Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A GYES-es anyuka gyereke csak délig járhat (!)? fórum

A GYES-es anyuka gyereke csak délig járhat (!)? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2012. jan. 10. 16:51
régen a nagyszülők hamarabb nyugdíjba vonultak és sokat tudtak a szülőknek segíteni. Manapság is úgy kerül haza a gyerek 3óra körül - ez a tapasztalat a környezetemben -, hogy valaki besegít
56. 07b09d4f4c (válaszként erre: 54. - Eb62d25e47)
2012. jan. 10. 16:49

abszolut igazad van

egy otthon levő anyukának is lehet egyéb más dolga mint jókedvűen babázgatni. Arról nem is beszélve, hogy a "gyes-es" anyuka dolgozhat akár otthonról is. Kötelessége beszámolni?

2012. jan. 10. 16:40
Bocs a CL-ért,nem akartam kiabálni:)
2012. jan. 10. 16:39

Szerintem tök felesleges ez a vita,amíg egy anyuka ZÁRÁS előtt ér oda az oviba.

Nem értem miért kell ítélkezni ,holott fogalmatok sincs,ki miért megy értük akkor ,amikor.

Az óvónőknek meg kutya kötelességük addig benn lenni az oviba,amíg a munkaidejük tart,és ha délután egytől egy darab gyerek van benn akkor arra vigyázni.


És még valami.

Többen írtátok,hogy régen is megoldották,amikor mindenki dolgozott.

Igen meg.

Méghozzá úgy ,hogy ha emlékezetem nem csal az óvodák 6 ig voltak nyitva.

Anyám és általában a többi szülő fél ötig-ötig dolgoztak,utána jöttek értünk,és az volt az általános ,de 6-ig volt dadus,aki a maradottakra vigyázott.

hÁT ÍGY OLDOTTÁK MEG!

53. eb62d25e47 (válaszként erre: 49. - 5e48d37001)
2012. jan. 10. 16:29

Nahát?Tényleg?

Akkor én biztos csak álmodtam,hogy a szomszéd faluba jártak oviba...

52. pteri (válaszként erre: 49. - 5e48d37001)
2012. jan. 10. 16:29
Nálunk sajnos előfordul, hogy a város legtávolabbi ovijába veszik fel, mert ott van hely. Nekünk szerencsénk volt, mert GYESes létemre felvettek tavaly, de van a szomszéd utcában munkanélküli anyuka 2 gyerekkel, aki tényleg a város másik végébe kell hordja, c...gyerekek közé, mert oda vették fel mindkettőt, ott volt hely.
2012. jan. 10. 16:27

én egyszer azt hallottam, hogy csak főállású anyák gyerekei nem alhatnak ott az oviban. Javítsatok ki ha rosszul tudom.


az vaóban durva, hogy otthon levő anyuka 5-re esik be a gyerekéért - mert én úgy nem tenném -, de igazából az óvódának mindegy szerintem. Az sem lehet egyszerű, hogy van aki épp hazaér a reggeli körútból már indulhat is vissza mert a kisebbik gyereknek is vannak igényei.


bocsánat ha ismétlek másokat, de nem olvastam végig a fórumot

50. pteri (válaszként erre: 48. - 5e48d37001)
2012. jan. 10. 16:26
Hivatalosan tehetnél ellene, de minek, ha utána úgyis gyereken csattanna az ostor,mert keménykedne az óvónő?
49. 5e48d37001 (válaszként erre: 44. - Eb62d25e47)
2012. jan. 10. 15:58
Másnál sem,hiszen lakcímkártya szerint van a felvétel:-)
48. 5e48d37001 (válaszként erre: 42. - Encsi77)
2012. jan. 10. 15:56
Érdekes-nem érdekes,nálunk ez a helyzet,elég kemény a vezető óvónő.
2012. jan. 10. 15:42

Én sem értem, hova viszik a gyerekeket.

Nálunk én viszem reggel a fiamat és apuka megy érte délután, mert én nem érnék oda.

Irodában dolgozom 8-16:20ig


Azért a gyerektársaság szerintem igenis kell ebben a korban, és a játszótér nem elég.

De ez az én véleményem.

46. vica66
2012. jan. 10. 14:47

Érdekes téma.

Mindenhol azt olvasom, hogy azért járnak a gyerekek óvodába, hogy tanuljanak, szocializálódjanak, stb. Szerintem eredetileg azért hozták létre az óvodát, hogy az anyák el tudjanak menni dolgozni - tehát megőrzésre. Csak később ruházták fel mindenféle "extra" funkcióval. Nem tudom, régen, amikor nem volt óvoda, meg az olyan országokban, ahol nincs, hogyan szocializálódtak, szocializálódnak a gyerekek? Tudom, sokan nem fognak egyetérteni velem, de ha tehettem volna, bizony, nem vittem volna óvodába a gyerkőceimet (bölcsibe pláne nem), legfeljebb a kötelező iskola előkészítőre. A gyerektársaságot másként is meg tudnám oldani, nem hiszem, hogy egy kisgyereknek arra van szüksége, hogy kora reggeltől "mikulásig" 20, vagy több másik gyerekkel legyen együtt, ha tetszik, ha nem. Hogy folyton beteg legyen - ez állandó probléma, többet vagyok otthon most is, mint amennyit dolgozni tudok emiatt, és bizony, félthetem az állásomat.

Mindezt azért írtam, mert ha gyesen lennék a kisebbikkel, nem vinném be egyáltalán a nagyot az óvodába, esetleg ha valamiért muszáj, akkor csak fél napra. Mert örülök, ha velem lehetnek a gyerekeim. Régen is megoldották az anyák, ma is meg lehetne. De ez nem jelenti, hogy elítélném, aki egész napra beviszi a gyermekét, ha neki így könnyebb.

Még egy apróság:

itt a fórumon is írják sokan, hogy fél 4, 4 körül már elviszik a gyerekeket a szülők (nem a gyesesek). Nem értem. Hol dolgoznak, hogy ilyen korán odaérnek? Nálunk is korán zár az óvoda, mert a többség ilyen korán el tudja vinni a gyerekét. De hogy hogyan, azt nem értem. Aki meg nem tud odaérni, mert 4-ig dolgozik, és nem helyben, az oldja meg. Hát nem könnyű...

Bocs, ha hosszú voltam, pedig a témaindító második feléhez még nem is szóltam. :-)

45. szabobabo (válaszként erre: 31. - Encsi77)
2012. jan. 10. 14:27

Nem vagyok óvónő, csak egy anya....és én magamnak szültem a gyerekemet, nem az államnak :) fejlesztés délelőtt van, nem 5 órakor, és nem is alvásidő után!!! ha hazaesek a munkából, szeretnék minél többet a gyerekemmel lenni, nem pedig még ezt-azt elintézni! és úgy látszik azért vannak még rajtam kívül olyan szülők, akik ezt szintén így érzik:)))

Igaz, nincs két gyerekem, hanem csak egy, de ha lenne is hazahoznám a nagyot, miért is ne tenném?!?Ő legyen lepasszintva az oviba,hogy én nyugodtan tudjak itthon babázni, esetleg pihenni?!

44. eb62d25e47 (válaszként erre: 40. - 5e48d37001)
2012. jan. 10. 13:51
Gondolom nem 3 kilométerre van tőletek,mondjuk egy másik faluban...
2012. jan. 10. 13:12

Én gyesen vagyok a kicsivel, aki most 2 éves szeptemberben megy oviban, a nagyobbik ősszel kezdte a kiscsoportot. Nálunk semmi kifogás nem volt az ottalvással kapcsolatban, sőt amikor egyszer családi okok miatt elhoztuk még az óvónő mondta, hogy nyugodtan aludjon itt a gyerek.

Én sem tudok korán menni érte, mert a kicsi 12 és 13 óra között fekszik le s olyan 15 óra után kel fel, de legtöbbször én költöm, akkor nyűgös lassan megy az öltözés és később érünk oda. Ha 16 óra körül érek oda legtöbbször már csak 2-3 gyerek van a csoportban.

Arról a szülőről, meg aki nem fizeti az étkezést az a véleményem, hogy nem tudjuk miért, de az óvónő ne adjon neki uzsonnát. Csak az a baj, hogy ezt nem teheti meg.

42. encsi77 (válaszként erre: 38. - 5e48d37001)
2012. jan. 10. 13:02
Ez érdekes. Anyósom óvónő volt és nálunk is felmerült ez a helyzet. Szerinte amennyiben felveszik az óvodába a gyereket, akkor nem szabhatják meg, hogy csak délelőtt viheted.
41. Timicicaanyuka (válaszként erre: 40. - 5e48d37001)
2012. jan. 10. 12:39
Az én fiam szeretett oviba járni, nem is kérte hogy elhozzam ebéd után. Az óvónők sem kérték. A pici akkor még 2- szer aludt naponta, biztos fel kellett volna ébreszteni. Így meg fél 4-kor felvettük a nagyot az iskolában, a középsőt meg az oviban. És mindenkinek jó volt.
40. 5e48d37001 (válaszként erre: 39. - Lencsy)
2012. jan. 10. 12:05

Én is hozom ebéd után. Még megmossa a fogát a többiekkel,meghallgatja a mesét ,és kihozzák hozzám:-)

Bennem sem merült fel,hogy egész napos legyen. Még emlékszem az ovis életemre,hogy engem vittek be elsőnek,és engem hoztak haza utolsónak.Persze muszáj volt ,mert dolgoztak,de nagyon rossz volt akkor nekem.

ÉN azt akarom,hogy jó emlékei legyenek az oviról:-)ÉS inkább vállalom ezt a hercehurcát.

MOt hazahozom,fél 4-re meg viszem vissza hittanra,holnap meg megint visszaviszem,mert 4-kor néptánc. Csak 4x járom meg az ovit:-))

39. Lencsy (válaszként erre: 38. - 5e48d37001)
2012. jan. 10. 11:54
Igen , valószínű , hogy itt a hely és a létszám is közrejátszik , hogy engedik e az ott alvást ! Nálam mondjuk a törvényre hivatkoztak, de nem is különösebben érdekelt , mert mindenképp hoztam volna őket délben , nekem így volt könnyebb !
38. 5e48d37001 (válaszként erre: 1. - Elszabadult hold)
2012. jan. 10. 11:45

Szia!

A mi ovinkban a vezető óvónő nem engedi ,hogy egész napos legyen azoknak a szülőknek a gyerekei,akik nem dolgoznak,mind a két szülőnek dolgoznia kell ahhoz,hogy ott aludjon a gyerek ,és egész napos lehessen.

EZ egy nagyvárosi ovi,ahová járunk.

37. Timicicaanyuka (válaszként erre: 25. - Aniko.k)
2012. jan. 10. 10:48
Én gyesen vagyok és tavaly a fiam ovis volt, egész nap volt, mint ahogy az iskolában is egész nap vannak.
36. Lencsy (válaszként erre: 35. - 668067a8f7)
2012. jan. 10. 10:37
Hát igen ..de sajnos nagy csoportba járni már kötelező ..és ha jár akkor fizetni is kell az ellátásért . Viszont ha nehéz anyagi körülmények közt él , bemehet az önkormányzathoz és a rendszeres nevelési támogatás összegét kérheti az oviba ..nálunk erre a megoldásra van egy konkrét ovi ahová olyan gyerekek járnak akik odakapják a támogatást és így a szülőknek nem kerül pénzbe hogy a gyerek napi háromszor ételt kap .
2012. jan. 10. 10:25

Érdekes téma. : ) Nos, szerintem a válasz a miértektől függ. Miért nem fizet az illető anyuka, ill. miért megy későn a másik?


Első szituáció:


A verzió: van egy pici baba, akinek bizony napirendje van, ahhoz is alkalmazkodnia kell az anyukának! Lehet, hogy pont úgy ébred a pici, igy jön ki a lépés.


B verzió: esetleg tényleg nem törődik anyuka a gyerekkel, vagy kényelmesebb igy neki


Második szituáció:


A verzió: nincs rá keret és szégyenli (sajnos a jelenlegi gazdasági helyzetben egyre több ilyen lesz)


B verzió szerint úgy gondolja anyuka, hogy mivel javarészt nem eszik ott a gyerek, akkor már nehogy ő fizessen.


Az A esetben maximálisan a szülő mellett vagyok, a B tipust pedig én is elitélem.


Esetleg beszélgetni kellene a szóban forgó anyukákkal, sokminden kiderülhet!

34. Lencsy (válaszként erre: 25. - Aniko.k)
2012. jan. 10. 10:23
Ugyan nekem már két éve nincs ovis gyermekem, de anno nekem is ezt mondták, mert a rendelet szerint a gyesen vagy gyeden otthon lévő anyukák gyermekei nem tartózkodhatnak 6 óránál tovább közintézményben !
33. Lencsy (válaszként erre: 1. - Elszabadult hold)
2012. jan. 10. 10:21

Mindig is voltak és lesznek olyan emberek akik kihasználják a helyzetet és a jó indulatot !

Nekem 3 közel egyidős gyermekem van , akik közül ha kettő már ovis volt akkor a kicsi még babakocsis komoly napirenddel , de az ovisokat délben mindig hazahoztam ! A napirendet úgy kell beállítani, hogy minden beleférjen a maga idejében ..ez egyáltalán nem ördöngösség csak szokás és szoktatás kérdése :) Aztán mikor a nagyok már sulisak voltak a kicsi meg ovis ..hát őt is hazahoztam délben és onnan mentünk a nagyokért a suliba ! Ez nálam sosem okozott gondot !

32. jozsi.38 (válaszként erre: 25. - Aniko.k)
2012. jan. 10. 10:19
érdeklődj utána önkormányzatnál vagy az óvodavezetőnél. ha egész napos volt nem vehetik félnaposra csak azért mert gyesen vagy elvileg
31. encsi77 (válaszként erre: 24. - Szabobabo)
2012. jan. 10. 09:31

Szerintem te vagy az a tipikus óvónő, akiről beszélünk. Akinek eszébe sem jut, hogy egy gyerek azért jár óvodába, hogy megtanuljon beilleszkedni a vele egykorúak közösségébe, hogy fejlesszék (amire egy GYES-en lévő anyukának nem mindig jut ideje), hogy megtanuljon szocializálódni.


Nem hiszem, hogy az anyukák akár az óvónővel, akár a saját gyerekükkel szórakozni akarnának. Szerinted a dolgozó szülők gyerekének nem lehet szüksége nagycsoportban nevtanra????? Csak a GYES-es szülők gyermekének??


Kérdem én, mennyivel lenne jobb a gyereknek, ha itthon lenne, anyuka mellette csinálná a házimunkát, foglalkozna a picivel vagy este csinálná a házimunkát és másnap hulla fáradtan állna neki foglalkozni a nagyobb gyerkőccel?


És igen, az óvónéninek nem mindegy, meddig van a gyerek, mert nem tud korábban hazamenni, ne adj isten, nem tud kimenni bagózni a többiekkel (legalábbis nálunk ez van!!!!).

30. eb62d25e47 (válaszként erre: 24. - Szabobabo)
2012. jan. 10. 09:19

Blablablabla!

Egy ovonő reggel 6-délután kettőig,vagy 10-6 ig ovónő.

Az a dolga ,hogy a gyerekekkel foglalkozzon,semmi több.

Ennyi a lényeg.

Lehet puffogni,fújjogni,becsmérelni szülőket,de felesleges.

Koncentráljon a munkájára inkább,mert az nem a szülők megnevelése.

29. gne2 (válaszként erre: 24. - Szabobabo)
2012. jan. 10. 09:19
Tudna mesélni sok szülő... Az óvónőkről ugyanannyi rosszat lehetne elmondani példaként, mint amit te a szülőkről gondolsz.
28. Liviaa (válaszként erre: 19. - Elszabadult hold)
2012. jan. 10. 09:17
Akkor sokan megnyugodhatunk! És az étkezést sem te fizeted, akkor miért foglalkozol akár több szelet kenyérrel, amit egy ovis megeszik?? Ez kicsinyes, rosszindulatu dolog!
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook