Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » A bizalom ára. Kihez mentem feleségül?! fórum

A bizalom ára. Kihez mentem feleségül?! (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A bizalom ára. Kihez mentem feleségül?!

1 2 3 4 5 6
2016. febr. 10. 21:32

van neki épp elég baja, nem kell, hogy itt is megkapja...

mit lehet most tenni?

19. Csipkerózsika (válaszként erre: 16. - Channa*)
2016. febr. 10. 21:30
Azok a kis majmos szobrok jutnak eszembe erről, ahol a 3 közül egyik a szemét, másik a fülét, harmadik a száját fogja be...
18. simple (válaszként erre: 15. - 962bc03775)
2016. febr. 10. 21:29
Nézd, ha a téma indítója semmit nem vett észre az egészből éveken át, akkor valószínűleg ez sem tűnt volna fel neki. Én nem tudom elképzelni, hogy történhet meg ilyen ami le lett írva.
2016. febr. 10. 21:26

Hát igen, sajnálatos, hogy ilyen BETEG emberek vannak. Mert aki így él, aki ilyesmiket bír létrehozni, az ép léleknek nem nevezhető. Én szerencsejáték függőségre tippelek, lehet hogy elkártyázta, elrulettozta az egészet, vagy lóversenyre egyébre, meccsekre fogadott...

Ismerősi körből hallottam olyan függőkről, akik egy este alatt 200 000 ft-ot beleszórtak a játékgépbe, aztán valaki más a jól működő vállalkozását (bolt) játszotta el, azután meg az anyja pénzelte és fedezte őt, végül titokban eladósították az egész családot... Arra is csak akkor derült fény, mikor az anya meghalt. Az apa máig nem bírja helyretenni, hogy tehették ezt vele. Persze a felelősségét belátja, hogy nem "csak" hazahordani kellett volna mindig szorgosan a pénzt, hanem figyelni is, néha megnézni, hogy hova is folyik el a rengeteg lóvé. Ott is vak volt a bizalom, de utólag már belátja, hogy voltak azért figyelmeztető jelek...


Sajnálom én is a cikkírót, de tény, hogy van némi felelőssége abban, hogy ennyi ideig nem derült fény semmire. Azt lehet átverni, aki valamilyen szinten hagyja magát, aki a felelősséget egy az egyben másnak adja át.

Én az azonnali elbocsátásos szitunak már utánajártam volna, bementem volna a céghez személyesen, hogy akkor mi is történt.

Drága tanulópénz volt ez, persze mások máshogy fizetik meg, sokan pl. érzelmileg.

2016. febr. 10. 21:11

Hát persze, hogy tudtál róla, ha csak nem terrorizált még ráadásként, de erről nem írtál, így azt gondolom, hogy ez az egész közös szerzemény volt, csak most jó másra mutogatni és azt mondani, hogy semmit nem vettem észre.


Sosem viselkedett furán?

14 év nem kevés! Olyan nincs, hogy nem ismersz ki valakit ennyi idő alatt, akkor sem, ha csak este találkoztok.

A legtöbben így vagyunk, és még is ismerjük, akivel együtt élünk évek óta.

Persze kényelmesebb kihúznunk magunkat mindenből, de....

Ismerek olyan nőket, akik ugyan így beszélnek a volt férjükről. A férj által megkeresett nem kevés pénzt mindig egy fillérig elköltötte (évente több felújítás a lakásban, napi 20-30 ezerért vásárlás, drága utazások, stb.), persze a rezsit fizetni felesleges, aztán a férj a már nem keresett annyit és már így nem is kellett a nőnek, ott hagyta a sok adóssággal és azt mondta, hogy ő nem tudott arról, hogy nem volt fizetve a rezsi éveken át....

15. 962bc03775 (válaszként erre: 12. - Simple)
2016. febr. 10. 20:59
Azoknak a dolgoknak látszatja van. Főleg ennyi év után.
14. M0ncsa (válaszként erre: 13. - Levarosbukta)
2016. febr. 10. 20:21

En is nagyjabol ilyesmit akartam irni :)

Eldugott postaladakulcs, semmi betekintes a csalad anyagi helyzetebe (ferj bankszamlaja), satobbi... WTF???? Ilyet el sem tudok kepzelni. Mi a ferjemmel parhavonta egyeztetunk, barmikor megnezhetem a szamlajan a kiadasokat es beveteleket. EZ a bizalom, nem az, hogy tojni bele.

2016. febr. 10. 20:14
Azért az nehezen hitető, hogy ezek alatt az évek alatt soha, de soha nem került a kezedbe egyetlen felszólítólevél vagy számla. Azt eltudom képzelni hogy egy férj eltitkolja hogy kaphatott prémiumot. De hogy éveken keresztül a feleségnek fogalma se legyen arról mennyit keres a férje azt nem. Az a véleményem hogy szépen el voltál a langyos vízben, kényelmes volt hogy nem kell törődni semmivel sem, csak a gyerekekkel. Azt sem hiszem hogy soha de soha nem beszéltetek pénzügyekről ha esetleg valami nagyobb dolgot akartatok venni. Azért ha az én uram munkanélkülivé válna az lenne az első hogy felmérem a család anyagi helyzetét. Mint ahogy volt is ilyen eset nálunk is. Osztottunk, szoroztunk hova mit kell és mennyit fizetni ne kerüljünk bajba. De téged mind ez nem érdekelt. Neked csak az volt a lényeg hogy minden hónapban megkapd a férjtől a költőpénzt, mert ugye írod hogy amit kaptál az félretetted, a többi meg le van tojva. Most meg borult a bili és csak kapkodod a fejed. Így jártál kisanyám, egy percig sem sajnállak és most ne gyere nekem azzal hogy de én megbíztam benne. Nem, nem bíztál meg benne hanem nem érdekelt, nem foglalkoztál vele mert neked így volt a legkényelmesebb.
12. simple (válaszként erre: 10. - 962bc03775)
2016. febr. 10. 20:01
Lehet hogy drogozott, vagy szerencsejáték függő volt, és arra ment el a rengeteg pénz.
2016. febr. 10. 19:57
Amúgy elnézést, részvétem így utólag. Nem tudom, hogy kezelnék le egy ilyen helyzetet.
10. 962bc03775 (válaszként erre: 1. - P Tünde)
2016. febr. 10. 19:54

Úr Isten. Ilyenre egy férfi képes úgy, hogy az életben minden adott a boldogsághoz? Jó meló, gyerkőcök, kocsi, minden!

Mit akarhatott még ez az ember az élettől?

Hogy nem lehet egy ilyen jellemet észrevenni? Se megérzés se semmi?

Ennyire nem lehet jól színészkedni, ha meg igen akkor mi a francért csinálta? Ez véletlenül nem kleptomániás volt?

2016. febr. 10. 19:54

Úristen ezt nagyon rossz volt még olvasni is!

Kívánom, hogy minden rendbe jöjjön!!!

2016. febr. 10. 19:51
Nem lehet esetleg rendőrséggel kerestetni? Elvégre ez kimeríti a csaló fogalmát, vagyis bűncselekményt követett el.
2016. febr. 10. 19:31
Jézusom, ez a történet valami szörnyű. Ahogy tovább olvastam, egyre rosszabb lett. Az ilyeneknek mint az exed, a herevasalás a legjobb gyógyszer...
2016. febr. 10. 19:18
Ehhez képest akkor az enyém egy angyal, pedig ő sem kispályás.
2016. febr. 10. 18:38

És még én siránkoztam, hogy nyakamba szakadt egy skizofrén ember... (bocs, ez neked nem segít, csak önreflexió). Arra, hogy a szülei nem szóltak semmit tudom a választ, sokat tépelődtem én is ezen: örültek, hogy talált magának egy balekot, így téged használt ki, nem őket.


Az utolsó mondataidban nagyon jól összefoglaltad a lényeget: napjainkban a bizalom nagyon naiv dolog.


Kitartást és sok erőt!

4. Mion
2016. febr. 10. 18:38

Uh... nem hiába mondják, hogy "Trust but verify!" azaz "Bízz, de igazolj!"


Sajnálom, hogy ez a helyzet, de köszönöm, hogy megosztottad!

2016. febr. 10. 18:21

Mitha a saját életemet olvastam volna!


VAN KIÚT!

2016. febr. 10. 18:19

Nem semmi :(

Van esély, hogy kilábalj ebből?

2016. febr. 10. 18:08
Nem is tudom hol kezdjem el, túl frissek még az élmények, sérelmek, lezáratlan ügyek...
Nagyon szerettem, tiszteltem őt, őszinte, tisztességes, egyenes jellemű, családcentrikus embernek hittem, a viselkedése sem adott okot kételkedésre sokáig. Ennek az ellenkezőjéről meggyőzni senki nem tudott volna, csak a keserű csalódás, a pofonok amiket tőle kaptam, kaptunk a gyerekeimmel. Amikor kénytelen voltam felfogni, hogy ez az ember, akiben én annyira hittem, bíztam, szerettem, tönkretette az életünket! Sajnos minden téren. Anyagilag totális katasztrófát okozott a felelőtlen életvitelével, és amit ez maga után vont, hazugság, gátlástalanság, gyávaság, aljasság, stb. Nagy árat fizettem érte, mire felfogtam ki ő, milyen ember.

Ugrás a teljes írásra: A bizalom ára. Kihez mentem feleségül?!
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook