Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A fogamzásgátló tabletta veszélyei fórum

A fogamzásgátló tabletta veszélyei (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A fogamzásgátló tabletta veszélyei

2010. aug. 17. 22:11

Szia! Sajnálom amin keresztül kellett mennetek!

Én is ugyanebben a cipőben jártam, csak nekem 4 év utána járás volt mire kiderül mi a bajom, + 40 kg-val "gazdagabb" lettem..... az első hónap Metforminos kezelés után terhes lettem és ma már 8 és fél hónapos a kislányom!

A kilókkal még szenvedek, de csak legyűröm már őket.

Soha többé nem fogok gyógyszert szedni, kemény lecke volt ez nekem.

Boldog babavárást.

104. *Murmi* (válaszként erre: 103. - Annadi)
2010. aug. 17. 20:35
Köszönöm szépen, aranyos vagy! Én is hasonló jókat kívánok Neked!
103. annadi (válaszként erre: 102. - *Murmi*)
2010. aug. 17. 18:47

Szivesen.

Neked is mielőbbi babásodást kívánok :)

Remélem hamar helyreáll a szervezeted.

102. *Murmi* (válaszként erre: 97. - Annadi)
2010. aug. 17. 18:21

Köszönöm h leírtad!

nekem ennél jóval alacsonyabbak voltak az értékek, gondolom akkor mi még időben elcsíptük a problémát... egy "vetélésem" nekem is volt tavaly, de Ő még annyira pici volt h nem is láttuk uh-n, csak a vérvétel bizonyította h itt volt velem :(

101. annadi (válaszként erre: 100. - Titánia83)
2010. aug. 17. 17:58

Én is köszönöm a jó kívánságaidat!:)

Neked is szép napot és mielőbbi babásodást!

100. Titánia83 (válaszként erre: 63. - Annadi)
2010. aug. 17. 17:45

Nagyon szépen köszönöm!

De jó, hogy már ott a pocilakód! Jó egészséget és sok boldogságot kívánok Nektek!


Én sem ítélem el a tabletta szedőket, mert mindenkinek a saját választása ez. De ajánlani senkinek nem ajánlanám, ha engem kérdeznének.


Szép napot!

99. nilena (válaszként erre: 98. - Annadi)
2010. aug. 17. 17:22
Orvosváltás lesz, valószínűleg a jövőhéten megyek vissza a régi dokihoz, aki anno felírta a gyógyszert, ő jó volt.
98. annadi (válaszként erre: 96. - Nilena)
2010. aug. 17. 16:44

Szerintem persze magán vélemény tuti nem jó ez a bogyó amit szedsz.

Szúr a mellkasod?Ez durva.Nekem ilyen fojtogató ézéssel kezdődött a pajzsmirigy problémám.

Mindenképp válts vagy gyógyszert vagy orvost.

97. annadi (válaszként erre: 95. - *Murmi*)
2010. aug. 17. 16:41

Szia!

A TSH-m 8,9 volt mikor kiderült, hogy rossz, 6, 22 vel lettem először terehes(ő meghalt)

Terhesség után volt 0,3 is és utána 10,9.Szóval összevissza ugrált. De most 1,74:) egy évig tartott mire normális lett, de ez is emberfüggő.

Anti TPO vmi 900vmennyi nagyon magas :( + az anti másik is.Szóval autoimmun.

Az IR terhelés előtt 13 utána 38 lett azt hiszem.

De azzal terhesen szerencsére nincs tennivaló, csak ne egyek cukrot.

Nekem az IR gyógyszertől voltak rosszulléteim sajnos.

96. nilena (válaszként erre: 94. - Annadi)
2010. aug. 17. 16:34

Az a vicc, hogy én sem ettem sokat. Azelőtt teljes nyugalommal bevághattam éjjel is egy tepsi süteményt, meg sem látszott rajtam. Most meg azt is meg kell gondolnom, hogy reggelire egyek-e péksüteményt, vagy inkább gyümölcsözzek, mert minden kihat a súlyomra.


De pl. azt is meséltem a nőgyógyászomnak, hogy pár hónapja időnként szúr a mellkasom (20 évesen!!!), lehet-e ez a gyógyszer hatása? Mi volt a válasz? " Ez teljesen természetes, ne aggódjon"


Hát kösz!

95. *Murmi* (válaszként erre: 1. - Annadi)
2010. aug. 17. 16:33

Szia!

Nekem is hasonló a történetem, most nem írnám le, megkérdezhetem milyenek voltak az eredményeid? TSH, antiTPO és az inzulin?

Én 5 hónapja szedek gyógyszert az IR-re és 7 hónapja diétázom, a pm-re pedig 2 hónapja kaptam gyógyszert, kíváncsi vagyok mire számíthatok! köszi előre is :)

94. annadi (válaszként erre: 91. - Nilena)
2010. aug. 17. 16:25

Mikor legutóbb vettem kb másfél éve 8-9 ezer volt a háromhavi.

És a hízás nem természetes, persze jön a hülye duma, hogy sokat eszik az ember, ez baromság.

Nem ettem többet én is 20 kg-ot híztam csak nem félév alatt az nagyon drasztikus.

93. annadi (válaszként erre: 85. - Bucóka20)
2010. aug. 17. 16:23

Benne van a pakliban az elhízás is. Mint nálam, de a hormonrendszerem helyreállításával az is megoldódott.

Mindenképp fontold meg a dolgot, én a mai fejemmel már nem szedném, de a jövőre nézve nem is fogom.

92. Bucóka20 (válaszként erre: 88. - Ella89)
2010. aug. 17. 16:19

Köszönöm a segítséget.

Hamarosan elmegyek akkor nőgyógyászhoz,hogy kivizsgáljon.A többit meg majd még meglátom.:)


Köszönöm mindenkinek a segítséget.

91. nilena
2010. aug. 17. 16:17

Nekem a nőgyógyászom sosem vizsgálja meg a mellem, de szinte semmi mást sem. Bármit mondok neki, azt mondja, "ez így természetes, ne aggódjon".

Szerinte majd 20 kiló hízás is természetes fél év alatt.


Egyébként kb. mennyiért veszitek a gyógyszert? Mert az enyém majdnem 8000 3 hónapra, de azt mondta a doki, mikor fiatalabb voltam, hogy ez zavar be legkevésbé a szervezetemnek.

90. makrai.lilla (válaszként erre: 89. - Ella89)
2010. aug. 17. 16:16
ha nem lenne mellékhatás akkor sem szedném
89. Ella89 (válaszként erre: 87. - Makrai.lilla)
2010. aug. 17. 16:13

Nekem gyakran nézi a férjem, mert én sem merem magamnak megnézni, nehogy csomó legyen benne.


A nőgyógyászom évente 1X vizsgálja meg a melleimet, amikor leveszi a citológiára a kenetet. Nem volt a családban mellrákos (másmilyen sem, csak távoli), pedig szinte mindenki fogamzásgátlót szed.

88. Ella89 (válaszként erre: 85. - Bucóka20)
2010. aug. 17. 16:12

Nekem egyértelműen javított, még a pórusaim is összehúzódtak, nem voltak se pattanásaim, sem mitesszereim.


Hízni pont akkor híztam, amikor abbahagytam, pedig sose fogtam vissza magam evés tekintetében. :) De mindenki másképp reagál a gyógyszerre, van akinek a libidója is csökken. Nekem csak pozitív tapasztalataim vannak, ami korántsem jelenti azt, hogy mindenkinek meg fog felelni ez a tabi! Sőt, valakinek egyik sem jön be.


Tényleg Neked kell eldöntened a vizsgálatok után. Ha pedig úgy döntesz, hogy szeded és valami nem passzol (pl. ha pecsételő vérzésed lesz tőle és nem múlik el a 3. ciklusban sem), akkor vagy gyógyszert kell váltani vagy leállni vele.

2010. aug. 17. 16:10
én ugy hallottam akinek mensi bajai vannak annak nem ártana a mellét is megnézetni,mert összefügg.én sosem tapiztam magam,orvos is talan egyszer.nemtudom kéne félnem de a mellem sosem lett nézve....
86. Ella89 (válaszként erre: 83. - Makrai.lilla)
2010. aug. 17. 16:08
Ez tényleg az. Nekem soha nem volt rendszeres, sok terhességi tesztet kellett csinálnom, mert azt hittem, nem voltunk elég óvatosak. Csak 18 éves koromra derült ki a PCOS.
2010. aug. 17. 16:08

Ella89,az elhízással kapcsolatosan vannak -félelmeim-,mivel így sem vagyok egy nádszálvékony,nem szeretnék még plussz tízen-húszon kilókat.

Persze tudom,hogy én döntöm el,csak kíváncsi vagyok,hogy másnak voltak e az arcbőrével problémák és javultak-e?!


De ahogy olvasom annadi hozzászólását,javított az arcbőrén.És igen mivel még sose szedtem fogamzásgátlót kíváncsi voltam,hogy javasolt-e előtte vizsgálat?!


Nekem 2 fajta gyógyszert írt fel egy lapra a bőrgyógyász,az egyik talán pont a Diane.

84. nilena
2010. aug. 17. 16:07

Én 15 évesen kezdtem el szedni a tabit, akkor ismerkedtem a párommal, és már akkor is gyerekmániás voltam, tudtam, hogyha teherbe esnék, tuti megtartanám, és "tönkretenném" a jövőmet. Így elkeztem gyógyszerezni. Szeretncsém volt, vettek tőlem vért, meg is várták az eredményt, és úgy írták fel a gyógyszert. Azóta viszont nőgyogyit váltottam, aki soha nem vizsgált meg, se vérvétel, se ultrahang (pedig nemegyszer könyörögtem, mert fájdalmasak a menzeszeim, pedig azelőtt soha nem fájt). 5 éve szedem a gyógyszert, de még csak 3-ad éves leszek a fősulin, nem tervezem abbahagyni.

Viszont én híztam vele 18 kilót, igaz, drasztikus diétával már leadtam belőle 12-őt, de én is tartok tőle, hogy később még gondjaim lehetnek.


Hihetetlen felelőtlenek szerintem a nőgyógyászok!

2010. aug. 17. 16:06

a diane egy lórugás soha többet ,de mást se

szerintem ha az embernek rendszeres nemi élete van igenis beáll a mensi is.nekem 27 éves létemre mai napig késik,mivel komoly kapcs rég volt,de azeért van ,és megfigyeltem ha nemi életet élek pontos érdekes...

2010. aug. 17. 16:05
én is szedtem de rájöttem h nem ér annyit,inkább legyek pattis mint trombozisos meg migrénes...
81. annadi
2010. aug. 17. 16:04
Ja és persze fogi nélkül is elmúltak a pattanások, csak rá kellett volna jönni kb 8 évvel ezelőtt, hogy mitől voltak.
80. annadi (válaszként erre: 78. - Ella89)
2010. aug. 17. 16:03
Én a Dianét kaptam a pattanásokra és 1 hónapi bírtam, tehát tényleg mindenki más :)
79. annadi (válaszként erre: 77. - Bucóka20)
2010. aug. 17. 16:02

Szia!

Én a cikk írója vagyok, és először nálam is a bőrgyógyász javasolta a fog.gátlót.

Szerintem előtte nézess egy teljes hormonvizsgálatot.

Nálam pl a pajzsmirigy okozta a pattanásokat, nekem is nagy aknéim voltak.

De mindenesetre a hormonoktól vannak az aknék.Azt te döntöd el szeded-e a tablettát, az tény akkor szép volt az arcom.

78. Ella89 (válaszként erre: 77. - Bucóka20)
2010. aug. 17. 16:00

Ezt Neked kell tudnod. Előtte persze alaposan vizsgáltasd ki magadat és nézz utána, a családban volt-e trombózis.


Én nagyon jól éreztem magamat, amíg szedtem a Dianét, a libidóm se csökkent és nagyon szép volt a bőröm, de nem akarom senkire se ráerőltetni.


Azt is tisztáznod kéne, mitől vannak kettős érzéseid a tabival kapcsolatban, valósak-e a félelmeid vagy csak nincs elég információd.

2010. aug. 17. 15:55

Sziasztok!


Remélem nem gond,hogy ide írok.

Rendszeresen járok bőrgyógyászhoz problémás (aknes) arcbőröm miatt.

Már a 4. dermarolleres kezelésen vagyok túl és nagyon szépe gyógyulnak a hegeim.

Kb 1 hónapja ismét előjött egy akne az arcomon és a mai kezelés után a bőrgyógyász azt javasolta,hogy kezdjek el fogamzásgátlót szedni.Hozzátette,hogy persze csak akkor,ha nem gond.

Kettős érzéseim vannak a dologgal szembe,hiszen tabi nélkül is jól megvagyok.

Tény,hogy ha tablettát szedek az aknek kialakulásának az esélye kisebb.

Nektek mi a véleményetek erről?


Előre is köszönöm,ha valaki segít.

76. annadi (válaszként erre: 74. - Ella89)
2010. aug. 17. 15:47

Én magamnak intézem az endokrin részt, mert még nem találtam meg az "igazit" :)

Pl laborba nincs beutalóm a háziorvosom nem ad TSH-t nézetni (terhesen havonta kell menni)

és így kifizetem csak csinálják meg.

A baba az első!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook