Amputáció (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 ... ❯❯
2010. okt. 26. 01:47
Ez valami borzaszto,hogy valaki ilyen fiatalon,ilyen betegsegben szenved.Kivanok,mielobbi felgyogyulast.
2010. okt. 26. 01:12
Istenem ez nem semmi. Ha lehetne egy vegtagom odaadnam neki csakhogy ne szenvedjen annyit. . .
245. szabovera18 (válaszként erre: 244. - Rzsi)
2010. okt. 25. 21:29

Szia!


Nem tudjak, hogy megall-e a betegseg sajnos, csak remenykedhetunk benne, hogy igen. De szegeny kishugom, akkor is nagyon megszenvedi ezt a betegseget, hogy ha megall. Ennyi idosen, ilyen rovid ido alatt elveszitette mar a labait, majdnem tobol, elkezdtek csonkolni a kezeit, es a kovetkezo allomas valoszinuleg a ket valla lesz...Nagyon nehez benne tartani a lelket. Hiszen egy rendkivul aktiv fiatal lany volt, es nem fog maradni mas belole, mint a torzse...Nem lesz kepes semmire sem magatol...Protezis pedig szoba sem jon...Most ugy nez ki, hogy egy kicsit hazaengedik majd hamarosan, de utana meg karacsony elott vissza kell vinnunk, hogy amputaljak a karjait is...Egyenlore azt mondja, nagyon fel attol, hogy tobb lepcsoben amputaljak a ket karjat, ugyhogy jelenlegi allas szerint mindket karjat le fogjak vagni vallbol! A nagy melleivel pedig meg nem tudjuk mi lesz. Mindenesetre sokat panaszkodik, hogy nagyon faj a hata miattuk. Sajnos nalunk a csaladban a lanyoknal nagyon gyakori a mellrak, a hugom es en is mellrak gen pozitivak vagyunk, es ebbol kifolyolag varhato, hogy mellrakunk legyen eletunk folyaman, akar fiatalabban is, ezert az orvos megpenditette, hogy Veranak a hatfajasok elkerulese vegett is, meg ezert is megelozeskeppen talan le kellene venni a melleit a kesobbiekben...

244. rzsi (válaszként erre: 243. - Szabovera18)
2010. okt. 21. 10:33

Szia!

Elhiszem hogy sokat sír épp ésszel szerintem ezt nem is lehet feldolgozni pláne úgy ,hogy sajnos ti sem tudtok segíteni neki,mert ez a betegség mindenkinél erősebb.És ha a kezeit is elveszíti akkor ez a betegség megáll vagy tovább halad már ha tud még valahova haladni?

2010. okt. 21. 04:32

Sziasztok!


Szegeny hugocskam eleg nehezen viseli a dolgokat, es rengeteget sir. Az orvos ma beszelt vele, hogy sajnos nem tudjak megmenteni a karjait, es elmondta a ket lehetoseget neki: vagy progresszivan amputaljak a karjait a vallaig mindket oldalt (ami hosszabb ideig tart, es minimum 3 amputaciot jelent karonkent), vagy pedig megcsinaljak neki egyszerre, es mindket karjat levagjak neki vallbol, es akkor megvan egy mutettel oldva. Szegeny Vera nagyon odavan. Panaszkodott az orvosnak, hogy faj a hata a mellei miatt, mondta az orvos, hogy a karjai levagasa utan meg nagyobb problemakat fognak neki okozni a nagy mellei neki, ugyhogy arra is hamarosan megoldast kell talalni.

242. Aranka2 (válaszként erre: 238. - Szabovera18)
2010. okt. 20. 16:20

Szia !


Nagyon sutának érzem magam ,mert nem tudok mit írni. Nagyon megrázott amit írtál.:(

Ez felfoghatatlan.

241. rzsi (válaszként erre: 240. - Szabovera18)
2010. okt. 20. 14:08

Szia!


Hogy van a testvéred?

240. szabovera18 (válaszként erre: 239. - Ear)
2010. okt. 15. 14:15

Szia Ear!


Sajnos az orvosok sem tudjak igazabol mi ez. Egy autoimmun betegsegre gyanakszanak,ez az a szitu, amikor a szervezeted sajat maga ellen termel anyagokat es pusztitja el magat. Sajnos ez a hugomnal fokozottan ervenyes. Ev elejen kezdett panaszkodni, nagy fajdalmakra a labaiban, amik seta vagy nagy terheles hatasara fokozottan jelentkeztek. Aztan eljutottunk odaig, hogy mar nem birt megtenni par haztombnyit sem fajdalom nelkul. Jelenleg pedig mar nincsenek labai, es 5 ujjat is levagtak a kezeirol. Az orvos szerint nagyon gyorsan romlik az allapota. De hogy meddig tart szamara ez a kalvaria azt senki nem tudja megmondani. Mindenesetre az mar biztosnak nez ki, hogy a karjait is el fogja vesziteni...

239. ear
2010. okt. 15. 13:06
De hát miféle betegség ez, ami ilyen következményekkel jár...?
2010. okt. 15. 12:54

Sziasztok!


Tegnap voltunk bent a hugomnal,amikor beertunk a szobatarsnoje mondta, hogy nemreg vittek el Verat a mutobe...Sajnos az esti telefonban nem derult ki, hogy melyik ujjait fogjak levagni, igy csak remenykedhettunk, hogy nem mindegyiket. Szegeny hugocskamat masfel ora mulva hoztak vissza. A bal kezerol harom ujjat (a mutato, gyurus es kis ujjat), a jobb kezerol kettot (huvelyk es kozepso ujjat) vagtak le.Jobb kezzel mar nem tud fogni... Raadasul ulni sem tud rendesen, az is nagyon nehezen megy neki, mert olyan rovidek a combcsonkjai, amiket hagytak neki, raadasul panaszkodik, hogy nagyon rossz most a nagy melleivel, mert huzzak elore, es majd beszakad a hata sokszor. Azt mondta az orvos, hogy egy biztonsagi ovet raknak a toloszekere, de a mellei meg komolyabb problemat fognak neki okozni, ha a karjait is levagjak.

237. rzsi (válaszként erre: 236. - Szabovera18)
2010. okt. 14. 16:03

Szia!


Kitartást a hugodnak!

Őszintén szólva nem tudom ,hogy egy ilyen dolgot hogy lehet feldolgozni mert a mi, egy láb hiányunk eltörpül emellett!Ehez borzasztó nagy lelkierő kell. A beszélgetést továbbra is fennt tartom ha van kedve.

236. szabovera18 (válaszként erre: 235. - Rzsi)
2010. okt. 14. 12:25

Szia!


Sajnos azt mondta az orvos, hogy a karjait is amputalni kell hamarosan. Tegnap este hivtak minket a korhazbol, hogy ha megyunk ma a Verahoz es nincs az agyaban, akkor az azert lesz, mert ujra meg kell operalni. Ma delutan ugyanis azt mondta, hogy el kell kezdeni amputalni a kezein is... Most csak azokat az ujjait vagjak le neki, amik a legjobban fajnak, de mondta hogy ket lehetoseg van: bizonyos idokozonkent levagnak egy darabot a karjaibol (ahol mar olyan rossz a keringes), vagy egyszerre levagjak neki mindket karjat vallbol, vagy magasan a felkarjan (ugyis ott kotnenek ki a vegen), es igy meguszhatna a tobbszoros amputaciot.`

235. rzsi (válaszként erre: 233. - Szabovera18)
2010. okt. 13. 13:23

Szia/Sziasztok!


Semmi lehetőség nincs arra ,hogy a kezeit megmentsék? Ezt olvasva az ember csak ledöbbenni tud ,hogy vannak ilyen betegségek.Ha van kedve beszélgetni szerintem a társaságból bárki szívesen beszélget vele.Hátha egy picit ezzel is tudjuk segíteni Őt!

234. rzsi (válaszként erre: 232. - Aranka2)
2010. okt. 13. 13:12

Szia!


Pinea írt lejebb egy honlapcímet szerintem próbáljátok velük felvenni a kapcsolatot.Ők biztos mindenre tudnak nektek tanácsot adni.Az utolsó bekezdéshez:

[link]

2010. okt. 13. 00:38

Sziasztok forumtarsak!


Csak szeretnelek tajekoztatni benneteket, hogy a hugomnak, Veranak egy honapja mindket labat amputaltak, majdnem combtonel.Szegenyke nagyon odavan, hiszen ugy nez ki jarni mar soha nem fog tudni.Jelenleg baratkozik a toloszekkel, de a csonkjaiban nagy fajdalmai is vannak.(es ez nem mindig fantomfajdalom)Az elso amputacio utan par nappal varratelegtelenseg miatt ujra kellett operalni a csonkjait, igy alakult ki a jelenlegi csonkhosszusaga. Az orvos csinaltatott egy erfestest a karjain is, azt mondta nagyon rossz allapotban vannak ott is az erek. Korulbelul meg egy fel evet josolnak a karjainak, es azt mondjak, hogy addigra azokat is le kell majd vagni...Szegeny hugocskam nagyon meg van zuhanva. Ha tudtok neki egy par biztato szot irni, annak biztos orulne...(jelenleg meg mindig a korhazban van)


Vera novere, Kitty

232. Aranka2
2010. okt. 12. 10:27

Sziasztok !


Nagyon büszke vagyok a bátyámra. Most már tornázik ,és minden percet kihasznál ,hogy erősödjön.

Megnéztem a lábát és nagyon szépen gyógyul. Ma 2 hetes. Tudnátok segíteni ,hogy mit hogyan kell intézniük? Gondolok itt majd az otthoni életre stb.

Minden segítséget köszönök!

231. rzsi (válaszként erre: 228. - Arsenalfan)
2010. okt. 8. 15:10

Szia Arsenalfan!

Jó ,hogy vannak olyan emberek mint Te,hogy ilyen lelkesen és szívből próbálsz segíteni de igazából az "egészséges" emberek csak úgy tudnak segíteni egy mozgássérültnek, ha mozgássérült a párja vagy nonstop olyan emberek között van.Akkor tudnak ők igazán tanulni mert látják a mozgássérült emberek mindennnapjait,belelátsz abba,hogy hogy viselkedünk amikor fantomfájdalmunk van,amikor menni szeretnénk valahova de bevan dagadva a csonkod és nem bírod a protézist felvenni,vagy csak annyi ,hogy fürdés után mennyire kell figyelned arra,hogy el ne csússz.És ezeket a dolgokat szerintem csakis így lehet egy olyan segítő szándékú embernek megtanulni mint amilyen Te is vagy.Ez nagyon jó dolog részedről,maradj is ilyen!

230. rzsi (válaszként erre: 229. - Pinea)
2010. okt. 8. 10:32

Volt szerencsém hozzájuk,le a kalappal előttük.

Velük sokkal könnyebb volt beszélgetni a helyzetemről,és ami még nagyon jó volt,hogy elmondják a lehetőségeinket akár a későbbiekben munka szempontjából meg mit honnan és mennyit lehet igényelni.Milyen dolgokat igényelhet egy mozgássérült ember.

229. pinea (válaszként erre: 228. - Arsenalfan)
2010. okt. 7. 22:31

Az utolsó bekezdéshez:

[link]

228. arsenalfan (válaszként erre: 226. - Rzsi)
2010. okt. 7. 19:55

Kedves rzsi!


Hát az a baj, hogy sajnos nézőpontoddal még vitatkozni sem tudok. Sajnálatos tény, hogy az orvosok, és az egyáltalán az egészségügyben dolgozók többsége csak egy ,,darab hús"-ként tekint a betegekre. Tisztelet a kivételnek! Sajnos én is tudnék mesélni negatívumot bőven...


Persze nem hiszem, hogy én fogom megváltani a világot, de ha már egyszer ilyen jellegű gyakorlatot vállaltam, akkor megpróbálom kihozni belőle a maximumot. Egyetértek azzal, hogy a leghasznosabb a sorstársakkal való beszélgetés, de ha belegondolsz a depressziót is szakember kezeli nem pedig egy másik depressziós. És sajnos ilyen jellegű traumák esetén elég sokan süllyednek depresszióba. És biztos mondtam olyat, hogy el kell fogadni a dolgokat, de olyat sosem, hogy majd könnyebb lesz. Mindig igyekeztem végig gondolni a dolgokat, és bár nem állítom, hogy minden apró-cseprő dologra gondoltam, de ha esetleg ilyen helyzetben levő emberekkel tudok konzultálni, akkor talán én is jobb leszek mind szakmailag, mind emberileg.


Mellesleg én híve lennék, hogy esetleg már korábban kezelt páciensek visszalátogassanak a rehabilitációs intézetbe, és ott ők tartsanak ,,előadást" vagy beszéljenek saját életükről, és az abban bekövetkezett változásokról. Lehet, hogy máshol ez már bevett szokás, nálunk sajnos nem az.

227. arsenalfan (válaszként erre: 225. - Aranka2)
2010. okt. 7. 19:43

Kedves Aranka!


Az álatalam említett gyógyszerről én is csak ennyit tudok: [link] [link]


Meg, hogy egy ismerősöm sikeresen használja. Ja és, hogy addiktív. :(

226. rzsi (válaszként erre: 224. - Arsenalfan)
2010. okt. 4. 09:45

Szia!


Az az igazság ,hogy amikor nekem volt a balesetem hozzám is küldtek pszihológust de nekem nem segített mert neki csak egy munka voltam érzéketlenül.Sokkal nagyobb segítség volt az hogy beteg sorstársakkal beszélgettem és ahogy megismered a másikat és a balesetének a történetét,pláne ha Ő rosszabb állapotban volt mint én"szerencsésnek" éreztem magam hogy nekem csak ennyi bajom van.Szerintem ezeknek az embereknek a legjobb rehab ha hasonló emberkékkel van egy ideig Ők tudják igazából segíteni Őt abban,hogy könnyebb legyen túltenni magukat a dolgokon.Egy egészséges ember hiába beszél arról ,hogy majd könnyebb lesz meg elkell fogadni a dolgokat!Arról az emberről tudod,hogy Ő miután

hazamegy leveszi a pszihológus ruháját és mindent úgy csinál ahogy szokott te viszont bemész a szobába leveted a protézised és még a tusolás is gondot okoz mert mindenre figyelned kell,hogy el ne csússsz meg stb.

225. Aranka2
2010. okt. 3. 23:33

Sziasztok !

Bár végig olvastam,sajnos nem emlékszem a gyógyszer nevére ,ami a fantomfájdalomra hat.Ráadásul most kezd maga alatt lenni.

arsenalfan a leírt gyógyszerről nem tudtam meg semmit -sajnos:(

2010. okt. 3. 19:43

Sziasztok!


Már régi olvasója vagyok a topiknak, de csak most írok először. Én lassan végzős pszichológus hallgató vagyok és nyáron gyakorlaton voltam egy vidéki kórházban és rehabilitációs intézetben. Sajnos mindenféle beteggel találkoztam: amputált, lebénult, agyvérzésen átesett.... szóval volt mindenféle sajnos. Ami engem rendkívül elszomorított, hogy bár orvosi és rehabilitációs szempontból az ott dolgozók rendkívül jó munkát végeztek a szakma pszichológiai része elsiklott. Pedig szükség lett volna rá. Nagyjából úgy nézett ki, hogy mindenki dolgozza fel az új élethelyzetét ahogy akarja. Fiatal/öreg, férfi/nő semmi sem számított. Konkrétan 40 betegre jutott két főállású szakember, és én mint gyakornok. Kérdésem az lenne az itt érintettekhez, hogy ki miként tudott megbírkózni az új élethelyzetével, van-e valami ötlete, hogy mit lehet ilyenkor mondani, tanácsolni, segíteni. Rengeteg kérdést intéztek hozzám, főleg a mindennapi életvitellel kapcsolatban, és bevallom, hogy sajnos nemigen tudtam rájuk válaszolni. Remélhetőleg eddig. Esetleg van valakinek valamilyen szakirodalma? Én hiába kértem nem tudtak adni. (persze a neten azért vadásztam ezt-azt). Szívesen meghallgatnám a véleményeteket akár privátban is. És hát ugye rengeteg kérdésem is lenne. :D


Ja és végigolvasva a topikot két korábbi dologhoz hozzászólva.


Fantomfájás: típusosan akkor jelentkezik, ha az amputáció nem tervezett (baleset miatt történik) és az orvosnak nincs sok lehetősége megválasztani, hogy a különböző idegeket hogyan rendezi el. A tervezettnél több lehetőség van ,,kozmetikázni".


Fantomfájdalom: érdemes kipróbálni a percosetet vagy a percoset tartalmú gyógyszereket. Ezek hatnak az ideg és érrendszer eredetű görcsökre is.


Üdv,


Arsenalfan

2010. okt. 2. 09:24

Szia Laci!


Persze szívesen leveleznék veled. Igen nem könnyű, említettem hogy további műtéteken/amputáción is átestem ez annyit takar hogy a bal lábam és bal karom is hiányzik, ha még így is van kedved levelezni akkor nagyon várom a leveled, az email címem az adatlapomon megtalálható.

Kata!

222. macilaci0404 (válaszként erre: 221. - Egy-csajszi.)
2010. okt. 1. 18:32

Szia Kata!


Nagyon szivesen beszelgetnek Veled, illetve megismernelek! Nem lehet konnyu, 19 evesen...Ha van kedved levelezni, egy kedves, megerto sraccal, akit erdekel, hogy mi tortent Veled, varom valaszod...

2010. szept. 30. 18:47

Sziasztok!

Én is érintett vagyok, 19 éves lány vagyok. Még 2010 februárjában kezdődött, akkor derült ki egy egy ritka érrendszeri betegségem van, akkor amputálták a jobb lábam térd alatt. Sajnos azóta sokat romlott még a helyzet, sok műtéten estem át... .

Szívesen beszélgetnek sorstársaimmal!

Üdv.: Kata.

220. Aranka2
2010. szept. 30. 10:08

Sziasztok !

Tegnap meglátogattam a bátyámat. Nagyon sok fiatalt láttam akik közt olyan is akadt akinek mindkét lába hiányzik. Megfigyeltem ,hogy annyira odafigyelnek az új betegekre. Bátyám is rengeteg tanácsot ,segítséget kapott . Jól gondolom ,hogy a hőemelkedés ,most természetes dolog? Vagy tévedek?

Szép napot :)

219. rzsi (válaszként erre: 215. - 5433c28909)
2010. szept. 30. 09:03

Szia

Meg lehet kérdezni ,hogy honnan hiányoznak a lábaid.Nem lehet könnyű , sok kitartást és erőt kívánok neked!

218. egyezrelek (válaszként erre: 215. - 5433c28909)
2010. szept. 29. 22:21

Szia

szeretnek veled megismerkedni,minden hatso szandek nelkul. Csodaloja vagyok az amputalt szemelyeknek es erdekel az eletuk. Varom leveled. Zso a prof.

❮❮ ... 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook