Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A GYES jövedelemnek számít? fórum

A GYES jövedelemnek számít? (tudásbázis kérdés)


1 2
9. krizsanevi (válaszként erre: 8. - Krizsanevi)
2011. szept. 7. 19:17
Ja, és ha nagyszülő veszi igénybe a gyest, a gyermek nem járhat oviba, bölcsibe.
2011. szept. 7. 19:16
Nagyszülő a gyermek 3 éves koráig nem dolgozhat gyes mellett. Utána is csak 4 órában, vagy hétvégén, vagy otthon.
2011. szept. 7. 18:52

én keményen megadóztatnám


azért: mert sok embernek nincs semmilyen jövedelme, mehet pl. ócsára.

sok fiatalnak nincs munkája, mert a nyugdíjasokat foglalkoztatják

a szülőknek nincs idejük a gyerekre, ezért beadják bölcsibe, majd a nagyanyó még felvenné a gyes-t is


persze biztos jó ez így

2011. szept. 7. 18:39
Hát én nem gondolom, hogy jár a nyugdíj, a gyes, és a fizetés egyszerre. sőt, úgy tudom, hogyha nem a szülő megy gyesre, akkor nem is lehet mellette dolgozni.
2011. szept. 7. 13:56
Mindketten dolgozunk, ezért anyósomnak szeretnénk megkérni a GYES-t. Ő nyugdíjas, viszont 4 órában dolgozik mellette. Kislányunk bölcsiben van, de ez nem akadálya a GYES-nek, megkérdeztem a MÁK-ban. A kérdésem: Anyósom nyugdíj mellett a maximális összeget keresi meg a munkájával ahhoz, hogy még nyugdíjt is kaphasson. Ha emellé kapja a havi 25 000-et, akkor ezt az összeget hozzácsapják-e majd a fizujához, és egyben megadóztatják-e vagy sem? Az illetékes helyen ezt nem tudták megválaszolni...Köszönöm!
2011. szept. 7. 13:56
nem
2011. szept. 7. 13:55
adómentes jövedelem
2011. szept. 7. 13:55
gyes az segély
2011. szept. 7. 13:53
A GYES jövedelemnek számít?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook