Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » A fokhagyma tényleg tisztítja a vért? fórum

A fokhagyma tényleg tisztítja a vért? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2006. szept. 28. 16:00
lehet!ki tudja
2006. szept. 2. 21:38

Egy USA-beli egyetemen, 8 eve erdekes kiserletet csinaltak a fokhagymaval; egy laboratoriumi uvegedenykebe feher egerektol szarmazo rakos;ill. egeszseges cellakat helyeztek, majd racsopogtettek koncentralt fokhagyma olajat.Az orvosok nem hittek a szemuknek 5 perc mulva; az olaj elpusztitotta a rakos sejtet, mig az egeszsegeset " figyelmen kivul " hagyta.Hat, szerintem ez mar bizonyit valamit...

nem gondoljatok?

2006. szept. 2. 21:27

Az elso Vilaghaboruban a szanitecok fokhagymat hasznaltak, akkor meg nem volt antibiutikum. Igen nagy sikerrel gyogyitottak a betegeket, kesobb is, addig amig a szinre lepett Dr. Fleming, 1939-ben, aki felfedezte a pennicillint. Azota konnyebb, foleg a tudogyulladasban szenvedoknek.

Az a baj, hogy csak bakterialis eredetu betegsegekre lehet hasznalni, de meg igy is nagy haladas volt.Visszaterve a fokhagymara, meg annyit, hogy mertektelen fogyasztasa eletveszelyes verhigulast idezhet elo. Tehat a napi biztonsagos adag 5 gerezd, nem tobb.

A kinaiak rutinszeruen megeszik a napi 5 gerezdet, es az atlageletkoruk 87 ev. Lehet benne valami...Sziasztok es vigyazzatok magatokra!:))))

2006. aug. 25. 15:47
Igen tisztítja a ért. Napi pár gerezdet én is fogyasztok. Kell és jó a szervezetnek.
11. mikormarta (válaszként erre: 7. - Bea533)
2006. aug. 24. 12:05
Vodka kapszulát nem lehet kapni? Nem szeretem az alkoholt.
2006. júl. 30. 01:17
Én nagyon szeretm a fokhagymát, és ha nem is minden nap eszek nyersen, de akkor legalább kapszulában is beveszem :)
2006. júl. 27. 11:35
Igen, nagyon is tisztítja a vért. Napi 3-4 gerezd elfogyasztása ajánlott. Aki nem bírja az íze és a szaga miatt, azoknak már készült pár különfajta készítmény, pl. a fokhagyma kapszula. Ennek se íze, se bűze. Én mkinek ajánlom a fokhagyma fogyasztását.
2006. júl. 26. 10:13

A következő kúrát találtam fokhagymás vértisztításra. Állítólag nagyon hatékony érelmeszesedésre.

Fokhagymakúra:

33 dkg megtisztított fokhagymát fokhagymaprésben szétnyomunk, majd 10 napig áztatjuk 3 dl, 96%-os, gyógyszertárban kapható etilalkoholban, lezárt üvegben. Közben naponta egyszer fellötyköljük, hogy a fokhagyma hatóanyagainak kioldódását ezzel is serkentsük. Ezt követően a pépet tiszta ruhán vagy gézlapon átszűrjük üvegbe. A nyert folyadék tömény, ragacsos fokhagymakivonat.

Adagolása: mindig evés előtt kell meginni, kevés tejben, gyümölcslében vagy vízben elkeverve:

Reggel Délben Este

1. nap:1 csep 2 csepp 3 csepp

2. nap:4 csepp 5 csepp 6 csepp

3. nap:7 csepp 8 csepp 9 csepp

4. nap:10 csepp 11 csepp 12 csepp

5. nap:13 csepp 14 csepp 15 csepp

6. nap:15 csepp 14 csepp 13 csepp

7. nap:12 csepp 11 csepp 10 csepp

8. nap:9 csepp 8 csepp 7 csepp

9. nap:6 csepp 5 csepp 4 csepp

10. nap:3 csepp 2 csepp 1 csepp

11. naptól: napi 3 x 25 csepp, amíg a folyadék el nem fogy.

2006. júl. 1. 22:45
A fokhagyma a hosszu élet titka ezt már őseink is tudták csak mi a az erős szaga véget nem fogyasztjuk.Peddig ha naponta 2-kávéskanál őssze tőrt fokhagymát kicsi vodkával fogyasztanánk nagyon jó lenne.A fokhagyma csőkkenti a vérnyomást -a vodka pedig élénkiti a vérkeringését.A fokhagymának baktériumőlő hatása is vanA kaukázusi népek hosszu életüek egyik oka az hogy mindenhez nagy mennyiségü fokhagymát fogyasztanak.Ha valaki a szaga véget nem szereti lehet kapni gyöngykapszulába a minek nincs szaga,
2006. júl. 1. 12:17

Halihó!

A kínaiak mindenféle gyógykészítményhez és kenőcshöz használják a fokhagymát.

Nagyon jó vér tisztító és csökkenti a koleszterinszintet, illetve erősíti az immunrendszert (télen nagyon jó megfázás ellen).

5. szamocinka (válaszként erre: 4. - Ördög)
2006. júl. 1. 10:12

Erre valók a különféle fokhagyma-készítmények, pl. drazsé formájában. Azoknak nincs ez a kellemetlen utóhatásuk.

Biztos, hogy nagyon jó. Egyszer összeszedtem egy kis szalmonellát valahol, az orvos a gyógyszerek mellé fokhagymagerezdek elfogyasztását jevesolta napi többszöri rendszerességgel. Tehát orvosilag is elismert.

2006. júl. 1. 09:13
én is úgy vélem, hogy a fokhagyma nagyon jó méregtelenítő, és egyben nagyon hatásos antibiotikum!!! :) Csak ne lenne annyira büdi (főleg, amikor én éppen nem ehetem)! Ti hogyan vagytok vele, nektek is fokhagymaevés után állandóan visszabüffőg?
2006. júl. 1. 08:10
Szerintem igen tisztitja az ereket és antioxidánsok vannak venne.
2006. jún. 30. 21:50
Szerintem igen, és roppant egészséges.
2006. jún. 30. 21:49
Szerintetek a fokhagyma tényleg tisztitja a vért?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook