Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A GYED alatt összegyűlt szabadságok hány százalékával rendelkezik a munkáltató? fórum

A GYED alatt összegyűlt szabadságok hány százalékával rendelkezik a munkáltató? (tudásbázis kérdés)


1 2
2009. júl. 2. 14:17

Sziasztok.

Lehet butát kérdezek, de azért felteszem.:)

Gyed után ha visszamegyek dolgozni, akkor a kiadott szabadság fizetett, vagy fizetetlen?

2009. ápr. 16. 18:18
Nekem szabadsággal kellett kezdenem és az összes felgyűlt szabit le kellett töltenem.
2009. febr. 13. 13:05
Tudomásom szerint teljes szabadság jár.
2008. dec. 17. 20:03
Van-e olyan jogszabály, hogy maximum 2 hét nyári szabadságot lehet egyszerre kivenni. Hármat semmi esetre sem?
24. vera69 (válaszként erre: 22. - Júlia*)
2008. nov. 24. 06:25

Szia

Igen addig megszakítják és Újra számolják nem szeretik de jár.

23. Júlia* (válaszként erre: 19. - Edek)
2008. nov. 23. 16:18

Teljes szabadság jár.


Nagy általánosságban a visszatérés előtt kell kiadni.

22. Júlia* (válaszként erre: 17. - Vera69)
2008. nov. 23. 16:17

Vagy az egyik, vagy a másik.


Szabadságot meg kell szakítani, ha betegállomány lép fel.

21. win (válaszként erre: 19. - Edek)
2008. nov. 23. 16:10

Hogy érted, hogy teljes szabadság?


A gyed idejére az életkorodnak megfelelő szabadság jár. Mivel a gyed első évére jár, ezért az egy évi szabadságodnak felel meg (plusz a többi...).

20. Agines
2008. nov. 23. 13:54
Szabi a gyed első évére jár.
19. edek (válaszként erre: 18. - Icus)
2008. nov. 17. 12:27

Köszi,mostmár rájöttem,miért 1 nap az egy nap.

Csak azt szeretném tudni még,h. a Gyed idejére a teljes szabadság jár-e,vagy nem..

18. Icus (válaszként erre: 15. - Edek)
2008. nov. 17. 12:17
Én úgy tudom legalábbis nekem így van, hogy 2nap/gyerek:) A gyerek 16 éves koráig. A fiam februárban töltötte a 16 évet, de őrá is megkaptam még az idén a 2 napot:) De,hogy GYES alatt is jár-e ? Szerintem nem. Ez csak munkaidő alatt jár, szerintem:) Hiszen a GYes és a GYED is szabadság
17. vera69
2008. nov. 17. 06:40

Sziasztok

És azt tudtátok, hogy a gyes után kivett szabadság idején is jár táppénz.

16. Agines
2008. nov. 16. 07:31
Ha nem veszed ki a felgyűlt szabid.....akkor az nem veszik el....:) általában az a protokoll, hogy a szabadság kiadásával kezdődik meg a visszatérés ( hogy ne legyen felgyűlt sok nap szabid), de ettől el lehet térni...ezt a munkáltató-munkavállaló egyezteti..pld, ha épp indul egy tréning, ami szükséges a munkádhoz és ritkán indítják, akkor nem mondják azt, hogy menj el szabira, mert után friss tudás hiányában nem tudnak veled mit kezdeni...olyan, hogy elveszik valami, olyan nincs, mert az Neked jár és akkor direkt erre játszanának a cégek, hogy ne kelljen ki vagy megfizetni
15. edek
2008. nov. 14. 22:43

Sziasztok!

Munkáltatóm kiszámolta gyes/gyed után járó szabijaimat.Több napra számítottam,de elolvastam a hozzászólásokat,és kicsit így már jobban értem miért ennyi lett.DE a gyermekeim után járó pótszabadság,csak egy nap,ami 7 nap lenne a három lurkóra.Ezt nem értem.Valaki esetleg tudja,h. miért csak egy?

14. Icus (válaszként erre: 13. - Icus)
2008. nov. 4. 14:08
Látom már Win közben válaszolt, neki is feltűnt a keveredés:)
13. Icus
2008. nov. 4. 14:07

A feltett kérdésedre, azt kell mondani, hogy az összes szabit ki kell venned rögtön.


Viszont a 3. pontban már teljesen másról beszélsz!:( Ott az a problémád, hogy kevés szabit számoltak el. Ezt pedig tényleg a könyvelővel kell megbeszélned.


ha törvény szerint pl. 20 nap jár azt rögtön ki kell venned, különben elveszik a szabadság. Ezt nem lehet később kivenni:( Én is amikor elkezdtem dolgozni, kérték kezdjek azonnal, de a naplóba szabit írtak. Megkérdezték, hogy lecsúsztatom vagy kifizessék-e?

12. win (válaszként erre: 4. - Lengyelnehajni)
2008. nov. 4. 13:58

Itt félreértés van. A szabadságod számát törvény állapítja meg. A munkáltató csak annyiban rendelkezik vele, hogy nem akkor veszed ki az összeset, amikor akarod.

De a törvényben meghatározott mennyiségű szabadságodat ki kell adnia.


A terhesség, szülés, gyermeknevelés idejére járó szabik, úgy alakulnak, hogy ha szülés előtt táppénzen voltál, akkor arra az időszakra is jár időarányosan, jár a tgyás idejére (szintén időarányosan) és a gyed első évére.


Ha nem voltál táppénzen, akkor kb. 32 napod lehet. (Nem pontosan számoltam, csak nagyjából!)

11. Icus
2008. nov. 4. 13:51
Mennyi szabit kaptál, hogy kevesled? De, egyébként ha nem értesz vele egyet vissza kell menni a könyvelőhöz és elmondja, hogy hogy van :) Viszont ha nem veszed ki a szabit amit adnak, akkor elveszik. Egy napot sem szabad dolgozni, mindjárt szabival kell kezdeni.
2008. nov. 4. 13:49
Semennyivel nem rendelkezik, köteles kiadni, miután visszamentél dolgozni.
9. krizsanevi (válaszként erre: 7. - Lengyelnehajni)
2008. nov. 4. 13:38
De jár, tgyás+1 évig
2008. nov. 4. 13:35
ját=jár
7. lengyelnehajni (válaszként erre: 5. - Krizsanevi)
2008. nov. 4. 13:35
Ezt nem értem,hogy hogy egy évig?A tgyásra nem ját szabi?
2008. nov. 4. 13:34
28 éves kortól 22 nap rendes szabi jár.
5. krizsanevi (válaszként erre: 4. - Lengyelnehajni)
2008. nov. 4. 13:33
Szabadság csak a tgyás letelte után 1 évig jár.
2008. nov. 4. 13:27
Bent voltam a munkahelyemen és szerintem kevés szabit számolt ki a könyvelő.Ezért kérdezem azt,hogy amíg a kicsivel itthon vagyok ,azalatt a két év alatt összegyűlt szabikból rendelkezik e munkáltató valamennyivel.Ha egyszer a rendes dolgozó ember xnap szabadságával a munkáltató rendelkezik.
3. win
2008. nov. 4. 13:15

Szerintem kérdezz kicsit konkrétabban. Az általános szabály szerint (szerintem), mivel ez az évi rendes szabadság, csak nem volt lehetősége a munkavállalónak kivenni.

A gyakorlat az, hogy a munkába állást a szabadság kivételével kezdi a munkavállaló.


A +1 nap nem a betöltött kortól, hanem abban az évben már jár, amikor a munkavállaló eléri a korhatárt. Tehát pl. ha 2008. december 10-én leszel 28 éves, akkor 2008 év elején már a +1 nappal kell számolni a szabadságokat.

2008. nov. 4. 13:07
Ja és még egy kérdésem lenne.Jól tudom,hogy betöltött 28 éves kortól + 1 nap szabi jár,és akkor az 21 nap?
2008. nov. 4. 13:05
A gyed alatti összegyűlt szabadságok hány százalékával rendelkezik a munkáltató?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook