Amputáció (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 ... ❯❯
2012. aug. 10. 23:02

Sajnos ilyesmit mi is tapasztaltunk, ezért írtam, hogy telefonálj a háziorvosnak.

A férjemmel már rutin volt, hogy informált engem, mi kell, a kórházban nem írtak fel semmit, csak a zárón volt, hogy mit javasolnak.

Feri ezt bediktálta telefonon, és én megbeszéltem az orvossal. Nálunk ráadásul csak heti egy napon van délutáni rendelés, az is csak fél négyig, és a patika meg háromkor zár. Máskor a következő nap reggelén kellett felmennem a gyógyszerekért.

Ami azt illeti, az alvadásgátló mellett is volt bajunk pár éve, lábtörés után...figyelj arra, hogy Édesanyádnál ne legyen légzési nehézség. Ha van, azonnal hívj orvost. Nem szabad elodázni! Szeretik megnyugtatni a beteget, hogy az alvadásgátló így meg úgy, de leteszem a főesküt, hogy mi is mindennap szúrtuk, egy sem maradt ki! És mégis...

2012. aug. 10. 21:44
Mielőbbi felépülést kívánok Édesanyádnak!
845. b399a09e0e (válaszként erre: 843. - Guruljka)
2012. aug. 10. 20:30

Ne tudd meg mennyire elhanyagolták az itthoni teendőkhöz szükséges dolgokat benn...

Igérték hogy írnak mesoft steril gézlapokat, hát csesztek felírni

Mondták hogy KGY-ra megy a fraxiparin, hát nem arra lett. Úgy kellett a házio. feleségének (ő gyógyszerész)"könyörögni" hogy hétfőig adja már ki kgy-ra elszámolva, még nem íratom át a receptet a helyettes ho.-al.


Pont a jövőhéten lesz szabin a háziorvvos, és 22.-étől lesz csak megint, nekünk meg pont 22.-én kell menni varratszedésre majd. Egyedl csak ezt a dátumot voltak képesek ráírni.

2012. aug. 10. 20:26

Végre hazahozták.

Apu kicsit nagyon kifelyezte "döbbenetét"és ez kicsit sírásra fogta anyut.


Jól le is szidtam kinn hogy neki nem sajnálkozásra, "részvétnyilvnításra" van szüksége hanem a biztatásra, buzdításra, stb...

2012. aug. 9. 19:10
Legalább jól felpolcolva a párnáját...Muszáj, hogy ne mindig vízszintben legyen. A vérkeringése...vérnyomása...
842. b399a09e0e (válaszként erre: 841. - Guruljka)
2012. aug. 9. 17:46
Nem lehetséges sajnos, mert amásik ábát eleve nem tudja kinyújtani. Már az haladás lenne ha fel lehetne ültetni.
2012. aug. 9. 17:13

Ez eddig jó.

Vajon hogyan végezték a műtétet? Vagy művégtag eleve nem lehetséges?

Küldtem privit.

2012. aug. 9. 17:06

Nem értek most igazából semmit, de ma bejött a doki, hogy hogy terveztük a hazamenetelt. Szerinte a clexane injekciót otthon is kaphatja, enni és feküdni otthon is tud. A kötözést meg heti kétszer kell csak, az is elég otthon. 2 hét múlva varratszedés. Azt mondta hogy holnap hazamehet.


Szerinte ha gond lett volna, már jelentkezett volna kedd óta, és szerinte igen szívós a szervezete annak ellenére mi baja van, ezért mehet haza.

839. mothertiger (válaszként erre: 836. - B399a09e0e)
2012. aug. 9. 09:21
Ez a legkevesebb...
2012. aug. 8. 23:34
Írtam egy cikket, nem tudom mikor jeleníik meg, de majd megtalálod.
837. b399a09e0e (válaszként erre: 834. - Guruljka)
2012. aug. 8. 22:44

Úgy legyen.

Most már tényleg megyek feküdni.

836. b399a09e0e (válaszként erre: 835. - Mothertiger)
2012. aug. 8. 22:43
Köszönöm együttérzésedet velünk.
835. mothertiger (válaszként erre: 832. - B399a09e0e)
2012. aug. 8. 22:07

Figyelemmel kísértem a bejegyzéseiteket, és most bevallom, megkönnyeztem.

Csak annyit tudok hozzáfűzni, hogy kitartást, jó egészséget, és mielőbbi gyógyulást kívánok!!!

2012. aug. 8. 21:15

Nagy hős Anyukád, ezzel a pozitív hozzáállással hamar fog gyógyulni!

Most pihend ki magad.

2012. aug. 8. 21:15

Van a gyopár N10 matrac, valami 14.000 körül.

Mivel kgy-ra se menne, így megveszem neki kp-re mire hazajön. Ezerszer jobb lesz az neki mint ez a mostani háromszög formájú szivacsos dekumatraca. Még a KH-ban is azt mondták hgy az sz.rt nem ér.

2012. aug. 8. 21:12

Heló.

Tegnap nem írtam, de nagyon ki voltam este mre haza értem.

Reggel az volt hogy műtik, aztán az hogy nem. Utána csak az lett hogy műtik de csak délután. Végre eltelt a délelőtt, aztán még ami járt neki 1 egység vér illetve az infúzió se folyt le, szóltak hogy menjen mert nagyon késésben van már. Elvitték 1-kor, mondták h 1 óra max. 2kor érdeklődtem a mtő előtt h mi van, akkor közlik h még csak most kezdtek neki, nem volt műtősnő. Szuper.

Addig ott hagyták abba a rohadt hideg műtő előterében. Minek nem maradhatott akkor addig még a szobájában. Felé se néztek a betegeknek még ott voltak a műtő előtt majd 1 órát.

2:50-kor mr kihozták, nagyon kába volt. Mikor visszaértek vele a szobájába kicsit elpityeredett.

Utána aludt egy sort és később már rendesen lehetett vele beszélni, mint műtét előtt.

Ma már újra a régi volt (szerintem. Eszik, iszik mindent. Megjött elég szépen az étvágya neki szerencsére. Nagyon fura volt látni a lábát.


Ma elárulta hogy nem maga miatt tette, hanem miattunk, hogy sokáig láthassuk még egymást itthon. Nagy "hős"-nek mondható most ezzel a szemünkben.

Ma kivették a csövet amin jött a váladék, és át is kötözték. Tegnap nagy kötést kapott még, ma már csak gézlap és ragazsztós kötés elég volt. Jövő hétvégén jöhet haza legkésőbb.


A doki elmondása szerint egész műtét során nem vlt gond altatás és szervezet terén, annak ellenére hogy féltek tőle a betegsége és vékony külseje miatt.

Este későn értem haza nagyon, aludtam kisit. Ma megint mentem, holnap és holnaután szintán ez lesz, és még azután is a jövőhéten végig.

Ma jött ki igazán rajtam a fáradtság, mikor már a buszon bealudtam az 50 perces út alatt.

831. b399a09e0e (válaszként erre: 830. - Guruljka)
2012. aug. 6. 20:56
ebben igazad van. bár még most sem jön álom a szememre. de majd a tv nézés közben bealszok
830. Guruljka (válaszként erre: 829. - B399a09e0e)
2012. aug. 6. 20:51

Éjszakára ne legyen fásli rajta azért...

Remélem, jót alszol az éjjel! :D Van mit bepótolnod.

2012. aug. 6. 20:17

Most az alegjobb ha nem megyek egyáltalán, akkor nem fájdogál. Estére szerintem bekenem "lóbalzsammal" és befáslizom.

A multkor mikor megeröltettem a kezem, a kézfejem volt hasonlóképpen, akkor ez jót tett neki.

828. Guruljka (válaszként erre: 827. - B399a09e0e)
2012. aug. 6. 20:10

Amiatt, polcold fel, és tégy rá állott vizes borogatást, jólesik majd!


Az nem baj, ha felerősítik kicsit a műtét előtt Anyukádat.

2012. aug. 6. 19:56

No eltelt a mai nap végre. Hulla fáradt vagyok. Reggel bementem korán, még szerencse. Majdnem vissza akarták küldeni a betegszállítóval, mondván hogy nincs benne az előjegyzésbe stb... akkor mikor hivatkoztam a dokira, és végre a dokit meg is találtam, akkor csak felvették, és oda ahova meg volt beszélve, az érsebészetre.

Hazajöttem délelőtt mert laborok, anaest stb... vizsgálatok jöttek. Kimosott a ép közbe feltettem a kaját, még az mosottés főlt aludtam 1 órácskát, ami meg kell mondjam többet ért mint fél éjszakai alvás. Délután ismét bementem, vittem kaját és pár más dolgot neki.

Benn volt mg a doki. Sikerült tőle megtudnom hogy bár még a holnapi műtéti beosztásban bnne van, de nem biztos hogy kedden műtik, inkább szerdán, mert a haemoglobinja nincs csak 65,5, aminek 100-nak kellene lennie hogy műthető legyen.

Mire hazaértem az előbb már a lábfejem is fájt, kicsit meg is van dagadva a lábfejem. Nem tudom hogy a sok járkálás vagy papucsozás miatt lehetett vagy mi miatt.

2012. aug. 6. 05:31
Oké. Hogy mikor olvasom, azt magam sem tudom, én most fogok majd aludni.
825. b399a09e0e (válaszként erre: 824. - Guruljka)
2012. aug. 6. 04:19

Köszi. Ennyi lett volna az alvásom.

No írok hogy mi lett, a kötszereket illetöleg is.

824. Guruljka (válaszként erre: 823. - B399a09e0e)
2012. aug. 5. 23:21
Rendben lesz. Erős vagy.
2012. aug. 5. 22:56

El telt ez a nap is. Még most se tudok aludni... Bezzeg holnap milyen fáradt lehetek majd. Olyan jó nézni ahogy anyuu már alszik a másik szobában.

Hamarosan hajnali fél 5 és kelhetek. 6:30-7 között jönnek érte, nekem mire beviszik, busszal be kell érnem. Kíváncsi leszek, és aggodalmakkal, kétségekkel várom.

ÍRok hogyan alakulnak a dolgok. Csak minden rendben legyen.

822. Guruljka (válaszként erre: 821. - B399a09e0e)
2012. aug. 4. 22:05

Pontosan nem tudom, a neten rákereshetsz, de lehet korrigálni.

Én elvesztettem a fonalat, amikor behoták az éves meg az alkalmi/eseti keretet. Az is lehet, hogy a kötszer az az eseti keretbe számít, nem tudom.

Talán a gyógyszerész elmagyarázná? Ha rendszeresen odajársz már, ismernek...

821. b399a09e0e (válaszként erre: 820. - Guruljka)
2012. aug. 4. 21:56

Nem tudom hogy van ez a KGY dolog iszámítása.

Azt tudom hogy anyunak az össz gyógyszerét anno felírta a házi o., atán elvittem. Most tapasztalom hogy az a 6600ft havonta amit ugye negyedévente töltenek fel a számlára mennyire kevés.

Most volt keret 8500, lemet 1 havi gyógyszerével6700. Így már alig maradt valami.

Nem lehet ezen emeltetni netán?

820. Guruljka (válaszként erre: 819. - B399a09e0e)
2012. aug. 4. 21:50

Lehet, hogy magas a nyugdíja?

Akkor adják, ha a rendszeresen szedett gyógyszerei meghaladják a jövedelme valahány százalékát, de az Önkormányzat, azaz a jegyző bírálja el végsősoron.

819. b399a09e0e (válaszként erre: 818. - Guruljka)
2012. aug. 4. 21:42

Épp ezért megyek majd be hozzá minden nap. Remélem sokat fog tenni hogy ott leszek nappal mellette és csak délután jövök el tőle valamikor.

Amit tudok, és lehet megeszem, csak remélem elég is lesz hozzá.

MMondtam nekik a kötszert amitajánlottál, náluk az a nagy baj, hogy a KGY-ot valamiért nem aták meg neki. Nem értem miért nem, de nem kapta meg.

818. Guruljka (válaszként erre: 817. - B399a09e0e)
2012. aug. 4. 21:38

Sok beteg nem tudja feldolgozni.

Nálunk más volt, mert Feri várta az amputációt. Amúgyis járásképtelen lévén, hosszú idő óta fájtak a lábai. Őt nem kellett volna forgatni, mert igyekezett volna rájönni az új súlypontra, úgy mozgásra.

A cukorbetegek fekélyesedése is elég veszélyes. Ha otthon van, ajánlhatod a kötszert is, de sajnos ha elhagyja magát a beteg, akkor baj lesz.

Magam láttam egy nénit lassan feladni, pedig remekül gyógyult a combcsont-törés utáni műtétből. Családi probléma is lehetett, láttuk, amikor bejött a testvére...Vékony néni volt, nem volt nehéz ápolni, de a szépen gyógyult seb ellenére meghalt, mert feladta.

❮❮ ... 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook