: 66. - Ella89)
2010. aug. 18. 20:30
Igen, ebben igazad van, a nők kb. 2 százaléka nem tud szoptatni, genetikai okokból, vagy az anya, vagy a baba rendellenessége miatt.
78. Clau26 (válaszként erre: 77. - Clau26)
2010. aug. 18. 20:29
Bocsánat, ha nem voltam érthető én vagyok az az anya aki a műtétek miatt nem tudott szoptatni...
77. Clau26 (válaszként erre: 7. - Db4f1eff6b)
2010. aug. 18. 20:28
de van olyan anya is,azért aki sajnos betegségből kifolyólag 3mellműtét után nem tudott szoptatni...legközelebb légyszives tedd hozzá hogy tisztelet a kivételnek,mert nem tudhatod miért nem szoptat..a másik pedig az,hogy ez az anyuka magánügye hogy ő akar e szoptatni vagy sem...ehhez senkinek semmi köze
76. dtrr
2010. aug. 18. 20:27

Teljesen egyet értek veled. Szerencsére nálunk nem így történt, én 6 hónapig csak szoptattam a kisfiam, szerencsére a családtagok megértették, hogy szeretném táplálni.

Lassan másfél éves, de még sosem kapott csokit. Nagyon jó evő, imádja a gyümölcsöt.

2010. aug. 18. 20:25

De a gyümi az gyümi,és a főzi az főzi,nem lisztes,nem habarásos stb.

A szalonna stb . meg hülyeség tényleg

Főképpen hogy lehet lenyeli a gyermek,de megemészteni nem tudja a gyomra!!

2010. aug. 18. 20:20
A cikkhez: Akár én is írhattam volna. :-) Szerintem nem viszed túlzásba, csak bízzál jobban magadban és merd felvállalni azt, hogy te másként csinálod. Kérdezz vissza, amikor azt mondják: nem lett semmi bajunk attól, hogy ilyen, olyan kajákat ettünk már korán: pl. elkapart szalonna, pörköltszaftos kenyér... Kérdezz vissza, hogy valóban nem lett bajunk? Lehet, hogy pillanatnyilag nem fájt tőle a hasunk, de a későbbiekben esetleg megjelent allergia, asztma, cukorbetegség, reflux, elhízás...stb. - szinte mindenkinek van valami - talán lehetnek a nem megfelelő táplálkozástól, amit viszont éppen a szülők alapoznak meg már nagyon korán. Mi alakítjuk a gyerek ízlését, annak is mi vagyunk az oka, ha később csak sütit és csipszet hajlandó enni kólával. Alakítsuk úgy, hogy a természetes ízekhez szokjon hozzá, azt szeresse meg. :-)
2010. aug. 18. 20:18

Mondhatnék jó dolgot a védőnénikről.

Én igenis hiszek a 3-4 óránkénti szoptatásban.

Rengeteg anyuka köszönte meg a segitségünket,hogy végre nem csak a szpotatásról szólt a napja és a baba kiegyensúlyozottabb lett.

De mindenki saját döntése hogy eteti,neveli a gyermekét.

2010. aug. 18. 19:56

Sziasztok!


Látom már kezd egy picit elfajulni a vita. Én most 37 hetes terhes vagyok. Azt elhatároztam, hogy ha lesz elég tejem, akkor fél éves koráig csak anyatejet fog kapni, szerintem az a legjobb neki. Ha nem lesz elég és tápszerezni kell, akkor lehet, hogy picit hamarabb elkezdünk majd gyümiket kóstolni.

Ez csak az én véleményem. Ja, és befolyásolni nem hagyom magam. Anyukámban nagyon megbízom, mindig megkérdezem a véleményét, de az ő tanácsait is megszűröm.

2010. aug. 18. 19:48
Istenem, most olvastam ....én is írhattam volna! Tiszta szívemből egyet értek és érzek veled!!!!!!!
70. lola81 (válaszként erre: 64. - Gyopár)
2010. aug. 18. 19:38

Ne haragudj, de meg kell kérdeznem:

1. Te a szoptatáson kívűl mit csinálsz és mikor? Nem élcelődés, komolyan érdekel férj, lakás, kutya-macska...

2. Lehet,hogy orvosilag vagy a nagy tudású szoptatási tanácsadók szerint a bukás nem gond, de szerintem a gyereknek nagyon fincsi lehet a gyomorsavas erjedő tej a szájában. Vagy szerinted Ő még nem is érez ízeket?

69. Andy03
2010. aug. 18. 19:35
Húú, csajok nem győzöm olvasni a hozzászólásokat! Hamarosan reagálok is 1-2-re! amint lesz időm. Amúgy örülök, hogy nem csak én egyedül gondolom ezeket a dolgokat.
68. Ella89 (válaszként erre: 65. - Gyopár)
2010. aug. 18. 19:33

Látom nagyon vágod a témát.


Amúgy az mitől lehet, hogy valaki minél többet szoptat, annál kevesebb teje van és ha sokáig nem (pl. éjszaka), akkor azért összejön 30 ml is? Lehet ennek oka hormonprobléma (PCOS)?

2010. aug. 18. 19:31

Túl sokat foglalkoztok a rokonok és mások véleményével, kiölitek magatokból az energiát ez miatt. Azt az energiát amit a babátokra, a párotokra, magatokra fordíthatnátok.


Kövessétek az egyik fülön be, a másikon ki stratégiát, ilyen egyszerű.

66. Ella89 (válaszként erre: 59. - Gyopár)
2010. aug. 18. 19:31

Van, aki genetikailag képtelen a szoptatásra. Ez a nők kb. 2%-a. Én igény szerint szoptattam és anyám is. Ő EGYIK NAPRÓL A MÁSIKRA apadt el teljesen, minden előjel nélkül. Próbálta még stimulálni a mellét, de totál üres volt és nem is feszült a tejtől.


Nekem meg sosem feszült egyáltalán, egyszer le tudtam fejni 70 ml-t, akkor majdnem sírtam a boldogságtól. Vittem be a PIC-re a kislányomnak. A koraszülött osztályon pedig úgy rákapott a cicire, minden nővér csodálkozott. Az összhang megvolt. Akkor kellett tápszerért nyúlni először (otthon, mert a PIC-en azt adtak neki), amikor 40 perc szopi után még sírt, csak 20 ml-t szopott és sem kézzel, sem géppel nem tudtam lefejni semmit. Ittam a teákat, szedtem mindenféle csodabogyót, több ezer forintos szert, szoptattam, gyötörtem a melleimet, de semmi. Hamarosan sóssá vált a tejem és a lányom magától utasította el a közös összebújásokat. Hát ez van. Most a második babánál nagyon remélem, hogy sikerem lesz, mert most, a 20. héten elkezdett csepegni a tejem (első terhességem alatt csak 1 alkalommal fordult elő).


Visszatérve az eredeti témára: nekem az volt a bajom, hogy a gyerekorvos már 3 hónapos kortól erőltette a gyümölcsöket, anyukám mondta, hogy várjunk még vele legalább 1 hónapot, meg amúgy is koraszülött volt. Szerencsére nem lett semmi baja, de ha lehet, a kicsinél szeretném minél későbbre tolni a hozzátáplálást, 5-6 hónapos korra. Ha lesz elég tejem, akkor a doktornőnek sem sikerül meggyőznie arról, hogy előbb kell kapnia bármit is.

65. gyopár (válaszként erre: 54. - Zsanetta)
2010. aug. 18. 19:25

Ha pedig valamilyen "osztályon" dolgozol, ahol ilyen problémákat láttok, szerintem inkább jó lenne korszerű szoptatási ismeretekhez juttatni az anyukákat, nem a tejcsökkentő 3-4 óránkénti szoptatáshoz folyamodni.


Nemrégen találkoztam a Magyar közlönyben a védőnőknek kiadott legújabb rendelettel, ott is az szerepel, hogy az igény szerinti szoptatást kell támogatni.

64. gyopár (válaszként erre: 58. - Zsanetta)
2010. aug. 18. 19:22

Megint egy félreértés: a babának nem sok szoptatástól fáj a hasa, hanem ha sok előtejet kap. erre az a megoldás, hogy nem kell olyan gyakran mellet cserélni - ezt egyénlieg kell kitapasztalni, 2-3 órámál semmiképpen ne sűrűbben, de van akinek csak 4- óránként váltva működik. A maradék időben az "üresebbik" mellből tud a baba komfortszopizni, vagy a zsírosabb hátsó tejhez jutni, és így nem fog fájni a hasa. Ez is elolvasható a szoptatási tanácsadók honlapjain, bárki számára.


A bukás pedig nem gond, egészen addig, amíg nem refluxról van szó.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook