Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nőgyógyászok Miskolcon fórum

Nőgyógyászok Miskolcon (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... ❯❯
3582. esther78 (válaszként erre: 3581. - Linda74)
2014. jan. 28. 20:25
Nekünk azt mondták, hogy nem adnak nekik semmit, bár amikor hazahoztuk akkor mondták hogy adtak neki egy kis teát, hogy ne sírjon annyira. Én kérdeztem amikor hazajöttünk, mivel szombaton jöttünk haza, hogy nem lehetne-e tápszert felírni, mert nincs tejem, de azt mondták, hogy mivel baba barát kórház ők a szoptatást támogatják, és nem írnak fel tápszert.
3581. linda74 (válaszként erre: 3579. - Esther78)
2014. jan. 28. 17:53

szia

én májusba szültem ott,kevés volt a tejem és nekem potolták tápszerrel,söt ugy jöttem ki hogy megmondták potolnom kell ez a záron rajta is volt és igy irta fel a doki mert amugy recept nélkül joval drágább.

amugy teát adnak de amint lejjebb is irtam ezt nem mondthatják sekinek a baba mama barát cim miatt ugyanis nem lehetne de akkor minden baba végigorditaná a bent töltött idöt,

a várakozzás amit irtál hogy doki nélül milyen az a semmelweisbe is ugy van.

megyeibe szültem engem is vitt a dokim be nagyon hamar végeztem.

3580. linda74 (válaszként erre: 3569. - Maxité)
2014. jan. 28. 17:49

azért a cumival és a cumisüveggel vigyázz gondolom azt is vinnél ha tápszert is akarsz vinni.ha ezt meglátják nálad tuti kiorditanak még a korházbol is.

amugy tápszer iratni kell a házidokival ,azt sem mindegy milyet adsz nehogy allergiás rohamot kapjon.

én a Beba pro ha start használom mert ez hypoallergén.

3579. esther78
2014. jan. 28. 17:04
Az orvosommal teljesen meg voltam elégedve. Ha még egyszer szülnék akkor is őt választanám. A csecsemősökről annyit még, hogy mivel baba barát kórház nem adnak a piciknek enni. Nekem nem volt tejem, hiába próbáltam meg szoptatni. A kislányom 2800 grammal született és 2510 volt amikor hazahoztuk, de a kórházi zárón 2700 gramm volt írva, és hogy nő a súlya. És azt mondják, hogy a babáknak van a születés után 2-3 napra tartalékuk, és nem baj, ha addig nem tudjuk szoptatni.
3578. esther78
2014. jan. 28. 16:59
A kisebbség a kórház külön részén voltak, nem tudom ott milyen állapotok vannak. Azon a részen ahol én voltam folyamatosan takarították a wc-t és a zuhanyzót, de az összes kismamára 3 wc és 2 zuhanyzó jutott. A szobákban 1 csap volt. Ami nem tetszett, hogy nem volt bent a szobában 1 db szék se, így csak az ágyon tudtál ülni. Frissen műtötten ha lefeküdtem nem bírtam kikelni az ágyból. A csecsemősök nem mondtak semmit, nem segítettek semmit, csak bejöttek naponta többször és rámszóltak hogy szoptassam a babát. A műtét utáni reggelen vagy inkább hajnalban már talpra állítottak. Minden nap kb 4-kor jött a nővér gyógyszert beadni, utána jöttek vagy 2x felmosni, kukát üríteni stb. Utána elvitték a babát fürdeni, ilyenkor talán tudtál volna pihenni, ha nem jelent volna meg megint 1 nővér, újabb adag gyógyszerrel, én 2 féle gyógyszert kaptam, amit kétszerre hoztak minden nap. Akkor folyamatosan zörgött az ajtó előtt a takarítónő, hozták a tiszta hálóinget stb. Utána visszahozták a babát, és utána hozták a reggelit. A babát kivinni nem lehet, csak 1 ajtóig, és a rokonok is csak oda mehetnek. A férjem a műtét után jöhetett be a kórterembe 5 percre. Az ebédet nem lehet a szobában enni, csak kint az előtérben, vagyis a babát ott kell hagyni jó esetben 1 szobatársra, de mivel nekem nem volt így muszáj voltam egyedül hagyni, és gyorsan enni valamit.
3577. esther78
2014. jan. 28. 16:50
Én programozott császárral szültem 2013 január végén, mert kevés volt a magzatvíz, és farfekvéses volt a lányom. Azt mondanom se kell, hogy a terhességem teljesen problémamentesen zajlott. Nem volt vérzésem és semmi egyéb problémám. Annyi a hátránya még a megyeinek, hogyha küldenek vizsgálatokra és miskolci vagy, nem mindenhol néznek meg, és át kell menni a semmelweisbe. Ilyen volt nálam a szemészet, egy hasi ultrahang. A kórházi bentlét a szülés után nekem nem igazán volt jó. A második nap után egyedül voltam a szobában.
3576. esther78
2014. jan. 28. 16:45
Ismerőseimtől kértem segítséget, hogy melyik orvost ajánlja, és végül dr. Kocsis Norbert Csabánál kötöttem ki a megyei kórházban. Tapasztalataim alapján a megyeiben nem túl jó kismamának lenni, ha nincs fogadott orvosod, vagy a fogadott éppen nem elérhető, mert akkor egy ultrahangra, egy vizsgálatra órákat várhatsz. Amikor az orvosom szabin volt egy rossz nst vizsgálat miatt, ami olyan fél 8-kor volt délután 2-kor végeztem, mert először várni kellett egy orvosra, aki megnézi az nst-s papírt, visszaküldött ismétlésre, onnan vissza az új eredménnyel, akkor elküldtek flowmetriára. Akkor már ebédidő volt, így legalább 1 órán át senkit nem hívtak be. A flowmetria eredményével meg vissza kellett menni megint az orvoshoz. Ha ott volt a dokim akkor jött velem, és soron kívül bevitt minden vizsgálatra, és volt amikor már fél 10-kor végeztem és mehettem haza.
3575. esther78
2014. jan. 28. 16:41
Sziasztok! Leírom nekem mi a véleményem a 2 kórházról, és az orvosokról. Lehet kicsit hosszú leszek. 2011-ben terhes lettem, amit először el se akartam hinni, mert 1 hónapja próbálkoztunk. Elmentem nőgyógyászhoz, a semmelweisbe. Az orvos rögtön minden vizsgálat nélkül gratulált. Aztán megvizsgált, és mondta hogy valószínűleg terhesség, de menjek és csinálnak egy ultrahangot. Az ultrahangon a nő tök bunkó volt, nem tudom hogy hívták. A lényeg, hogy hüvelyi ultrahangot csinált, és hangosan, idegesen ecsetelte, hogy ő nem lát semmit, biztos hogy terhes vagyok stb. Lát valami kicsit, de az lehet hogy nem az, és még az is lehet, hogy méhen kívüli, és annyira megturkált, mivel nem látott semmit, hogy még 2 nap múlva is fájt a hasam alja. A doki már az első vizsgálat alapján ráírta a papíromra kérdőjellel, hogy missed ab, holott akkor kb 5-6 hetes terhes lehettem. Az ultrahang vizsgálat után 2 nappal vérezni kezdtem, úgyhogy este ügyeleten voltunk. Ahol mindent rendben találtak, gyógyszert kaptam és szigorú ágyfekvésre ítéltek. Az orvosomhoz is visszamentem vagy 2 nap múlva, mert akkorra hívott vissza. Teljesen fel volt háborodva, hogy miért mentem ügyeletre, és folyamatosan azt magyarázta, hogy normális hogy vérzek, nincs semmi probléma. Az alatt a 3 hét alatt amit hozzá jártam kb 5-6 alkalommal volt ultrahang. Sajnos a baba nem maradt meg, műtéti úton fejezték be a terhességet. Akkor mondtam azt , hogy soha többet nem megyek abba a kórházba, és ahhoz az orvoshoz, ultrahangoshoz.
3574. Bacardi (válaszként erre: 3573. - Maxité)
2014. jan. 27. 22:58

Én sem értem a mai napig azt a "nagy ajándékozást". Persze, ha olyanok lettek volna, akkor nekem se azon a pár ezer forinton múlott volna, dehát...

Olyat is hallottam egyébként, hogy mikor hazaengedik a babát, mamát, és a csecsemős öltözteti fel a gyereket, akkor a ruha közé pénzt raknak neki.

Én azt tapasztaltam, hogy maguktól semmit nem segítenek, de ha szólsz, akkor megmutatják a dolgokat.Mármint nem mindegyik, de azt már ránézésre lehet tudni, ki az aki normális. Legelső nap megmutatták a köldökkezelést, és annyi.

3573. maxité
2014. jan. 27. 20:12

Lovergirl, Emi75, Bacardi - köszönöm szépen a hozzászólásokat.


Remélem másoknak is segítség lesz ez.


Azt nem értem, hogy a csecsemősök miért viselkednek így, nagy általánosságban, eddigi hozzászólások alapján nagyon kevés közülök az, aki kedves.

Jó ötlet, hogy a szobában levőktől kértél segítséget, én is gondoltam már erre.

A csecsemősök egyébként maguktól semmit sem mutatnak meg, mindent kérdezni kell?


A megyeiben nincs a szobában zuhanyzó, wc ugye?


Hát igen ezzel is el vannak rontva, hogy akkor is kapnak ajándékcsomagot, ha nem érdemlik meg. És ezáltal kétlem, hogy elgondolkoznának rajta, hogy nem is érdemelték volna meg.

3572. Bacardi (válaszként erre: 3569. - Maxité)
2014. jan. 26. 22:46

Én 2012-ben szültem a Misek-ben. Fogadott orvosom nem volt, (csak magándoki, akihez eljártam)a szüléshez nem hívtuk be, mert igen sokat kért volna. Ügyeletesnél szültem, rajtam kívűl még egy kismama volt a szülőszobán, 15-30 percenként jött valaki megnézni.

A szülésemet indítani kellett, mert már a magzatvíz nem volt tiszta. A szülőszobán csak feküdnöm lehetett, mert ment az oxitocin, meg az nst is rajtam volt. A wc ilyenkor ágytál. Szerintem, akinek normálisan indul be a szülés, annak lehet igénybevenni labdát, bordásfalat. Be lehetett vinni vizet, telefont. Szülés után, mivel bent volt apuka is, hármasban maradhattunk kb 2 órát,addig senki nem jött be a szobába. Előtte a babát cicire rakták neketem. Este 9kor kerültem a szobámba. Reggel korán már jöttek lázat mérni, addig szinte semmit nem tudtam aludni a méhösszehúzódástól. A babát hozták utána, de csk 1 óra hosszát volt nálam, utána viiték vissza, majd 9 körül megint visszahozták. Addig jött a takarító, reggeli. Takarítás minden reggel jött, ami mindíg alapos volt. A csecsemősöket csak akkor láttam szinte, mikor hozták-vitték a babákat. De volt egyí fiatal szőke csecsemős, aki ha dolgozott mindíg bejött megkérdezni, hogy rendbe van-e minden, segíthet-e. Meg ilyenek. Ja, akkor néztünk nagyot, mikor ez a csecsemős elkezdte letakarítani a pelenkázó szekrényt, megnézte van-e popsikrém, alkohol. Ilyet egyik sem csinált.

A babám 4100-al született, és a súlya visszament kb 3700-ra , amiért állandóan bas...tak. Aztán úgy néztek rám, mintha nem adnék neki enni.Fejtem le tejet, amit elrakattam a csecsemősökkel, azért ha éhes, akkor tudjon enni. (valamelyik csecsemős javaslatára )Volt tejem csak még "tanulnunk" kellett a dolgokat. :)Aztán amikor kértem, hogy adják ide, a nő ide adta kezembe az éppen a hűtőből kivett tejet, én meg csak néztem (kicsit csúnyán), hogy most akkor mivan? Akkor kérdezte meg nemtetszően, hogy meg is melegítse? Apró dolog, de azért szerintem ennyit tudniuk kellene.

A kórházi lét egyébként nem vészes, hamar eltelik. A szobatársak közül pedig tuti van olyan, akinek nem az első szülése. Szerintem szívesen segítenek. Én inkább őket kérdezgettem.

Más nemzetiségiek külön szobában voltak.

Ha szülnék megint, ugyanott. Aztán mér letojnám a csecsemősöket, adják ide a babámat, aztán ne is lássam őket. :) mind a három szobatársam hazamenetelkor adott a csecsemősöknek ajándékcsomagot. Hát én nem. Ha a fiatal szőke dolgozott volna, neki adok, de a többi, akinek egy normális szava nincs az emberhez nem fogok illendőségből csomagot vásárolni. Pedig a szobatársaim se látták többször őket.

3571. emi75 (válaszként erre: 3569. - Maxité)
2014. jan. 26. 21:46

Szia!

Én semmelweisben szültem 2010 szept. Próbálom tárgyilagosan leírni.

Akkor úgy volt, hogy a szülés utáni első éjjel leadhatod a babát hogy tudj aludni, pihenni a szülés után. Na ezt mi nem tudtuk, csak utólag tudtuk meg, hogy le lehetett volna adni. Ezt amúgy csak úgy érdemes szerintem, hogy a szobatársakkal összebeszélve, mert ha egy baba is bent van, az üvölt tutira, akkor meg mindegy hogy egy vagy négy :) A nővérek nagyon rendesek voltak, a csecsemősöktől meg kérni kellett a segítséget, de ezt mondták is előre, hogy kérni kell. ők nem voltak olyan hűde kedvesek, de segítettek mindig normálisan. (többnyire iszonyú fiatalok voltak, túl fiatalok ahhoz hogy saját anyai tapasztalataik legyenek, így sokmindent az idősebb nővérektől kérdeztünk) Most hogy így olvasom a száraz bőrű babát, tényleg száraz volt a bőre, de azt tényleg nem tudom, hogy a fürdetéstől vagy a megszületéstől :)

A kórterem tiszta volt, minden nap szellőztettek, takarítottak, és saját szép, tiszta fürdőszoba(zuhanyzó, wc) volt a négy ágyas szobához. Nem mindegy, hogy a folyosó végi közösbe kell menni zuhanyozni ki tudja kik után, vagy így...

Anyatej pótlásról csak annyit tudok mondani, hogy én mindig adtam le lefejt tejet a kórházban, ami állítólag a tej nélküli babáknak ment. És hogy a jóllakott újszülött nem szopik, mert nem éhes, így nem indul meg a tej, szóval ördögi kör.

És van valami kismama tájékoztató nap asszem havonta egyszer, ilyen nyílt nap féle, ott lehet kérdezősködni, kórtermet megnézni, szülőszobát megnézni stb. ez biztos segít a döntésben.

3570. lovergirl (válaszként erre: 3565. - Maxité)
2014. jan. 26. 20:30
A Megyeiben külön rész van azoknak ,ahová téged "nem kéne" rakni, a másikban egybe vagy zárva 5 ágyas szobákban. a higiéniával semmi baj a megyeiben.
3569. maxité
2014. jan. 26. 19:56

Továbbra is várom a véleményeket a két kórházzal kapcsolatban. Azóta is sokat olvastam már, most éppen a Semmelweisről olvastam rosszakat nagyon. Aki szült már, akár itt, akár ott, leírná a véleményét? Ide másolom, amit olvastam, és ilyen jellegű dolgokra lennék kíváncsi mindkét kórházzal kapcsolatban.


Ebben a kórházban rooming in rendszer van ami azt jelenti, hogy 0-24-ben veled van a babád. Fürdetni viszik csak el reggel 7 kor és 10 körül hozzák vissza tele kiütéssel és extra száraz bőrrel. Ha megkaptad a babád onnantól segítség egy szál se. Neked kell ellátnod a babád friss gátsebbel(ha van).Bár ez a kórház nem híres a gátvédelemről.A csecsemős nővéreket nem látod csak ha viszik el a babát meg ha visszahozzák.Senki meg sem kérdezi tőled, hogy hogy vagy.Vagy van- e valamire szükséged.Ha nincs tejed kérhetsz pótlást (egy pohár hideg teát.)Ismétlem pohár amit neked kell az újszülötted szájába ügyeskedned és ha esetleg nincs szerencséd és esetleg tapasztalatlan első szülő anyuka vagy akkor tuti, hogy mindet a nyakába öntöd.Főleg, hogy üvölt szegény az éhségtől.Egyébként még annyit, hogy ez a kórház híres a rengeteg besárgult babáról mert nem kapnak anyatejet ha az anyának még nincs.Hagyják éhezni szegényeket.

Nagy vonalakban ennyi.Én ha majd várom a következő babámat tuti, hogy lélekben felkészülök erre az időszakra amit a kórházban kell tölteni.Viszek tápszert meg játszócumit, hogy megnyugodjon szegény.

Soha nem felejtem el ezt a 3napot az tuti.

3568. maxité
2014. jan. 26. 19:10
A szülésznő megfogadása hogyan működik? Olyan is van, hogy valakinek csak szülésznője van és orvosa nincs? Ha szülésznőd van, akkor amikor szülésre kerül a sor, akkor mondod, hogy neked szülésznőd van, és akkor behívják, ugyanúgy mint az orvost?
3567. Csipmanzka (válaszként erre: 3565. - Maxité)
2014. jan. 26. 15:03

Szia!

Erre csak azt tudom mondani, hogyha valami uj, akkor igenyesebb es elmeletileg tisztabb is. Pszichologiailag mindenkeppen, es ugy sokat is szamit.


Ismerosom 2x szult, eloszor a megyeiben, s akkor megfogadtak, hogy ott soha tobbet. Amikor a semmelweisbe beertek a masodikkal, feltunt nekik, hogy nincs "szag". Viszont van friss levego es naponta 2x szelloztettek.


Nekem is szimpibb a semmelweis, de nekem az orvosom is ott volt. Az elso szulesemnel pedig nagyon fontos volt, hogy orvosom legyen ne pedig szulesznom. Ennek ellenere 2 nois figyelt ram es biztonsagban ereztem magam.

2014. jan. 25. 23:15

maxité, én nem tudom, milyen a megyei, de a vasgyáriban szültem, mikor újították a semmelweist. na, az a kórház sem volt egy leányálom, sőt...


a lényeg, hogy a vécére nem biztos, hogy fogsz tudni guggolni, főleg egy hasi műtét után. úgyh. vigyél papírt bőven, ha rá kell ülnöd. a semmelweisben normális, tiszta, minden nap jöttek takarítani, külön van a szobákhoz vécé, zuhanyzó.

3565. maxité (válaszként erre: 3564. - Linda74)
2014. jan. 25. 22:35

Köszi a segítséget.


Mivel ez a fórum működik már csak, így itt kérdezném meg, hogy ki melyik kórházat ajánlja és miért? Jó és rossz tapasztalat egyaránt érdekel. Sokan leírtátok már, de várnék további véleményeket, tapasztalatokat is.


Bele olvastam mindkét fórumba, a Semmelweisbe és a Megyeibe is. Igaz mindkettőbe elég régen írtak csak. A megyeiben még mindig ennyire rossz a helyzet higéniailag?


Minden érdekel. Hol hagynak jobban pihenni, akár sima, akár császár volt. Hol normálisabbak a csecsemősök, orvosok? A fürdő és wc tényleg annyira gáz, hogy még fertőzést is lehet kapni? Mennyire tesznek arra a részre, ahová nem kéne?

3564. linda74 (válaszként erre: 3562. - Maxité)
2014. jan. 25. 21:40
a fájásgyengesség azt jelenti hogy ahozz meg tudjál szülni ahozz a fájásoknak intezivnek kell lenni erre szokták adni az oxitocint,de ezt nem szabad akkor adni amikor a babára van tekereve a köldökzsinor nekem mégis adták,neg is lett az eredménye.
3563. linda74
2014. jan. 25. 21:38

Azzok a csecsemösök akik nem kedvesek azzok tényleg nem azzok ,de amint irtam lejebb nekem a megyeibe csecsemös növér ismerösm van ami aranyat ér,igy azt mondthatom hogy még a legbunkobb is normális volt velem.

de én szerintem csakis ez miatt.

egyébként folyamatosan csak azt hajtogatja mindegyik hogy szoptasson szoptasson,ez az agyamra ment.

3562. maxité (válaszként erre: 3557. - Fzsuzsa76)
2014. jan. 25. 21:37
Semmi gond, köszi, hogy válaszoltál. Szeretném kérdezni, hogy miért hagyott az első szülésed nagyon rossz élményeket benned? Az érdekelne, hogy nagyon nagy fájdalmaid voltak és nem segítettek? Vagy a kórházzal volt a gond? Miért gondoltad úgy, hogy a második babádat már a megyeiben szülöd? Mit jelent a fájás gyengeség? Ki ajánlotta Dr Lukács Ildikót? Nagyon után jártál, hogy kit válassz?
3561. maxité (válaszként erre: 3556. - Ági05)
2014. jan. 25. 21:29
Írnál azokról a csecsemősőkről, akik nem kedvesek? Hogyan kell elképzelni őket, milyen szinten bunkók? Leordítanak? Kioktatnak? Hülyének néznek? Egyáltalán nem segítenek, nem lehet tőlük kérdezni sem? Gondolok itt tényleg a fejésre, és a baba ellátására. Miért nem használhattad a labdát és a bordásfalat?
3560. lovergirl (válaszként erre: 3554. - Maluka)
2014. jan. 25. 20:27

2012 MISEK-ben szültem ,szigorú háton fekvés,ha oldalra fordultam már kiabáltak mit képzelek. Könyörgésre hoztak labdát,de nem a megfelelő szakaszban,ezért nem segített.

2013 Megyeiben szültem, alternatív módokat támogatják,labdát magától hozta a szülésznő, gátmetszés elkerülését lehet kérni.

Szülésznőt fogadni mindenképp érdemes,nem érdemes még megkockáztatni sem "azt az egy" mogorvát!!! 20-25

3559. lovergirl
2014. jan. 25. 20:24
Egyébként meg bármelyikben szülsz,vinni kell be tápszert meg cumisüveget, ennyi a nagy titok! A Te babád,nem szólhat bele senki!!!
3558. lovergirl (válaszként erre: 3549. - Ági05)
2014. jan. 25. 20:22
Ez mikor volt? Én tavaly szültem ott és minden szó nélkül kapta a kislányom a pótlást,nem kellett könyörögni egyáltalán egy kismamának sem.
3557. fzsuzsa76 (válaszként erre: 3538. - Maxité)
2014. jan. 25. 14:15
Bocsi a késői válaszért, csak most láttam a kérdésed.Szval az én fogadott orvosom az akkori osztályvez.főorvos volt, a helyttesének (Dr Ónodi) adott át.Később utánaérdéklődve "állítólag" pont az volt a baj, h a főorvos betege voltam, így nem mertek "hozzámnyúlni".A második babámat a Megyeiben szültem Dr Lukács Ildikónál, egy tüneményes, odafigyelő, nagyon jó orvosnál.Tervezett császár volt.Az orvosi indikáción kívűl (a baba az utolsó másodpercig harántfekvésben volt,fájásgyengeség,stb), az előző szülés maradványaként megmaradt igen erős pszihés okok is voltak:-( Mindenkinek csak ajánlani tudom Őt, végig odafigyelt rám, bármikor hívhattam, mindent meg lehetett vele beszélni, és dec 31-én bejött csak miattam, csakhogy hazaengedjen:-)
3556. Ági05 (válaszként erre: 3553. - Maxité)
2014. jan. 25. 12:37

2 kedves csecsemőssel talákoztam.A többit hagyjuk...Volt egy ügyvédnő,az egyik csecsemős nagyon csúnyán beszélt vele.Na,ő leordította,hogy az a dolguk,hogy segítsenek a kismamáknak,és pert akaszt a nyakába.1 óra múlva megjelent 2 csecsemős,tanították fejni,a babát ellátni stb.Lehet,ez a stílus a nyerő :(

A szülőszobán volt labda,bordásfal (én az egyágyasban voltam),de nem használhattam.Wc-re sem engedtek ki,jött az ágytál.

3555. linda74 (válaszként erre: 3554. - Maluka)
2014. jan. 25. 12:25

mikor én szültem ott fel lehetet állni ,járkálni ,zuhanyozni is lehetet.labdát zt adtak maguktol.

ha van fogadott dokid akkor kérdezd meg hogy ö melyik szülésznövel dolgozik szivesen és azt fogadd fel,azt hallotam igy a legjobb.én nem fogadtam szülésznöt hál istenek azok a misekbe és a megyeibe is normálisabbak,1-2 kivételével,de én mindog a jokat fogtam ki.

a megyeibe nem tudom hogy van hogy végig feküdni kell e mert engem 1 orai fekvés után vittek a mütöbe,de mikor megfigyelésen volt ott akkor fel lehetett kelni.

3554. maluka
2014. jan. 24. 22:13
Az engem is érdekelne, hogy a szülőszobán végig feküdni kell, vagy járkálhatsz-e? Elsősorban azoktól kérdezem, akik mostanában szültek a MISEK-ben. Annyi minden változik az évek alatt, erre is kíváncsi lennék. Valamint szülésznőt érdemes fogadni vagy sem? Milyenek a szülésznők. Egy bunkóról már hallottam, de azt mondják a legtöbb rendes és nem érdemes fogadni. Csak akkor van gond, ha pont azt az egy mogorvát fogod ki. :) És mennyiért lehet szülésznőt fogadni??? Az orvosok támogatják, velük is meg kell beszélni, vagy ez tőlük független? Köszönöm!
3553. maxité (válaszként erre: 3549. - Ági05)
2014. jan. 24. 21:56

Akkor ezek szerint mikor már bekerültél a szülőszobára, akkor ott már kötelező volt feküdni?

Nem is kérhetted, hogy felállj, vagy labdát, vagy bármit, hogy könnyebb legyen? Muszáj volt feküdni?

A csecsemősökről akkor ezek szerint meg van a véleményed? Nem értem ezt sem, hiszen az eddig olvasottak alapján nagy átlagban mind bunkó. Pedig akkor is még igen csak nagy szükség lenne a kedvességre, segítségre ...

❮❮ ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook