Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ingatlaniroda, ingatlanügynökség nyitása fórum

Ingatlaniroda, ingatlanügynökség nyitása (beszélgetős fórum)

25. ary01 (válaszként erre: 23. - Drjuga)
2016. szept. 28. 21:13
Helló ! Most nyitok egy ingatlan irodát . Neked már van vagy dolgoztál ingatlanosként ? Beszélhetnénk ! Ki tudja ! Üdvözlettel: István 06 30 266 52 34
2015. szept. 6. 02:05
4 éves téma, persze lehet aktuális még.:)
23. drjuga
2015. szept. 6. 01:05
Ha komolyan érdekel saját iroda nyitása, keress meg privátban. Segítek.
22. UneFille (válaszként erre: 17. - Dolly001)
2011. szept. 13. 22:55
Nagyon köszönöm, sokat segítettél!
2011. aug. 21. 09:41
Nagyon köszönöm.
20. dolly001 (válaszként erre: 19. - Kisstoth)
2011. aug. 19. 21:54
Nincs mit! Ha bármi kérdésed lenne szívesen segítek, ha tudok.
19. kisstoth (válaszként erre: 17. - Dolly001)
2011. aug. 19. 19:33

Hű, ennyi minden kell ? Ezek szerint az eredeti kérdésemre megkaptam a választ. Kell az OKJ-s tanfolyam a nyitáshoz.

Köszi szépen.

2011. aug. 19. 14:18
Ja és a hitelügyintézéshez, közvetítéshez már PSZÁF vizsga kell . Ami nélkül sajnos nem lehet hitelt intézni.
17. dolly001 (válaszként erre: 16. - UneFille)
2011. aug. 19. 14:16

Szia!



Mindenképp kell az OKJ végzettség. Kivétel ha alkalmazol valakit akinek van, akkor Neked nem szükséges.

Dolgozhatsz egyéni vállalkozóként, vagy csinálhatsz 1 személyes kft-t. Ha Te végzed el a tanfolyamot, utána, hogy "működhess" fel kell vetetned magad az ingatlanközvetítői névjegyzékbe, amihez a köv. iratokat kell csatolni: (lakóhely szerint ill. megyei okmány iroda)

30napnál nem régebbi erkölcsi

Bizonyítvány másolat

igazolás hogy e.v. vagy kft...stb vagy (másolat)

0-ás APEH (NAV) igazolás

0-ás igazolás lakóhely szerint illetékes önkormányzattól

szem.ig, lakcímkártya, adókártya (másolat)


azt hiszem nem hagytam ki semmit.

Ha felvettek a névjegyzékbe már dolgozhatsz is.

Remélem tudtam segíteni.

2011. aug. 15. 22:24
Ha Valaki tudna részletes infókat adni arról, hogy hogyan lehet saját irodát nyitni vállalkozásként, annak nagyon megköszönném a válaszát itt, vagy az e-mailemre. Tanfolyamom nincs, de a piacra 1,5 év ház keresgélés és banki ügyintézés után igen jól rálátok... Köszi előre is! :)
2011. aug. 6. 22:18
Teljesen igazatok van.
2011. aug. 5. 10:49

Dolgoztam ingatlanirodában asszisztensként, és 2-3 hónap után már nem tudtak újat mondani. Semmilyen képzést nem végeztem, csak ott voltam.

Viszont (tudomásom szerint) minden irodának van alapképzése, 2-t ismerek, az egyik a DH-s, ami nagyon jó. Az én kollégáim (nem DH) annó azt mondták, hogy a mi alapképzésünk kakit sem ér, és az OKJ-s képzést is feleslegesnek tartották, de az mindenképpen szükséges az ignatlanforgalmazói ev. kiváltásához.

És megint más tészta, hogy boldog-boldogtalan elkezd ingatlan-forgalmazóként ügyködni, és nagyon sok közöttük a bunkó és az IQ-hiányos. Nem mind, de bőven elegen, hogy lejárassák az amúgy szép szakmát.

13. michelle.r (válaszként erre: 12. - Jucus70)
2011. aug. 5. 09:27

Ahhoz, hogy irodád legyen nem kell a tanfolyam. Viszont a tanácsadóknak kötelező elvégezniük, anélkül nem működhetnek, szerencsétlen eset ha a főnök kevesebbet tud mint a beosztottai. Kb. 130.000 forintba kerül, ez lesz a legkisebb beruházás, mire az iroda megnyílik :) Ezt nem célszerű megspórolni. Ettől nem lesz ingatlanszakértő, de az alapokat megadja.


Ha a tulajdonos azt állítja, hogy a ház nem panel és te nem ismered fel, hogy csúsztatott zsalus, ami tényleg nem panel, de ugyanúgy beton, csak más módon készített beton - kellemetlen lesz a helyzet, ha kiviszel egy embert oda, aki deklaráltan téglát keres vagy nem ismersz fel egy főfalat.

Szóval nem kötelező, de sok szempontból ajánlott.

2011. aug. 5. 08:06
Akkor most kell a tanfolyam vagy nem kell ingatlaniroda nyitásához ? Engem is érdekelne.
2011. aug. 4. 20:15
Remélem.
10. 4327a8e017 (válaszként erre: 9. - Kisstoth)
2011. aug. 3. 17:26
Mindegyik nagyobb franchize-hoz állandóan keresnek embereket, ezzel a részével nem lesz gond. :)
2011. aug. 3. 17:22

Teljesen igazatok van. Csak magam sem tudtam, hogy kezdjem. Valamit muszáj csináln, és valahogy ezt a sugallatot kaptam. Lehet, hogy most megmososlyogtok, de belülről többször jött ez az ötlet.

Körülnézek, hil van felvétel.

Állítólag (ingatlanos ismerősöm mondta) nem olyan rossz ez a piac. Csak valóban jól kell csinálni

Köszi.

8. michelle.r (válaszként erre: 7. - 57aa4ea1e8)
2011. aug. 2. 22:20

Ebben meg neked van igazad. De még 3%-os ügynökségi díjjal is 300.000 forint egy tízmilliós lakás jutaléka és annak az 50%a azé, aki eladja. (és inkább jellemző a 4%, ha szabadpiaci a szerződés, 3% akkor, ha kizárólagos). És van ügynökség, aki még többet is ad, mint 50%.


Emberek most is meghalnak, válnak, születnek, házasodnak. S ez mind azzal jár, hogy ingatlanok tulajdonos cserélnek.

7. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 6. - Michelle.r)
2011. aug. 2. 22:12

Hát lehet. Viszont tény, hogy ingatlant kevesebben vesznek, mint ahány ember körmöshöz jár, minden hónapban.

De amit lentebb írtál totál igaz. Aki nem ért hozzá semmilyen szinten, az ne kezdjen bele.

6. michelle.r (válaszként erre: 3. - 57aa4ea1e8)
2011. aug. 2. 22:06

Szerintem ugyanígy van ez mint műkörmöséknél :). A kutyaütő éhen hal, a profihoz meg egy hónapra előre be kell jelentkezni.

A szomszédom ingatlanügynök, minden hónapban elad 4-5 lakást. Igaz, nem átallott 48 évesen, 2 diplomával alulról kezdeni és kitartott akkor is, amikor az első háromnegyed évben egy eladása sem volt.

5. michelle.r (válaszként erre: 2. - Kisstoth)
2011. aug. 2. 22:03
Ami a tanfolyamot illeti: OKJ szükséges hozzá, iskolája válogatja, hogy pontosan mennyibe kerül. Szerintem ne a legolcsóbbat keresd.
4. michelle.r (válaszként erre: 2. - Kisstoth)
2011. aug. 2. 22:02

Ahhoz, hogy irodád legyen, nem szükséges. De hogy fogod kiválasztani, hogy milyen embereket vegyél fel? Honnan lesz ingatlanállományod? Hogy győzöd meg a tulajdonost, hogy veled szerződjön, ne mással? S ha leszerződött, hogyan fogod eladni az ingatlant? Hogy szűröd ki az érdeklődők közül, hogy kinek van pénze és ki az aki csak nézelődik?


Szerintem előbb magad is menj el tanácsadónak egy nagy ügynökséghez, tanuld ki a szakmát, aztán nyiss irodát. Mert ha te magad nem értesz hozzá, még a saját tanácsadóid is átverhetnek.


Most egyébként is csak a hálózatoknak van esélyük a túlélésre. Kell egy profi szoftver a nyilvántartáshoz és kell egy jó nagy portfolió.

Szerintem a cdc, az Avatar és a Duna House megfelelő lenne, hogy elkezdd.

2011. aug. 2. 21:46
Ingatlaniroda most? sztem tuti csőd. A nagy irodáknak sem megy mostanában a bolt.
2011. aug. 2. 21:06

tanácsot kérek: ingatlanirodát szeretnék nyitni. Szükséges hozzá ingatlanos tanfolyam elvégzése ?

Ha nem , akkor érdemes elvégezni vagy csak pénzkidobás ? Volt már valaki ilyen tanfolyamon ? Bp-en melyik a legjobb (és legolcsóbb )?

Előre is köszönöm.

2011. aug. 2. 21:04
Ingatlaniroda, ingatlanügynökség nyitása

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook