Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » A fiatalok miért nem szeretnek színházba járni? fórum

A fiatalok miért nem szeretnek színházba járni? (beszélgetős fórum)

1 2 3 4
33. Fiatal nő (válaszként erre: 28. - Bnedora)
2009. nov. 27. 19:33

Nálunk pl. mindig is nagy sikerrel mentek a gyerek és ifjúsági előadások, az iskoláknak volt külön bérletük, stb.

Na, idéntől ez az új, "drágalátos" igazgatónkkal megszűnt. Kellett nekünk ide ez a ..... Szóval nem csak az iskolák tehetnek róla. Vannak ilyen hülye gondolkodású színházigazgatók is... :-S Pedig lenne igény ezekre a bérletekre, de nem, mert azt mondja, hogy vannak gyerekelőadások, de akkor majd a szülő hozza el a gyerekét... Könyörgöm, mikor??! A gyerekelőadások 15 órakor szoktak kezdődni, a munkaidő amúgy is nagyjából 16 óráig tart. De azon túl is, mi van, ha a szülőnek csak annyira futja, hogy a gyerek eljusson egy darabra? Meg minden... Hülyén van ez kitalálva nagyon...

2009. nov. 27. 19:31
Mint ha azt mondták volna, hogy tilos osztálypénzt beszedni mostantól. Akkor egy ped. el akarná vinni az osztályát, de a fele azt mondja, nekem arra nincs pénzem. Igaz, azért a másik felét viheti, de akkor az már olyan ciki, meg egyre többen húzzák ki magukat, pedig egy jó szellemi élmény sokáig meghatározó.
2009. nov. 27. 19:31
Egyébként a Vígszínházba pl 800 forinttól is van jegy.
30. Fiatal nő (válaszként erre: 26. - B7588a8d51)
2009. nov. 27. 19:30
Pesten drága a színház. Vidéken egy kicsit olcsóbb. Meg hát tudtommal létezik több árkategória is. És végülis az ember mindenhonnan látja azt az előadást... :-)
29. 61aead8e24 (válaszként erre: 28. - Bnedora)
2009. nov. 27. 19:30
Sajnos ma már az iskolák ezzel nem foglalkoznak,a fiatalok többségének hétvégén marad a bulizás,lerészegedés
28. bnedora (válaszként erre: 5. - 61aead8e24)
2009. nov. 27. 19:28

Nem musicalre gondoltam. Én általán a Nemeztibe, Madáchba, de nem a színház, hanem a darab a lényeg. A fiaim is gyakran mennek, még úgy is, hogy gyerkőc is van. Erre lehet időt szakítani, mert kell a kikapcsolódás. Bár elég rossz a véleményem a színházakról...


Szerintem leginkább az oktatást kell hibáztatni ebben, mert anno engem sokat vitt az iskola. Mi énekórán komolyzenét hallgattunk, és a tanult színdarabokat, amennyiben játszották, megnéztük. Ma már gondolom az iskola nem foglalkozik ilyennel.

27. d879a0c5b4 (válaszként erre: 25. - Spinneli)
2009. nov. 27. 19:27

Nem, szendvicseket eszünk, vagy valami "otthoni"-t :)


De elmúlik majd ez a csóróság, én tudom ám! :)

26. b7588a8d51 (válaszként erre: 22. - D879a0c5b4)
2009. nov. 27. 19:26
Azért annyira nem drága egy színházjegy,mi Szlovákiából járunk Pestre,nem vagyunk gazdagok
25. spinneli (válaszként erre: 22. - D879a0c5b4)
2009. nov. 27. 19:25
de gondolom egy pizzát megesztek néha, ahelyett, hogy nyitottak lennétek egy kis kultúrára.
2009. nov. 27. 19:24
Én meg azt hiányolom, hogy a tv-ben alig lehet színházi előadásra akadni. Mondjuk van egy biz. üzletpolitika, de szerét lehetne ejteni, hogy a csóróbbak, lustábbak, "megjelenni nem szeretők", kisgyerekesek....is ráakadjanak egy-egy élményre. Annyi sz. film megy, némelyike sokadszorra, színdarabot meg nagyítóval sem lehet felfedezni.
23. spinneli (válaszként erre: 19. - Potyek)
2009. nov. 27. 19:24

de a sztoriból jól lejön milyen szinttel is járnak színházba emberek, kell a sokszínűség.

:)

2009. nov. 27. 19:23

Mi azért nem járunk, mert drága. Még anno voltunk egyszer osztálykiránduláson 8.-ban, még egyszer eljutottam Sopronba szintén az iskolával, meg tavaly voltunk a vőlegényemmel a Savaria Karneváli szabadtérin. Idén is mentünk volna, ha nem csak egy jegy lett volna kettőnkre :D


Szóval mi mennénk, de nem olcsó... Pedig nem veszünk alkoholt, cigit, nem járunk bulizni, se moziba, vagy egyéb szórakozóhelyre...

2009. nov. 27. 19:22
Engem kinevet pár osztálytáram,mert színházba járok,de nem törődöm velük.
20. spinneli (válaszként erre: 19. - Potyek)
2009. nov. 27. 19:22
igen, valószínűleg nem azt gondolta a továbbiakban, hogy sznobok tolonganak a színház előtt, valószínűleg egészen más karaktert lőtt be a továbbiakban.
19. potyek
2009. nov. 27. 19:20

Nekünk volt egy jó kis story-nk, elmesélem!

Mi a Thália színház épületében lakunk, körülöttünk sok a színház és sokat is járunk.Van, hogy 3/4 7 -kor gondolunk egyet és leugrunk valamelyikbe, vagy olyan is volt, hogy már látott darab második "félidejére" mentünk be csak úgy, hisz üres hely mindig akad, minket nem zavar, ha nem egymás mellett ülünk.

Na egyszer itt álltunk a színház előtt sok-sok szépen felöltözött ember társaságában, akik várakoztak.Egyszer jött egy fiatal srác, aki át akart vágni a tömegen és közben megjegyezte, hogy jaj ez a sok ... sznob....ember és furakodott.

Na az én párom akkor tockost adott neki, hogy majdnem orra esett.Jól meglepődött és gyorsan tovább állt, persze szó nélkül!

2009. nov. 27. 19:20
agy kell hozzá?
17. Fiatal nő (válaszként erre: 15. - Spinneli)
2009. nov. 27. 19:20
X-D
16. Fiatal nő (válaszként erre: 14. - 61aead8e24)
2009. nov. 27. 19:19
Jaja...
15. spinneli (válaszként erre: 12. - Fiatal nő)
2009. nov. 27. 19:19
sztem a jobbak kurváznak is.
14. 61aead8e24 (válaszként erre: 12. - Fiatal nő)
2009. nov. 27. 19:19
Arra telik,meg minden héten bulizásra
2009. nov. 27. 19:19
Nem minden darab/rendezés élvezetes a fiataloknak.A túl elvont megközelítés riasztja őket. De szerintem járnak fiatalok, ahol pl. bérletet vesznek, egész osztályok kivonulnak.
12. Fiatal nő (válaszként erre: 9. - Jpne)
2009. nov. 27. 19:18
De alkoholra, cigire meg futja... Khmm... :-P
2009. nov. 27. 19:18
Az elcseszett tinikre gondolsz?Azok azért mert nem értik a lényegét.A náluk idősebbek igen is szeretnek! :)
10. Fiatal nő (válaszként erre: 7. - 5da2bd95cb)
2009. nov. 27. 19:18

"A színházba járást az intelligensebb emberek szeretik."


Meg a sznobok... De az már egy másik kategória... X-)

9. jpne
2009. nov. 27. 19:17
Nem nem szeretnek, hanem nem tehetik meg! Nagy különbség!
2009. nov. 27. 19:16

Én nem nevetek, azért nem járok színházba, mert drága. Egyetemeken, kis művházakban megrendezett pár száz forintos előadásokon voltam többször. Fiatalokkal. Ösztöndíjból többre nem telt.

Aki meg nevet, azzal nem kell foglalkozni.

2009. nov. 27. 19:15

Én elég fiatal vagyok, és imádom a színházat! Nem nevetség tárgya ez sztem, és nem is találkoztam még ilyennel. A színházba járást az intelligensebb emberek szeretik.

Kizárólag anyagi okai vannak, hogy nem járok mostanság.

2009. nov. 27. 19:15

Mert a mai társadalom nem éhezik egy igazi kúltúrális fejbevágásra.Minek menjen el, ha otthon a neten megtalál mindent az előadásról.Sajnos nem vizuálisak a mai fiatalok.Meg nem szeretnek kiöltözni csinosan.Pedig milyen jó 1-1 vígjáték vagy tragikomédia.Sajnos én sem jutok el ilyen helyekre.De amikor lehetett mentem.

Na meg az otthonülésről még annyi, hogy ma már nagyon sok minden meg van filmesítve.Pedig egy élő előadásnak teljesen más a varázsa mint egy filmnek.A legkedvesebb darabjaim:Tóthék és a Valahol európában, mágnás miska.

De lehetne sorolni......

5. 61aead8e24 (válaszként erre: 2. - Bnedora)
2009. nov. 27. 19:15
Nem musicalekre gondoltam,szerintem te arról írtál,amúgy melyik színházba jársz?
2009. nov. 27. 19:14

Mer' hülyék.


Én imádok színházba járni... De viszont tény, hogy egyre kevésbé bírom a musicaleket. Amíg nem volt körülöttük ekkora "hisztéria", szerettem. Ma viszont inkább a drámát értékelem. A prózai darabokat. (amúgy meg öregedtem is... :-))

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook