Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A gyerekkori fitymaszűkületet hogyan kezelik? fórum

A gyerekkori fitymaszűkületet hogyan kezelik? (tudásbázis kérdés)


1 2
8. Vikó 26 (válaszként erre: 2. - S.Nikolett1980)
2012. máj. 6. 09:29

2 éves a kisfiam!

Nálunk a körzeti gyerekorvos azt mondta fürdés után kicsit mindíg mozgassuk meg a bőrt,olyan 8 hónapos volt,mikor felrántotta Neki a doktornő,jól be is repedt a bőr még vérzett is Neki,aztán 1 évesen küldött minket a sebészetre,mert nem javult!

A sebész azt mondta várjunk két éves koráig és szerinte nem szabad piszkálni,mert berepedhet és a hegesedés miatt még jobban letapadhat!

Most két évesen még mindíg le van neki tapadva!

Elég borzasztó amit írtál!

2012. máj. 6. 09:27
nem gondolnám, hogy teljesen körül fogják metélni.
6. s.Nikolett1980 (válaszként erre: 3. - Vikó 26)
2012. máj. 6. 09:26
hát, szerintem az altatás jó ötlet, nekün a járással nem volt gond, a pisilés az viszont nagyon kemény lesz. vértezd fel magad. én akkor bőgtem, amikor nem látta. de azt mondom, hogy inkább most csináltastd meg nála, ne halogasd, mert legalább nem fog emlékezni rá. az is hallottam, hogy három éves koráig nem érdemes megcsináltatni. ezzel viszont a fentiek miatt nem értek egyet. a fiam nem emlékszik semmire, szerencsére. őt nem altatták, nekem kellett lefogni. még most is rosszul vagyok, ahogy eszembe jut. és tényleg csak három napig lesz gond utána. mi úgy csináltuk, hogy apa lefogta én meg lemostam a kamillával és utána bekentem neki. nem akarlak megrémíteni, de jobb, ha tudod mire számíts.
2012. máj. 6. 09:25
Jah, és neki teljesen körülmetélték!
2012. máj. 6. 09:24

Szia!


Tesómnak anno huszonévvel ezelőtt műtéttel oldották meg. A beavatkozás nem fáj, mert érzéstelenítve van, vagy altatásban. Szerintem fog tudni menni magától, azt viszont tudom, hogy az utána lévő napok borzalmasan fájdalmasak voltak... :(

Jobbulást a fiadnak! :)

2012. máj. 6. 09:21

Kisfiam 2 éves és nagyon le van tapadva a fütyije,hétfőn kell vinnem a sebészetre,tudni szeretném mire számítsak!

Hallottam olyat,hogy csak kis bemetszést ejtenek,meg olyat is,hogy szabályosan körülmetélik a gyereket és azt is,hogy az eljárást altatásban végzik!

Első sorban az érdekelne fájdalmas e a beavatkozás és talán hülye kérdés,de tud majd utánna járni a gyerek kényelmesen,vagy inkább szedjük elő és vigyük a babakocsit?

2012. máj. 6. 09:17
sajnos a fiamnál is volt. most hét éves. amikor megszületett azt mondták, hogy fürdésnél csak annyira húzzuk hátra, amennyire lemegy. sajnos ennek ellenére valami folyadék begyűlt alá és neki feltépte a doktornő. szörnyű volt!!!! három napig visítva pisilt utána. kamillávál kellett borogatni és kaptunk valami kenőcsöt is. nem tudom van e humánussabb módja. neked mennyi idős a fiad?
2012. máj. 6. 09:14
A gyerekkori fitymaszűkületet hogyan kezelik?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook