Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A gyerekem nem hajlandó rágni!!! fórum

A gyerekem nem hajlandó rágni!!! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
49. ibi75 (válaszként erre: 45. - D4464aaf8a)
2009. aug. 20. 14:24

én úgy gondolom, hogy a gyermekemnek még fontosabb a játék, mint az evés és ebből ered minden "oda nem figyelése".


legalábbis én most így látom


azért köszi a hozzászólást

2009. aug. 20. 10:43
...És bár az én Kisfiam már jól eszik azóta, de amit a drnéni, Aki psychiáter szakorvos írt, nagyon hatásos, hogy Valaki elkezd jóízűen falatozni a Családban, és erre reagálva a többieknek is megjön az étvágyuk, főleg a Gyermeknek...
2009. aug. 20. 10:31

Nem akartam ráijeszteni, de oda kell figyelni a dolgokra...


DE ha Ne adja Isten, soha sem kívánnám Neki, mégis, akkor is minden Autizmus más-,és más...


De ismétlem, soha sem kívánnék ilyet SENKInek, mert nagyon is tudom, hogy mit kell átélni az ilyen sorsú Szülőknek...


De attól még oda kell figyelni minden olyan jelre, ami bárminek lehet a "jegye"...

46. milka74 (válaszként erre: 45. - D4464aaf8a)
2009. aug. 20. 07:44
Ha egy gyerek nem rág,már autista?Ha nem akartad megijeszteni miért tetted?Ebből az egyből megállapítható?
2009. aug. 20. 00:47

Nekem is anno... mindent le kellett turmixolni, és alig akart enni, semmit nem volt hajlandó rágni...


Valamint bizonyos színű, és állagú ételeket egyáltalán nem...

Aztán szép lassan jöttek az Autizmus jegyei egymás után, de ezt az Esőember fórumban bármelyik sorstárs meg tudná erősíteni, hogy igen, de akár írd be a Google-ba, hogy Autizmus, és próbálj utánna olvasni, hogy mi is az, milyen jegyei vannak, ugyanis minden Autizmus más-, és más...


Az enéym pervazív fejlődési zavarú(az egész szeméyliséget átható) Autista, az én Kisfiam az Autizmus összes jegyével rendelkezik...

Mind a zseniális tudástól a súlyos dühöngésig, az ön-, és közveszélyes viselkedészavarával együtt...


De nem szeretnélek megijeszteni sem...

44. d4464aaf8a (válaszként erre: 1. - Ibi75)
2009. aug. 20. 00:41

Szia!!


Hááát én nem karlak elkeserítgeni, de nézz be az Autizmus, Naná hogy Esőember című fórumra, de elég,ha beírod azt, hogy Esőember...


SAjna az Autizmus egyik speciális jegye, hogy nem rág, nem akarja használni a fogait, és mindent kidobál a kezéből...

43. 8e8c2f0ee9 (válaszként erre: 32. - Drnéni)
2009. aug. 19. 16:01

Nagyon tetszik amit írsz, és nagyon igazat is adok neked. Nem szabad rágörcsölni, nem szabad erőltetni, és akkor menni fog. Én soha nem aggódtam, hogy összekeni magát az étellel, vagy leönti magát vízzel. Egy évesen már csak ugy volt hajlandó megenni az ételt, ahogyan mi is esszük: darabosan. Egyesül ivott is már akkor pohárból. Igaz gyakran átöltöztünk utána. Most 16 hónapos, önállóan eszik villával, a kanálról még leborítja az ételt, ezért két kézzel is fogja, hogy célba érjen :) Inni pohárból iszik: leveszi az asztalról, és nem borul sehová a víz. Amikor lehetett adtam neki kölesgolyót a kezébe, nem féltem, hogy félrenyeli, kapott kiflit, sárgarépát, krumplit, zöldségeket, almát, sokmindent darabolva. Meg kell tanulniuk a rágás folyamatát valahogy. A tv-t mi egyébként is tiltjuk tőle, nem kell az még neki, csak romlik a szeme, romlik a képzelőereje, stb...


Drukkolok, hogy mielőbb sikerrel egyen a kislányod egyedül!

42. holorka (válaszként erre: 41. - C69ff6d3e9)
2009. aug. 19. 15:32
nagyon egyetértek !!!
41. c69ff6d3e9 (válaszként erre: 38. - Ibi75)
2009. aug. 19. 15:28
amúgy meg ha engem is etetnének, én sem ennék egyedül mert kényelmes:)
40. c69ff6d3e9 (válaszként erre: 38. - Ibi75)
2009. aug. 19. 15:27
akkor csak azt tudod tenni ha nem hajlandó egyedül enni akkor egyszerűen ne egyen.Ne félj rá viszi a kényszer.Vagy most próbálsz egy hirtelen fordulatot venni vagy várhatsz de később ez rosszabb lesz
2009. aug. 19. 15:26
Hát én hagynám egy kicsit önállósodni. Már nagylány, nem csecsemő. :)
38. ibi75 (válaszként erre: 32. - Drnéni)
2009. aug. 19. 15:24

Igen, a tévézés egyértelműen figyelemelterelés. Ilyenkor bármit képes megenni és ilyenkor én is nyugodt vagyok, hogy tele a poci. Azt is tudom, hogy ez rossz, le kell róla szoknia (szoknom).


Igen, még etetem. Ő nem hajlandó egyedül enni. Amint írtam, engem ugyan etetne, de az csak játékból van 1-2 kanál erejéig. Azért nem idegeskedtem még ezen, hogy egyedül nem eszik, mert az ismerőseim között a hasonló korú gyerekek sem esznek önállóan, de ezek szerint már ideje lenne.


Ha mi eszünk, teljesen hidegen hagyja. Bármivel megkínálom elfordul, elszalad, eldobja.


Az étkezés maga még nem érdekli, mert ő nem ér rá ilyesmire, neki fontosabb dolgai vannak :)

2009. aug. 19. 15:20
Étkezésekkor pedig kevés ételt kell a tányérra tenni, és hagyni, hogy egyedül próbálkozzon. Magára is lehet hagyni pár pillanatra. Az ilyen korú gyerekek szeretnek mindent kézbe venni, és ezt hagyni kell, nem baj ha eleinte játszik. Persze nem órákig, hanem 5-10-15 percig.
36. c69ff6d3e9 (válaszként erre: 32. - Drnéni)
2009. aug. 19. 15:20

Nálunk egy-két évesen már tudták mondani hogy enni, vagy hami kell.

Mindig kivártam hogy ha reggel felkelnek hogy éhesek legyenek.Nem én határoztam meg nekik hogy 8 órakor enni kell.Sosem akkor akartak enni mikor én mondtam.Nem érdekelt, leültem kajálni, és mikor látták hogy eszem csak kellett nekik is.

Ha pedig olyan kaja volt pl.ebédre ami nem ízlett, egyszerűen elraktam, hogy majd eszik ha éhes lesz.Így is lett.Sosem csináltam ügyet a kajálásból.Mert ha erőltetem csak idegbajsak lesznek a kaja hallatára.Nem is volt gond az étkezésükkel.

2009. aug. 19. 15:17
Hát akkor etessen. Lássa azt, hogy örömmel eszel. És ha ő nem hagyja, hogy te ezt viszonozd, akkor egyszerűen hagyd ott neki az ételt, hogy majd ha egyedül játszik hátha kipróbálja.
34. ibi75 (válaszként erre: 31. - Holorka)
2009. aug. 19. 15:16
igen, erre rájöttem :(
33. ibi75 (válaszként erre: 30. - Holorka)
2009. aug. 19. 15:15
próbáltam már, de ilyenkor csak ő akar engem etetni.
2009. aug. 19. 15:13

Szerintem az evési szokások normalizálása az egyetlen járható út. Ez nálunk is bevált, igaz, nálunk nem volt ilyen durva a helyzet. Hidd el, egy egészséges gyerek nem fog kaja mellett éhen veszni. Én azzal kezdeném, hogy a tévénézést megszüntetném: csal eltereli a figyelmét, és nem érdekli az étkezés, ami pedig jó móka. Másodsorban: nem tudom, eteted-e még, de ha igen, azonnal hagyd abba. 22 hőnapos, már mindent megért, és képes önállóan enni. A tukmálás nem ér semmit, ha nem akar, úgyse eszik.

Az étkezéseknek jól körülírt eseményeknek kell lenniük: terítés (anyának és babának is, baba segíthet), asztalhoz ülés, és mindenki a saját tányérjából eszik. Ha valaki befejezte, felállhat, de következő étkezésig nincs semmilyen kaja. (Minthogy egy ekkora gyereknek 5x kell étkeznie, úgysincs messze a következő étkezés.) Egy ekkora gyerek már megérti, hogy várnia kell.

1 napig biztos nehéz lenne, ha így csinálnád, de biztosra veszem, hogy második napra megértené az új rendszert, és élvezné az önállóságot. Egyszer nyugodtan leteheted evés nélkül, mire felébred, biztos megéhezik. Semmi baja nem lesz.


Az én lányom (most 28 hós) nagyon dacos, ha hívom enni, tuti azt mondja, hogy nincs kedve, vagy ideje, vagy nem éhes. Viszont ha megterítek, és leülök jóízűen enni, 1 percen belül ő is akar. De nem próbálom meg trükkökkel odaédesgetni, hogy "hmmm, de finom", meg ilyesmi, úgyis átlátna a szitán. A lényeg, hogy az étkezés vonzó, jókedvű közös tevékenység legyen, amiben megmutathatja, milyen önálló és ügyes; ne könyörgés, tukmálás meg sértődés.

2009. aug. 19. 15:10
De ne legyél rágörcsölve arra, hogy ő is egyen. Mert megérzi.
2009. aug. 19. 15:09

Ibi,


én mindenesetre kipróbálnék egy játékot. Mivel lányod van gondolom szeret főzőcskézni, babázni. Egy ilyen játék alkalmával játszanám azt vele, hogy főzzünk a babáknak ebédet, és etessük meg őket, és együnk mi magunk is. Először csak láthatatlan ételt. És ha ez már megy - vagyis hogy kanalat vesz a kezébe és legalább úgy csinál mintha enne - becsempésznék egy kis kiflit, vagy babapiskótát is a játékba. Megkínálnám vele a babákat, én is megkóstolnám és bíztatnám a kislányt, hogy ő is etesse meg a babákat.

Közben majszolgatnék.

És talán egy idő után ő is kíváncsi lenne arra, hogy mit is esznek a babák.

De persze ezt fokozatosan kell.

29. c69ff6d3e9 (válaszként erre: 26. - Holorka)
2009. aug. 19. 15:03
nálunk a fiam volt bölcsis,és 20 gyerekkel voltak együtt egy csoportba asszem 3 gondozónővel.De tény hogy a legkissebb gyeerek 1 éves se volt így inkább az ilyen kicsikkel foglalkoztak jobban, mert hát azért több foglalkozást igényelt mint egy 2 éves.
28. c69ff6d3e9 (válaszként erre: 24. - Holorka)
2009. aug. 19. 15:01
Nálunk sem ettek reggel otthon mert reggel 7-re jár az uram melóba, én meg hajnali 5-re.Ott reggeliztek, mert már 6 után ott voltak az oviba,és hát reggel 6-kor még nem voltak éhesek.
27. mmacus (válaszként erre: 23. - Ibi75)
2009. aug. 19. 15:00
Úgy gondolom, nálunk az volt a baj, hogy egy idő után minden az ő evése (nem evése) körül forgott. Ott nem volt akkora téma, többi gyerkőc evett, ő is.
26. holorka (válaszként erre: 25. - C69ff6d3e9)
2009. aug. 19. 14:59
bölcsiben nincs annyi gyerek, és több a felnőtt is mint az oviban
25. c69ff6d3e9 (válaszként erre: 23. - Ibi75)
2009. aug. 19. 14:58
Nem foglalkoznának vele, mert rajta kívül 20 gyerekkel kell foglalkozni.Bevennék,aztán majd megtanulna.A kényszer nagy úr:)
2009. aug. 19. 14:57
Ez azért van, mert az oviban kénytelen enni. Hiszen van olyan gyerek, aki reggel nem kap enni otthon, úgy megy oviba, és bizony legkésőbb délre megéhezik. Bár már láttam olyat is, akit anyuka úgy elkényeztet, hogy egész nap nem eszik az oviban, aztán otthon bepótolja, mivelhogy csak 4-5 dolgot eszik meg.
23. ibi75 (válaszként erre: 20. - Mmacus)
2009. aug. 19. 14:57

:D


Nem tudom, hogy bölcsibe felvennék -e így, de nem akarjuk beadni. Azt sem tudom, hogy ott foglalkoznának -e vele, hogy nem hajlandó enni.

22. c69ff6d3e9 (válaszként erre: 20. - Mmacus)
2009. aug. 19. 14:54

Az biztos hogy nagyon sok gyerek igazán a közösségbe tanul meg enni, mert ott muszáj, és hát látják hogy a másik is eszik, így az a gyerek is eszik aki otthon nem evett.

Érdekes amúgy

2009. aug. 19. 14:53
Én nem várnék az óvodáig. Hiszen egy ekkora gyereknek kell a rágás ahhoz, hogy a szájizmai, fogai erősödjenek. És ez akár a beszédre is kihathat.
20. mmacus
2009. aug. 19. 14:51
Az én fiam is csak tévé, mese, éneklés stb kísérettel volt hajlandó enni, és olyan szinten nem rágott, hogy volt amikor délutáni alvás után köpte ki, amit addig tartalékolt a szájában, nem rágta meg, nem nyelte le. Nálunk a bölcsi volt a megoldás, többi gyerek között megváltozott. Olyannyira jó étvágya lett, hogy 22 évesen 197 cm, 90 kg.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook