Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » A 90 napos diéta megcáfolása fórum

A 90 napos diéta megcáfolása (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A 90 napos diéta megcáfolása

1 2 3 4 5 6 7
2009. ápr. 28. 16:54

sziasztok!

az én bajom az volt ezzel a diétával, hogy a szénhidrát napi tészta, sütemény jól megdobta a vércukorszintemet, gyümölcsnapon meg jött a hopp utáni kopp:-((. Anyám negyven éve cukorbeteg, én nem vagyok az, csak a hajlam van meg, de ha végigcsináltam volna, tuti, ma cukorbeteg lennék... Túráztatta a cukromat. Kétségtelen, 3 hét alatt 5 kiló lement, de elég volt, köszönöm.

62. Pirosalma (válaszként erre: 61. - Kacsa118)
2009. ápr. 28. 15:04
András szerepel időnként a tévében: [link]
61. kacsa118 (válaszként erre: 58. - Pirosalma)
2009. ápr. 28. 14:50
Igazság szerint nem tudom, hogy ki volt a dietetikus!
60. Pirosalma (válaszként erre: 56. - Bandikandur)
2009. ápr. 28. 14:17

Ha már tisztánlátás:


A növényekben is benne van minden aminosav (az esszenciálisak is), csak nem megfelelő arányban, így a hasznosulás (biológiai érték) viszonylag kicsi, így ebből a fehérjéből több kell (a napi szükséglet durván 10-40 %-kal is emelkedhet, ha a fehérjeforrás rossz minőségű). Megfelelően kombinálni viszont lehet őket, így a biológiai érték jelentősen nő.

Bár ez a zöldségeknél kevésbé döntő, mivel azok alig tartalmaznak fehérjét.


"Ezek mindegyike kiváló minőségű fehérjéket tartalmaz, amelyek az állati fehérjéknél jobban beépülnek." - egy fenét épülnek be jobban...


A kulcs pedig a mennyiség ÉS a minőség.


"Táplálkozáskutató szakemberek állítása szerint ez az arány a következő..." - ilyet az állítólagos "dr." Youngon és 1-2 hívén, akik maguk is meglovagolják a témát, senki nem állt. Abban a szakemberek tényleg egyetértenek, hogy több zöldségre és gyümölcsre lenne szükségünk, mint amit magyarok ÁTLAGOSAN fogyasztunk.


"1.) Törekedjünk arra, hogy fehérjét kizárólag zöldséggel fogyasszunk" - remélem, nem az erjedésre gondolsz...Vagy igen? Vagy mi miatt gondolod ezt? (Vonatkozik ez a 2. pontra is.)

59. Pirosalma (válaszként erre: 48. - Simple)
2009. ápr. 28. 14:04
Norbiról kulturált körülmények között lehet véleményt mondani, de Attilát nem volna jó (és szép) látatlanban Norbi alapján minősíteni.
58. Pirosalma (válaszként erre: 55. - Kacsa118)
2009. ápr. 28. 14:02

Amiket a cikk ír (zsírmáj, pókhas, alsó végtagi vizenyő; a csökkent nitrogürítést nem logikus itt említeni), az abban a formában, ahogy írja, nem igaz. Ezek az éhezésnek inkább csak hosszan tartó és durva formáinál jelentkeznek (egyébként egészséges emberekben). Kivétel persze mindig akad, ez igaz viszont mindenféle olyan állapotra, amikor a táplálék-összetétel az ideálistól eltér.


Természetese mint minden fogyókúrás diétában, itt is az energiabevitel csökkentése hat (a táplálék-összetételnek - zsír- és szénhidrátarány - is lehet hatása, de ez inkább másodlagos).


Egyébként nem a Tihanyi András volt a dietetikus?

57. Pirosalma (válaszként erre: 52. - Agis)
2009. ápr. 28. 13:53
Reggel - az éjszakai koplalás után - savasabb lehet a gyomornedv.
2009. ápr. 28. 10:45

Nem kívánok vitatkozni a cikk írójával, csak néhány dolgot megjegyeznék, a tisztánlátás kedvéért:

A legtöbb ember úgy gondolja, hogy a fehérjét hús és tejtermékek fogyasztásával kell a szervezetébe juttatnia. A zöldségekben az összes olyan aminosav (a fehérjék építőkövei) megtalálható, amire a szervezetnek szüksége van. Nem mindegyik zöldségben van jelen az összes, de ha sokféle zöldséget fogyasztunk, különösen a sötétzöld színűeket, és a sötétzöld levelű zöldségeket, és ezt még füvekkel is kiegészítjük, akkor rengeteg létfontosságú aminosavhoz jutunk.


De kiváló fehérjeforrás: a tofu, a hüvelyesek, különösen a szójabab (a friss egész bab) az edamame és a lencse, továbbá a nyers diófélék, csíráztatott magvak és gabonák, és az avokádó. Ezek mindegyike kiváló minőségű fehérjéket tartalmaz, amelyek az állati fehérjéknél jobban beépülnek. A dolog kulcsa a szervezet számára biztosított fehérje minősége, nem pedig a mennyisége. Elvégre a szervezetnek nem egy típusú nagyadag fehérjére van szüksége, hanem sok különböző fehérje építőjövére az aminosavakra.


Savasak-e a gyümölcsök, hát, figyelj:


Ahhoz, hogy egészségesek legyünk, meg kell találnunk a savas és lúgos pH értékek megfelelő egyensúlyát. Táplálkozáskutató szakemberek állítása szerint ez az arány a következő:

- 80%-ban lúgos (zöldségek, gyümölcsök)

- 20%-ban savas (keményítő, fehérje)

Ez az összeállítás az első pillantásra a legtöbb embernek nehézséget okoz, pedig csak egy kis változtatásra van szükség, ahhoz, hogy megfelelően táplálkozzunk.

Néhány jó tanács:

1.) Törekedjünk arra, hogy fehérjét kizárólag zöldséggel fogyasszunk

2.) Keményítőkhöz szintén zöldségeket válasszunk

3.) Gyümölcsöket önálló, kis étkezések részeként együnk

4.) A zöldségek és gyümölcsök 50%-a lehetőleg friss és nyers legyen, hiszen így tudunk a legtöbb vitamint és ásványi anyagot kiválasztani belőlük

5.) A fehérjéket célszerű párolni, főzni vagy grillezni. Kerüljük a bő olajban való sütést

55. kacsa118 (válaszként erre: 48. - Simple)
2009. ápr. 28. 10:24
Azt hiszem nagyon is egy véleményen vagyunk! Szerintem orvosilag az sem lett alátámasztva, hogy ez a diéta káros! Egyébkén nem túl rég láttam nyilatkozni a tv-ben egy dietetikust, és direkt rákérdeztek nála a 90 naposra is, hogy mi a véleménye. Ő azt mondta, hogy igazából a csökkentett kalóriabevitel a lényeg, tehát szerinte ez is nagyon hasznos lehet!
54. gg_dori (válaszként erre: 53. - 156a5eb9fd)
2009. ápr. 28. 09:57
Akkor ennek igen nagy szerepe lehetett a fogyásodban. Én 8-9 éve rendszeresen mozgok, vagy vmi aerobic/step/alakformáló tornát vagy gépeken... Sajnos így már a mozgástól nem fogyok, bár továbbra is úgy érzem, hogy segít, formál.
53. 156a5eb9fd (válaszként erre: 32. - Gg_dori)
2009. ápr. 28. 09:42
Nem, csak néha aerobikoztam, kb olyan 8 évvel ezelőtt :D
52. agis
2009. ápr. 28. 09:42

Van néhány bődületes marhaság a cikkben. Pl: a gyomor reggel savas állapotban van. Miért, délben nem savas? Lúgos? Hmmmmm?


A cikk egy hozzá nem értő összevagdosott "alkotása".

51. hidewatch (válaszként erre: 50. - Margitnéni)
2009. ápr. 28. 09:16
Igen, próbáld meg, nem veszíthetsz semmit :))) Azon kívül, ha majd egy kicsit jobbb formába jössz, tudom ajánlani Leslie Sansone Gyaloglós edzéseit, ami nagyrészt gyors helyben járás, lépegetés, ilyesmik, van fél órás programja is, nagyon jó, és nagyon vidám nő, kedvet csinál a mozgáshoz :) Ha esetleg érdekel, tudom hol találod meg a neten.
50. Margitnéni (válaszként erre: 47. - Hidewatch)
2009. ápr. 28. 09:01

Ez így van, sokáig tornáztam Norbi duci tréningjére. Aztán rájöttem, hogy már ki sem melegszem tőle, mert a felét már nem bírom megcsinálni. Annyira fájnak, dagadnak a lábaim, az egész napos munka után, hogy mire hazaérek, csak összeroskadni van erőm.

De hogy ez most így felmerült, előszedem megint a kazettát, ki tudja, végül is már eltelt egy fél év a térdműtétem óta!

49. Meruru
2009. ápr. 28. 08:54

Sziasztok!

90 napossal kapcsolatban csak megfigyelő vagyok, húgom és sógorom követik ezt a diétát. Naponta kerékpároznak, nem is keveset, tartják az étrendet, és eddig csak fogytak vele. Egyikük sem levert, nem lett beteg, nem fáradékony. Maximum kicsit nyűgösek a gyümölcsnapon :) De amit látok belőle, hogy sógorom pocakja komoly centikkel lett kisebb, 100kilón felül volt, már lassan a 80at döngeti, húgom 65kg-ról most ért 58ra, és már csak két hetük van hátra. Ez engem meggyőzött.

Abszolút egyetértek azzal, hogy aki rendszertelenül, össze-vissza evett és attól hízott meg bármilyen rendszert, módszert találjon is magának megfelelőnek segíteni fog a gondjain. Csak kitartás kell hozzá. Meg türelem, mert ugye nincs csodakúra, amivel két hét alatt visszanyerjük az álom-alakot, de ezt már mondták előttem. Szóval szerintem nem kell félni ettől a diétától sem.

48. simple
2009. ápr. 28. 08:52
Na akkor az én véleményem. Egyszer már végigcsináltam a diétát a férjemmel,most vagyunk benne másodszorra. A férjemnél ez az egyetlen ami működik,pedig hetente hat alkalommal jár konditerembe is. Én a diéta alatt végig jóllakottnak érzem magam,kivéve gyümölcsnapon. Mióta elkezdtük újra, ismét lapos a hasam,könnyűnek érzem magam,szuper a közérzetem,amilyen már régóta nem volt. Úgyérzem majd kicsattanok,sokkal több az energiám,jó a kedvem. Ez a rendszer rászoktat a helyes dolgokra. Rendszeres étkezés, napi háromszor,azonos időben. Állandóan zöldséget és gyümölcsöt eszünk,amit amúgy nem szoktunk. Én baromi sok tésztát eszem,most ez is fel van függesztve. Nem vagyok nagy húsos, ritkán eszem,de most négy naponta muszáj. Viszont mikor húst eszem,salátát teszek mellé,nem sültkrumplit. Gyümölcsnapon rengeteg gyümölcsöt eszünk,és különféléket,nem csak banánt. A cikkben ugyanis a banánt hozta fel példának az író. Ki az aki egész nap csak banánt eszik? Több kilót? Én inkább reggel eszem meg egy banánt, a nap többi részében almát, narancsot,kiwit,epret... Mellé rengeteg vizet iszom. Így folyton a wc-re járok,érzem hogyan mossa át a testemet a rengeteg folyadék. Ez is fantasztikus érzés,ahogy a testem fellélegzik. Az első diéta után és másfél évig egy dekát nem híztam vissza,pedig úgy zabáltam mindig mint aki nem ehet többé. A férjem 10 évig gyógyszerrel élt,mert nagyon magas volt a vérnyomása. Rendszeresen jár vizsgálatokra,és a diéta alatt az orvosok le tudták állítani a gyógyszerről,mert lement a vérnyomása,és azóta is! a normális szinten van. Nem kell többé gyógyszer! Az orvosoknak is elmondta,hogy ezt a diétát csinálja,és ők is támogatták ebben. Én inkább nekik hiszek,mint a cikkírónak,akiről azt sem tudom hogy kicsoda. Bár a neve alapján "atifitness" valami Norbi féle mókus lehet... Ő is támadja a 90 napos diétét,miszerint az szar,csak az ő update termékei a jók,az emberek inkább csak azt vegyék. Hogy mondhatja ezt,ő aki az update könyvében olyat le mert írni,hogy egy almát csak délután háromig lehet megenni?! Na inkább ő az,aki tuti nem normális. Jó egészséget mindenkinek!
47. hidewatch (válaszként erre: 46. - Margitnéni)
2009. ápr. 28. 08:11
Esetleg valami ducitréning? Az direkt nagy túlsúllyal rendelkezőknek van kitalálva, nem annyira terheli az izületeket, nincs benne ugrálás, ilyesmik. Az már fél siker, ha eldöntötted, hogy le szeretnél fogyni.
46. Margitnéni (válaszként erre: 39. - Bocicsalad)
2009. ápr. 28. 07:41

Szia! Az úszás tényleg mindenre jó, egyszer neki is indultam nemrégiben. Aztán visszatáncoltam. Rájöttem, hogy nem tudnék a medencéből kimászni, nagyon nehezen tudok még szárazon is felöltözni, nyirkosan gondolom még nehezebb lenne.

A szobabiciklit ajánlja minden doki, de olyan, ami engem is elbírna nagyon-nagyon drága lenne.

Pedig tornára nagy szükség van tényleg, márcsak azért is, hogy mozogni tudjak. Gyógytornára gondoltam, de olyan messze van tőlünk, hogy egyelőre még az is gond, hogy jutnék oda el, aztán meg haza. Így aztán csak otthon "gimnasztikázok", de ettől fogyni nem lehet, csak arra jó, hogy egyátalán lépkedni tudjak.,

De végül is a 90 napostól torna nélkül is fogytam, amíg csináltam, igaz nem sokat.

45. Margitnéni (válaszként erre: 43. - Kacsa118)
2009. ápr. 28. 07:33
Szia! Teljesen egyetértek veled. Kár hogy nekem nem ment, illetve, hogy mind a két alkalommal, amikor 90 naposoztam lebetegedtem. Lehet, hogy nem ettől, hogy egyébként is beteg lettem volna, ki tudja. De az tény, hogy én is fogytam, pedig nekem aztán elég nehezen mennek le a kilók, és úgy éreztem, hogy ennyit jóízűen sosem eszek. Jobban tele volt a hasam, mint normál esetben, és mégis fogytam. Valamit csak tud ez a 90 napos diéta.
2009. ápr. 28. 07:29

Jo reggelt !


En ahogy latom mindennel le lehet fogyni !!!! csak be kell tartani az etrend valtast barmilyen formaban es egy kicsit tobbet mozogni a szokasosnal- a kerdes hogy mennyire egeszseges ez a fajta dieta hosszutavon ?

Koszonet a cikk irojanak aki nagyon szepen kiemelte ennek a fajata dietanak a buktatoit.

A feher liszt es cukor = mereggel .

pl letezik mas alternativ edesseg is ,lehet teljes kiorlesu lisztbol piskotat sutni mezzel - ugyan olyan finom csak sokkal egeszsegesebb ...es folytathatnam tovabb .

Ma mar mindent meg lehet nezni leellenorizni az internetten -Tegyetek ezt mielott belekezdtek egy ujabb jojo dietaba !!!!!!


Nekem dietaznom kellett de nem suly problema miatt - hanem mert a cukrom lett magasabb egy kicsit amit koszonhetek a lombik kezeleseknek .

Az orvos tanacsara en a cukor betegeknek kiert dietat csinaltan nem olyan szigoruan igy nem mertem ki mindet dekara csak "adagokra" a legnagyobb meglepetesemre 3 honap allatt helyre allt a cukor haztartas a szervezetemben a koleszterol szint lement es pluszba fogytam is. .Emellett a dieta melett en "csak " gyalogoltam nem setaltam nem futottam hanem gyalogoltam vagy is sietve mentem kb 45 perc 1 orat 4 szer egy heten.


Egy eve tartom ezt a sulyt es tovabbra is egeszsegsen eszem es most szeretnek meg fogyni kb 5-6 kg.

2009. ápr. 28. 06:53

Sziasztok!

Előljáróban annyit, hogy jelenleg én is a 90 napos rabja vagyok, csinálom lelkesen, és jelentem működik. Nagyon sok mindenben egyet kell hogy értsek a cikk írójával, és a hozzászólásokkal is, de azért van amit én is elmondanék. Tudom, hogy nem a szétválasztás miatt fogyok, hanem elsősorban attól, hogy befejeztem a mértéktelen zabálást, és leginkább a csokoládénak a töménytelen pusztítását. Ezzel maximálisan tisztában vagyok. Azzal is, hogy ha nem így lenne a diéta megszabva, hanem ugyanennyit ennék, esetleg még keverve is akkor is fogynék, de! Akik elkezdenek fogyókúrázni, azoknak az embereknek a nagy részének igenis kell egy rendszer, amiben hihetnek. Ha nincs rendszer, és nincs megmondva, hogy mit is ehetnek, akkor valószínűleg ugyanazt ennék mint előtte. Ez pusztán tapasztalat. Próbálkoztam én is olyanokkal, hogy nem ettem kenyeret, tésztát stb., de sajnos nem vált be. Igenis odajártam a szekrényhez és nassolgattam. Ezt a fogyókúrát szerintem az akaratgyenge embereknek találták ki, és magamról tudom, hogy az vagyok.

Másrészről a vitaminhiány fellépése az, amivel nem tudok egyett érteni. Szerintem az elmúlt 10 évben összesen nem ettem annyi gyümölcsöt és zöldséget, mint az elmúlt 60 napban.

És végül csak annyit, hogy szerintem, ha egy igazán túlsúlyos ember egyszer le tud fogyni, akkor nála a fogyás után garantált az életmódváltás a súly megtartása miatt. Csak egyszer végre tudjon lefogyni. Most nem azokról a lányokról beszélek, akik trendből választanak diétát, és szeretnének 1-5 kg-ot fogyni, hanem az olyanokról, mint én, akiken 30-40 kg súlyfelesleg van.

A dietetikusokról pedig csak annyit: olyan étrendet állít össze, amit szinte lehetetlen csinálni munka mellett. Nekem nincs mindig időm főzni. Na az ő étrendjében viszont szinte mindig kell.

További szép napot!

2009. ápr. 28. 06:48

Nem értek a biokémiához. Azt viszont tudom, hogy a 90 naposból kiindulva sikerült kialakítanom egy nagyon hasznos étkezési szokást, ami igaz, hogy nem 90 napos, és nem is fogyókúra, viszont el tudtam jutni vele a számomra ideális testsúlyig évekkel ezelőtt. És azóta is meg tudom őrizni a súlyom. És igazán egészségesnek érzem magam, és a laboreredményeim szerint is az vagyok.

90 napos újratöltve :) :) :)

2009. ápr. 28. 00:15
Az emberek évek alatt hízlalják fel magukat, aztán napok alatt akarnak lefogyni.
40. e1e9ab571d (válaszként erre: 38. - Binky)
2009. ápr. 27. 23:59
Szerintem ilyen fiatalon bármilyen diétával fogytál volna. Nem a 90 napos érdeme. Egyébként olvastam egy tudományos kísérletről pár éve, hogy tesztelték a 90 napos hatékonyságát, és azokat az ételeket adták, ami ott ehető, csak összekeverve a napokat, és a napokon belül is az étkezéseket. /Ergo nem volt meg az állítólagos szétválasztás/. És lett csoda, akik keverten ették a 90 napos ételeket, azok is ugyanannyit fogytak mint, akik betartották. Tehát a 90 napos lényege nem a szétválasztás, hanem a lényeg, hogy csökkenteni kell a kalóriát. A cikk valamelyik újság különszámában volt, aminek rendszeresen van fogyis különkiadása tavasszal.
39. bocicsalad (válaszként erre: 37. - Margitnéni)
2009. ápr. 27. 22:23
Az uszas az nagyon jo mindenre!! Az sem jo??
38. Binky
2009. ápr. 27. 21:51

nekem nem jöttek vissza, mert én másokkal ellentétben az egészségem érdekében akartam lefogyni, nem pedig esztétikai szempontok miatt


90 napossal lement 10 kiló, utána ami visszajött az csak izom, hisz a sport megvan, nem hízlaló kajákat eszem, és beleférek 65 kilósan azokba a ruhákba, amikbe 62 kilósan, csak most jól is állnak:))

2009. ápr. 27. 21:46

Én azt nem értem, amikor azt javasoljátok, hogy vegyük igénybe szakember segítségét. De hol van ilyen szakember, egyátalán ki az? Aki tényleg személyre szabottan, komolyan foglalkozna velem, az horribilis összeg lenne. De még ilyet is nehéz találni, mert herbalife-sekbe és egyéb csodaszeresekbe futok bele mindig, az meg nekem nem jó.

A mozgás biztos nagyon fontos, én pl. nem tudok jelenleg tornázni. A séta viszont semmit nem ér, saját tapasztalatom, legföljeb jól megfájdul a lábam.

Úgyhogy tényleg jó lenne találni egy szakembert, aki alternatívát mutatna, a 90 napossal, és egyéb csodadiétákkal szemben!

2009. ápr. 27. 21:41

Én kétszer nekifogtam a 90 naposnak, félig meg is csináltam, fogytam is valamennyit, de mind a kétszer úgy lebetegedtem, hogy egy hónapig táppénzen voltam.

Sajnálom, pedig egész jól tartható volt, tulajdonképpen még többet ettem, mint általában szoktam. Imádom sütit, de annyit még nem ettem, mint akkor, és mégis fogytam.

2009. ápr. 27. 21:29
Én csak azt sajnálom, hogy a cikk írója nem tért ki arra, hogy a 90 napos miért működik - hiszen sok embernél működik. A fogyás nem csak az izomból fogyás miatt van. A zsírpárnák is elapadnak, és ezért a legtöbb elkeseredett fogyni vágyót a káros hatások nem érdeklik, csak az, hogy ez a fogyókúra tényleg levesz róluk 5-10-20 kg-ot. Nem vagyok táplálkozástudományi szakember, de az egyoldalú táplálkozás általában is fogyaszt, csak iszonyú egészségtelen. Az érem másik oldal pedig az, hogy ha rendszert viszel az emberek étkezésébe, napi három étkezésre korlátozod őket, megszünteted a nassolást, akkor a legtöbb ember szép lassan fogyni fog. Arról nem is beszélve, hogy a 90 napos reggelije sokszor egy rendes étkezésnél is kevesebbet jelent, így még napi 3 étkezésnél is kevesebbről van szó. Ha az emberek tudnák, hogy ennyivel a "szétválasztás" nélkül is fogynának, hogy erre bármilyen, rendszeres egészségesebb étkezés is képes, ha belátnák, hogy nem a szétválasztás, hanem az étkezés rendszerezése, és a nassolások megszüntetése is elég, akkor talán kevesebben hinnék ezt a diétát különlegesen hatékonynak.
2009. ápr. 27. 21:26
Végre egy ilyen cikk. :) Olvastam már róla drasztikusabbat is, de ez szépen meg van fogalmazva, és nagyon egyetértek vele.
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook