Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » A Facebook rombolja az emberi kapcsolatokat? fórum

A Facebook rombolja az emberi kapcsolatokat? (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2016. szept. 27. 15:09
Nem hülyeség amit kérdeztél:)
282. barai
2016. júl. 25. 18:53
Kinek hogy...
2016. júl. 13. 19:33

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. Ha a számítógépen cikkeket olvasok, szörfölgetek, akkor az a facebookon miért látszik, mintha fent lennék, holott nem vagyok bejelentkezve.

(A jobb oldalon található "videóhívás" link kék, tehát azt mutatja fent vagyok a facebook-on.)

Várom válaszotokat!

2016. máj. 3. 12:38
Én ezeket csak görgettem. Megvallom olyan büszke nagyi lettem, hogy nehéz volt megállnom ne osszam én is, talán még a 2 szál hajáról is a fotókat :))
279. MZsanett (válaszként erre: 277. - Babyapocakban)
2016. máj. 3. 12:33
Én is emiatt tiltottam le pár ismerőst. Az egyik a nap minden percében kiposztolt valamit, mindig tudtam, hol van, mit csinál, milyen fagyit eszik, mikor ír beadandót...:D De a másik kedvencem, aki a babájával csinálja ugyanezt. Csupa egyforma képet posztol ki róla. Most balra fordult, most jobbra fordult, meg milyen cuki.:D Aranyos, de napi 50 kép már nem.
2016. máj. 3. 12:28

Szerettem a facet. Találtam az érdeklődésemnek megfelelő csoportokat, megtaláltam régi osztálytársakat, láthattam picit az életüket, gyerekeiket. Barátaim is lettek.

Van hátránya is. Jó alap ismerkedésre, pasizásra, csajozásra. Aki akar. Meg ha nem, akkor is előfordul.

2016. máj. 3. 10:51
Szerintem rombolja. Sokan használják csak virításra, villogtatásra, aminek sokszor a fele sem igaz. Sokan meg beveszik és irigykednek. Mert ha csak a facebookot nézik, akkor az látszik, hogy mindenki boldog, szerelmes és gazdag, csak ők nem.
276. ina87
2016. máj. 1. 19:19
igen de atol füg h ki milyen szàndèkal hasznàlja
275. +MD+ (válaszként erre: 273. - MZsanett)
2016. máj. 1. 16:57
Jaj tényleg az otthoniak, meg itteni bevádorlók. Nem tudnak beszélgeteni sem.
274. MZsanett (válaszként erre: 273. - MZsanett)
2016. máj. 1. 15:12
A facebook csak rátesz egy lapáttal, mert ott minden van és mindenkit el lehet érni.
2016. máj. 1. 15:12
Nem a facebook, hanem az okostelefon, mert még szex közben is azt nyomogatja mindenki.
272. +MD+
2016. máj. 1. 14:10

Rombolhatja, de csak mint az autó. De pont úgyanugy segítheti fentartani is. Régen a régi szomszédok az autók előtti világban, szinte családként éltek együtt egy társasházban közös mosókonyhával, de a kert városban is ismerték a harmadik-negyedik szomszédot is.

Aztán meg nyílt a lehetőség, hogy bemenjenek a belvárosba múlatokba, klubokba, és ne csak a környékbeli kocsmákba és érermbe járjanak.

271. júliusi (válaszként erre: 270. - Cd3fcbd17a)
2016. máj. 1. 12:57

Érdekes ,én még sose figyeltem, hány törzspontom van, azt se tudom, mire jó az..:)

Én is régi tag vagyok, előtte volt más nicknevem.

Viszont nekem sokat segített egy nagy krízisemnél, hogy megoszthattam másokkal, ezt a problémát.Miért idegenekkel?mert sokszor jobb,mintha családdal, munkatárssal beszélnék ilyen témáról.Olyan nagy szívbéli barátnőm meg sose volt, elég introvertrált vagyok.

Később én is segítettem aztán sorstársaimon,sokan megköszönték, és van akivel facen is tartjuk a kapcsolatot.

Nekem nincs bajom a nettel.

Annyit azonban észrevettem, hogy (nyilván,mert zárkózott vagyok)rosszul érint, ha látom, mint pl. ma is,csak úgy ontja a face, a drága anyukám, szeretlek,c. képeket idézeteket.Engem szóban írásban,vagy privát üzenetben szoktak köszönteni,és ilyenkor azt érzem, rossz anya vagyok????


Én se ömlengek se az anyukámról, se a gyerekeimről, pl. gyereknapon...

De ha más teszi, hát tegye.Biztos én vagyok rosszul összerakva...:(

2016. máj. 1. 10:44

A netfüggőség rombolja a kapcsolatokat. Ezen belül a fb, és a hoxa is.

Igen, hiszen a törzspontok azt mutatják, hogy vannak akik évek óta itt töltik a nap nagy részét.

Ezt az időt az unokáktól, a munkától, a gyermekektől veszik el a netes portálok.

2015. szept. 10. 14:46
igen.
2012. máj. 30. 18:49
A Facebook rombolja a párkapcsolatokat, ha látják egymás fiókját. xĐ
2012. máj. 30. 17:07
Áprilisban ott szerveztünk meg egy kisebb osztálytalálkozót, szerintem nagyon jó hogy a rég látott ismerőseiddel felvedd a kapcsolatot (így hogy még telefonom sincs, jól jön). Van már olyan ismerősöm is aki rég elköltözött a városból de itt tudom vele beszélni
266. badonyimariaeva (válaszként erre: 259. - Castellina)
2012. máj. 30. 17:02

Nem is rombol, de nem is épít, de jó, hogy van!

NEKEM!

2012. máj. 29. 00:36
Ha folyton benne lógsz mint a tinik akkor igen rombol, de lehet sok hasznos dologra is használni.Fordult már velem elő, h otthon hagytam a telómat és itt tudtam beszélni a gyerekeimmel, vagy olyan is volt, h baráti összejövetel képeit itt át tudtam küldeni ismerőseimnek is mivel ez a legnépszerűbb itt többen megtalálhatók.De kiválóan alkalmas személyiség megismerésére is.Én nem találom olyan borzasztónak.
2012. máj. 11. 20:21
A kérdőjel elmaradt..:)
2012. máj. 11. 20:21
A facebookon van olyan,hogy valakit csak a chetről tiltasz le,nem letörlöd az ismerőseid közül, hanem nem lát engem ha fent vagyok a cheten,de közben például az üzenőfali bejegyzéseimet látja.
262. Castellina (válaszként erre: 261. - Judyna)
2012. ápr. 12. 15:06
Akinek van esze, az tudja mit tehet fel és mit nem. Akik mindent kitesznek magukról valószinüleg exhibicionisták. És pont az a szándékuk, hogy kitárulkozzanak. Vannak akik testileg, vannak akik lelkileg...:)
261. Judyna
2012. ápr. 12. 14:59

Teljesen egyetértek én is ezzel..De mindenkivel mindent megosztani...kéretlenül...

Nekem azért furcsa, hogyha felmegyek én is a facebook-ra mindig ugyanazok az emberek bejegyzései, képei, megosztásai vannak fenn.

Ha én akarok valakinek üzenni privátba teszem, nem kép aláírásként, hogy mindenki lássa...mintha feltűnési vágy lenne? vagy mi? Ráadásul a magukat fényképező, pucsitós csücsöritős kiscsajokról nem is beszélve...

260. júliusi (válaszként erre: 259. - Castellina)
2012. ápr. 11. 15:33
Hát igen,van jó oldala,az kétségtelen...
2012. ápr. 11. 15:01
Szóval nem rombol, hanem épít, számomra legalábbis.
2012. ápr. 11. 15:01

Én fenn vagyok a facebookon. Elég sokat dolgozom, majd edzés, háztartás, főzés. Nem sok időm marad a barátaimra, rokonaimra. Ráadásul sok barátom messze távolban, illetve külföldön él. A facebook segítségével könnyen tartjuk a kapcsolatot, beszélgethetünk, fényképet oszthatunk meg egymással. Ha nem lenne, sokkal nehezebb és körülményesebb lenne. Több csoportnak is tagja vagyok, így egyszerre több emberrel is tudok csevegni. Olyan, mintha leülnénk egy asztahoz és együtt ökörködhetnénk, buliznánk... Tudom, hogy ez így szánalmasabb, mint az igazi együttlét, de a semminél jobb.

Ja és olcsóbb! :)

2012. ápr. 8. 15:22

Nekem az is furcsa,hogy valaki a már-esetleg -nem is kicsi gyerekeit"szerelmeim" képaláírással, vagy albumba teszi fel.Vagy a kutyáit...

Nekem a Szerelmem mást jelent. A gyerekek -szeretteim,vagy családom, gyerekeim, a kutyám, kedvencem, de egyik sem szerelmem...-szerintem.Több ismerősnél,és idegen nőnél láttam már ilyet a Facen..

256. Judyna (válaszként erre: 255. - 298b15dfdd)
2012. ápr. 6. 19:52
De gondolom nem úgy beszéltek, hogy azt mindenki lássa?
2012. ápr. 6. 19:45
Nem tudnék nélküle a gyerekeimmel beszélni,számomra ezt a funkciót tölti be.
254. Judyna
2012. ápr. 6. 19:35

Akkor jól látom, hogy nektek is furcsák az ilyen emberek...

Kiváncsi lennék arra, hogy kb. 8-10 év múlva mit fog mondani a gyerekének, ha az megkérdezi, hogy - Miért tettél ki minden képet rólam, hogy a fél világ röhögjön rajtam? - mert biztos megkérdezi...

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook