Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A darabos ételektől öklendezik az 1 éves kislányom, kinek milyen ötlete van? fórum

A darabos ételektől öklendezik az 1 éves kislányom, kinek milyen ötlete van? (beszélgetős fórum)


14. virag0406 (válaszként erre: 1. - Buboshus)
2010. aug. 30. 09:56
A kisfiam 17 hónaposan a bébiétetől még mindig öklendezik,a "felnőtt" kaját simán rágja.Ha nincs otthon csak darabos bébiétel akkor leturmixolom és úgy megeszi.
13. buboshus (válaszként erre: 12. - Pethoevi)
2010. aug. 7. 11:20

Köszi a tippeket.

Bár mi mindig együtt eszünk vele, pont ezért, hogy tudja van reggeli-ebéd-vacsora idő (neki mondjuk van még tízórai és uzsi idő is, no de az mindig valami finomság, gyümi, joghurt, stb)

Előtte rágom a falatom, olvadozok, milyen finom is ez, de nem kíváncsi rá. Az vigasztal, hogy a kölesgolyó és a keksz gondolkodás nélkül megy, úgyhogy "rágni tud" :)

Próbálkozni próbálkozom, erőltetni nem erőltetem. Nem akarom elvenni a kedvét magától az evéstől.

Azért köszönöm a hozzászólásokat.

12. pethoevi (válaszként erre: 11. - Selyemfenyő)
2010. aug. 7. 08:21

hát ennyi!

szerintem nagy szükségük van a példára.

hogy lássák,hogyan is kell.:-)

11. selyemfenyő (válaszként erre: 10. - Pethoevi)
2010. aug. 6. 22:36
kíváncsiak és szeretnek "lejmolni" kapott maga elé egy kistányért, apja adott bele, én is, megette!
10. pethoevi (válaszként erre: 9. - Selyemfenyő)
2010. aug. 6. 22:20

igen,valszeg az a módja,h együtt enni vele.Sokan megetetik a gyereket előre,az meg nem látja a szüleit enni,nincsen példa.

Ez egy jó ötlet!:-)

2010. aug. 6. 22:05
Sziasztok! Az én kislányom máfél éve koráig nem ette a darabos ételt. Ha szerencsém volt csak kiköpködte, nagyon kétségbe voltem esve. Elkottyantottan a doktornő asszisztensének,ő meg mondta h. a fia két éves elmúlt amikor már elfogata a darabosat. Privát véleményem 1: a mi babakorunkban nemigen voltak pépesítettek, max villával összenyomták, volt a tehén (feles)tej, gríz,oszt megettük. 2: Halálra rémültem amikor a gyerek feje lila lett az erőlködéstől. A kíváncsiság viszi ám rá őket, mert olyan gyerekek közt volt a lányom (kortársai) akik rágicsáltak. itthon idehúztuk az etetőszékkel az asztalhoz, persze kellett neki mindenből, azóta szó nélkül megrágja a kaját!
8. 4f8ae69d1b (válaszként erre: 6. - 57aa4ea1e8)
2010. aug. 4. 14:19
Ez aranyos..:)
2010. aug. 4. 11:43
Törd neki jobban össze.Ha megszokta már lehetne neki adni nagyobb darabokat is.
2010. aug. 4. 11:43
Az én fiam is ilyen volt. Minden darabostól öklendezett. Kettő kivételével. A szalonna, és a kolbász. Abból bármennyit képes volt megenni. De semmi mást nem.
2010. aug. 4. 11:40
villával törd neki össze az ételt eleinte jó apróra, aztán ha bejön neki, nem kell annyira aprózni
2010. aug. 4. 11:38

Várj még vele. Majd eljön az idő, amikor örülnél ha nem kéregetné el a kajádat. :)

Egyébként a darabos bébiételeket sok gyerek nem eszi meg. Mert ugye a "folyós" ételben zavarják a darabok. Ja és próbáld a sajtot kenyér nélkül. Először nekem is úgy ette meg. De sajnos mára kenyérfüggő lett. :(

2010. aug. 4. 11:37

nálunk is nagyon későn kezdett el a kislányom darabost enni.Én nem erőltettem.Viszont októberbe lesz2 mégis még egy csomó kaját meg se akar kóstolni abból amit mi eszünk...

Minden gyerek más...

2. pethoevi (válaszként erre: 1. - Buboshus)
2010. aug. 4. 11:36

keresztlányom még 2 évesen is ilyen volt.szerintem ne erőltesd!

ő is mindentől öklendezett és mondta,h "szösz!",és már fordult is ki a szájából...

2010. aug. 4. 11:35

Már kb. 2-3 hónapja próbálkozom darabos ételek kínálásával, de sajnos öklendezik tőle a kislányom. Kenyér darabot, kekszet és biokölest simán elrágcsál, de ha a főzelék darabos (pl.: 8 hónapos bébiétel) vagy ha a kenyér darabon vaj vagy sajt van, akkor az már nem megy. :(

Nem kóstol meg semmit, amit mi eszünk szülők, pedig mindent megpróbálunk (vele együtt eszünk, mosolygás, finom, nyami, stb-stb-stb)

Van valakinek ötlete?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook