Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » A férfiak vagy a nők borulnak ki előbb, depresszió terén? fórum

A férfiak vagy a nők borulnak ki előbb, depresszió terén? (tudásbázis kérdés)


1 2
2011. jan. 4. 19:19
Szerintem is a nők. Bár én egy éve vesztettem el a barátnőmet egy autóbalesetben és hiába járok pszichológushoz, nem használ... Egyre jobban süllyedek bele a depresszióba.
2009. márc. 26. 13:12
A nők. A férfiak magukba fojtják, ami szerintem rosszabb
33. 27be861736 (válaszként erre: 32. - Rayman3)
2009. márc. 26. 12:54
nem. nekem is fáj :DDDDDDDDDDD
2009. márc. 26. 12:40
Olyasmit beképzelhet magának valaki,hogy ha megnyomja a mellkasát akkor fáj a csontja??
2009. márc. 23. 15:37

Alapkérdésre: a diagnosztizált depressziósok között 2/3 a nők aránya. Viszont a legújabb vizsgálatok szerint (Hungarostudy, Kopp Mária et al.) a nemek közötti különbség valójában sokkal kisebb, aminek az a magyarázata, hogy a férfiak sokkal ritkábban keresnek fel orvost depressziós panaszaikkal. (Egyébként mindkét nem esetében sokkal magasabb a betegség előfordulása ahhoz képest, ami az egészségügyi statisztikákban megjelenik.)

Hozzájárul az eltéréshez, hogy a férfiak depressziója nagyon gyakran más alakban jelentkezik, mint a nőké: esetükben gyakran kerül előtérbe a korábban net tapasztalt agresszió, vagy alkoholizálás. Ezeket (a nők "szelíd" tüneteivel szemben) sokszor a környezet nem ismeri (f)el betegségtünetként, veszekedésekhez vezet, esetleg váláshoz, ami a betegség súlyosbodásához, esetleg öngyilkossági kísérlethez, öngyilkossághoz vezethet. Ennek megfelel a statisztika, mely szerint a befejezett öngyilkosságok 2/3-át férfiak követik el.

Látszólag mi nők vagyunk ilyen szempontból betegebbek, valójában sokkal inkább oda kell figyelni a férfiakra, mert ők magukra nem nagyon tudnak vigyázni, nem ismerik fel, ha segítségre szorulnak, vagy szégyellnek segítséget kérni.

Nagy szerepe van a depresszióval kapcsolatos tájékoztatásnak, korai felvilágosításnak.

2009. márc. 23. 15:31
Szerintem a nők lelkiismeretesebbek és maximalistábbak mint a férfiak(természetesen vannak kivételek) ezért a sikertelenség vagy negatív hatások is jobban hatnak rájuk emiatt,ezért szerintem a nők hamarabb esnek depresszióba.
29. drnéni (válaszként erre: 16. - Miss Angel)
2009. márc. 23. 15:20
Így van, ráadásul ha valaki nem akar gyógyszert stedni, azt is nyugodtan megmondhatja. Az orvos nem a főnöke vagy az anyukája, hogy parancsolgasson.
2009. márc. 23. 08:55

Ismerősöm abba hagyta a szedését. Érezte emiatt nem tudja ellátni a munkáját. Lelassul meg ilyesmi. Én másra szedek gyógyszert, alapbetegségre. Annak is vannak bőven mellékhatásai. Beleolvastam, csak a mellékhatás részét, engem ez is lelassít, stb amiket ír róla. Így még a napi 7 órás részmunkaidő is nagyon fáraszt. Abba hiszek, ha van munkád, rendszeres jövedelmed, kisebb az esély hogy depisek legyünk. És nem ezek a bogyók hoznak megoldást a problémára. ( Még arra se ha egyfolytába hitetlenkedek, a világnak kellene megváltozni ahhoz hogy több mindent elhiggyek ).

Hipómániáról hallottatok? A drinfo-n megnéztem mit takar......

2009. márc. 23. 08:27
a nők....sajnos....
26. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 22. - Anyuca66)
2009. márc. 23. 07:48
van beszélgetés de rövid,semmilyen és az után bogyó jön azonnal hetente emelt adagszámu....mondjuk nem is szedtem be:))))minimum frontinnal vagy xanaxal kezdenek kezdetnek itt legalábbis a megyei és a városi dokinál is.....kb 4 hét alatt a helyi dokinő szerint reggel kettő délben kettő este 3 bogyót kellett volna bevenni napi szinten sima pánikrohamnál:)azótta se mentem felé sem....vicces meg gáz úgy együtt:((
2009. márc. 23. 07:39
Felvállalni nem igen vállalják szerintem, az is benne van a pakliba. Azért látni kevesebb pasit a rendelő folyósoján. Meg talán ők vannak kevesebben a munkanélküliek táborába. A kisgyerekes anyukák sokat lehetnek TP-zen, ezért inkább kipenderítik őket. ( azt azért nem értem, hogy amikor sokunknak már 12 is elmúlt a gyereke-i, miért nem építenek ránk? kevesebb a tp stb )..
2009. márc. 22. 23:46
szerintem ez inkább alkati, mint nembéli tartozás kérdése.
23. Miss Angel (válaszként erre: 21. - Anyuca66)
2009. márc. 22. 23:44

Lehet abban igazság,amit mondasz:hogy nehezebben élik meg,nehezebben viselik.Sőt,lehet az is,hogy kevesebb férfi fordul ezzel orvoshoz,mint nő?

ha kicsit jobban belegondolok,el tudom ezt képzelni...

22. anyuca66 (válaszként erre: 19. - 9ea67a7a1c)
2009. márc. 22. 22:01
Nem szabad beszedni. Illetve harcolja ki hogy muszály ?? Semmi teszt ? Beszélgetés nélkül ??
21. anyuca66 (válaszként erre: 16. - Miss Angel)
2009. márc. 22. 21:50

Velem is sok kérdéses ( 560 ) tesztet kitöltettek. Egyhét múlva eredmény. Következő héten külömböző képeket kellet válogatnom, beszélni róla. Vagyis még egy vizsgálat sor.

Aki végig csinálta tudja miről írok. És pillanatnyilag nem kell szednem semmilyen bogyót!! Maximum ha nagyon nem tudok aludni...

Mikor a rendelőben vártam akadtak pasik is. Szerintem sokkal nehezebben viselik. Főleg akkor ha munkájukat elvesztik. Sokkal nehezebben találják fel magukat, jobban magukba zuhannak. ( az egyik beteg mintha ( el ) leszívta volna az energiámat. Pedig nekem se sok van...

20. Miss Angel (válaszként erre: 19. - 9ea67a7a1c)
2009. márc. 22. 19:32

Hát,elég szomorú,hogy ilyen orvosok is vannak:S.

De szerencsére nem mind ilyen...

19. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 16. - Miss Angel)
2009. márc. 22. 14:49
Márpedig legtöbb helyen felirnak egy halom bogyót rövid beszélgetés után:(
18. supin
2009. márc. 22. 14:46
Remélem most már a férfiak fognak ezután...
2009. márc. 22. 13:17
Nők! Én minden évben három hetet töltök gyógyszerátállítás miatt a makói pszichiátrián.6 női kórterem van mindig tele, és 3 férfi kórterem, ahol állandóan van üres ágy.Nem lehet rászokni a gyógyszerekre,mert nekem épp ezért állítják át minden évben a gyógyszereimet,mert egy év alatt még nem lehet rászokni.Természetesen ezt is orvosa válogatja.Az én kezelő orvosom nagyon odafigyel a gyógyszerezésemre, és nem is kell egy marék hangulatjavítót szednem,csak 2 félét, és ez eddig még bevált.
2009. márc. 22. 13:00

Sziasztok.

Csak annyit fűznék hozzá a témához:tévedés,hogy ha valaki elmegy dokihoz,az mindjárt felír egy csomó "dilibogyót".Ez 1 tévhit,amit el kell oszlatni,mert sokan emiatt nem mernek segítséget kérni,még ha nagy szükség lenne rá akkor sem.

Először kitöltetnek az emberrel egy regiment tesztet,mert ki akarják deríteni,mi a baj,vagy van-e egyáltalán,ha van,milyen fázisban van a betegség.Aztán személyes elbeszélgetés,vizsgálat,stb.És ha tényleg beteg az illető,akkor írnak fel gyógyszert.

És tényleg,nekem is az a tapasztalatom,nőknél sokkal gyakoribb...

2009. márc. 22. 12:49

Most próbálom kirángatni sétálni,de reggel jött haza a melóból ,mivel vagyonőr.

Most a fáradság miatt kedvtelen,de ez már általános kép nálunk,annyira szeretnék segíteni neki ,de nem tudom,hogy ,mert nem tűnik olyan mélyen magába zuhanónak,mert beszélgetünk,meg minden ,de akkor is van hogy émelyeg meg olyan feszültnek érzi magát,pedig azt mondja semmi baja.

14. Dite
2009. márc. 22. 12:35
Van nekem is 1 férfi ismerősöm aki depressziós. Mindig félhomályos szobában van. Nagyon ritkán jön ki. Ez egyszer volt, 3 hónapig tartott. Még ez volt a leghosszabb idő. A többi alkalmak rövidebbek. Persze ez csak akkor van amikor nem dolgozik. De ő sem menne az orvoshoz. Van nő ismerősöm is. Aki nagyon kapaszkodik a gyógyszerekbe amit az orvosok elő szeretettel írnak ki. Szinte gyógyszer függő. Nem jó egyik sem.
13. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 12. - Rayman3)
2009. márc. 22. 12:33
Nem tudom hol éltek, de Budapesten vannak olyan helyek ahol ingyen is fogadnak, és szociális munkások segítenek az ügyek intézésében. Vannak csoportos terepiák a problémák megoldásának könnyítésére.
2009. márc. 22. 12:17

Köszönöm szépen!!!

Megpróbáljuk kibeszélni a dolgot ,és teázunk,mert dokinál voltunk,amikor tüdőgyulladása volt,és utána is többször akkor a doki azt mondta idegi alapon remeg meg szédül,azt javasolta nyugodjon meg..,mer bogyót felírhat ,de attól nem múlnak el a problémák,csak aggódok ,hogy nehogy súlyosabb baja legyen,sajnos nincs tb-e és így nem tudunk elmenni kivizsgálásokra.

11. zebracsikó (válaszként erre: 9. - Rayman3)
2009. márc. 22. 11:53

pánikrohamok.

Kezdődő fázisban van, ilyenkor jön a dilemma:

-elmenjen-e orvoshoz, aki felír neki sok dilibogyót, ezzel is erősítve benne a betegségtudatot

-vagy az orvos kikerülésével másképpen próbálkozni. Gyógyteák, relaxálás, rendszeresebb életvitel, esti séták, stb.

10. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 9. - Rayman3)
2009. márc. 22. 11:47
Sajnos igen, de orvoshoz forduljatok , hogy kizárja szervi bajokat. Pánik betegségre tippelnék.
2009. márc. 22. 11:35

Tudtok nekem okosat,mondani? A férjem szédeleg émelyeg, és a szívverése is elég érdekes,azt mondja olyan mintha ki akarna törni a mellkasából, utána jobban van.

Most lesz 33éves és eddig makk egészséges volt,azért gyanakodok depresszióra ,mert nagyon sok anyagi problémánk van,és elég kilátástalan,hogy valaha is saját otthonunk legyen.

Lehetnek ilyen dolgok, lelki problémák miatt?

8. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 3. - Binky)
2009. márc. 22. 10:29

Szerintem nő követ el több öngyilkosságot, de a befejezett öngyilkosságok terén a férfiak vezetnek. Drasztikusabb módszerekhez nyúlnak.

A férsiak is kiborulnak, csak a neveltetésük révén jobban palástolják, több is náluk a gyomofekély, infarktus stb.

2009. márc. 22. 10:21
Pszichiátrián dolgozok...határozottan állíthatom, hogy a nők.
2009. márc. 22. 10:11
a nőies férfiak
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook