Amputáció (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 ... ❯❯
2012. aug. 4. 21:11

Ma összefutottam az egyik szomszéd településen élő ismerősömmel.Az ő férje cukorbeteg, oltja magát, pontosabban oltotta, mert már nem tudja magának megcsinálni.

Az ő álbát februárban vágták le érszűkület miatt, szintén az az orvos volt, akivel én beszéltem.

A csonkja már szépen gyógyult viszont neki is vannak sebek a másik lába talpán illetve lábujján. Most megint a kórházban van, pénteken vágták le a nagy lábujját és jócskán kikaparták neki a talpát is. Felhívták rá a figyelmüket, ogy nagy a valószínűsége hogy ez a megmaradt lábán folytatódni fog. Í őt is mehetek látogatni.

Ő előtte teljesen problémák nélkül elvolt a cukorját és hasnyálmirigyét (pia miatt) leszámítva. Jtt neki ez az érszűkület, levágták egyik lábát és azóta fekszik, forgatják, mosdatják stb... nem tudom hogy akarat híjján van ez vagy mi miatt...

816. Guruljka (válaszként erre: 815. - B399a09e0e)
2012. aug. 3. 23:22

Most benned van a stressz is. Ha az érsebész javasolta, akkor ez a helyes.

Nem lehet a betegeink ápolását lelkifurdalás és önvádak nékül megúszni, ez természetes, ha érzéseid vannak a beteg iránt.

Jobb elkerülni az álatalános szepszist, a leírt sebek borzasztóak lehetnek. Édesanyád meg fog könnyebbülni a műtét után.

815. b399a09e0e (válaszként erre: 814. - Zalaszentgrot)
2012. aug. 3. 22:31

Igen, IV-es stádiumú a dekuja a talpán. A csont részét tapintani lehet illetve meglehetősen váladékozik, necrotikus is volt amit egyszer ki is metszettek belőle.

Ma ahogy kötöttem néztem alaposabban a sebét a térdén Most nem váladékozik mint a multkor hogy visztula tört elő. Nagyon kiterjedt volt ann, mostanra összement elg kicsire. De nagyon aggasztó az a baromi sok váladék ami kijött a térdéből és annak térd alatti részéből.

A talpán a seb írtam hoy milyen, még annyit hozzá hogy kb fél talpára terjedt ki, ami eleinte meglehetősen kicsi volt.

A sacralis részre nem tudok mit mondani hanyas deku lehet, annyi tény hogy alig-alig váladékozik és nagyon bőrrel megegyező felszíne van neki, nem mélyült el.


Nem tudom hogy ezmiatt a váladékozás miatt, vagy a kifordult térde miatt vagy mi miatt kell ez a műtét, de valami reális indoka csak van neki.

Kezd bűntudatom enni hogy őszinte legyek, egyre jobban ahogy közeledik a hétfő reggel. Tudom hülyeség magam okolni ezért és azon filózni mi lenne ha nem műtenék meg...

814. Zalaszentgrot (válaszként erre: 806. - B399a09e0e)
2012. aug. 3. 17:53

Kedves Babywasser,


Eloszor is azt kellene tudni, hogy hanyas stadiumu az edesanyad felfekvese...Ugyanis ezeket 1-4-es stadiumig lehet besorolni. Az 1-es stadiumi az meg csak kicsit borpir, ellenben a 4-es stadiumban, mar latszik a csont es az inak is...Feltetelezem, hogy 3-as vagy 4-es stadimum a leirasod alapjan. A terapia az attol is fugg, hogy milyen stadiumban van a dolog. Azt is fontos lenne tudni, hogy mekkora kiterjedesuek a felfekvesek...Sajnos a felfekvesek elorehaladott allapotban tenyleg sepsishez (vermergezeshez) vezetnek, amibol aztan tenyleg nagyon nehez lehet kigyogyitani valakit. Amit mi hasznalunk itt a korhazban, es esetleg meprobalhatjatok, ha hozza lehet jutni Magyarorszagon az a Hydrogel (Collagenase) nevu gel, amivel a mely decubitusokba (felfekvesekbe) tett kotszereket szoktuk atitatni (ez egy kb 20 dkg-os sarga szinu tubus) , illetve szoktunk meg egyeb enzimatikus hatasu fedokoteseket hasznalni. De ha tenyleg annyira elorehaladott allapotu dolog akkor lehet, hogy tenyleg csak az amputacio fog rajta segiteni.(elkerulni a sepsis-t)

2012. aug. 2. 23:51

Jó, ha szétnézel.

Én egy ilyen gyógyboltban döbbentem rá, hogy a kerekesszék felírható, mert a kórházban nem mondták, mik a lehetőségek.

2012. aug. 2. 23:34

Minden nap úgy is be fogok járni, lesz időm szétnézni hogy mi hogy van felírásilag s ami nem megy kgy-ra akkor az mennyibe kerül.

Szerencsére a kórház környékén van eg csomó gyógyászati és gyógyszerár is.

811. Guruljka (válaszként erre: 810. - B399a09e0e)
2012. aug. 2. 22:43

Kapod a privit.

És lépjetek kapcsolatba egy gyógyeszközössel. Priviben írd meg, merre laktok!

Nézegesd a SEJK oldalt, az tartalmazza a felírható gyógyeszközök listáját.

810. b399a09e0e (válaszként erre: 809. - Guruljka)
2012. aug. 2. 22:39

Van közgyógy, és 58 éves.

Ő is járásképtelen teljes mértékben. A doki szerint most még akadályozza ez a lába ami itt van.


Ezüst tartalmú kötözőszer? Nem ilyen sorbalgon, melgisorb cavity vagy hasonlókra gondolsz? A sorbalgon neki kalcium alginát tartalmú sebfedő lap.

Betadin-t használunk, meg van mesoft, zetuvit, sispurderm sebfedők, mefix vagy omnifix ragasztónk, illetve peha-haft öntapadó kötöző pólya. Amég váladékozott addig volt rá rakba hidrogén peroxid fertőtlenítésre majd NaCl infúziós oldat sebtisztításra, ezután betadin, sorbalgon, sebfedő lap illetve ragasztó.


Most a térdénél valahogy belülről kitört egy kis luk, amiből kb 500ml váladék jött ki olyamatosan rövid idő alatt.

809. Guruljka (válaszként erre: 808. - B399a09e0e)
2012. aug. 2. 22:28

Magához az amputációhoz nem tudok hozzászólni. Én a férjemet ápoltam itthon, és úgy volt, hogy amputáljűák, azért jöttem ide.

Nála a lábujjaktól kezdődött fertőzés, előbb a nagy, majd az összes lábujját levették a jobb lábáról. (Amúgy is járásképtelen volt és így végre nem fájt annyira a lába.)

A seb nehezen gyógyult egészen addig, amig ezüst-tartalmú kötözőszert nem kaptunk, és tanácsra meg nem vettünk egy fertőtlenítőt, ami valóban nagyon hatásos.

Sajnos meghalt a férjem, de nem a lába miatt.

Van közgyógya Édesanyáédnak ugye? És hány éves?

808. b399a09e0e (válaszként erre: 807. - Guruljka)
2012. aug. 2. 22:15

Annyi segítség van hogy egyik héten étszer, másik héten háromszor kijön egy csaj, aki amúgy a kórházban (diplomás) ápolónő, és az szokta csinálgtni a kötözéseket akkor. Amikor meg nincs itt, vay minden nap vagy másnaponta én kötözöm és csináom a többit ugyanúgy.

Deku matracunk van és sarokgyűrűnk, más egyéb nincs. Kapunk egyszerhasználatos decubitus alátétat, ami kell is mert nagyon sokszor váladékozik a seb. No meg a hasa is megy neki elég sokszor, ami régen székrekedés volt hosszú éveken keresztül.


Szerinted mik az esélyeink?


Tavaly volt egy kb 80 éves ismerős bácsi aki cukros volt, második lábát mikor levágták, utána kapott egy trombózist és meghalt. Rettegek h mi fog lenni.

2012. aug. 2. 22:03

Nagyon nehéz ügy ez, a fertőzést viszont a legyengült szervezet nem tudja leküzdeni. De a műtét is nagy megterhelés.

Ha otthon van, kaptok ápolási segítséget? Jó lenne állítható ágy, hiszen csak fel kellene ültetni (megtámasztva).

Az SM nem csupán izomsorvadás.

2012. aug. 2. 21:47

Sziasztok.

Nálunk anyunak akarják combtőnél amputálni a lábát.

Az eddigi története röviden:

28 éve sclerosis multiplexes (izomsorvadásos) beteg

volt neki combnyaktörése, bélelzáródása, és mégpár műtéte.

Tavaly mályusban nem sokon múlt hogy nem halt meg egy klebsiella vírusfertőzés miatt, de szerencsére túlélte.

Most kb 35-40kg lehet, fekőbeteg. Nem is tud megülni mert elfehéredik és elájul, sédül. Van neki pár felfekvése, ami a deréktájon szépen gyógyul. A térdén van egy és ugyanazon a lábán a talpán egy nagy. Nagyon csúnyán váladékozik, már a lábujján a köröm mentén is. Ezt látja a sebész és érsebész egyetlen megoldásnak a szepszis elkerülése miatt.

Nagyon félek hogy mi fog történni, mik az esélyek, stb...

Akinek van ezzel kapcsolatban személyes vagy ismerős köréből tapasztalata az kérem írja meg.

2012. júl. 26. 16:21

Elolvastam minden hozzászólást, és szemet szúrt, hogy te is hozzászóltál, a véleményedet pedig csak egyetlen ember vette figyelembe. Pedig gyakorlatilag te is sok kérdésre adhatsz választ...


Személy szerint én mindig az igazat mondom a fiamnak. Engem csak a hangosan feltett kérdése hoz zavarba, emiatt reagálok hülyén. Nem szeretném, ha az érintetteknek rosszul essen a kérdése.

A saját fogyatékosságomról is nyíltan beszélgettem vele, elfogadta. Nagyon magas fokú benne az empátia, képes "együtt fájni" másokkal. Csak tapintatlanul kérdez. Én pedig nem szeretnék egy embert a füle hallatára kidumálni, pl: "azért ilyen a néni lába, mert betegség miatt le kellett vágni", vagy akármi. Tudom, hogy ez lenne a megfelelő reakció (?), de én úgy gondolom, hogy ha az érintett illető hallja, akkor ezzel akaratlanul is erősítjük benne a másság, különbözőség érzését.

804. oneleg
2012. júl. 26. 13:56

Érdekes és minket érintő téma megy itt:

[link]

803. bobe58 (válaszként erre: 802. - Nikolett99)
2012. júl. 5. 18:34

Sziasztok!Köszönöm hogy irtatok,

a jó kívánságokat,úgy legyen.

Jó lenne tutira menni,de ez van.

Szép estét

2012. júl. 5. 13:22

Sziasztok, szia bobe58!

Szerintem is mindenképpen vákumos tokot kérj és mozgó térdet. Most már nagyon jó térdízületek vannak, amik biztonságosak és meg lehet tanulni szépen járni velük. Attól függően, hogy mennyire élsz aktív életet, mennyit mozogsz vagy dolgozol, szóval ezek alapján fognak biztos különböző térdízületeket ajánlani (remélhetőleg). A vákumos tok is jó megoldás, de fontos, hogy jól csinálják meg és kényelmes legyen. Hiába van minden szempontból tökéletes lábad, ha a tok nem jó, akkor sajnos az egész nem jó. De ha jó műszerészed van, akkor persze minden oké lesz és nem lesz semmi gond:)). Sok sikert!!

801. rzsi
2012. júl. 4. 09:55

Szia!

Azt hittem régebb óta van, így megkell próbálni a mozgó térdeset.

800. bobe58
2012. júl. 3. 16:29

Köszönöm soraitokat.

Első ellátásnak kaptam,most egy éve.Nem igazán

vált be,ezért van lehetőségem,hogy átalakítást vegyek igénybe.

799. rzsi (válaszként erre: 797. - Bobe58)
2012. júl. 3. 16:18

Szia!

Nekem vákumos és mozgó térdes van nagyon szeretem,mondjuk én kezdetektől mozgó térdeset használok.Neked régóta volt merev térdes mert ha igen akkor szerintem maradj annál+vákum tokos.

2012. júl. 2. 15:49
A feleségem combamputált, és mozgó térdes, vákumos protézist használ. A mozgó térd járás közben is hajlik, nem merev. Leülésnél rendesen hajlik. Nehezebb használni, mint a merev térdeset, de hozzá lehet szokni. A vákum része úgy működik, hogy van rajta egy kis légtelenítő szelep, amellyel a levegőt ki lehet engedni és ezzel keletkezik a vákum.
797. bobe58
2012. júl. 2. 10:03

Sziasztok!Comb amputált vagyok,szeretnék tanácsot,

kérni.Lehetőségem van protézis átalakítást kérni.

Választhatom a mozgó térdest,vagy a vákumost.Tapasztalatokat,véleményeteket szeretném kérni.Előre is köszönöm.

Szép napot,mindenkinek.

796. mothertiger (válaszként erre: 795. - Guruljka)
2012. jún. 28. 11:59

Köszönöm! Ez a mostani időjárás is kikészít... Tegnap migrénem volt, ma megint vacakol a lábam, mert bejártam a fél várost, mire kivittem a fiamat busszal a vasútállomásra. De most pihenhetek, mert egy hétig a mamájánál nyaral. :)


Szép napot kívánok Mindenkinek!

795. Guruljka (válaszként erre: 794. - Mothertiger)
2012. jún. 26. 23:52

Valamit ki kellene találni. Munka közben nem lehet még vizes flakont se gurgatni a talpaddal...Tényleg fel kellene állnod időnként.

Biztosan az időjárás is közrejátszott most, no meg a vérnyomásod is beleszól....vigyázz magadra! Ugyenis a tetejébe még fiatalabbak se leszünk, csak nap mint nap rozogácskábbak...

2012. jún. 26. 09:26

Ööö... Rajtam is van egy pár minta... :D

Igazából a hátamat, derekamat viseli meg a sok ülés. A bokám most dagadt fel a meló során először ilyen csúnyán. :( Remélem nem fordul elő többet. :/

793. Zalaszentgrot (válaszként erre: 792. - Mothertiger)
2012. jún. 26. 02:44
A tartos, mozgas nelkuli ules nem igazan tesz jot. Lassul az errendszerben a keringes, ezaltal fokozva a trombozis kialakulasanak lehetoseget, emellett pedig a nyirokkeringes is jelentosen lassabb lesz. A tetovalas, mivel idegen anyag a szervezet szamara (marmint a tinta), szinten nem egy egeszseges dolog. A szovetekbe kerulve gyulladast (pirossagot, duzzanatot, lazt) okozhat. Probaljatok meg minimum 2 orankent legalabb 10 percre felallni, kinyujtoztatni a vegtagjaitokat es setalni egy kicsit...Nem veletlenul szokott lenni a hosszu repuloutak kockazatakent felsorolva a tudoembolia, vagy a szivinfarktus.(nemreg lattam egy rendkivul drasztikus esetrol egy videot, ahol egy huszoneves lany kivant diplomamunkat kesziteni az orakon at tarto videojatekozasrol,maga ala huzott labakkal jatszott orak hosszat, aminek az lett az eredmenye, hogy a labfejeben olyan rossz lett a keringes, hogy az egyik laban le kellett vagni az osszes labujjat, a masik labat pedig boka alatt kozvetlenul a labfejen magasan vagtak le, uszkosodes miatt)
2012. jún. 25. 19:28

Azt nem tudom, de a sok ülés, amikor dolgozom, na, az nagyon nem jó! :)

Rosszul fogalmaztam valószínűleg: én tetováltam, nem tetováltattam. :) Egy nagyobb minta órákig eltarthat, pl. egy hosszabb meló 3-4 óra, de volt már, hogy több mint 7 órát ültem szünet nélkül. :/

2012. jún. 25. 19:22
A tetoválás káros a nyirokrendszerre??? :)
790. devotee
2012. jún. 24. 22:17

:)

Erre nem tudok mit írni?---talán a Többiek !!!!???

:)

2012. jún. 24. 19:35
Köszönöm, nagyon kedves vagy! A pihenés rám fér, most tetováltam egy nagy mintát, és megint bedagadtam. :P De ennek most legalább van értelme! :)
788. devotee
2012. jún. 24. 11:14

Látod !

Nem volt rossz a kérdésem !!!

:)

mindig keresni kell ,mi változott !--a legegyszerübbtől elindulva!

Jó pihengetést!

:)

❮❮ ... 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook