Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » A cicám mindig a paplanomra pisil.Mit tegyek hogy leszokjon erről? fórum

A cicám mindig a paplanomra pisil.Mit tegyek hogy leszokjon erről? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2009. jan. 27. 21:54

Na nehogy már azt a macsekot egy emberhez viszonyítsd!Tégy rá pellenkát,vagy érezd magad "rossz"szülőnek hogy 5 éves korára még mindig nem szobatiszta...

A kis herceges meséből ne idézz!Nem hisz mindenki a mesében...

20. M_Marcsa (válaszként erre: 18. - Tücsimücsi)
2009. jan. 27. 21:53
No, nem vagyok egyedül.
2009. jan. 27. 21:52
Pl. ne engedd a szobadba.
18. tücsimücsi (válaszként erre: 15. - Emagdi)
2009. jan. 27. 21:51

Hűhhha...!!!! Ezt sokan nem fogják szó nélkül hagyni.

Figyi kedves Magdi!

Nekem két gyermekem van egy 7 éves és egy 3 éves.

Már a kicsi is szobatiszta.

De egyiknél se fordult elő, hogy mindenhová odatojtak volna.

Kizárólag: bili, vécé, és talán ha egyszer előfordult, hogy a kisgatyóba.

Kérlek máskor olyan témához ne is szóljál hozzá amiről gőzöd sincs.

Huhhhhh....ilyen megnyílvánulást még nem olvastam soha a portálon...

17. M_Marcsa (válaszként erre: 15. - Emagdi)
2009. jan. 27. 21:48

Az én gyerekem csak a pelenkába végezte a dolgát. Aztán csak a nadrágjába bepisilt, mert nem volt pelusa, aztán csak a vécébe, bilibe.


Tehát, nem tojt mindenhova,

2009. jan. 27. 21:44

föl kell rúgni.... ))

/szeretem az állatokat nekem is van macskám / még mielőtt belémkötnétek,

de egy próbát megér....

15. emagdi (válaszként erre: 13. - M_Marcsa)
2009. jan. 27. 21:42

a kisgyerek nem tojik mindenhova? LOL:)) ezt ugye te sem gondoltad komolyan:))



amúgy a macskák elvileg az önállóságuktól kezdve alomra mennek, csak akkor nem oda végzik a dolgukat, ha annak valamilyen egyéb oka van (ez az ok lehet egész egyszerű, mint pl nem tiszta az alom, vagy valamiért nem tetszik neki, de lehet lelki oka is)


szóval ha már nagyon bele akarsz menni, hogy az embergyerek vagy a kismacska szobatisztább-e, azt hiszem itt nem az emberek nyernének....

de nincs értelme szerintem ezen vitatkozni. csak azért hoztam alább ezt a példát, mert próbáltam ráébreszteni az egyik topiktársunkat arra, hogy az állatért is felelősséggel tartozik a gazdája, és lehetnek problémák, amiket meg kell oldania.

(és nem biztos, hogy az a legjobb megoldás, ha azt javasolják neki, hogy "kösd ki a macskát", vagy "dobd ki az udvarra" stb.)

14. pmjudit (válaszként erre: 6. - Emagdi)
2009. jan. 27. 21:38
Húúúúú, de gyerekcentrikus vagy!!
13. M_Marcsa (válaszként erre: 6. - Emagdi)
2009. jan. 27. 21:35
No, azért a kis gyerek nem kakil-pisil összevissza...Csak a pelenkába, aztán átmenetileg a gatyájába,(mikor nem kap már pelust) aztán szobatiszta lesz.
2009. jan. 27. 20:58
Ne engedd be a lakásba. A macskák sok betegséget terjesztenek. Az egyik a toxoplazmosis.
11. emagdi (válaszként erre: 10. - Tücsimücsi)
2009. jan. 27. 20:52

értem. ezzel nincs is gond.


de van aki tart állatokat is, és tudod azokért éppen annyira vállal a gazda felelősséget, mint a gyerekeiért.

az állatok pont olyan élőlények, mint az ember, s ha valaki felvállalja azt, hogy gondoskodni fog egy állatról, és magához veszi, akkor foglalkoznia kell azokkal a problémákkal, amik adódhatnak az együttélés folyamán. itt is egy ilyenről volt szó.

10. tücsimücsi (válaszként erre: 8. - Emagdi)
2009. jan. 27. 20:48

Én csak a gyerekeimért vállaltam felelősséget.


Macskám nincs és nem is lesz, mert nem szeretem őket.

9. emagdi (válaszként erre: 3. - Maya84)
2009. jan. 27. 20:48

a paplant valóban ki kellene dobnod.

valami oka biztos van annak, hogy nem az alomba végzi a dolgát.

nem történt valami szokatlan, valami változás a macska életében ami ezt a magatartás-zavart okozhatja?

(gondolom az alom tiszta, és hozzáfér, ezzel biztos nincs gond)

8. emagdi (válaszként erre: 7. - Tücsimücsi)
2009. jan. 27. 20:44

te miért veszed "két kalap alá"?

mindkettő egy élőlény.

mindkettőért felelősséget vállaltál.

egyiket sem dobhatod ki azért, mert kellemetlenséget okoz.

7. tücsimücsi (válaszként erre: 6. - Emagdi)
2009. jan. 27. 20:42
Akkor neked nincs is gyereked, mert ha lenne ekkora butaságot nem írnál. Egy gyereket hogy vehetsz egy kalap alá a macskával??????
6. emagdi (válaszként erre: 5. - Tücsimücsi)
2009. jan. 27. 20:32

tudod, erre lehetne mondani, hogy amikor a kisgyerek megszületik, az is kakil-pisil, köpköd-böfög összevissza, mégsem adod be az árvaházba, hogy majd kéred vissza amikor szobatiszta lesz...


a cicát is meg kell tanítani a rendre, és akkor nem lesz vele gond.

miért piszkítana az ágyba??

2009. jan. 27. 20:27

Egyáltalán: mit keres a macska az ágyadba? Én nem tudnék egy olyan ágyba befeküdni, minden tele macskaszőrrel....

Legközelebb már oda is piszkít....hááát gusztus dolga.

2009. jan. 27. 19:58
Meg kell kötni...
3. maya84 (válaszként erre: 2. - Gofrika)
2009. jan. 27. 19:56

Szia!

Köszi a tanácsot,megpróbálom.Ki nem tehetem,mert a szomszéd kutya széttépte már pár cicámat,félteném hogy ő is így jár.Meg fél perzsa,ezek kényesebbek is,jobb lakásban tartani.

2009. jan. 27. 19:48
szia! addig fog oda pisilni,amíg ki nem dobod!! Citromos öblítőt vegyél,nem bírják a szagát. Vegyél még macskamenta sprayt és fújd az alom köré.
2009. jan. 27. 19:46
A cicám mindig a paplanomra pisil.Mit tegyek hogy leszokjon erről?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook