Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » A boltokban mindig megnyomkodom a paradicsomokat,... fórum

A boltokban mindig megnyomkodom a paradicsomokat,... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2 3
75. lolita2112 (válaszként erre: 72. - Globus)
ma 01:02
nalunk pl mar betiltottak a nylonzacskokat ha megy az ember a supermarketben es papirzacskoban rakjak az elelmiszert!neha meg a boltbol ki se er az ember es maris szetszakad,de egeszseges az biztos,nalunk nincs fa gond hisz erdo van boven.nalunk gombahoz is papirzacsko van ami jo,mert nem fulled bele a gomba,mint egy nylon zacskoban.
74. lolita2112 (válaszként erre: 73. - Hansika)
ma 01:00
elnezest kerek,de nem ismertelek a humoros oldaladrol!bocs!
73. Hansika (válaszként erre: 63. - Lolita2112)
tegnap 12:53

Sajnálom, ha nem értetted a szavaimból a humort.

nem elmarasztalóan írtam Australien mezőgazdasági sikereiről, itt mindenki tudja, hogy nem elmaradott ország.

72. globus (válaszként erre: 65. - Smaragdzöld 🐉)
tegnap 10:51

Rengeteg vevőt látok itt a Sparban, aki megveszi pénzért is a műanyag zscskót, hogy beletehessen 2 citromot. Ingyen zacskó nincs már kitéve.

A pékárukhoz papírzacskó van. Mondjuk az is elgondolkodtató...ha új, akkor fákat vágtak ki. Ha újrahasznosított, ki tudja mi volt...jó esetben nem wc papír 😀

71. lolita2112 (válaszként erre: 70. - Smaragdzöld 🐉)
tegnap 10:43
nagyon egyetertek veled!
70. smaragdzöld 🐉 (válaszként erre: 68. - Lolita2112)
tegnap 10:19

Itthon mostanában kezdünk ráébredni arra, hogy mennyi műanyagot használunk évtizedek óta. Külön műanyag vágódeszka zöldségnek, gyümölcsnek, külön a kenyérnek, külön a húsoknak. Főzős műsorokban műanyag kesztyűt használnak. És most csak a konyhához kapcsolódóan írtam néhány dolgot.

De kezdhetném a csecsemők táplálásával. Ott van a cumisüveg, ami nem üveg, hanem műanyag. És maga a cumi.

Jaj, tényleg nem ecsetelem tovább.

Vannak visszafordíthatatlan történések, és vannak/lennének, amin még tudunk/tudnánk javítani.

69. smaragdzöld 🐉 (válaszként erre: 67. - Lolita2112)
tegnap 10:08

Nálunk is működik, legalábbis a környékünkön. Sőt a használt étolajat is gyűjtőbe tehetjük. Örülök neki, de ezzel a lehetőséggel sem mindenki él. Pedig kellene.

Papírgyűjtés néhány éve még volt óvodákban, iskolákban, de most valami miatt hanyagolják. Nem tudom az okát, miért.

68. lolita2112 (válaszként erre: 65. - Smaragdzöld 🐉)
tegnap 10:01

bocsi most latom ketszeris irtal!en mindent uvegbe veszek hacsak lehetseges.konzervet feher hollo ha veszek es muanyagcsomagolasban is csak igen keves dolgot/pl paradicsom/ s kerulom amennyire birom en is.


semmi gond ird csak le mindig amit gondolsz ha a tematol kicsit elter az ember se gond!

67. lolita2112 (válaszként erre: 66. - Smaragdzöld 🐉)
tegnap 09:58
igazad van!nalunk meg kulon gyujtik az uvegeket is/persze aki akarja az visszavalthatja es a papirt is gyujtik.azaz minden haz gyujti.
66. smaragdzöld 🐉 (válaszként erre: 64. - Lolita2112)
tegnap 09:56

A szelektív hulladékgyűjtés nálunk is működik.

A gond azoknak az embereknek a szemléletével van, akik még nem nőttek fel erre.

65. smaragdzöld 🐉 (válaszként erre: 62. - Lolita2112)
tegnap 09:54

Jó, hát azt gondoltam, hogy Ausztráliában sem minden kerül műanyag csomagolásba.🙂 Inkább azon csodálkoztam, hogy azt írtad, hogy a zöldségélék műanyag dobozokban vannak, hogy ne tudják agyonnyomkodni azokat. Itthon az előre csomagolt paradicsomot papírdobozokban látom, fóliával lefedve. Bár igaz, hogy ilyen kis pohárszerű műanyag tartóban is van. Viszont ugyanazokat a fajtákat, amik csomagoltan vannak, lehet venni kimérten is. Én ilyet veszek. Azt pedig én már soha nem teszem műanyagzacskóba.


A lényeg az, hogy tudatosan korlátozom a csomagolóanyagokat, és a műanyagot. Nem vagyok megszállott, de nálunk mostanában nagy a törekvés a műanyagok korlátozásáról. Nem veszek PET palackos vizet, üdítőket főleg nem. Előre csomagolt élelmiszert sem.


Na, a nyomkodásos témától jól eltértem, de talán nem feleslegesen.

64. lolita2112 (válaszként erre: 61. - PöttyösPanka)
tegnap 08:53
igazad van.itt ujrahasznositjak es erre a celra kulon kuka van amit idonkent elvisznek.
63. lolita2112 (válaszként erre: 60. - Hansika)
tegnap 08:51
hasikam nalunk lehet valasztani!/a boseg zavara hisz van itt minden kicsi,nagy,piros,fekete/most a paradicsomokrol beszelek/ es a vilag minden tajarol minden kaphato itt!ha egyszer eljonnel ide elajalnal a meglepetestol!
62. lolita2112 (válaszként erre: 59. - Smaragdzöld 🐉)
tegnap 08:49
szia!nemmmindent csomagolnal muanyagban!en is kerulom a muanyag dolgokat amennyire birom.paradicsomot csak azert veszek muanyagdobozba,mert az a legeretebb,es ize is van meg kicsi mig a tobbi olyan,mintha csak vizet nyalogatna az ember,semmi ize.
61. PöttyösPanka (válaszként erre: 59. - Smaragdzöld 🐉)
tegnap 08:46
Látod, hogy nincs más megoldás a notórius nyomogatók ellen. Mellesleg valószínűleg ott sokkal jobban megoldott a műanyag csomagolás újrahasznosítása, mint nálunk, ahol a legtöbb úgyis a kommunálisban végzi.
60. Hansika (válaszként erre: 59. - Smaragdzöld 🐉)
tegnapelőtt 18:48

:-DDD


De miért csodálkozol?

Australia egy elmaradott ország..-)))

59. smaragdzöld 🐉 (válaszként erre: 58. - Lolita2112)
tegnapelőtt 06:22

Csodálkozom, hogy Ausztráliában műanyag dobozokba csomagolják a zöldséget, gyümölcsöt.

Egyrészt megfizettetik a csomagolóanyagot is, hiszen azt beépítik az árba. Másrészt magam részéről már tudatosan kerülöm a műanyagot, már ahol kivédhető.

Persze nálunk is van előre csomagolt áru bőven. Ezerszer meggondolom, mit veszek. Így is annyi "szemetet" eszünk, kikerülni lehetetlen minden ártalmat.

Ha belegondolunk, mióta használunk mindennapi életünkben műanyagot. Sorolhatnám, de nem ez a téma.

Csak rácsodálkoztam a műanyag dobozokra.

tegnapelőtt 02:40
nalunk becsomagoljak muanyag dobozba igy nincs semilyen tapogatas,nyomkodas.
ápr. 26. 21:32
Gondolom te vagy az a típus is, aki a mézeskalács szívről leeszed a tükröt.
56. L’Engel (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
ápr. 26. 21:22

Lehet, hogy pont a hozzád hasonlókból már öten is megtapogatták a kosaradba helyezett tökéletesnek vélt árut.

Még egy kisgyerek is elég hamar képes megtanulni, hogy ne nyúljon az asztalra kihelyezett sütikhez, kivéve ahhoz, amit elfogyaszt.

55. L’Engel (válaszként erre: 34. - Kacsahercegno)
ápr. 26. 21:10
Ez nekem is. Aminek rücskös a héja, annak vastagabb is, ezért a ránézésre ugyanakkora citrom kevesebb húst és levet rejt magában. 😃
ápr. 26. 14:42
Nem veszed meg ne tapogasd. Bunkó
53. gigi> (válaszként erre: 51. - PöttyösPanka)
ápr. 26. 09:25

Igen, igazad van.

Valószínűleg ilyen.

ápr. 26. 09:18

Van egy bolt itt a közelemben,, jó nagy betűkkel írták,,,


A gyümölcsök nem igénylik a nyomkodást!

51. PöttyösPanka (válaszként erre: 50. - Gigi>)
ápr. 26. 09:15
Nekem az a típusú ember ugrik be az ilyenről, aki a húspultnál is kihalásztatja a legalsó darabot, és még oda is pirít, hogy de nehogy mócsingos legyen!
50. gigi> (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
ápr. 26. 08:35

Akkor minden másban ilyen vagy. Mindenből a legjobb a legtökéletesebb!!! Véletlenül sem éred be egy picit gyengébbel, rosszabbal.

Tedd amíg teheted.

De ne csodálkozz, ha egyszer valaki nyakon vág egy méretes kiflivel.

49. globus
ápr. 26. 08:17

Nem értem, hogy a péksüteményről, kenyérről miért nem lehet fogdosás nelkül megállapítani, hogy friss-e. A friss felülete sima, fényes. A nem frissé matt, ráncos, töppedt. Lehet gyakorolni.

A fóliás paradicsom meg vízízű. Nyomkodva és anélkül is. Vegyél paprikát, egy fokkal jobb.

ápr. 26. 08:10

Maradj a multiknál, mert egy piacon a kezed letörnék, joggal.


Nem kell tapperolni, illatból, kinézetre látszik, hogy melyik áru milyen.

47. PöttyösPanka (válaszként erre: 31. - ,zumba)
ápr. 26. 08:07
Kosz és kosz között is rengeteg különbség van. Ha az erdőben leejtesz egy almát, azt felveszed, leporolod, és megeszed. Ha ugyanez történik a metró aluljáróban, nem ajánlom, hogy megedd. Ahol sok ember megfordul, ott nem egyszerűen kosz képződik, hanem akár komoly fertőző betegségek melegágya is lehet. Főleg belső terekben, ahol sok felületen megtapadhat bármi, és rossz a szellőzés. Ahol sok ember él viszonylag kis területen, ott gyorsan mutálódnak a sima betegségek is. Nem beszélve arról, hogy bár az emberek többsége normális higiéniai szempontból, nagyon sok ember közt akad szépszámmal olyan, aki viszont nem. Nem tudhatod, hogy a másik mosott-e kezet, miután megdögönyözte a kutyáját, miután olajat cserélt az autójában, miután tömegközlekedett, miután használta a nyilvános wc-t, miután túrta az orrát. Vagy nem járt ott egy hajléktalan, aki hetek óta nem fürdött. Egy vidéki kisvárosban engem sem zavarna, ha a bolt előtt lenne a pékárú.
46. barai (válaszként erre: 42. - Krisztikrisz)
ápr. 26. 07:08
(Y)
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook