Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A barátnőm nem soká szül.Kell ilyenkor ajándékot vinni a kórházba?Ha igen, mit illik? fórum

A barátnőm nem soká szül.Kell ilyenkor ajándékot vinni a kórházba?Ha igen, mit illik? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2007. dec. 4. 16:12
Szerintem nem kötelező, de ha vinni akarsz valamit, akkopr valami rostos üdítőt vigyél. Csokit semmiképp! De az a legjobb, ha megkérdezed mire van esetleg szüksége az illetőnek. Aztán ha nagyon akarsz valamit ajándékozni, akkor azt már csak ha otthon lesznek. Szerintem!
30. 0a6ce1d48d (válaszként erre: 29. - Krizsanevi)
2007. dec. 4. 16:07
Egyetértek.
2007. dec. 4. 15:52
Én mákosgubát kértem szülés után! :) Szűrt üdítő, gyümölcs szerintem is mehet, ajándék majd otthon.
28. abe24d45e1 (válaszként erre: 27. - 22b83e8961)
2007. dec. 4. 15:44
csatlakozom az elottem levokhoz/
2007. szept. 13. 12:37
Én a mamának és a babának is vinnék valamit.De főként egy nagy adag szeretetet és ölelést.
2007. szept. 10. 14:30

Én kórházba sok folyadékot,szoptatós teát,esetleg gyümölcsöt szoktam vinni a kismamáknak.Vagy még ha van valami,amit kíván az illető!

Szerintem mást fölösleges.Ajándékot a hazamenetel után szoktak vinni.

2007. júl. 29. 13:27
Üdítő, süti.
24. LoLiNa
2007. júl. 29. 06:50
a virágot általában be sem engedik a babákhoz! rostos ücsi, gyümi, esetleg fött étel, ha kér:-) ha megakarod ajándékozni, azt megteheted otthon, mikor hazaviszed őket :-) de akkor se virág. azt gondolom a ,pollen, miatt nem xabad a babáknak. elég nekik előxör ez a trágya lewegő
2007. júl. 18. 13:37
csatlakozom, Zitamitához!
22. vapi
2007. júl. 12. 09:22
Amikor én szültem,én gyümit és innivalót kértem (szűrt almalé).Meg újságot. Virágot ne.
2007. júl. 11. 21:55

Majd ha már otthon lesznek a kicsivel akkor vigyél ajándékot.

A kórházba rostos üdítőt,gyümölcsöt vigyél.

2007. júl. 11. 08:50
Szerintem konkrétan ajándékot majd akkor vigyél, ha már otthon lesznek, és ott látogatod meg őket. Barátnődnek a kórházba gyümölcsöt, gyümölcslevet vigyél, szerintem. Virágot sem érdemes, nálunk a virágot egyenesen a nővérszobába kellett leadni, mert a szobában tilos volt.
2007. júl. 10. 21:10
Szerintem ez ráér otthon is... sok kórházban, még virágot sem lehet vinni, vagyis kint kell hagyni a nővérszobán, vagy folyósón. Inkább gyümölcsöt, nasit, vagy valamit amitől erőre kap az ember és szeret .... én legalábbis ezt értékeltem a legjobban... (persze, meg kell válogatni, hogy ne legyen puffasztós meg olyasmi amit a kismama nem ehet...)
2007. júl. 10. 12:55
Kimondott (nemsüti, stb) ajándékot oda nem kaell.
2007. júl. 10. 12:21

Pár napon belül én is szülni fogok. Én mindenkit megkértem, aki szólt, hogy be akar jönni a kórházba, hogy ne jöjjön. Elég lesz a szűk családhoz kivánszorogni minden nap, főeg ha császárral szülök.

És hát sajnos a csecsemős nővérek sem szeretik ha rájuk hagyjuk a babákat, vagy ha óránként kell a babát kivinni megmutatni a látogatóknak.

De ha az anyuka ragaszkodna hozzá, akkor szerintem csak rágcsit és innivalót vigyél be. Virágot semmiképp sem!!!

2007. júl. 10. 11:12
Szerintem hívd fel, mire van szüksége, mert a kórházi kaja eléggé nem jó, viszont a baba miatt meg nem nindegy mit eszik,iszik, egyeztess és hidd el akkor kedvezel neki a legjobban. Ajándék otthon a legaktualisabb.
2007. ápr. 25. 17:01
Ne vigyél ajándékot a kórházba szerintem.Kérdezd meg hogy szüksége van e valamire és azt vidd be neki.Nekem is hurcolták a sok kaját világba,és bontatlan küldtem haza mindd.
2007. ápr. 25. 13:48
Szerintem szűrtlé, keksz, süti, gyümölcs. Az ajándékot akkor is ráérsz ha haza mennek. Én legalábbis ezt tenném.
13. Rekus
2007. ápr. 25. 11:14

A 100%-os rostos gyümilevekkel azért óvatosan, hasmenést okozhat a picúrnak:( Az szűrt gyümölcslevekkel nem szokott gondot lenni a csecsemős nővérek szerint.

Kajából, italból, gyümölcsből is a minnél kevesebb macerával fogyasztható a jobb szerintem. Én kaptam mandarint, de nem volt időm kibontani:) Az olvasnivalókat is itthon kezdtem el olvasgatni. Persze ez azon is múlik, hogy mennyire gyakran kell szoptatni a picúrt, és mennyire van kifáradva a kismama.


Azért csörgesd meg telefonon a barátnődet szülés után, hogy mikor menjél. A szülés utáni egy-két nap lehet, hogy mégsem szeretne látogatókat...

2007. ápr. 22. 22:18
A leanyom a korhazba almakompotott kert,a virag es az ajandek a kicsinek amikor haza jottek akkor lett atadva.
11. mongi
2007. ápr. 22. 21:51

Szia!

Szerintem is elég a kórházba innivalót vinni(ha szopiztat,biztos nagyon szomjas).Pl. az áfonyás üdítő serkenti a tejelválasztást,meg pl. valamilyen kisebb kozmetikai csomagot az anyukának.A picinek meg majd akkor kell vinni ajándékot,amikor már hazamentek.SZERINTEM!

Én rengeteg csokit kaptam,igaz,hogy örültem neki,de a pici babám nem annyira,mert pöttyös lett tőle.

10. Gáspi
2007. ápr. 22. 21:46
Jobb a kórházban látogatni, mert az csak 5 perc,viszont otthon jobban "leragad" a vendég.Ajándékba pedig olvasnivalót /baba-mama magazint/ szoktam vinni.A család ellátja a kismamákat étellel, itallal.
2007. ápr. 22. 21:37

A barátnőmnek én is édességet vittem, egyszerűen meg volt őrülve a Pilóta kekszért.:). Szóval előzetesen telefonon egyeztettünk, és a nasi mellé olvasnivalót (női újságokat) vittem be neki. Minden mást ugye a családjától úgyis megkapott.


Amikor pedig hazaérkezett a kis poronttyal, pár hét múlva látogattam meg otthon - a mamának egy kozmetikába szóló ajándékkupont vittem, a pöttömnek pedig a megbeszélt pelenkát és cumisüveg szettet. A barátnőm elég praktikus gondolkodású, de a kozmetikába szóló bón igazi meglepetés volt, és láttam rajta hogy mennyire jólesett neki!

2007. ápr. 22. 21:26

Én csokit vinnék! Olyan extra méretű táblát, ami a legnagyobb és legvastagabb, és egy csokor vegyes színű tulipánt, ami tök felesleges, de olyan szép!

( bár azt hiszem,élő virágot nem engednek be a korházba, fertőzésveszély miatt, ha jól emlékszem én is cserepes mini-mű virágot vittem a Tamika születésénél.)

Viszont csatlakozom az előttem szólókhoz, ami a látogatás szükségességét illeti, mert én, mint apuka lettem elküldve néhány perc után az egyik alkalommal, 'fáradt vagyok'-kijelentéssel, ami nem csoda, a tolófájásonkénti megébredésekkel kombinált alvással pihenő újdonsült kismama részéről.

2007. ápr. 22. 21:13
A látogatás szerintem jó ötlet, de előtte telefonon egyezteni kellene, nehogy az egész rokonság, barátok egyszerre rohanják le szegény kismamát. Ajándékot mindenképp pár hét után, otthoni látogatáskor vinnék és legjobb ajándékvásárlás előtt tudakolózni mire lenne szükség, nehogy egy huszadik 56-os méretű kisruha legyen az ajándék amit kb. 3 hétig tud ráadni a babára.
2007. ápr. 22. 21:07
Én a kórháza nem vinnék mást, csak egy kis itókát vagy gyümölcsöt, ajándékot akkor kell vinni, ha babanézőbe megyünk. Én legalábbis így csináltam és amikor én szültem, ugyanigy volt.
2007. ápr. 22. 21:07
A látogatás elôtt mindenképpen beszélj vele telefonon,hogy szeretné,ha bemenj,vagy inkább majd otthon látogasd meg.En,amíg bent voltunk a kórházban,mivel a babák mellettünk voltak,annyi idôre alig tudtam kimenni,hogy a férjemmel találkozzak.A kórtermekbe nálunk nem engedtek be senkit.Virágot sem szabadott bevinnünk a szobába.Szóval elöször beszélj vele,és ha úgy döntesz,hogy bemész,gyümölcsöt,gyümilevet vihetsz.En kaptam gratulációs képeslapot,azt is vihetsz neki.
4. keyla (válaszként erre: 3. - Skaleo)
2007. ápr. 22. 21:00
nagyon jóban vagyunk és ragaszkodik hozzá:)
2007. ápr. 22. 20:59
Én a kórházba nem mennék be. Csak telefonon tartanám a kapcsolatot vele. /persze ha csak pár napig lenne bent/ Inkább otthon látogatnám meg,gyümölcsöt, gyümölcslevet vinnék.
2007. ápr. 22. 20:54

Szió!

Szerintem ezt te döntsd el.

Én mikor szültem kaptam sok mindent, pedig mindenem meg volt.

Ajándékot nem kell, szerintem, de gyümölcsöt (banánt ne), vagy gyümölcslevet (100%), esetleg egy kis édességet (én azt kívántam).

Virágot is szoktak, de az nem jó az újszülött babáknak.


Rita

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook