Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » A 4 napos töltött káposztát bepaníroztam és forró olajban... fórum

A 4 napos töltött káposztát bepaníroztam és forró olajban... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2
29. Egy lány 789900 (válaszként erre: 27. - Globus)
jan. 3. 22:16
Azt én sem, főleg amikor az ujjaid végén dzsama lesz, mert a villával nem egészen olyan... De mondjuk én vállalom mert imádom főleg a halat, ami főleg dzsama :S :D.
28. Egy lány 789900 (válaszként erre: 20. - Kacsahercegno)
jan. 3. 22:14
Szerintem ha ki tart egy káposzta vagy bármi más étel egy hétig az vagy ritka szar vagy temérdek mennyiség, de ezesetben még le is lehet fagyasztani (ami megint hőkezelés) és újra meg lehet melegíteni. Ha az ízén nem érzel furcsát szerintem gond se lesz vele.
27. globus (válaszként erre: 9. - Csemár)
jan. 3. 21:03
Nálunk alapvetően nincs rántott étel, mármint magát a techmológiát utálom. Étterembem megeszem, ha olyant kínálnak, tehát nem elvek miatt nem esszük. Utálom a vele járó pancsot, olajszagot, szellőztetést, zsíros mosogatást, egyszerűen annyit nem ér. Még ha karaj van benne, akkor se... csak csodálkozok, mikor olvasom, ha minden nap kirántanak valami bizbaszt :)
jan. 3. 20:49
Tudom, hogy mimagyarok mindent kirántunk, de azért ez nekem a nabasszameg kategória.
25. Piroska52 (válaszként erre: 24. - Zena01)
jan. 3. 18:13
Pedig ha tudnád milyen finom.
24. zena01 (válaszként erre: 23. - Piroska52)
jan. 3. 17:57
A mama mesélt nekem rántott tejbegrízről, hogy sokat evett gyerekkorában. Sosem hittem el.
jan. 3. 17:52

Mielőtt lenyelnétek keresztbe, sok mindent be lehet panírozni, és kisütni.

A palacsintától, a szilváig.

A rántott tejbegríznél meg nincs is finomabb.

Amikor az unokáim születtek, a menyem mindig azt kerg hogy vigyek,

22. zena01
jan. 3. 17:50
Ma ettem meg a karácsonyi töltöttkáposzta utolsó adagját.
jan. 3. 17:15

A panír mindent eltakar.:)


Szeretem látni, hogy mit eszek.

20. Kacsahercegno (válaszként erre: 18. - Egy lány 789900)
jan. 3. 16:17
Nekem mindegy, más mennyiszer melegíti, csak furcsa mert még sosem hallottam ezt a hétszer melegítést, pesti gyerek vagyok. :D Úgy tudom, hogy nem csak a baktériumok a gond (az tényleg elpusztul egy bizonyos hőfokon) hanem az általuk termelt méreganyagok amikor már csak langyos az étel. Mindenesetre felőlem mindenki azt csinál amit szeretne, én is azt csinálom amit én szeretnék és csak azt melegítem ami el is fogy :-)
jan. 3. 16:14
Nekem nincs bajom a 4 napos kajával. A töltött káposzta többször felmelegítve még jobb. Lencselevesem holnap lesz 5. napos. Igaz holnap elfogy. De enném a 6. napon is.
18. Egy lány 789900 (válaszként erre: 12. - Kacsahercegno)
jan. 3. 16:14
Nem mindegy az mennnyiszer melegíti újra az ember? A baktériumot a hő főleg ha forró elpusztítja. Teljesen mindegy hányszor melegíti az ember amíg nem savanyú és poshadt.
17. bozsu55 (válaszként erre: 10. - Egy lány 789900)
jan. 3. 16:13

Bezzeg a virslit szereted.(gondolom )


Ha elmondanám hogy készül egy bizonyos márka,biztos hánynál egy két napot.

16. Kacsahercegno (válaszként erre: 15. - Andi6020)
jan. 3. 15:57
Rántott kovászos ubi, petrezselyem, zeller... Hortobágyi palacsinta... Nekem ezek furábbak mint a töltöttkápi kirántása. Mondjuk most hogy belegondolok, a rántott hortobágyi palacsintát is falnám. Most megéheztem... :D
jan. 3. 15:54

A tejbegríz meg a mars csoki panírozása után nem meglepő.


Amúgy én egy hétig ettem körömpörköltet. Semmi baja. Ettem volna tovább is, csak elfogyott.

14. csemár (válaszként erre: 11. - Fórumnyitó (anonim))
jan. 3. 15:53
Egészségedre!
13. csemár (válaszként erre: 12. - Kacsahercegno)
jan. 3. 15:53

Dehogynem! Mindannyiszor ott rotyog az egész lábasnyi.

(Generációkra visszamenőleg így ment ez, sose lett tőle semmi baja senkinek.)

jan. 3. 15:50

Én simán megkóstólnám, nem tudom, miért akadnak ki ennyien ezen. Magyar ember mindent kiránt, akkor miért a töltött káposzta legyen a kivétel? 😂 Egészségetekre, biztos finom volt!


Nekem ennek a sok felmelegítésnek az emlegetése aggasztóbb, ugye nem az egész edénnyel melegítitek fel hétszer, hanem ezt csak átvitten kell érteni???

jan. 3. 15:45

Pont a kép és a leírás adta az ötletet. Jó volt.

[link]

jan. 3. 15:31
Én szerintem ami 4 napos nem enném meg szívesen. Nem vagyok fikázó és stb de tényleg van egy szavatossági határ. És kövezzetek meg de szerintem egy kész kajából ami nem sütemény (piskóta, zserbó pl.) Én nem szívesen gyúrnék belőle úgy hogy amúgy közeli lejáratú. A káposztának a savanyú káposztának, a levének is van egy jellegzetes illata. Számomra gusztustalan. De ha neked jól esik egészségedre.
9. csemár (válaszként erre: 8. - Bozsu55)
jan. 3. 15:29

A "levelével panírozzák"?

Ezt nem értem.

A panírozáshoz nálam (mifelénk) liszt-tojás-prézli együttese használatos, de töltött káposztát eszembe se jutna panírozni. Se a levével, se a leve nélkül.

Igaz, a palacsinta panírozása se az esetem, pedig - állítólag - az is mennyei finom.

8. bozsu55 (válaszként erre: 6. - Csemár)
jan. 3. 15:16
A levelével panírozzák, akinek derogál negyedik nap megmelegíteni.
jan. 3. 15:15

Gyerekkoromban azt szokták mondani, h a töltöttkáposzta hétszer melegítve a legjobb.

Hmmmm.....talán azért, mert soha nem tartott olyan sokáig.

6. csemár (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
jan. 3. 15:13
A levével mit csináltál?
5. bozsu55 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
jan. 3. 15:12

Ha unatkoztál,megértem.


Szerintem nem is szeretitek a töltöttkáposztát, mert azt tudnod kellene minnél többször melegíted, annál jobb.

Én naponta kétszer is tudnám enni egy hétig is.

jan. 3. 14:44

Hatalmas butaság.

A töltöttkáposztában az a legjobb, minél többet kell melegíteni annál finomabb.

3. xochipilly (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
jan. 3. 14:40
Ezt a kombót akkor se enném meg ha ehetnék káposztát és/vagy olajban sült ételeket, de ha ti nem kaptatok gyomorrontást tőle, hát egészségetekre :D
jan. 3. 14:32
Ezt nekem olvasni is rossz volt. Mondjuk én semmilyen ételből nem gyurmázok újat, még fagyasztott húst sem használunk.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook