Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » A fiam szégyelli a családját fórum

A fiam szégyelli a családját (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
18. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 27. 19:10

Nem tudom mitől lett ilyen a gyereked. Az biztos nem normális, viszont sokszor a szülő tehet róla, mert nem beszélget a gyerekével őszintén. Nem vonja be, hogy közösen osszák be a havi kiadásokat.

Nem tudom ültél-e le velük, az asztalra kiterítve mennyi pénzetek van és mire kell költeni?

Ha esetleg te magad is szégyelled és ezt látták,tanulták meg, akkor megint csak a szülő a hibás.

Csak találgatni lehet, indítottál egy fórumot, kb. másfél órája, de még semmit nem szóltál. Persze, ha a lelked fájdalmát így könnyebb lett, akkor már megérte leírnod a fájdalmad.

17. dfc04c70e4 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 27. 18:48

Nem. Nem normális dolog, hogy a fiad szégyelli a családját.

20 éves fiatal már nem gyerek, aki ne tudná felfogni, megérteni a család anyagi helyzetét. Nem szégyellnie kellene a "csóróságot", hanem tennie ellene.

Jól tetted, hogy mondtad neki, hogy vállaljon munkát. De miért van neked emiatt neked rossz érzésed? Magától is eszébe juthatna a fiadnak.

Ne téged furdaljon a lelkiismereted!

Létezik diákmunka. Sőt már nemcsak a nyári szünidőben, hanem év közben is, akár folyamatosan.

Emelje fel a fenekét a fiatalember, és vállaljon munkát!

Meddig akar élősködni rajtad? Ha igényei vannak, akkor dolgozzon, hogy könnyebb legyen a családnak!

16. New(l)
2022. ápr. 27. 18:31
Szegénykém, úgy összefacsarodott a szívem.😔 Ez nagyon bántó, remélem, hogy minél előbb észhez tér a fiatalember, mert most minősíthetetlenül viselkedik. Remélem a másik gyereked nem ilyen bunkó, koncentrálj inkább rá, a nagyigényű végzős meg mehet megmutatni a munka világában, hogy mire képes.
2022. ápr. 27. 18:26
Gyerekként szinte nyomorogtunk, de soha nem szégyeltem, hogy csórók vagyunk. Anyám próbált mindent megtenni értünk a képességeihez képest. Egyedül nevelt minket. Most is tisztelettel gondolok rá, pedig voltak hibái jócskán. Majd a fiad is talán egyszer elgondolkodik
2022. ápr. 27. 18:21

Nem tetszik neki az hogy hogy él a szülői házban?

Húzzon el, aztán mutassa meg mire képes, de ha 20 évesen szégyelli a családját sokat nem nézek ki belőle!

13. aszparagusz (válaszként erre: 11. - 9b10f3d7ff)
2022. ápr. 27. 18:16

Az én fiam is közel volt a 20-hoz, amikor érettségizett.

Augusztusi lévén 7 évesen kezdte az iskolát. (akkor a május végéig születetteknek kellett szeptemberben kezdeni)

Kéttannyelvű gimibe járt, ami 5 éves.

12. tien (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 27. 18:13

Az én kisöcsém még a földből sem látszott ki nagyon ,de köműveseknél segédkezett (támogatni pénzzel a szüleinket )


Azóta felnőtt ,és egy remek családapa ,vállalkozó,emberbarát lett.


A kis kényes fiacskád elhúzhatna dolgozni.

11. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 27. 18:12
A fiad 20 évesen fog érettségizni? Vagy már megtörtént és dolgozik?
10. Piroska52 (válaszként erre: 7. - 37e1ff8723)
2022. ápr. 27. 18:06
,,,akkor az anyját okolja, pedig húzhatna dolgozni,abból menőzzön a haverjai előtt.
9. andi6020 (válaszként erre: 4. - Birebora)
2022. ápr. 27. 18:02
Miért lettél ideges?
8. babyapocakban (válaszként erre: 7. - 37e1ff8723)
2022. ápr. 27. 18:01
Attól neki még nem kell az anyjával éreztetni, sőt kimondani...
7. 37e1ff8723 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 27. 17:48
Nem kell szégyellni, de... Ha éreztetik vele, hogy kilóg a sorból... 🤷🏼‍♀️
2022. ápr. 27. 17:46
Ez így igaz! Szemtelen a fiatalember!
5. aszparagusz (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 27. 17:43

A ballagási vacsorát engedd el. Ez az ő napja, legyen úgy, ahogy szeretné.

A többivel kapcsolatban nem írok semmit, mert nem biztos, hogy meg tudnám szalonképesen fogalmazni.

20 éves, lehet menni dolgozni, és eltartani magát.

2022. ápr. 27. 17:40

És már nem pubertás és nem kamasz a fiad. 20 éves felnőtt fiatalember. Egészséges, keze, lába meg van. Húzzon el dolgozni ne tartassa el magát veled. Hát most jó ideges lettem. És még ki is mondja. Neki kéne már neked segiteni nem pedig a száját tátva követelőzni.

Nyugodtam mutasd meg neki az irásainkat. Hátha észhez tér.

3. birebora (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 27. 17:36
Szégyellje magát a fiad! Menjen el dolgozzon. Neked csak köszönhet. Hol az apja? Segiti őt vagy segitett a nevelésben? Méltatlankodjon neki. Nagyon sajnállak, egy jó nagy pofon kellene neki, hogy észhez térjen.
2. Lau_Ra (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 27. 17:35

Nem kell szégyellni. Rendet tartasz, megteszel minden tőled telhetőt és ez dicséretre méltó. Még gyerekes, érett felnőtt nem szégyenkezik ilyen miatt.


Fog majd a fiad koppani, amikor rájön, hogy mennyire nehéz mindent megteremteni egyedül.

Dolgozott már valaha? Miért nem gyűjt pénzt és tartja karban a saját szobáját, ha ennyire kényes az ilyesmire?

2022. ápr. 27. 17:32

Tudom hogy a pubertásban ez kb normális, hisz ez is a leválás része.

De a fiam már 20 éves. És továbbra is szégyell bennünket.

A legutóbbi huzása az volt, hogy nem akar ballagási vacsorát, mert kínos lenne ha a nagyi kerdezgetné a barátnőjét, meg amúgy is ezek a családi bulik nagyon kínosak.

A barátnőjét jó ideig titkolta, amikor elhozta, akkor meg azt akarta hogy mind menjünk el otthonról addig amig ott lesz. Persze nem mentünk el, de így meg teljesen elzárkóznak tőlünk, bent esznek a szobában hogy ne kelljen velünk lenni.

A barátait nem hozza ide, mert "csórók" vagyunk.

Szó se róla, az alsó réteghez tartozunk. Nincs puccos házunk, se modern butorok meg fullos kert. De tisztaság és rend van.

Szerinte az én hibam, hogy ilyen nyomorultul élünk. Egyedül nevelek két gimnazistát. Nem vagyok egy nagy ambiciózus tipus, dolgozom, elvállalok mindenféle munkát a munkahely mellett is. De nem tudok venni lapostévét, laminált padlót meg központi fűtést.

Normális ez, hogy még mindig ezeken forog?

Mondtam neki, tanuljon, dolgozzon és teremtsen meg magának olyan életet ami szerinte megfelelő. Én ettől többre nem vagyok képes. De mindig lelkifurkát ébreszt bennem, hogy a haverjai normálisan élnek, csak mi vagyunk ilyen csórók. Mondjuk való igaz, hogy mind jobban élnek, de mit tehetnék? Ahol két szülő dolgozik, meg van nagyszülői segítség, csak más. Én egyedül vagyok de amit csak tudtam megadtam nekik. Mégis szégyellni kell?

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook