Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » A csúnya, gonosz nagykutya fórum

A csúnya, gonosz nagykutya (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A csúnya, gonosz nagykutya

48. ebba518fdb (válaszként erre: 45. - Modeszta)
2010. jún. 26. 11:05
persze ezt én is így gondolom, de sajnos sok olyan ember van, aki szeret nekirontani másoknak.. :(
47. 3f5c70e7b8 (válaszként erre: 39. - 46dbe7b68b)
2010. jún. 26. 11:05
Pont erröl szólt a cikk, szerintem... egy jól nevelt kutyát nem kell kikerülni akkor sem, ha nincs rajta szájkosár.... és mint már írtam, egy kívülállónak nem kell feltétlenül felismernie messziröl a jól nevelt kutyát, de ha utálkozik, az a saját bizonyíványa...
46. ebba518fdb (válaszként erre: 42. - Modeszta)
2010. jún. 26. 11:04
ez aranyos.. :)
45. modeszta (válaszként erre: 38. - Ebba518fdb)
2010. jún. 26. 11:04
Igazad van, lehet szeretni, és nem szeretni... De ha nem szeretek valamit (lásd tökfőzelék :((( ), nem rontok neki annak, aki szereti...
44. ebba518fdb (válaszként erre: 41. - Bige)
2010. jún. 26. 11:03
gondolom az embereknek biztonságérzetet ad.. pedig a szájkosárral is nagy károkat tud okozni.. :(
43. Cippora (válaszként erre: 36. - Cukifalat)
2010. jún. 26. 11:02

Keresztapumnak is golden van,hihetetlenül okos kutya.Majdnem elájultam,mikor megmutatta,hogy ha kéri,a kutya odaviszi neki a seprűt,a kezébe adja,és ha mondja neki,hogy nem jól adta,akkor a megfordítja,hogy a nyele kerüljön a kezébe.

Igaz vadászkutya,szóval ki is van képezve.

42. modeszta (válaszként erre: 36. - Cukifalat)
2010. jún. 26. 11:02
Nekem a terelés miatt kellett, hogy távolról is irányítható legyen a kutya. Több száz méterről kell, hogy a FEKSZIK, MARAD, LASSAN , ÁLL parancsokat azonnal teljesítse. És mivel ahol szabadon szoktam sétáltatni, azért járnak emberek gyalog, biciklivel, autóval, motorral, ezeket tanítottam meg neki először (bár 3 hónaposan kezdtük a terelést, és ezzel könnyű irányíthatóságra nevelni). Után már csak annyi kellett, hogy mikor én megláttam valakit, lefektessem a kutyát. most már önállóan csinálja. Sőt... gyakran onnan tudom, hogy jön valaki, akár a hátam mögött, hogy a kutyám futásból hasra vágja magát... :))))
41. bige (válaszként erre: 39. - 46dbe7b68b)
2010. jún. 26. 11:00
miért kéne rá szájkosár, ha pórázon van?
40. Cippora (válaszként erre: 25. - Modeszta)
2010. jún. 26. 10:59

Én könnyedén, póráz nélkül tudtam sétálni saját 3 kutyámmal, és jókat kuncogtam olyan gazdákon, akik 1 db pórázon tartott kutyájukat nem tudták féken tartani...


Bizony,az elején nálunk is így volt.Ha a westink meglátott egy macskát,akkor végem volt.Egy pasi egyszer be is szólt hogy: na mi van,a kutya sétáltat téged? :)

2010. jún. 26. 10:59
Miért nem teszel rá szájkosarat? Akkor talán nem kellene nagy ívben kikerülni a kutyát.
38. ebba518fdb (válaszként erre: 37. - Modeszta)
2010. jún. 26. 10:58
sajnos mindig is lesz ellentét a kutyások és nem kutyások között, mert nem mindenki szereti a kutyákat.. :( de az fontos, hogy aki tart, az a lehető legtöbb tudással és a lehető legfelelősségteljesebben tegye.. :)
37. modeszta (válaszként erre: 30. - Modeszta)
2010. jún. 26. 10:54
Teljesen igazad van! Azt nem írtam, hogy mi a város határán lakunk, az utcánk végén már a pusztaság van... Ott sétálunk póráz nélkül. Városban természetes, hogy pórázon!!! Nekem elég az, hogy TUDOM, mit várhatok el a kutyámtól. De más nem tudhatja, mire képes az állat. Viszont akkor legalábbis kérdezzen, és ne egyből ítélkezzen. Bárkinek engedem megsimogatni, még a legkisebb gyerekek is játszhatnak vele, dobálhatnak neki botot, labdát, frizbit. De jártam már úgy, hogy a 9 hónapos belga juhászom védett meg, mert meg akartak verni csak azért, mert kutya volt velem. Holott pórázon volt, és még ki is kerültük az illetőt, mert gyerekkel szánkózott...
2010. jún. 26. 10:51

sziasztok!


szerintem is jool sikerült a cikk!


nekem is van gyerekem is (2,5éves) + kutyám is (golden)

igaz én soha nem rakom porázra mert visszahívható okos kutya, engedelmes, a gyerek szokta a nyakörvét megfogni és ugy sétálnak :)


viszont ha ismeretlen kutyát látunk ellentétel oldalra áttesékjelem a lányom, mint ahol az idegen kutya van de kikerülni nem szoktuk, NEM AKAROM ARRA NEVELNI A LÁNYOM H FÉLNI KELL A KUTYÁTOL!

tisztelni igen de félni nem.


modeszta:

hogy tanítottad meg a kutyádnak h ha biciklis jön huzodjon le???

ez az egyetlen amikor nálunk nem szabad a kutyára rászolni mert akkor 100% h kilép a bicikli elé, ha nem szolok akkor megvan a lehetősége h kikerüli mert észreveszi...

:)


egyik bölcsis társunknak is valamilyen bull ja van :) ott is a kisgyerek rámászik a kutyára, nyuzza az meg tűri :)

nevelés kérdése

sajnos sokszor a fajtát bélyegezük meg...


akiknek meg nincs kutyájuk azok meg épp azért félnek a kutyáktól mert nem ismerik se a fajtákat se azt h melyiktől mire számíthat...

35. ebba518fdb (válaszként erre: 30. - Modeszta)
2010. jún. 26. 10:50
a 4 és 2 évesem már képzi a sajátjainkat.. :) jutifalattal, játékkal.. :) nem lehet elég korán elkezdeni.. :)
34. bige (válaszként erre: 23. - 3265084553)
2010. jún. 26. 10:49

ez így van. semmilyen kutyafajtát nem engednék póráz nélkül sétáltatni! ha másért nem - a legkisebb kutyától is megijedhet hirtelen gyerek/vagy akár felnőtt. ez a gazda intelligenciájának kérdése, mint ahogy a fórumnyitónak ez meg is van.

...de kellenének kutyafuttatók, hogy el lehessen őket engedni.


a szájkosáról meg annyit, hogy sokszor veszélyesebb, mert alkalomadtán hatalmasat tud ütni vele a kutya

33. ebba518fdb (válaszként erre: 25. - Modeszta)
2010. jún. 26. 10:48
amúgy maximálisan egyetértek veled.. :)
32. pemete (válaszként erre: 26. - Bige)
2010. jún. 26. 10:47

Na igen, itt látszik a nevelés fontossága, meg hogy tudja a kutya hol a helye.

Nálunk is van a környéken ilyen példa, és a srác akié az a staffi még fel van háborodva, mikor szólnak neki, hogy csináljon valamit a kutyájával mert veszélyes. Ők arra mennek sétálni, amerre a kutya akar, ha nem tetszik neki mégsem az irány, akkor letépi a gazdájáról a nadrágot, támadja az autókat, meg ilyenek. A srác szerint ez rendben van, és irigykedik, hogy a miénk milyen engedelmes. Ha meg tanácsot akarok adni neki, hogy hogyan kéne, akkor az a válasz, hogy ááá ezzel nem lehet mit csinálni:S

Az ilyenek miatt kapjuk mi is a hideget, mert azonosítják a kettőt.

31. 39ff6fe670 (válaszként erre: 20. - Pemete)
2010. jún. 26. 10:47
na, én nem értek hozzájuk de pont ez a megérzésem, hogy a harcikutya arra lett kitenyésztve, hogy az embert tisztelje, hallgat is rá, könnyen idomítható.. hátránya, hogy az is a vérében van, hogy a többi állatra ugrik.. de talán lehet arra is idomítani, hogy barátságos legyen az állatokkal, nemtóm..
30. modeszta (válaszként erre: 25. - Modeszta)
2010. jún. 26. 10:47
Persze, a kisfiam kapásból menne a kutyához, úgyhogy inkább vele vannak a gondok. :)))) De idővel ő is megtanulja, hogy hogyan kell bánni az állatokkal. Erre pedig tökéletes lesz az én nyugodt, egyébként eszméletlen barátkozó borderem.
29. ebba518fdb (válaszként erre: 25. - Modeszta)
2010. jún. 26. 10:47
én is tudom póráz nélkül sétáltatni a kutyámat bárhol, bármilyen körülmények között, de ha emberek között vagyunk, mindig pórázra rakom. tiszteletben kell tartani, a nem kutyásokat is, aki akar meg bármikor odajöhet hozzánk kutyát simogatni.. :)
28. 3f5c70e7b8 (válaszként erre: 5. - 3265084553)
2010. jún. 26. 10:45

Szerintem az aggodalom nem jogos, de érthetö (az ilyen kutyák híre sajnos rossz, köszi, média!), viszont az aggodalomnak feltétlenül az "utálom az ilyen fajta kutyákat" kijelentéssel kell hangot adni? A kérdés költöi.... Én is sokmindent utálok, de nem érzek égetö késztetést ezt mindenkivel közölni.... :)

Valamint én is kívülálló vagyok sok tekintetben, de mielött aggódnék vagy utálkoznék, megpróbálok ismereteket szerezni, aztán eldöntöm, hogy aggodalmam vagy utálatom mennyire "jogos"...

Hozzátenném: ízig-vérig juhászkutyás vagyok, soha nem volt harci jellegü ebem, de ki merem jelenteni, hogy a megfelelö nevelés a lényeg, nem a kutya fajtája.

2010. jún. 26. 10:44
Én sokkal veszélyesebbnek tartom a kuvaszokat, malamutokat és az ilyen nagytestű hegyikutyákat, mint a harcikutyákat.. ugyanis -bár nem értek hozzá- én azt tapasztaltam, hogy a harcikutya úgy lett kitenyésztve, hogy az ember a főnök és ezért sokkal könnyebben tanítható.. nekünk is van steffink és nagyon jámbor, még a betörőt is beengedi sajna. :) Persze, minden fajtában vannak veszélyes egyedek, de szerintem a harcikutyák tényleg olyanok, amilyenre nevelve lettek, ergo megbízhatóbbak mint sok nagytesű hegyikutya féle.
26. bige (válaszként erre: 20. - Pemete)
2010. jún. 26. 10:43

így van. nekem volt óriás schnauzerem, amit annak idején a zsidók őrzésére használtak. Mellette született meg a nagyobbik lányom. A gyerek a kutya szájában turkálhatott, 6 hónaposan a kutya szakállában kapaszkodva állt fel, a hátára mászott,a kutya mint valami szobor ült mereven, hogy le ne essen a gyerek, és a kiságy rácsai közé dugta be a fejét, és vigyázott a gyerekre.

az előttünk lévő házban volt egy másik schnauzer ( a gazdája "kissé" kivagyi volt )a kutyára rázárták a konyhaajtót, ha evett, mert a saját gazdáit nem engedte a kajája közelébe

25. modeszta (válaszként erre: 14. - Modeszta)
2010. jún. 26. 10:42

Én könnyedén, póráz nélkül tudtam sétálni saját 3 kutyámmal, és jókat kuncogtam olyan gazdákon, akik 1 db pórázon tartott kutyájukat nem tudták féken tartani...

Szerintem minden a nevelés kérdése! Ha egy kutyával foglalkoznak, és nem csak dédelgetik, hanem játszanak vele, engedelmességre szoktatják, baj nem lehet. De nagyon sokan nem kutyaként, hanem emberként kezelik az állatot, és ez nem jó a kutyának. Én is imádom őket, de megtanítom nekik, hogy a családban hol a helyük.

A most 11 hónapos kisfiam is most ismerkedik a borderemmel, mert eddig a kutya úgy érezte, elfoglalta az ő helyét és ferde szemmel nézett rá. Tehát nem engedtem össze őket. Most már megnyugodott a kutya, ezért az én felügyeletem mellett ismerkednek. De ettől függetlenül sokszor voltak egy helyiségen, akár pár perc felügyelet nélkül is, ekkor az eb elvonult a saját sarkába , és esze ágában sem volt rárontani a gyerekre. De én ismerem, tudom, hogy megbízhatom benne...

24. ebba518fdb (válaszként erre: 14. - Modeszta)
2010. jún. 26. 10:40
értem amit mondasz, de sok ember nem ért a kutyákhoz, sőt rosszabb esetben fél is tőle.. mi kiképző család vagyunk, de mégis óvatosságra tanítom a fiaimat az idegen kutyákkal kapcsolatban, mert nem lehet tudni, hogy a gazdi miként bánik a kutyusával, mennyire felelősségteljesen tartja. én feltudom mérni első ránézésre, hogy mire számíthatok az adott kutyától, de ezzel nem mindenki van így.
23. 3265084553 (válaszként erre: 16. - Bige)
2010. jún. 26. 10:40
Az hogy mennyire kedves Ő és a gazdája, ránézésre nem lehet megállapítani. Természetesen soha nem a kutya a "hibás", minden esetben a gazda, aki nincs tekintettel másokra.
22. 10ee523fed (válaszként erre: 10. - 3265084553)
2010. jún. 26. 10:40

Igaz! Nekem van egy kis pekingim, kisebb, mint a macskánk, de eszeveszettül támad, morog, ugat, és szerintem harapna is, ha lenne mivel. Az öregedő fajtából van, fél fogsora hiányzik.

A másik kutyánk egy airdale terrier, 9 hónaposan hatalmas jószág. Félnek a hangjától, de tőle aztán ki is rabolhatnának, mindenkit beenged, és mindenkinek örül.

A harmadik kutyánk egy befogadott utcai bátor keverék. Ő mindenkit beenged, meg lehet simogatni, aztán gondol egyet, és beleharap a sarkadba. Ő csak akkor van szabadon, ha épp nem jön senki, egyébként megkötjük.

21. pemete (válaszként erre: 19. - 5e48d37001)
2010. jún. 26. 10:40

Ja, oké:)

PErsze, ez mindenkinek a saját dolga, hogy kerül, nem kerül. Mindenesetre én soha nem engedem oda idegenekhez a kutyát csak úgy szaglászni, pont ezért.

20. pemete (válaszként erre: 16. - Bige)
2010. jún. 26. 10:39
Főleg, hogy a harci kutyákat nem ember elleni támadásra tenyésztették, hanem más kutyák ellen, és az embereket imásják. Nyilván nem mindenkinek való ilyen kutya, mert aki nem tud bánni vele, annak a fejére nő, és ő lesz a főnök, ami nagyon nem jó, és veszélyforrás. Sajnos sokan úgy választanak kutyát, hogy ez jaj de tetszik, de nem olvasnak utána, hogy egyáltalán kinek való, és kinek nem. Ez most nem csak az őrző-védő kutyákra igaz, mert sokaknak még egy pincsi is simán a fejére nő.
19. 5e48d37001 (válaszként erre: 17. - Pemete)
2010. jún. 26. 10:37
Értettem,hogy Te,Én viszont arról írtam,ha én mennék a gyerekemmel akkor kikerülnék egy ilyen nagy kutyát

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook