Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » A hosszú ünnepnapok kellemes és kevésbé élvezetes pillanatai fórum

A hosszú ünnepnapok kellemes és kevésbé élvezetes pillanatai (beszélgetős fórum)


1 2 3
28. 9f9aa0ac88 (válaszként erre: 21. - 4349951813)
2018. dec. 1. 13:29
Semmi baj.Azt szoktam mondani,hogy : mindenkinek meg van a maga története.Köszönöm érdeklődésedet.
27. 9f9aa0ac88 (válaszként erre: 19. - Apeeng)
2018. dec. 1. 13:27
Egyetértek veled ami a nagyszülőket illeti,mi viszont Anyukámmal élünk.Gratulálok ,hogy igy megkiméled a feleségedet ill.magatokat is az idegeskedéstől.
26. Mezei Virág (válaszként erre: 17. - 9f9aa0ac88)
2018. dec. 1. 13:26

Anyukáddal is sok dolgot meg lehet azért talán beszélni. Meg kell mondani, nem bírod erővel az ő kívánságait. A testvéreid is elvihetnék egy ebédre magukhoz pl.

És igen, változtass!

Aki pedig otthon van, segítsen. A csajok nagyon szeretik a házias, ügyes fiúkat! Tapasztalat!!!;) A fiacskám főzni is tud ám! :)

25. Nanda (válaszként erre: 14. - 9f9aa0ac88)
2018. dec. 1. 13:25

Mosogatásban,pakolásban nem tud segíteni valaki?

Szerintem az a legjobb ha a lehetőségek szerint mindenki kiveszi a részét a házimunkából is.

24. 4349951813 (válaszként erre: 21. - 4349951813)
2018. dec. 1. 13:24
- hogy
23. 4349951813 (válaszként erre: 20. - 9f9aa0ac88)
2018. dec. 1. 13:24

Másik megyébe,250 km.re költözünk innen.

Sok munkával jár,de bele vágtunk.☺️

22. 9f9aa0ac88 (válaszként erre: 15. - Simple)
2018. dec. 1. 13:24
Igen..igen..akkor most gondold el nálunk ,hosszú évek óta,mert együtt élünk Anyukámmal.Ő még a régivilágban él...terülj asztalkám...Nem mondom ,hogy nem fárasztó...De maj eljön az én időm is.
21. 4349951813 (válaszként erre: 20. - 9f9aa0ac88)
2018. dec. 1. 13:22

Igen,közben olvastam a hozzászólásodat.

Elnézést érte,nem tudtam hogy hogy ìgy vagytok.

20. 9f9aa0ac88 (válaszként erre: 5. - 4349951813)
2018. dec. 1. 13:19
- férj...hosszú évek óta egyedül intézek mindent...én is költöztettem kettő lakást tizen egynehány évvel ezelőtt Karácsony előtt 1 héttel...huuu...ráadásul a kisebbik fiam tüdőgyulladásban feküdt...nagy segitségem volt a kamasz nagyfiam..no igen...sok mindent kibir az ember...
19. apeeng (válaszként erre: 1. - 9f9aa0ac88)
2018. dec. 1. 13:16

...." vagy egyszerűen a nagyszülőkhöz mennek 2-3 napra"...



és? a nagyszülőkre ki gondol? mert a nagyszülők sem negyven évesek, és csak úgy beállítani, hogy elegünk van az otthoni rumliból...lehet, hogy a nagyinak is..


nálunk is nagy zabálás van ilyenkor, de mi hozatunk mindent, nincs nagybevásárlás, főzés szakadásig, aztán a fele a komposztban végzi..nincs hagyományos "ünnepi őrület"..de van egy egészséges izgalom az előkészületek miatt.


Aztán a nagy asztálnál jókat beszélgetünk, és mindenki elégedett...ha mégsem, azt majd a hátunk mögött kibeszélik. Mindenesetre a nejem nem hullafáradt, és boldog...ez mindent visz.

18. 9f9aa0ac88 (válaszként erre: 2. - Bnedora)
2018. dec. 1. 13:15
Igaz.
17. 9f9aa0ac88 (válaszként erre: 16. - Mezei Virág)
2018. dec. 1. 13:13
Igen.Előbb utóbb meg kell változtatnom a szokásokat,mert a hamarosan a bátyáméknál is bővül a család.Igy lesz 11 fő...át kell szoktatni mindenkit.de bevallo m a legnehezebb dió Anyukám.Idős és ragaszkodik sok mindenhez.Persze ha a fiaim is családot alapitanak,muszáj lesz megváltoztatni.A gyerekem az első majd.köszönöm ,hogy írtál.
16. Mezei Virág (válaszként erre: 14. - 9f9aa0ac88)
2018. dec. 1. 13:09

Mi is sokan szoktunk lenni. Volt mikor 10 fő jött össze.

Most 24-én 4-en, 25-én 9-en leszünk.

Eddig mindig főtt étellel vártunk mindenkit, mostantól meg 25-én nem így lesz.

Vendégség délután sütivel szendvicsekkel. Mert mindenki ebéd után jön, és úgy vettük észre, jobban örülnek, ha csak nasi van. Nekem unokáim is vannak, ezért az ő kedvükért is varázsolok valami finomságot.

Amúgy a sült húsokat előre el lehet készíteni, meg a köreteket is, de gondolom, ebben már nagy tapasztalatod.

Gondold át az ünnepeket, mert nem biztos, hogy az csak abból kell álljon, te főzöl mindenkire.

A családtagjaidat meg fogd be segíteni! Nekem is van fiam (33)is, aki minden házimunkát el tud végezni.(már nem lakik itthon) Mikor itt lakott segített, mint a lányom is, és a férjem is.

Már csak ketten vagyunk, de karácsonykor itt lesz 3 napig az anyósom, szenteste a fiam is. Másnap meg jönnek a többiek... :)

Nem mondom, hogy egyszerű, de kivitelezhető.

15. simple (válaszként erre: 11. - Gabbbicica)
2018. dec. 1. 13:09
És hogy sikerült erre rávenni? Régebben azzal rontottuk el, hogy hagytuk anyósomat hogy csomagoljon nekünk, hogy aztán itthon dobjuk ki. Mostmár egy deka valamit nem vagyunk hajlandóak elhozni, és minden ünnep előtt szinte könyörgünk neki, hogy ne főzzön, ne süssön. És nem tudjuk leállítani. Aztán mindig fanyalog, hogy mennyi minden megmaradt, és mit fognak majd vele csinálni.
14. 9f9aa0ac88 (válaszként erre: 12. - Mezei Virág)
2018. dec. 1. 12:52
24 és 32 évesek + egy 89 éves Anyukám.Amióta együtt élünk Anyukámmal mindenki hozzánk jön ünnepelni Anyu miatt.Valójában ,hogy elkerüljen a konfliktusokat,inkább sok mindent elkészitek.Van műszakolós is a családban.A kicsi most végzett az egyetemen.megterhelő? Akiket én ismerek,azok az aszonyok sem mondják,nem megterhelő a sütés ,főzés,pakolás,mosogatás és ujra végig 5 napon keresztül.Bár az is igaz,hogy amikor látom,hogy jól érzik magukat a vendégek és sokat beszélgetünk,jó érzés.
13. 9f9aa0ac88 (válaszként erre: 11. - Gabbbicica)
2018. dec. 1. 12:47
Kedves Gabica! Egy 3 generációs család fejének lenni nem olyan könnyű,de végülis igazad van.Csakhogy az nem igaz,hogy bizonyos kor után azt csinálok amit akarok.de van amit az utóbbi 5 évben elértem a magánéletembe,mert igen a családi életem az más,Az amit leirtam.Remélem a kedvesemmel töltöm majd legalább a szilvesztert.Egyébként gratulálok,hogy igy sikerült elahtároznod és véghez is vitted.Amig 3 generációs a családom,nekem ez jut.nem sajnáltatom magam,csak leirtam,hogy a Karácsony sok embernek nem könnyed ünnepi hangulat és kiváncsi voltam másoknál ,hogy van.Persze nem mintha nem tudnám,hisz nyitott szemmel járok...Ha majd a fiaim kirepülnek...gondolom én...bár lehet ezzel + 2 "gyerekkel" több vendég ül majd az asztalnál.Köszönöm soraidat.
12. Mezei Virág (válaszként erre: 1. - 9f9aa0ac88)
2018. dec. 1. 12:42

Mekkorák a gyerekeid, hogy megterhelő az ünnep?

mert lehet azt úgy is szervezni, hogy ne legyen az. Minden családtag besegíthet pl. Előre be lehet vásárolni, arra való a mélyhűtő. Nem egyszerű, ha mindenki otthon van, de nagyon jól meg lehet oldani szerintem.

11. gabbbicica (válaszként erre: 1. - 9f9aa0ac88)
2018. dec. 1. 12:29

Hat bocs, de magadnak csinalod.


Anya ugyanezt csinalta es abbol a penzbol, amit alapanyagra koltott plusz meg a melo es nem fogyott el, ment a kuka melle a raszoruloknak, abbol nyugodtabb es bekesebb unnep lehetett volna.


Talan 2 eve sikerult mar elerni nala a szemlelet valtast, hogy boldogabbak vagyunk 2 fele sutivel es 1 fajta husival, veszekedes nelkul. Mert a nagy fozesben ugy elfaradt, hogy este mar csak kotekedni volt ereje.


Ja es persze segiteni nem lehetett neki; mert minden csak ugy jo, ahogy o csinalja...


En megfogadtam, hogy nalam nem lesz ilyen, fordult mar elo, hogy 26an pizzat sütöttem, mert azt kivantuk 😁😁😁😁😁

10. bnedora (válaszként erre: 9. - Bless the child)
2018. dec. 1. 12:02
A szomszéd néni is mindig a hagyomány szerint ünnepli a karácsonyt, húsvétot. Vannak, akik nem tudnak változni.
9. Bless the child (válaszként erre: 8. - Simple)
2018. dec. 1. 11:45
Biztos valami bizonyítási vágy. Vagy csak arról szól, hogy gyerekkorukban a karácsony volt az az alkalom, amikor több minden került az asztalra.
2018. dec. 1. 11:38
Én azt nem értem, miért kell százféle ételt, meg süteményt készíteni. Anyósom is ezt csinálja, majd beleszakad, aztán meg az egész a kukában landol szinte, egyszer megyünk át ebédre. Minimum 6 féle ételt, és 3 féle sütit készít.
2018. dec. 1. 11:30
Hmm... Szomorú.
2018. dec. 1. 11:15
Nem kell túltolni,
2018. dec. 1. 10:57

Nem kell hogy megterhelő legyen,segíthet a férj is a bevásárlásban,főzèsben.

Mi 5-en vagyunk,nem fogadok vendègeket.

Ráadásul még költözni is fogunk ünnepek előtt,szóval nem fogok unatkozni.☺️

2018. dec. 1. 10:48
Nekem nem megterhelő, ami jó.
2018. dec. 1. 10:46
Soha nem csinálok őrületet belőle.
2018. dec. 1. 10:42
Miért kell "őrült" ünnepet csinálni. Mindenki úgy ünnepel, ahogy akar.
2018. dec. 1. 10:34
Bevallom a hosszú ünnepeket sosem kedveltem.Legyen az Karácsony vagy Húsvét.Az átlag családanyának igen megterhelő mind fizikailag,mind lelkileg.igaz Manapság sokan megtehetik,hogy elmennek wellnesezni vagy egyszerűen a nagyszülőkhöz mennek 2-3 napra.Sajnos nekem egyik sem adatott meg.Talán majd a fiaim megtehetik,hogy pénztárcájukat nem kimélve elmennek az ünnepi "őrület"elől.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook