Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A feleségem nem anyának való! fórum

A feleségem nem anyának való! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
32. tavasz007 (válaszként erre: 63. - Boyocka)
2015. febr. 26. 07:15

Jezusom!!! Miket olvasok???

Kényelembõl skizfrén??


Gyerekek, itt sokaknak van szüksége orvosra!!

31. 4c1a787e8f (válaszként erre: 70. - Boyocka)
2015. febr. 26. 07:00

Sokmindenben igazad van, segítséget kell kérni..


De, az egyedülálló anyaságról:


Három gyerek után mentem vissza dolgozni. Vasárnap még el sem tudtam képzelni, hogy lesz. (Bár két gyerek mellett dolgoztam, sőt..) Aztán hétfőn reggel fél hétkor indulás, este fél hatra estem be a három gyerekkel. És még utána megfőztem egy vacsorát.. És fürdettem, és etettem és előskészültem másnapra..

Mert bizony, amit kell, azt csinálja az ember.


És még egy fontos dolog: a család apával teljes.. De egy férj bizony sok plusz, és sok nyűg is. Néha bizony irigyelem az egyedülállókat, akiknek nem kell este még kajával várni a férjet, időt szánni rá, beszélgetni vele, meg még halálfáradtan kufircolni is vele.. Mert a napi sodorban ez is nagyon fárasztó...


És még egy fontos: De, nagyon sokan fekszenek a pszichiátrián, akik éppen azt nem bírták, amit rájuk szabott az élet. Akár az egydüllétet magát, akár a sok melót, akár a felelősséget. Akár éppen azt, hogy "túl jó dolga van", vagy akár azt, hogy a munkába vissza kell állni, hogy görcsölsz, hogy beteg a gyerek, és kirúgnak. De, tele van a pszichiátria ilyenekkel. Örülj, hogy Te személyesen nem vagy ott.


Az, hogy ettől a nőtől elvárja a férje, hogy másmilyen legyen, hogy ne érezze, amit érez untig elég beutaló a pszichiátriára..

30. Ludmilla1986 (válaszként erre: 22. - Artmami)
2015. febr. 25. 21:41
Örülj neki, hogy nem voltál benne, meg anyukád se. Én egy örök optimista, boldog,mosolygós ember vagyok, és nagyon vártam a babámat, mégis beleestem... Nem kívánom senkinek, volt olyan hogy napokig sírtam, és még én sem tudtam miért... Szóval van ilyen!
29. unom (válaszként erre: 27. - Spann)
2015. febr. 25. 21:37
Nekem épp az a bajom, hogy nem aggódást érzek a soraiból...
28. andi6020 (válaszként erre: 1. - Dezső69)
2015. febr. 25. 21:37
Itt az alkalom, hogy tsudálatos apa légy.
27. spann (válaszként erre: 1. - Dezső69)
2015. febr. 25. 21:34

Aranyoskám, te ezt hogy állapítottad meg?


Inkább segíts neki, főzzél, takaríts, mossál-vasalj, menj el bevásárolni, intézd az egyéb ügyeket, és akkor nem lesz olyan fáradt a feleséged.

Neki csak a babára legyen gondja, az is 24 órás feladat.

Első gyereknél főleg sok egyszerre.


BELEJÖN, NE AGGÓDJ!

26. syria (válaszként erre: 14. - Spinneli)
2015. febr. 25. 21:34
:D
25. csukottszemmel (válaszként erre: 19. - Zebracsikó)
2015. febr. 25. 21:34
ez telitalálatos kérdés! :) Nem is kell többet mondani....
2015. febr. 25. 21:33
Tied volt az elvezet! Most kovetkezik a munka a szamodra!
23. hnora
2015. febr. 25. 21:33

Tegyétek magatok mellé az ágyba a babát, és akkor nem is fog sírni :D

Vagy beszéljétek meg, hogy mondjuk minden második éjjel ágyba viszed neki a gyereket...

Viccen kívül az én két hónaposom mellettem alszik, fújtat meg kalimpál, felébredek, rámcsatlakoztatom és alszom tovább.

Az első tápszeres volt, emlékszem borzalmas volt kikelni az ágyból és megcsinálni a kajáját. Ez is lehet a gond, mármint hogy szörnyű érzés 1-2 óra alvás után kibújni az ágyból...

2015. febr. 25. 21:32

Uhhh látom Dezső darázsfészekbe nyúlt... Miért menti rögtön mindenki a nőt. Nem is ismeritek.

Lehet, hogy tényleg szarik a picire...

Meg szerintem ez a szülés utáni depi is túl van lihegve.

Persze aki fáradt az ingerültebb és feszültebb lehet.

Anyámat kérdeztem, hogy ő hogy úszta meg anno a depit.

Azt kérdezte, hogy "milyen depit amikor végre megszületett a gyerekem akit annyira vártam."

Vagy velem játszott vagy a pelenkát mosta... De nem volt ideje depizni...

2015. febr. 25. 21:31
Egyébként ezt már vele is közölted, hogy nem anyának való??? Ha nekem 1x is így közölte volna a férjem páros lábbal rúgtam volna ki. És nálunk is volt, hogy arra ébredtem, hogy a kicsinket a férjem már kivette és mellém fektette az ágyba mert olyan fáradt voltam, hogy nem bírtam felkelni. Ja és nálunk volt, amikor beteg volt a lányunk felváltva éjszakáztunk, ugyanúgy kivette a részét, pedig másnap dolgozott. És olyan is volt, hogy ülve aludtam elfelé napközben, a kicsit elvitte babakocsiban sétálni, hogy én nyugodtan aludjak egyett. De ettől én ugyanolyan jó anya vagyok, a férjem pedig szuper apa!
2015. febr. 25. 21:31
Akkor en is szaranya vagyok, mert siman elofordul, hogy apuka bok oldalba, hogy sir a baba. Mivel marha melyen alszom. Vilageletemben igy aludtam.
19. zebracsikó (válaszként erre: 1. - Dezső69)
2015. febr. 25. 21:22
És Te apának való vagy?
18. Katinkaboszi (válaszként erre: 1. - Dezső69)
2015. febr. 25. 21:22

Először is, ne így állj hozzá.

Másodszor, a gyerek ugyanúgy a tiéd, nem csak az övé.

Harmadszor, úgy az anyaságot, mint az apaságot, tanulni kell.

Van akinek ez lassabban megy, egyébként arról még nem hallottál, hogy netán kifárad szegény az egész napos talpalásban egy baba mellett?

Ha jó alvó volt mindig, miért lenne most rosszabb?


Én sem tudtam felébredni hirtelen, a férjemnek sosem kellett mondani, felkelt, mire én felébredtem teljesen, már hozta is a babát és aranyosan mosolygott mellé.


Azért, mert te dolgozol, azért a mama is dolgozik, egész nap.

Talpal a kicsi mellett, megpróbálja kitalálni, hogy most éppen mi lehet a baja.

Erre egyedül van, te este hazaérsz és nem segítesz, téged is ki kell szolgálni, akkor miért ne lenne fáradt?


A depresszió, amiról a többiek beszélnek, legalább fél évig tart, jó esetben.

Ha segítséget kap az anyuka, csak könnyebben lesz túl rajta és szorosabbra fűződik köztetek a szál és a kapcsolat is mélyebb, boldogabb lesz, ha úgy állsz hozzá,

megjöttem édesem, eszem és pihenek egy kicsit, de utána a babánk az enyém :)


Szóval neked is van ahhoz a kicsihez néminemű közöd, nem csak annyi, hogy elmondod, az én gyerekem.

17. anya4005 (válaszként erre: 1. - Dezső69)
2015. febr. 25. 21:19
És nappal mi a helyzet? Szereti,ellátja,gondozza,ahogy tőle telik,vagy tojik rá? Ha az utóbbi,akkor kijelenteném,hogy nem anyának való,de ha az első,akkor örülj,hogy éjjel legalább pihen!
16. Ludmilla1986 (válaszként erre: 1. - Dezső69)
2015. febr. 25. 21:17
De ezen kívül minden rendben van a feleségeddel, mármint nappal jól ellátja, boldog, vagy szokott unott lenni, sírni, mert én is előszö. szülés utáni depresszióra gondolnék, sajna én beleestem, de a férjem hamar észrevette és "segített", több nap itthon maradt, pihenhettem, elmentünk ide-oda, és megerősített abban, hogy jó anya vagyok!!! Szerencsére nem zuhantam nagyon mélyre, mert ismerek olyat, aki odáig jutott, hogy képtelen volt megfogni, ellátni a babáját, végül a férj maradt gyeden. Nem vagyunk egyformák, és ez nem csak ösztön kérdése. Másrészről lehet a feleséged csak fáradt, vagy nem bírja úgy az éjszakázást mint mások, mélyen alszik, de ettől még nem rossz anya!
15. cel (válaszként erre: 1. - Dezső69)
2015. febr. 25. 21:16
Segíts a feleségednek, mert most úgy néz ki, hogy ez nem működik. Amikor gyermek születik, anya is születik, apa is születik, egyszóval: család születik és ezzel nem mindig egyidőben alakulnak ki az új érzések. Anya esetében a hormonális változás, a szembesülés azzal, hogy "ez most már mindig itt lesz" mármint a gyerek, tudatosodik, hogy a kicsi mennyire kiszolgáltatott és egyéb érzelmek, féltés, félelem, stb depresszív állapothoz vezethetnek. Ha nem boldogultok, kérjetek segítséget. Egyet ne tegyetek, ne vádaskodjatok, ne egymást hibáztassátok.
2015. febr. 25. 21:16
trollololo
13. EsztyMorgan (válaszként erre: 1. - Dezső69)
2015. febr. 25. 21:16
Képzeld, mikor kb ennyi idős volt a lányom én sem minden éjjel tudtam felkelni hozzá, meg se hallottam, hogy sírt. Fáradt voltam, kimerült..egész nap ő van a picivel? Mert ha igen, akkor sztem hallgass a neved! Csak egy hetet csinálj végig 0-24-ben és majd megtudod..
12. 5289a50650 (válaszként erre: 8. - Luca81)
2015. febr. 25. 21:15
Szerintem mindenkinél másként nyilvánul meg az anyai ösztön....
11. 408020f45e (válaszként erre: 1. - Dezső69)
2015. febr. 25. 21:15

Arra nem gondoltál még, hogy egy 2 hónapos babával napközben milyen fárasztó? Arra sem, hogy annyira kimerült, hogy szinte álomba-ájul?!

Micsoda képtelenség ez az részedről?! Neked ez megerőltető, hogy szólj neki? De az meg sem fordul a fejedben, hogy esetleg fáradt, kimerült és, hogy a babázás felelősség és MUNKA?!

Az ilyen feltételezés gondolata is bántó, nemhogy ezt még meg is kérdezed?!

Mégis mit vársz? Hogy majd bőszen bólogatnak hozzá a fórum olvasói? Akik legtöbbje minimum 1 gyereket szült már és éjszakázott és ismeri a problémát?! Ne várd! Szállj magadba és gondolkodj el! Egy gyerekkel nemcsak büszkélkedni kell, de gondozni és nevelni, amiből egy apának is ki kell vennie a részét. Amit te csinálsz az töredéke sincs annak, amit a gyereked anyja tesz érte egész nap.

Segítsd és támogasd, hogy mielőbb olyan lehessen, mint azelőtt!

10. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Dezső69)
2015. febr. 25. 21:14

Először arra gondoltam miért itt rinyál ez a pasi, de aztán rájöttem talán majd rájön, nem biztos, hogy baj van a feleségével. Lehet depressziós, lehet végig agódta az egész várandósságát, és most jön ki rajta.

Most egy megértő nem követelelőző férjre lenne szüksége, aki segít neki.

2015. febr. 25. 21:13
Csak légy türelmes,majd kialakul minden.Az első gyereknél még mindenki tanuló.A második babánál már minden könnyebb lesz.
2015. febr. 25. 21:13
Egy nőnél az anyai ösztön legkésőbb szülésnél feléled normális esetben.
7. jozsi.38 (válaszként erre: 3. - Rozália)
2015. febr. 25. 21:11
ilyenről én is hallottam. ez van ezt kell elfogadni :)
2015. febr. 25. 21:11
Nem lehet, hogy szimplán kimerült? Nagyon durvának tartom ezt a megfogalmazást, hogy nem anyának való. És valóban, szülés utáni depresszió is lehet.
2015. febr. 25. 21:10
esetleg fáradt és kialvatlan? Egyébként nincs olyan, hogy anyai ösztön, főleg első gyereknél, még ki kell hogy alakuljon, ráhangolódnia, hogy mikor éhes, vagy csak pelenkacsere, esetleg társaságot akar a kicsi, azért első gyereknél az ember jobbára találgat eleinte
2015. febr. 25. 21:10
Említetted már neki a problémát? A szülés utáni depresszió jelentkezhet így, kérjetek segítséget ha ketten nem tudjátok megoldani!
2015. febr. 25. 21:08
Én ismerek olyat, akinek két kisgyereke van és éjszaka szinte képtelen felébredni a gyereksírásra. Az apuka kel a gyerekekhez. Ha nem tudja megoldani a problémát, szól az anyukának. De nem veszekednek ezen.
1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook