Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Fiatal(os) anyukák és babáik (Kecskemét) fórum

Fiatal(os) anyukák és babáik (Kecskemét) (beszélgetős fórum)


1 2
2011. aug. 24. 12:57

Mi újság lányok? Nehogy már elvesszetek itt nekem! Milyen nagy volt az öröm, hogy egymásra találtunk, erre meg szétszéledtek, ejnye-bejnye! :D

Tessék mesélni nekem! Én mesélhetek, de csak egy dolog körül forog az agyam, hogy hogyan vegyem rá Livikémet, hogy aludjon éjszaka?! De már kezdem unni a témát, szóval nem tudom :S

De vettem neki egy szuper frankó hintát, esőerdős, önműködős, nagyon klassz! Most abba élvezkedik a drágám! Ja és kapott egy kompot is, bár azt még elteszem messzire! :)

2011. aug. 22. 08:46

Sziasztok csajok, mi a helyzet?

Én most értem haza a vérvételről. A terhesség után már elmúlt a vér fóbiám...meg sem kottyant ez a szúrás, előtte pedig keményen minden bajom volt! :)

2011. aug. 19. 09:09

Hűű, jó korán keltél/keltetek?! A bejegyzésből látom. Mi is éppen fél6-kor ébredtünk, vagyis Olívia. De peluscsere után visszaaludt szerencsére! :)

Azért mégis több ideje vagy anyuka, mint én és az a három hónap plusz is sok, főleg ha arra gondolok én mi mindent éltem át 3 hónap alatt! :) Élvezem ezt a szülő dolgot, nem csak maszlag, amit mondanak, hogy a világ legszebb dolga anyukának lenni! Igaz?

Akkor jó mozgalmas napotok volt tegnap, nekünk is hasonló és a mai sem lesz kevésbé az. Szombaton meg családi buli lesz Nagykőrösön. azt is élvezni fogja, biztos! :)

Találkozhatunk, nagyon jó lenne! Nektek mikor lenne jó? nekünk egyedül a szerda reggelek foglaltak biztosra, mert akkor Dévény tornán vagyunk, egyébként úgy tolom a progit, hogy jó legyen! Szép napot Nektek Kata és Marci!

47. kata0104 (válaszként erre: 46. - Dorabiczok)
2011. aug. 19. 05:36
A "többet megélt anyuka" enyhén szólva is túlzás!Még csak 6 hónapja vagyok az Én is,bár előtte 3 évet babysitterkedtem!Mi tegnap (is) csavarogtunk,piacon voltunk,keresztelő ügyben gyüjtöttem infót,hogy mi kell itt a Nagytemplomba hozzá!Vasárnap Félegyházára megyünk szintén keresztelőre,ajándékot vettünk rá!Marci úgy elfáradt,mert nem akart elaludni egész délután,nehogy lemaradjon valamiről,csak fél 7-kor ájult be a nagyágyon!Úgy ébresztettem fürdeni!!Ha van kedved talizhatunk valamikor,nekünk közel van a Noszlopy!
46. dorabiczok (válaszként erre: 45. - Kata0104)
2011. aug. 18. 20:05

Dehogy gondolom, hogy okoskodsz...sőt, nagyon köszönöm, hogy reagáltál a bejegyzésemre! És hidd el, hogy nagyon jó néven veszem, ha egy nálam többet megélt anyuka, nő jó tanácsokkal lát el! Érdekel, ki hogyan neveli gyermekét, ki hogyan éli meg az élményeket szülőként, stb...

Ma elmentem a dokimhoz, kértem beutalót és reggel elmegyek, levetetem a véremet, aztán meglátjuk. Remélem csak vaklárma, de az sem gond, ha valami hiány, mert lehet "kezelni" és újra én leszek! :)

Köszi, jól telt a mai nap is, elmentünk hárman "ünnepelni", cukrászdába mentünk és benyomtam egy nagy banán splitet! :D Aztán átbeszéltük párommal a szülés élményeit.

Nektek hogyan telt a napotok?

45. kata0104 (válaszként erre: 44. - Dorabiczok)
2011. aug. 18. 09:35

A hajhullás sajnos "normális" A hormonok miatt van,nekem is hullik még mindig!!A fáradság meg lehet hogy az éjszakai kelések miatt!Főleg,ha előtte nem voltál hozzászokva!Akkor meg főleg szedjél vasat,ha fáradékony vagy,azt nem tudtam,hogy már nem szoptatsz,de akkor meg marad neked!!:)

Remélem nem gondolod,hogy okoskodni akarok,mert nem!

Nektek is boldog NEGYED ÉVET!

2011. aug. 18. 07:14

Reggelt Lányok,

azért hazugság lenne azt mondani, hogy mindig jó Livi, de az elmúlt pár napban valóban nagyot fejlődött...már nem hisztizik ok nélkül! 2 hét múlva megyünk vissza a 3 hós szurira, akkor majd meglátjuk, hogy abbahagyhatjuk ezeket a vitaminokat vagy sem?! Remélem nem sokáig kell adni neki, mert nem kedveli túlságosan! :S

Az első evéséig alszik, mint a bunda Kata, csak aztán vannak gondok. Van amikor még az első kajálás után is visszaalszik, csak 2-3 óra múlva ébred és nyűgösködik. Megetetem megint, de nem szeretne aludni sem feküdni. De már 2 napja kibírtam és nem vettem fel hajnalban. Visszaaludt! Fejlődőképes a leányzó!

Ma megyek a dokimhoz, vérvételre szeretnék menni, mert szerintem keményen nem stimmelnek a dolgok nálam. Egyrészt nagyon hullik a hajam, másrészt fáradt vagyok, kedvetlen...erősen azt érzem, hogy én is vashiányos vagyok! Majd kiderül!

Gratulálok Kata a fél évhez!!! Megünnepeltétek? :)

MI pedig ma vagyunk 3 hónaposak!!!! :D

Én már nem szoptatok egyébként, szóval hiába is szednék vasat, abból sokat nem kapna szegénykém :S

2011. aug. 17. 22:02

Sziasztok!

Ma vagyunk fél évesek!Voltunk státuszon 9,25kg és 71cm az uraság és mindent csinál amit kell!!

Tegnap éjszaka lázas volt,de nem tudom mitől,azóta szerencsére minden ok,a kúp segített!!

Nem alszik Olívia éjszakánként vagy sűrűn ébred??Te is szedjél vasat és az átmegy a tejcsin keresztül!Sok "zöldet" brokkoli,spenót,saláta.

42. eaedab0e25 (válaszként erre: 40. - Dorabiczok)
2011. aug. 17. 08:06

Nem lehet mindig jo!!! Az igazsagtalansag lenne velunk szemben, akiknek tombolos a gyereke:-D


Meddig kell adni neki ezeket a szereket??

2011. aug. 16. 20:39
Gratulálok Bettike, nagyon szép a kislányod!!! :)
2011. aug. 16. 20:36

Végül nem kaptuk meg a szurit, mert nem telt el 4 hét az előző óta, meg kiderült, hogy Livi erősen vashiányos és folsavat is szednie kell. Meg lettünk dicsérve, nagyon szépen fejlődik a kis Mimink, ez a beceneve! :)

Most vasat adok neki cseppeket, meg folsav tablettát, plusz a D vitamin...nem semmi!!!

Kis tündérke, nagyon jó baba. Csak éjszaka nem :D

39. bettike2007 (válaszként erre: 37. - Dorabiczok)
2011. aug. 16. 00:02
szépen nőtt a baba,sok sikert a szurikához!!
38. bettike2007 (válaszként erre: 36. - Dorabiczok)
2011. aug. 16. 00:02
szia.Az adatlapomon vannak képek,igen nagy leányzó már a 93cm-ével,egy kis ördögfióka!Maja a neve.Hétfőn már bölcsis lesz.
2011. aug. 15. 10:06

Mi meg nem régen értünk haza a 3 hónapos védőnői szűrésről. Kiakasztott a helyettesítő védőnőnk, de az most mellékes. A lényeg, hogy Olíviám már 5320g és 60cm! Nagyot nőtt a baby...ahhoz képest, hogy 2650-nel és 45-tel született! Neki sem volt szimpi a nő, így nyűgösködött végig :D

Ma délután megyünk a 3 hónapos oltásra... :S

36. dorabiczok (válaszként erre: 35. - Bettike2007)
2011. aug. 15. 10:04
szia Bettike, nagyon örülök, hogy ránk találtál! :) Gratulálok a lányodhoz, biztosan szép, nagy baba már! Hogy hívják?
2011. aug. 14. 18:58
Sziasztok!Most találtam a fórumra.Én is kecskeméti vagyok,2éves volt 2án a kislányom.
2011. aug. 14. 14:46

Köszi Kata!

Ma megint adtam neki őszilevet, nagyon imádja! Sírt, amikor már abba akartam hagyni, így kapott rendesen. tiszta őszilé lett minden, nagyon vicces volt! :) Holnap adok neki bébipapit, ősziset. Remélem az is bejön majd neki?!

Most regisztráltam a tescobaba.hu-ra, küldenek kuponokat. Nem tudom milyeneket?!

Van valakinek rugós hintája? szeretnék majd Livimnek venni...

2011. aug. 14. 10:06

18 hónapos kortól


málna, eper, kivi, ribizli, egres, csipkebogyó, áfonya, som, szamóca, szeder és más aprómagvasok

Ezek mind allergizálhatnak,azért nem javasolt!!Persze nem arany szabály,csak gondoltam,mondom,ha nem hallottál volna róla!!

Néha én is eldőlök,Marcival,ha nagyon fáradt vagyok!!Olyan jó együtt durmolni vele!!

2011. aug. 14. 06:57
Erre!!! Délután 3 órát aludtunk Livimmel, olyan nagyon jól esett. Ilyen még nem nagyon volt, csak amikor pár napos volt max. :)
2011. aug. 13. 12:00
Ma olyan nyomi vagyok, nem tudom mi a baj?! Legszívesebben átaludnám a napot.
2011. aug. 13. 10:57

Tényleg? Nem tudtam, hogy az áfonya gázos...mindegy, majd megesszük mi! :)

Ma adtam Livimnek 3 kávéskanál őszilevet (bébiital). nagyon ízlett neki, édesen cuppogott hozzá! :D

2011. aug. 13. 09:17

Szia!

Az áfonyát 1 éves kor után ajánlják!Körtét is fagyszthatsz,bár azt télen is be lehet szerezni!!A meggy meg már leért!!

2011. aug. 13. 09:03

Ne vesszetek el csajok, írjatok, ha ráértek! :)

Egy kérdés: mit tegyek még el Livimnek télire? Már van a fagyasztóban paradicsompüré, turmixolt őszibarack, áfonyapép, vettem bio burgonyát és répát. Ötlet???

2011. aug. 13. 08:50
Tegnap este benéztünk a városba, jó volt a United koncert. Rengetegen voltak és minikém is élvezte a dolgot, bár hamar eljöttünk haza, nem akartam, hogy túlpörögjön éjszakára. Csak egyszer ébredtünk enni! Yuhhuuu
26. kata0104 (válaszként erre: 25. - Dorabiczok)
2011. aug. 12. 08:44

Szia!

Mi is csavarogtunk,apa itthon volt egésznap!Jól elfáradt mindenki!!Ma barátnőzünk,még nem tudom ők jönnek vagy megyünk valamerre!!

2011. aug. 11. 19:38

sziasztok Katik, üdv itt!

Fhu, így valóban nehéz lehetett moncsa, nem irigyellek! De most már feltaláltátok magatokat, szuper!!! Sportoltok, kirándultok és csavarogtok egyben!

Harmadik baba, az már szép, nagy család! Gratulálok Kati!

Annyi Kati van, hogy ki kell találni valamit, mert nem tudjuk kinek írtuk! :D

Kinek hogy telt a mai napja?

Mi reggel piacoztunk, aztán szilva lekvárt tettem el most pedig fől a paradicsompüré Olíviának télire. Remélem ízleni fog neki, mert sokat bíbelődtem vele! :)

Voltunk a volt munkahelyemen, meglátogattuk a munkatársnőmet, aki egyben a barátnőm is. Majd megint sétáltunk a városban, Apa elé mentünk a munkahelyére! Jó nap volt eddig, tetszett! :D Kiléptem a szobanövénységemből Kátya! jupppii

24. moncsa85 (válaszként erre: 6. - Dorabiczok)
2011. aug. 11. 08:44

Ez elmaradt már este:

Kisfiamat Noelnek hívják!Elég nehéz volt ez a 2 év mert kint lakunk a város szélén (nagyon),jogsim nincs,buszozni nehéz babakocsival, gyalog meg minden messze van...

Szóval volt depi rendesen.Most nemrég vettünk végre bicajt meg gyerekülést úgyhogy csavargunk szinte minden nap!

2011. aug. 11. 06:03
sziasztok! szintén kati és már a harmadikkal dekkolok itthon, aki 5hónapos :) igaz én kecskemét környéki vagyok. a petőfi utcán a szalagházak mögött van egy jó kis játszótér, bár ahogy olvasom, egyikőtöknek sincs túl közel
2011. aug. 10. 20:44
Jó éjt csajok és babák!!!
2011. aug. 10. 20:40

Én rettenetesen pörögtem, ezért is vagyok depis mostanság. tudom, hogy ez igazságtalan, mert van egy gyönyörű lányom, akit imádok!!! De akkor is hiányzik a társaság!

elmentem fodrászhoz meg körmöshöz! :)

Nem szeretnék szobanövény lenni, de már az sem vidít fel, hogy egyedül, vagyis Livivel róvom a várost! :) Uncsi...

Amúgy ez is a baj, elhiszed? Hogy sokat ülök itthon, pedig menni kellene! De hova? Voltunk hétvégén horgászni meg ilyenek, az jó is volt!!! Igyekszem úrrá lenni magamon és pörögni tovább, Livivel együtt! :)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook