Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » A asszony verve jo!? fórum

A asszony verve jo!? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
2009. aug. 15. 17:14
vannak olyan nők akiknek kell néha pofpn hogy észhez térjen, sajnos nő létemre ez a véleményem, persze az egész más ha rendszeresen veri
2009. aug. 15. 17:13
nah valaki aki volt ilyen helyzetben. ha a baba elott is bantott miert nem hagytad el akkor, inkabb szultel es ha azt mondod hogy nem volt hova menni mielott megismerted hol laktal ? most ki kell lepnem mert a lanyom akarja hasznalni a gepet de kesobb vissza jovok
30. Ncilány (válaszként erre: 10. - Liliana30)
2009. aug. 15. 17:11

Ha van szülő az segít. De a bartátok ilyenkor is " kilépnek " nem látnak-hallanak semmit.

Ráadásul legtöbbször NINCS hova menekülni..

2009. aug. 15. 17:11
sajnos ez nem ilyen egyszerű, engem nem vert meg a férjem soha, de nem tagadom 5 év alatt 1-szer kaptam tőle pofont, és szerintem tényleg megérdemeltem, soha nem feledem, de ezért nem hagyom el, sajnos sok nőt ismerek akit ver a férje, és nincs hova mennije, munkát nem kap
2009. aug. 15. 17:10

A családi háttér is sokat számít. Nagyon sok családban még ma is férfi az ÚR, az ő szava szent, az asszony neve halgass, és türj.

A szülőkhöz nem mehet, hiába látják, tudják, hogy a lányukat naponta-hetente megveri a férje (az "okosabbja" úgy, hogy a ruha takarja). Szégyen, és megengedhetetlen a válás. Váláskor a mai "gyors" bíróság 5-6 év alatt rögtön el is dönti, hogy ki-mennyit kap a közösből.

Addig a nő megpróbál vegetálni, a gyerekkel (gyerekekkel) valahogy túl élni a tegnapot.

27. 8559ed0e1b (válaszként erre: 1. - Buzasi1983)
2009. aug. 15. 17:04

nagyon egyszerű.

Én féltem lépni,évekig terrorba tartott.

Aztán mikor megszületett a fiunk esküdözött hogy másképp lesz.Nem így lett minden ment tovább,sőt...:(

Ha hiszed ha nem,nem volt hova mennünk ezért nem mertem lépni!Továbbá féltem hogy ha jelentem elveszik a gyereket tőlem,mivel gyeden voltam így alig volt jövedelmem.

(aztán az egyik barátnőm nem tudta tovább nézni ahogy az exem bánik velem és felajánlotta hogy költözzünk hozzá.Közben az a barom talált valakit akivel megcsalt,így gond nélkül el tudtunk menni.Azóta sem láttuk őt szerencsére,de sokszor rettegek mi lesz ha megtalál minket)

Szóval ez nem gyávaság kérdése.

2009. aug. 15. 17:00
fel ev? ok mennyen dolgozni adja be a gyereket az oviba es osszegyujti az alberletre a penzt lassacskan csak akarat kerdese de sok no el hadja a ferjet majd vissza megy es utanna persze megint kezdodik minden elorol
25. ad96793c81 (válaszként erre: 24. - 319cd6978b)
2009. aug. 15. 16:58
Sajnos nem kell ahhoz gyerekkorban elszenvedett erőszak, hogy egy nő eltűrje a verést. Sok olyan van, akit életében először a férje ütött meg. És tudjátok mit szoktak mondani, amikor megkérdezem, hogy miért tűrték a folyamatos verést évekig? Azért mert nem hitték el, hogy újra meg fog történni. Az X-edik alkalom után sem!! Mindig megbíztak a férjükben, ez számomra felfoghatatlan. A legrosszabb pedig az, amikor magukat hibáztatják! Hogy "tudom milyen heves a férjem, miért ingereltem fel, én tehetek az egészről".
2009. aug. 15. 16:52
Mai napig nem értem az ilyen történeteket. Az én családombann em volt még verés soha, de sokszor hallottam vagy láttam tv-benhogy milyen családon belüli erőszakos tettek vannak. Én azok után hogy a saját apámtól soha egy pofont nem kaptnam,n em tudom elképzelni hogy ki más bántana. Szerintem azok hagyják hogy így éljenek akik már gyerekként is így éltek, mert akik jó körülmények közt nőttek fel azok azt mondják hogy őket egyszer próbálnák meg megverni, biztos intézkednének a kellő "büntetésről".
23. winny
2009. aug. 15. 16:48

Az emberi életet két dolog mozgatja:üss vagy fuss.

Ezek a nők félelemben élnek.Emiatt se ütni nem mernek se elfutni nem tudnak.

Ez a félelem gyermekkorukból való.Egészséges lelkü nő azonnal kilép egy ilyen kapcsolatból.Sőt bele sem megy.

2009. aug. 15. 16:46
Vagy ismerek olyat, aki azért nem hagyja el a férjét, mert nyíltan megmondta a férje, hogy ha elhagyja, akkor elviszi a gyereket, persze nem törvényesen. Van rá csomó példa: Mehmed Karcsi török apja, vagy hasonlók, ezt nem meri senki felvállalni.
2009. aug. 15. 16:44

A barátok nyakán se lehet az ember fél évnél tovább, vagy nem is biztos hogy van olyan helyzetű barát aki ennyi időre be tudja fogadni.

És szerintem mindig reménykedik az ilyen helyzetben lévő, hogy talán többet nem fordul elő, persze sajnos igen...

2009. aug. 15. 16:42
Én is sokat gondolkozom ezen,de nem tudom mi lehet az ok hogy a férjel marad!Talán igényli?
19. megryan (válaszként erre: 12. - Buzasi1983)
2009. aug. 15. 16:42

Nagyon egyszerű ok: nincs hová mennie.

Ha nem élnek a szülei akik segítenek, és a lakás a férfié, akkor 28.000 gyesből sehová sem tud elmenni az anya. Az anyaotthon is csak fél évre megoldás, utána hová, miből???

18. buzasi1983 (válaszként erre: 14. - Ibuska1990)
2009. aug. 15. 16:37
annak idejen a volt ferjem egyszer elvitte a lanyomat a hetvegere majd vasarnap nkozolte velem hogy nem akarja visszahozni az akkori havi fizetesem et adtam oda a taxisofornek csak vigyen el a lanyomhoz, megcsinaltam a fesztivalt az utcan majd hazavittem a lanyomat. utanna megmondtam az exemnek ha latni akarja a gyereket hozzon papirt vagy abban a pillanatban ahogy meglatom hivom a rendort azota nem lattam a dragat
17. Liliana30 (válaszként erre: 16. - Ad96793c81)
2009. aug. 15. 16:37
Nagyon-nagyon igazad van! Ki milyet szakít, olyat szagol! De lehet kiút.....
2009. aug. 15. 16:34

Mifelénk azt mondják, hogy az első pofont egy nő sem érdemli meg. A másodikat már igen, azért, mert csak annyi esze volt, hogy a párjával maradt.

Aki egyszer megüti a párját, az ugyanis legközelebb is megteszi, hiába minden igérgetés. És az esetek többségében rögtön a kapcsolat elején kiderül, hogy agresszív a férfi, sok nő mégsem hagyja ott párját, inkább mentegeti még önmaga előtt is. Pedig akkor még legtöbbször gyerek sincs, könnyebb lenne elmenni! Köztünk szólva soha nem értettem az olyan nőket, akik a verések ellenére is szültek még egy, vagy akár két gyereket is!

2009. aug. 15. 16:27
Tudom könnyű okosnak lenni, mert én ehhez képest csak egy rossz kapcsolatban vagyok, és abból képtelen vagyok kilépni, na de ha megütne.............Az biztos hogy olyat tennék, vagy tetetnék, hogy egy életre elmenne a kedve a rohadéknak! Bocsi kicsit elragadtattam magam!
14. ibuska1990 (válaszként erre: 13. - Buzasi1983)
2009. aug. 15. 16:25
Simán elveszeszi. Odamegy és elviszi. Mire a rendőrség tudomást szerezne róla, már túlvannak hetedhét országon.
2009. aug. 15. 16:24
vannak anyaotthonok ,szulok ,baratok ahova mehetnek az meghogy valaki elvegye a gyereket egy notol nem csak ugy megy eleg sokmindent kell bizonyitani
12. buzasi1983 (válaszként erre: 6. - Cel)
2009. aug. 15. 16:21
tudsz valamilyen okot? mert higyetek el lanyok rengeteget gondolkoztam hogy milyen okok lehetnek de semmi kezenfoghatot nem talaltam
2009. aug. 15. 16:20
Sajnos én is rengeteg ilyen házaspárról hallottam, és ezerszer mondtam a páromnak, ha ebben az életben akár csak 1 pofont is kapok tőle, olyan igazit, engem többé nem lát. Mindig mondja, hogy soha nem lenne képes megütni. Más az, mikor birkózunk, és csapkodjuk egymást (nem abból a célból, hogy fájdalmat okozzunk a másiknak, csak bolondozunk kicsit), meg más lenne az, ha mondok vlmit és lekeverne 1et. Biztos nem tudnék egy olyannal lenni, aki nem tisztel. Ha teszem azt, lennének gyerekeim, akkor is biztos lelépnék. Lehet, nem az első pofon után, elvégre gyerekkel biztos nehezebb, és lehet, nem is a másodiknál, de a 3. alkalom után már biztos. Inkább az ismeretlen, mint az ismert rossz. Valahogy úgyis mindenki feltalálja magát. Aki a nulláról kezdi, előbb-utóbb az is össze tudja szedni magát!
10. Liliana30 (válaszként erre: 8. - Ibuska1990)
2009. aug. 15. 16:17
Na de csak vannak barátok, hatóságok stb.... Biztos hihetetlen nehéz, de ahogy ezt csak ő tudja megélni, ezen csak ő egyedül az aki változtatni tudna!!!
9. ibuska1990 (válaszként erre: 7. - Buzasi1983)
2009. aug. 15. 16:16
Biztos másnak is a szive hasadna meg. Lehet azért marad mert a férj avval fenyegetőzik hogy elveszi tőle a gyereket minden áron.
8. ibuska1990 (válaszként erre: 5. - Cel)
2009. aug. 15. 16:15
Teljesen igazad van. Mondhatjuk mi hogy esetlen az a nő ha hagyja, de ha egyszer lelki terrorban él és egyszerűen nem tud kilépni belőle.
2009. aug. 15. 16:15
az addig ok hogy elb..ak a sajat eletuket de hogy lehet hogy a gyerekeikre nem gondolnak nem latjak ahogy ok is szenvednek. ha en latnam azt a fajdalmat rettegest a gyerekem szemebe huh... a szivem hasadna meg
6. cel (válaszként erre: 3. - 54840f0fce)
2009. aug. 15. 16:13
Sok más ok is létezik.
5. cel
2009. aug. 15. 16:12
Azt csak az tudja, aki benne él. Senki élethelyzetébe nem vagyunk képesek belelátni.
4. ibuska1990 (válaszként erre: 1. - Buzasi1983)
2009. aug. 15. 16:11
Szerintem abban hiszenk hogy jobb lesz ez a helyzet, talán majd megváltozik. Vagy lehet hogy fenyegeti és ninsc hova menni vagy valami ilyesmi dolgok állhatnak a háttérben.
2009. aug. 15. 16:10
Szerintem meg azért "hadja" magát, mer eszetlen és gyenge...
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook